Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130241 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10155 Dátum: 2013.01.07 09:36:31 »
mióta porlasztós volt gyári teljesítményen fut, de nem sokáig :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10156 Dátum: 2013.01.07 09:37:12 »
Én nem magyarázom, igazad van!  :whistling:
Abban hogy szemétláda vagyok? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10157 Dátum: 2013.01.07 09:38:02 »
Abban hogy szemétláda vagyok? :D
Abban is  :D a többiben  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10158 Dátum: 2013.01.07 09:44:24 »
Ezt nekem miért nem sikerül elérni? A legkesebb fogyasztásomn 6,8 liter volt, Országutakon (max 100-110) 800 kilométeren keresztül. Szóval azért a mesékkel óvatosan, mert csalódni fog a kolléga!
Nem mese, de erről nem nyitok viták újra. Te nem olyan stílusban vezetsz, hogy valaha is elérd a 6 literes fogyasztást. Én meg igen.  ;)
ui.: leszilaci mondta - lemérte -, hogy kb 25kg többletenként van kb 1 deciliteres fogyasztás növekedés. Az én E11-em és a Te E12 Corid között van 80kg különbség a Tied javára. Ez nagyjából 3 deci fogyasztás többletet okoz. Csak akarat kell ahhoz, hogy a Te autóddal is 6 litert fogyassz, semmi más.
Ja, soha nem képezek forgalmi akadályt ehhez, általában (10 alkalomból legalább 7-szer) én előzök mást, amikor úton vagyok és csak 3-an engem.

No igen, megint egy elmélet, amit még nem bizonyított senki... Meg nem értem miért baj, ha egy pörgös benzinest kihúzatunk. Még mindig áll a felhívásom, egy gyári 1.4 d4d-vel szeretnék gyorsulást, rugalmasságot mérni, összehasonlítani. Ha lenyom meggyőzhető vagyok, addig nem.
Azért, mert a benzinest MINDIG pörgetni kell ahhoz, hogy menjen. Igaz, akkor szedi a lábát, de kevésbé fárasztó dolog egy-egy előzést úgy elvégezni, hogy visszakapcsolás nélkül rálépsz a gázra, vagy egy emelkedő előtt, úton Horvátországba, nem kell visszakapcsolni, hogy ne lassuljon, hanem csak a gázt kell mélyebbre nyomni. Amire Te kíváncsi vagy és hajthatatlan, az a 0-100-as gyorsulás, ami kevesebb embert érdekel, mint gondolnád.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.07 09:50:10 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10159 Dátum: 2013.01.07 09:46:33 »
Abban is  :D a többiben  :D
Te hűtlen szakadár :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10160 Dátum: 2013.01.07 09:48:38 »
Nem mese, de erről nem nyitok viták újra. Te nem olyan stílusban vezetsz, hogy valaha is elérd a 6 literes fogyasztást. Én meg igen.  ;)
Nem lett kissé szétoffolva a téma? :D
Amúgy hány méter alatt eszik 6 litert? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10161 Dátum: 2013.01.07 09:49:02 »
Ezt nekem miért nem sikerül elérni? A legkesebb fogyasztásomn 6,8 liter volt, Országutakon (max 100-110) 800 kilométeren keresztül. Szóval azért a mesékkel óvatosan, mert csalódni fog a kolléga!
Csak országúton, kevés hidegindítással ez nagyon sok. 6,8 l nagyon sok orszégúton (ha nem pályán mész), gyilkolod a gépet, ezért fogyaszt ilyen sokat (először az enyém is kb. ennyit fogyasztott, de aztán "megtanultam vezetni"...). A Bepi által írt értéket simán lehet hozni még egy nehezebb E12-es Corollával is 100 körüli utazósebességgel, és ehhez nem kell hypermiller stílusban vezetni. Ehhez elég megnézni a spritmonitor-os eredményeket.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10162 Dátum: 2013.01.07 09:52:07 »
Csak országúton, kevés hidegindítással ez nagyon sok. 6,8 l nagyon sok orszégúton (ha nem pályán mész), gyilkolod a gépet, ezért fogyaszt ilyen sokat (először az enyém is kb. ennyit fogyasztott, de aztán "megtanultam vezetni"...). A Bepi által írt értéket simán lehet hozni még egy nehezebb E12-es Corollával is 100 körüli utazósebességgel, és ehhez nem kell hypermiller stílusban vezetni. Ehhez elég megnézni a spritmonitor-os eredményeket.
:yes:
Csak az nem tudja hozni, akik nem érdekel az alacsony (=gazdaságos, kiegyensúlyozott haladásból származó) fogyasztás.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10163 Dátum: 2013.01.07 09:52:24 »
- Ha azért akarsz Toyotát venni, mert valaki olyanokat mondogatott hogy ezek sose romlanak el és társai, akkor gondold át a dolgot még egyszer: el fog romlani és akkor nagyon csalódott leszel, legyen mindig egy kanna benzin és egy gyufa nálad (ha maradsz fórumon akkor havi rendszerességgel fogod olvasni áhitatomat a Lancia Kappákról :D).

Karbantartásfüggő!!!! Vegyél újonnan egyet és rendesen adj meg neki mindent ami kell mindig 200ezer km-nél nézd meg! Sajnos én is használtan tudtam venni bízva benne hogy nagy bajok nem lesznek, azért van egy két bibi de nem biztos hogy az autó hibája.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10164 Dátum: 2013.01.07 09:53:12 »
... összeszedtem gondolataimat... