Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3755281 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12060 Dátum: 2016.11.23 09:46:32 »
Én hasonló rizsszem izzót a Conradból rendeltem. 145Ft/db. A kis sapkát, ami a gyári izzón volt, le tudtam műteni és átraktam az újra.

Szerintem, errőlbeszélünk.
Talán sima W2.1x9.5d foglalatú izzó való oda (gyakorlatilag mint a helyzetjelző W5W izzójának a foglalata) vagy ennek egy elfajzott, vékonyabb verziója, de a nagyon alacsony teljesítményérték miatt (0,7 W 14 V-on) nem egy könnyen beszerezhető cucc. Ilyen alacsony teljesítmény mellett csupa LED-es megoldást dob fel a kereső, de azok nem az igaziak...
A linken a sapka cikkszáma is megtalálható.

Üdv:
BF

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12061 Dátum: 2016.11.23 10:55:44 »
Kellemes csalódás ért, írtam a márkaszervizbe, hogy sikeresen kidobtam a számlát, nem tudnák-e elküldeni e-mailben, és láss csodát, reggel már ott várt a pdf dokumentum.  :clap:

Szóval, ilyesmiket találtam rajta:
izzó (9098130001) - 1690 Ft
patent (9033904071) - 659 Ft
Nem hinném, hogy a számlámra a pontos cikkszámok kerültek volna.  :hmmmm: Mindenesetre a Keeper által linkelt rajzon más szerepel, de azok lettek cserélve (33550D és 33550E). Az ott szereplő 6.39 EUR és 2.04 EUR-hoz képest - még a magyar 27%-os áfával terhelve is - olcsóbbra kijött mindegyik.

A kis kupakot szerintem sikeresen megkarcoltam, szóval inkább kértem abból is.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12062 Dátum: 2016.11.23 11:54:18 »
Kellemes csalódás ért, írtam a márkaszervizbe, hogy sikeresen kidobtam a számlát, nem tudnák-e elküldeni e-mailben, és láss csodát, reggel már ott várt a pdf dokumentum.  :clap:

Szóval, ilyesmiket találtam rajta:
izzó (9098130001) - 1690 Ft
patent (9033904071) - 659 Ft
Nem hinném, hogy a számlámra a pontos cikkszámok kerültek volna.  :hmmmm: Mindenesetre a Keeper által linkelt rajzon más szerepel, de azok lettek cserélve (33550D és 33550E). Az ott szereplő 6.39 EUR és 2.04 EUR-hoz képest - még a magyar 27%-os áfával terhelve is - olcsóbbra kijött mindegyik.

A kis kupakot szerintem sikeresen megkarcoltam, szóval inkább kértem abból is.

Ha jobban megnézed a linken a cikkszámokat, akkor a 33550D és a 33550E alatt ott vannak 2x5 jegyű TOYOTA cikkszámok is, amik bizony megegyeznek a számládról idemásolt számokkal  ;).

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12063 Dátum: 2016.11.23 17:03:02 »
Ha jobban megnézed a linken a cikkszámokat, akkor a 33550D és a 33550E alatt ott vannak 2x5 jegyű TOYOTA cikkszámok is, amik bizony megegyeznek a számládról idemásolt számokkal  ;).

Annyira már nem ástam bele magam a dologba, de köszi az észrevételt.  :)

De még mindig nem derült ki, hogy most akkor ez az izzó tényleg csak 80-100 Ft egy normális alkatrészboltban, vagy azért mégsem?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10263
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12064 Dátum: 2016.11.23 17:16:32 »
Carinánál kb. tizede elektronikai boltban a márkaszervizes árhoz képest, vagy még kevesebb. Valószínűleg Avensisnél is hasonló az arány. Márkaszerviz azért jó, mert keresgélés nélkül megvan a megfelelő izzó, ha nincs erre idő/energia. Az enyémen 3-4 évig ment a kocsi kiégett középkonzol izzókkal...úgy vettem, nem tudtam mi hol kell világítson,  Maruti után fel sem tűnt mint hiba ;) Szóval nem kellett kapkodni, Carina szekcióból lett meg a pontos infó :clap:

