Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5031460 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #28005 Dátum: 2017.05.03 07:39:56 »
Köszi :) Először a színe fogott meg...szegénykék olyan kis semmilyenek fehérben,meg szürkében :) Meg nagyon szépen egyben van mindene. Kollégák azt mondták,hogy akkor most élőteszteljük a konkurenciát.
Bennem is mindig bennem a fityisz és nem tudok megmaradni egy kocsinál...csak ne lenne ennyi a sarc az állam felé... :S
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #28006 Dátum: 2017.05.03 09:18:29 »
Így hát 1 hete ez a gépezet boldogít engem. 2013as Golf VII kombi, 1.6 dízel, 5 sebességes. 156E km van benne,utoljára 149E volt szervízben. Elég jó kis gépezet,nem volt VW-m,szóval erősen szokni kell rajta a dolgokat,de eddig nagyon tetszik...főleg ez az ergoActive ülés a masszázs funkcióval. Érdekes összehasonlítani a J Astra-val :)
frankó. majd idővel arról jelentsél lécci, hogy ez jobb autó-e ,mint a j-astra. ergonómia, világítás, ülések, miazmás. nomeg a fenntartási költség is érdekes lehet hosszabb távon

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #28007 Dátum: 2017.05.03 19:51:57 »
frankó. majd idővel arról jelentsél lécci, hogy ez jobb autó-e ,mint a j-astra. ergonómia, világítás, ülések, miazmás. nomeg a fenntartási költség is érdekes lehet hosszabb távon

