Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2679162 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5535 Dátum: 2011.01.13 13:35:16 »
Benzint bele amig nem késő!!!
Nem e85re lett kitalálva.

GuMiSZu

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5536 Dátum: 2011.01.13 14:33:37 »
Benzint bele amig nem késő!!!
Nem e85re lett kitalálva.

Szia,

Eddig is raktam bele, ahogy látom más is pakolt bele, és nem volt soha gond... a kipufogom is eléggé kormos dolgokat ad ki magából még az e85 előtt is...
mivel tele raktam nehéz lesz kifogyasztani de akkor megyek egy nagyobb kört vele...
Corolla XLI  '93 1,6 4a-fe "hecsbekk"
Corolla Verso  SOL '03 1,8 1ZZ

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5537 Dátum: 2011.01.13 15:11:56 »
Sziasztok!

Tegnap észrevettem, hogy konkrétan megdöglött a jobb első ablakemelő...  :censored:

Öröm-boldogság, hétvégén szétkapom.  ;)

Másnak is ennyi baja van az ablakemelőkkel, vagy csak engem tisztel meg a technika folyamatosan?  :?:

Üdv,
F
Nekem 1-1,5 hónapta állt meg. Nekem a bowden ugrott le a csigáról és azt gyűrte be.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

pinyo24

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 273
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5538 Dátum: 2011.01.13 16:18:26 »
Hali,

előjött az első motorikus hibám a Corollámmal (17éves) 1.6 4Afe
karácsonykor valahol tankoltam, és utána kicsit rángatózott közepes terhelésnél. Raktam bele máshol benzint, utána lecsökkent ez a hiba.
Tagnap raktam bele 1/2 E85 1/2 95ös kombót 8hogy a maradék dzsuva is kimenjen)(eddig nem volt vele soha gond ment mint ahogy kell)
De most...
-Pöcre indul
-az első 2 percben nincs gond, de utána olyan mintha meg akarna fulladni. Tehát nem pörög fel, nincs erő benne, aztán hitrtelen elindul. Tő gázra is meg meglódul (de városban elég gáz). az alapjáratom az eddigi ~870 környékéről leesett melegen 500 környékére és iszonyat rángat/ingadozik... 

mit nézzek meg legelőszőr? gyertyát cseréltem már, de az szép volt(procelánosra égett fogyasztásom is normál 8 környékén városba)

köszönöm a sürgős helpet..

most olvastam: légtömegmérő?
Benzinszűrő? ::)
99' Avensis 1.6 4A-FE

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5539 Dátum: 2011.01.13 16:21:40 »
Eddig is raktam bele, ahogy látom más is pakolt bele, és nem volt soha gond...

Szeva!

Olvass egy motor hibakódot és valószínűleg kidobja majd hogy "szegény keverék" - E85-re általában így reagál.  :otlet:
Valószínűleg nem tudja most sem belőni a megfelelő benzin-levegő arányt és emiatt döglődik az alapjárat, ugrál össze vissza és rángat a kicsike.  :hmmmm:

Üdv,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5540 Dátum: 2011.01.13 16:23:31 »
Nekem 1-1,5 hónapta állt meg. Nekem a bowden ugrott le a csigáról és azt gyűrte be.

Szia!

Jól hangzik, mit tudtál vele csinálni? Bowden kihúz-megigazít-működik? Nem kellene erre kenni valami zsírt? (Vazelin?  :D )

Köszi,
F
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5541 Dátum: 2011.01.13 19:39:12 »
 [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog]

Az oda nem jó!  Grafitos zsír neki!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5542 Dátum: 2011.01.13 19:46:12 »
Nekem 1-1,5 hónapta állt meg. Nekem a bowden ugrott le a csigáról és azt gyűrte be.

Szia!

Jól hangzik, mit tudtál vele csinálni? Bowden kihúz-megigazít-működik? Nem kellene erre kenni valami zsírt? (Vazelin?  :D )

Köszi,
F
Van egy kis "szánkó" ami a sínen csúszkál. Ebből csúszott ki a bowden és miután meglazult gyűrte meg. A szánkó volt kikopva, ezt a lyukon átcsúszott a bowden vége. Mi úgy oldottuk meg, hogy a két darab bowdent egy darabbal váltottuk ki, így a bowden nem csak a szánkót húzza, hanem magát a bowdent is feszíti. A csiga is megkopott már az évek alatt, ezt "felszabályoztuk", s ezzel az önfeszítő bowdennel a felújított csigáról talán nehezebben ugrik le.

ui.: helyileg merre vagy?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5543 Dátum: 2011.01.13 21:17:17 »
Segítséget szeretnék kérni! 1990 es Carina II Gli 2.0 (3S-FE) a tipus. 2010 október elején vezérműszíj csere történt! Ekkor vették észre hogy a két motortartó bak cserére szorul!
Biztos, hogy gyári alkatrészekre cserélték? Anno ugyanez volt az előző autómmal, bakcsere után a vesekövet nem kellett volna műteni, nem lehetett megülni benne, kirázott az ülésből. Csere a megoldás!!! Nem jó (utángyártott sztem) amit kaptál. És azért ráz, mert rossz helyen vannak a lyukak és feszíti nagyon a bakot. Nem sok, elég pár mm, hogy annyit máshol legyenek a lyukak és ez a hatás. Kérj az ő kontójukra másik márkából bakot, ezt meg kenjék a hajukra.
         

fulmonn

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 131
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5544 Dátum: 2011.01.14 12:49:36 »
ui.: helyileg merre vagy?