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.23 17:18:46 írta vd1234 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12065 Dátum: 2016.11.23 17:22:30 »
Persze lehet úgy is közlekedni, de én speciel szeretem, ha van visszajelzése annak, ami meg van világítva gyárilag.  ;) A váltókulissza esetében meg talán azért nem is mindegy, hogy éppen hová kapcsol az illető (igaz kb 5 perc után már vakon is megy, de jobb a békesség ;) ).

De pl a tükörállítás gombjait nem értem miért nem voltak képesek kivilágítani...  :no: :hmmmm:
Illetve hiányolom, hogy a hátsó ajtókban nincsen kilépőfény, egyszerűbb lenne talán azokat a márkákat felsorolni, amelyekben nincsen, mint amelyikben van. Igaz még így is előrelépés volt a T25-ös, hiszen az első ajtókban van világítás, a T22-esben egyáltalán semmi se volt.
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.23 17:24:22 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

picibalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12066 Dátum: 2016.11.23 18:11:20 »
Hali mindenkinek érdeklődnék vagyis segítséget kérek van egy kis gondom:1998 1,6 benzines(81kw 4afe) Avensis 360000km van benne most kb 2 hónapja ha felmelegszik ingadozik az alapjárata melegen és sebbeségbe rángatozik mi lehet a probléma?????????Autó attól független megy rendesen!!Főtengely jeladó cserélve semmi.viz hőfok jeladó cserélve minden át nézve csatlakozok stbb de még mindig róssz!!Véleményeket várok!!Köszi

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10263
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12067 Dátum: 2016.11.23 18:14:41 »
Igen, csak mondom, hogy én nem tudtam, mi kellene világítson :D Működni meg működött amit kapcsoltak a kivilágítatlan kapcsolók. Előző tulaj is biztos gondolta, hogy a rendőr nem nézi, mit idegeskedjen rajta...

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10263
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12068 Dátum: 2016.11.23 18:18:47 »
Hali mindenkinek érdeklődnék vagyis segítséget kérek van egy kis gondom:1998 1,6 benzines(81kw 4afe) Avensis 360000km van benne most kb 2 hónapja ha felmelegszik ingadozik az alapjárata melegen és sebbeségbe rángatozik mi lehet a probléma?????????Autó attól független megy rendesen!!Főtengely jeladó cserélve semmi.viz hőfok jeladó cserélve minden át nézve csatlakozok stbb de még mindig róssz!!Véleményeket várok!!Köszi
Szia!
Ha a gyertyák rendben (gondolom ez is még elosztós, akkor az elosztófedelet és a rotort is kellene ellenőrizni), akkor első körben a fojtószelepházat lehetne megnézni, mennyire koszos, szükség esetén tisztítani, és a  vàkuumcsövekre ránézni. Injektorokra addig még ne gyanakodjunk. Szerintem.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 2 eszközömről
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.23 18:24:55 írta vd1234 »

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12069 Dátum: 2016.11.23 23:51:20 »


De pl a tükörállítás gombjait nem értem miért nem voltak képesek kivilágítani...  :no: :hmmmm:


Pont azon gondolkoztam ma hazafele jövet, hogy írok, mi történhetett a tükörállító egység világításával, de ezek szerint másnak se világít.. :) Egy-két kapcsoló van még azon a tájon, aminél hiányzik (legalábbis nekem) a háttérfény. Nyilván ha majd rutinból megy a kezelés, könnyebb lesz. :))

tbenc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12070 Dátum: 2016.11.24 07:44:41 »
Ez kicsit az áldozzunk fel egy csirkét teliholdkor a házi oltáron kategória. Ha ismert a megoldás a miértekkel egyetemben, az nyilván más.