Fényévekkel jobb, mint a Jastra.  Sajnos van egy Jasztrához szerencsém, nagyon nem szeretem.   Mondjuk a Seat Toledónál jóval autószerűbb, az nem vitás. a Golf tényleg fényévekkel jobb ergonómiailag, menetdinamikailag, kezelhetőségben.  A Jastrában a kedvencen a csak rá jellemző hátsó ablaktörlő vezérlés. A jobb oldali bajuszkapcsoló végén van egy háromállású billenőkapcsoló. Agyrém. A médiaegység kezelése, ami ugye a kocsi setupját is kiszolgálná logikátlan, olyan almeűi vannak, hogy csak kapaszkodj, mire beállítod. Szóval az Opelben minden ott van, ahol más eus, vagy japán kocsinál egynél sem. És baromi szűk elöl is számomra.  Nagy csalódás.  Várom már, hogy lecseréljék.  Nem mostanában lesz, 37E km vn benne.  Inkább a 330E km-es Octavia RS-el járok, és ez nem vicc.  Az még haló porában is autószerűbb, és jobban is meg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #28008 Dátum: 2017.05.04 15:25:33 »
Első behatások...június elején lesz vele egy olasz túrám,addig is:összeszedettebb,minőségibb! Ilyen fajta elpusztíthatatlan érzést a T22 FL-mben tapasztaltam. Finomabban működnek a kapcsolók,az ajtó,nem zörög pl az ajtókárpit, a műszerfal (kollégák 40E kmt futott Astraja is csinálja). Fűtés,hűtés hatékonyabb a Golf-ban. Műszerfal áttekinthető(bb),bár nekem az Astra-val sem volt ilyen gondom. Futómű csendesebb, kevésbé dől kanyarokban és az úthibákkal sokkal toleránsabb,finomabban lép át rajtuk,bár ez lehet a 16os kerekek miatt van. Érezni,hogy könnyebb,mint a J Astra. Ez az 1.6 D kenterbe veri az 1,7D 110 lovas Astra-t. 1.6D 136 lovas Astra azért jobban teper,viszont a Golf váltója finomabban kapcsolható és gyorsabban. Kárpit,ülések jók,de az Astra-m AGR üléssel volt,szóval ez ilyen fej-fej melletti versenyt mutat. Viszont ezek az ergoActive ülések kb 90 kilóig komfortosak,utána szerintem kicsik,kicsit markánsabban formázott mint Astra. Pedig az is sokkal jobb,mint az alap ülés. Éppen ezért hátul erősen 4 személyes a kialakítás. Kormányon fura,h nincs semmilyen gomb,ez jó ,hogy volt az Astra-n...legalább a rádiót lehetne kezelni,de nem. Tempomat jó a bajuszkapcsoló végén ez csak szokás kérdése,kormányról is jó volt az Astra-n. Fék jobb,határozottabb szerintem a Golf-ban,pedig új első/hátsó tárcsa/betét volt az Astra-mon,mert azonnal cserés volt mikor megvettem. De egy izmosabb horvát tengerparti hajtás után az Astran rendesen füstölgött a fék a kompkikötőben a távoló komp fényében :D  Start stop rendszer idegesítő,de finomabban kelti életre a motort,mint az 1.6D Astra. Többnyire kikapcsolom...Világítás szerintem kb azonos. Mondjuk én emelt fényerejűt tettem az Astra-ba,mert harmatos volt a gyári. Azért a kolléga AFL lámpás Astra-ja mellett a halogén izzós Golf sehol sincs :) Navit szoknom kell,vagy beállítanom,kicsit később szól,mint az Astra. Ebben teljes Európa térkép van és jó,hogy mutatja a két óra között előttem is az irányt,nem csak a kijelzőn. Érintőképernyő királyság  :) Eléggé logikusan felépített a menüje. USB-t mindkettő könnyen kezelte. Kesztyűtartó az Astra-ban nagyobb volt, Golf-nál viszont hűthető és ott lapul a cd-tár meg a két SD kártya foglalat. Astra-ban a szivargyújtó mellett volt a váltó előtt az USB és az SD kártya olvasó is a navihoz. Csomagtartóban okos dolgok vannak,bár az Astra-ban is vannak rendező extrák,kar húzásra dönthető ülések,kihúzható kutyarács stb,nekem ezek csak a Golf-ba kerültek bele. Viszont a Golf-ban van a csomagtérrolónak kis bepattinhatós tartója,míg az Astra-ban csak fetrengett,ahova került. Apró finomság,hogy a kutyarácsot egy kis kampóval tudod felhúzni,nem csak úgy belekapaszkodva. Pótkerék nélkül nem tudom,hogy jobb- e ez a defektjavító szett... Helykínálat...hát a fene se tudja. Ferdehátú Astra-hoz képest nagyobb szerintem hátul,de kombihoz képest lehet kisebb kicsivel. Olyan Astra-ban,amiben csak egy pad van hátul,lehet nagyobb a hely,de amelyikben szintén erősen 2 személyes az ülés ott nem tudom. Fejtámlák puhábbak   Itt van hátul légbeömlő nyílás,Astra-ban nincs ilyen. Viszont fura a Golf-ban,hogy hátul a háttámla és az ajtó között egy kb 5-8 centis műanyag lap van, csúnyán koppannak rajtuk az övek. Elől szerintem egyformán jók. Astra-ban sokat tesz a térérzethez,hogy a szélvédő messzire előre nyúlik és hatalmas tér van ott,meg jó nagy műszerfal  Talán a Golf szélesebb.  Királyság a Golf-ban ez a kihajtható vonóhorog,ami eltűnik a lökhárítóban egy kar meghúzásával.  Ezt a hagyományos ablaktörlőt jobban preferálom,mint a pillangót az Astra-n. Az egész autó,tényleg,ahogy kezdtem, olyan elpusztíthatatlna érzést kelt...finoman döccen,csukódik minden,minden kapcsolóhoz jó hozzáérni,nagyon ki van találva rajta minden. Nagyobb örömmel ülök bele,mint az Astra-ba. Ebből egy 150 lovas 2.0dízel huhhúúúúú!!
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #28009 Dátum: 2017.05.04 20:02:13 »
sok tesztben írták már, hogy a j astra akkor jó, ha rendesen kistafírozzák. ülések, lámpák, miazmás.
szinte sajnálom, hogy soha az életben nem lesz golfom :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #28010 Dátum: 2017.05.04 20:05:45 »
ide is kiírom, mert ilyen még nem volt: 640 km-t mentem 27 liter naftával! 140 km-t mentem már 22 literrel, ez most egy másik véglet  :clap:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #28011 Dátum: 2017.05.05 07:41:26 »
sok tesztben írták már, hogy a j astra akkor jó, ha rendesen kistafírozzák. ülések, lámpák, miazmás.
szinte sajnálom, hogy soha az életben nem lesz golfom :D
Hát igen...egy manuál klímás,kis kijelzős,alap üléses,dísztárcsás,műanyag kormányos kivitelhez képest egy AFL lámpás,AGR üléses,nagy kijelzős,bőr-kormány fűtéses,17/18as alufelnis,krómos Astra szinte egy másik autó az előbbihez képest. Mondjuk ez jó dolog,hogy így ki lehet őket tömni extrával. Bár a Golf-ból is találtam olyat a kis könyvében,hogy a klíma nélküli autó szellőztetését ecsetelik ékes német nyelven. Én azon gondolkodok néha,hogy vajon hány eurot spóroltak autónként,hogy a hátsó ajtók műanyagja gyengébb minőségű mint az elsőn lévőké.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28012 Dátum: 2017.05.05 08:03:21 »
Hát igen...egy manuál klímás,kis kijelzős,alap üléses,dísztárcsás,műanyag kormányos kivitelhez képest egy AFL lámpás,AGR üléses,nagy kijelzős,bőr-kormány fűtéses,17/18as alufelnis,krómos Astra szinte egy másik autó az előbbihez képest. Mondjuk ez jó dolog,hogy így ki lehet őket tömni extrával. Bár a Golf-ból is találtam olyat a kis könyvében,hogy a klíma nélküli autó szellőztetését ecsetelik ékes német nyelven. Én azon gondolkodok néha,hogy vajon hány eurot spóroltak autónként,hogy a hátsó ajtók műanyagja gyengébb minőségű mint az elsőn lévőké.
Egyrészt sok kicsi sokra megy, másrészt lehetnek olyan kivitelek (pl kishaszon), ahol nem is igénylik (nem akarják megfizetni) a jobb felszereltséget.
Van nyilván nem jelentéktelen piaci szegmens, ahol csak az ár számít, ott törhetik a fejüket mivel tudják olcsóbbá tenni, indokolni miért olcsóbb.
Aztán van olyan trükk is mint a Corolla/Aurisnál: van egy nagyon alacsony alapár (4,2 millió) amiben nincs klima (az általában 2-300eFt-os tétel lenne), de a legolcsóbb klimás 5 m felett van.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.05 08:07:29 írta OldPiet »