Ahol az EU ülésezik a kastélyban, Gödöllőn...  :D

Ha jártok erre, akkor óvatosba, mert most minden bokorban rendőrök vannak!  ;)
94 Carina E 1,6 benzin 16V JT153ATK lépcsőshátú

caspian11

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5545 Dátum: 2011.01.16 21:39:36 »
Kérdés:

Carina 2.0 benzin-gáz most volt gázosnál az autó mert nem volt fordulat, többször leesett.
Szerelés után városban tötyögésnél, parkolásnál kissebb tempónál jó lett nem esik le 500-ra a fordulat mint régen DE autópályán nagyobb sebességnél 120 felett hirtelen kupungolásnál megint leesik sokszor le is áll a motor ha lassitok 100 alá akkor megint jó.

Mi lehet a baj?

Én szerintem több levegőt kaphat nagyobb sebességnél és ezért fullad le mit lehet tenni?

üdv

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5546 Dátum: 2011.01.16 22:15:07 »
Csak tipp, de leírom.
Szerintem érdemes lenne megpróbálni a következőt:
Mivel a kocsi injektoros, ezért a beszívott levegő mennyiségéhez adagolja az üzemanyagot a számítógép. A beszívott levegő mennyiségét viszont a léghőmérséklet-jeladó és a fojtószelepállás-visszajelző alapján tudja meghatározni. Pont ma néztem az utóbbit. Ezen lehet állítani, vagyis lehet fordítani a helyzetén, ha jól láttam. Tehát ezen lehet hangolni, hogy mennyi gáznál mennyit jelezzen vissza. Én megjelölném, hogy hol áll most, és fordítanék picit valamerre. Kipróbálnám, aztán fordítanék az eredetihez képest most ellenkező irányba és ezt is kipróbálnám. Mivel megjelöltem, ha baj van, csak visszaállítom a jelre. Szerintem, ha nem faltól-falig állítom, olyan nagy bajt nem lehet ezzel csinálni, de lehet, még akkor sem.
Nem jól gondolom?

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5547 Dátum: 2011.01.17 18:49:12 »
Üdv skacok!

Ma kicsit vizsgálódtam a Carinán.
Megnéztem van-e pollenszűrő (gázpedál melleti kis rekeszben), azt gondoltam lesz mert klimás és gondoltak rá.
Hát meglepetésemre egy marék összeőrölt falevél és szemét volt ott.
Kitakaritottam benyúlva és kiporszivozva ameddig elértem, de nem nyugodtam, szétkaptam az anyósoldalon a befúvómotort is. Az csak poros volt, de onnan is benyúltam a radiátor felé.
Örömmel tapasztaltam, hogy a motor környéke falevélmentes ill. a motor felett a külső-belső levegő állitó csappantyún még épek a szivacsok!  :)
Kivettem a középkonzolt, rádiót a befújokat kitakaritottam (ragacsos por volt bennük).
Ha már ennyire szétdöntöttem ott a dolgokat, végigmentem a rendszeren és kivül az esőcsatornát, a szélvédő alatt is megvizslattam.
Van egy kis lemez a levegő beömlő nyilás felett, a viz nem tud befolyni, ez OKÉs!, de miért nem volt rajtra valami rács szerűség, hogy a darabos szennyeződések ne jussanak be?? :censored:

Illetve az ablaktörlő mechanikát szedtem ki a túloldalon és bezsiroztam!  :D

A légbeömlőre tettem egy finomszemcséjű rácsot, olyan mint egy szúnyogháló, ez megfogja a szemetet. 1mm2 finomságú.
(Ilyet egyébként tervezek a motor levegőbeömlőhöz is a bal első indexnél!  :yes:)
Ajánlom mindenkinek, hogy nézze meg rendben van-e a pollenszűrője!!!

http://www.kephost.com/images4/2011/1/17/0lciik0uzrtefsa0my8j.jpg

http://www.kephost.com/images4/2011/1/17/5j5uhj9gi4e37h3e5bue.jpg

http://www.kephost.com/images4/2011/1/17/87l9tcq6q60ydakc1avn.jpg

http://www.kephost.com/images4/2011/1/17/qr3rs0q4le10n6jcqfjb.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.17 19:00:13 írta kamikaze555 »

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #5549 Dátum: 2011.01.17 19:28:30 »
kamikaze! Neked hány éves a géped?
A középkonzolon jött a hideg neked is?
Mert eddig azt gondoltam, hogy ennek köze van a hideg-meleg állító lamella szivacsának a hiányához.
Prius 2 - a mosolygós autó.