nem rossz ötlet ez a csirke sem, de nejlonból jobban állok ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12071 Dátum: 2016.11.24 08:54:04 »
Pont azon gondolkoztam ma hazafele jövet, hogy írok, mi történhetett a tükörállító egység világításával, de ezek szerint másnak se világít.. :) Egy-két kapcsoló van még azon a tájon, aminél hiányzik (legalábbis nekem) a háttérfény. Nyilván ha majd rutinból megy a kezelés, könnyebb lesz. :))

Sajnos erre nem gondoltak, pedig tükröt azért gyakrabban állít az ember, vagy ha azt nem is, az elektromos behajtást én legalább is naponta használom.
Executive esetében balról jobbra haladva világítania kellene a fénysz. mosónak; mellette a tükör állítása ugye nem; utána jön az Exe esetében egy vak kapcsoló (nem Xenonos esetében a fénysz. magasságállítása-tárcsa); szintén Executive esetében az első szélvédő jégmentesítő + tükörfűtés; utána elvileg alapból vak kapcsoló (ide jön a gyári rendelhető előfűtés); utána mintha a TRC OFF gombja jönne; majd a kormánykeréktől jobbra az Aut váltó esetében a SNOW mód gombja.

Ha valami kimaradt, majd javít valaki.  :D ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12072 Dátum: 2016.11.24 10:53:02 »
Sajnos erre nem gondoltak, pedig tükröt azért gyakrabban állít az ember, vagy ha azt nem is, az elektromos behajtást én legalább is naponta használom.
Executive esetében balról jobbra haladva világítania kellene a fénysz. mosónak; mellette a tükör állítása ugye nem; utána jön az Exe esetében egy vak kapcsoló (nem Xenonos esetében a fénysz. magasságállítása-tárcsa); szintén Executive esetében az első szélvédő jégmentesítő + tükörfűtés; utána elvileg alapból vak kapcsoló (ide jön a gyári rendelhető előfűtés); utána mintha a TRC OFF gombja jönne; majd a kormánykeréktől jobbra az Aut váltó esetében a SNOW mód gombja.

Ha valami kimaradt, majd javít valaki.  :D ;)

Ha esetleg ez nem lenne egyértelmű mindenkinek:

T22-ben mind a tükörállító gombnak, mind pedig a fényszórómagasságállító tekerentyűnek VAN háttérvilágítása, szóval ez egy downgrade a T25-ebn sajnos.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12073 Dátum: 2016.11.24 10:56:08 »
A tervező asztalon valszeg megfeledkeztek róla. Simán lehet hogy a kapcsolókban ott is van az izzó/led, csak nincs bekötve a kábel vége (hiszen ugyanazt a kapcsolómodult teszik a többi modellbe is, és ott világít).
Szvsz ugyanilyen hiba lehet a Verso-ban is hogy a tükör nem csukódik be csak amikor rajta van a gyújtás, olyankor meg teljesen életszerűtlen a tükröket behajtani.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12074 Dátum: 2016.11.24 11:31:38 »
A tervező asztalon valszeg megfeledkeztek róla. Simán lehet hogy a kapcsolókban ott is van az izzó/led, csak nincs bekötve a kábel vége (hiszen ugyanazt a kapcsolómodult teszik a többi modellbe is, és ott világít).
Szvsz ugyanilyen hiba lehet a Verso-ban is hogy a tükör nem csukódik be csak amikor rajta van a gyújtás, olyankor meg teljesen életszerűtlen a tükröket behajtani.

Pont annak a nyavalyás tükörbehajtónak hiányzik a legjobban a fénye.. :) Amúgy én speciel még nem próbáltam gyújtás nélkül, általában még járó motornál csukom be és már járó motor mellett nyitom a tükröket ha olyan helyen parkolok. Ami még hasznos volna, az az automata tükörbehajtás központi zárás esetén, ezt nem lehet beállítani a T25-nél fedcomp-on igaz?