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Egyéb autók
« Válasz #28013 Dátum: 2017.05.05 08:30:34 »
Hát igen...egy manuál klímás,kis kijelzős,alap üléses,dísztárcsás,műanyag kormányos kivitelhez képest egy AFL lámpás,AGR üléses,nagy kijelzős,bőr-kormány fűtéses,17/18as alufelnis,krómos Astra szinte egy másik autó az előbbihez képest. Mondjuk ez jó dolog,hogy így ki lehet őket tömni extrával. Bár a Golf-ból is találtam olyat a kis könyvében,hogy a klíma nélküli autó szellőztetését ecsetelik ékes német nyelven. Én azon gondolkodok néha,hogy vajon hány eurot spóroltak autónként,hogy a hátsó ajtók műanyagja gyengébb minőségű mint az elsőn lévőké.
Mármint az Astra ajtaján.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Egyéb autók
« Válasz #28014 Dátum: 2017.05.05 09:58:00 »
mondjuk 1-et. az egymillió eladott autónál 1 millió megtakarítás :D

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #28015 Dátum: 2017.05.05 13:30:04 »
Adminok: Havi 1-2 eladó autót ki szabad ide linkelnem? Bár valószínűleg nem itt fogják elkapkodni az olasz vasaimat, de akárcsak beszédtémának maradhat?
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28016 Dátum: 2017.05.05 14:19:33 »
mondjuk 1-et. az egymillió eladott autónál 1 millió megtakarítás :D
Ez mondjuk a pár 100eFt-os jövedelmünk esetén nem elhanyagolható, de ha azt vesszük, hogy netto autóár 5.000.000 Ft x1.000.000 db-nál nem tétel.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Egyéb autók
« Válasz #28017 Dátum: 2017.05.05 14:21:07 »
Adminok: Havi 1-2 eladó autót ki szabad ide linkelnem? Bár valószínűleg nem itt fogják elkapkodni az olasz vasaimat, de akárcsak beszédtémának maradhat?
Jöhetnek, Toyota nincs? :wacko: [rohog]

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Egyéb autók
« Válasz #28018 Dátum: 2017.05.05 15:40:50 »
Jöhetnek, Toyota nincs? :wacko: [rohog]

Ha azt kérsz, azt keresek. :) A japán meg német kocsik jól fogynak, fogytak otthon is, plusz a nepperek is azt viszik orrvérzésig, úgyhogy valami másba próbálok piaci rést találni. Most van két 166-os (egyikre van kapás), két 159-es, egy 147-es, meg egy Ypsilon.
kisa
born to ride

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Egyéb autók
« Válasz #28019 Dátum: 2017.05.05 18:11:03 »
Adminok: Havi 1-2 eladó autót ki szabad ide linkelnem? Bár valószínűleg nem itt fogják elkapkodni az olasz vasaimat, de akárcsak beszédtémának maradhat?
Privibe keresd meg Mickey-t, alapból nem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.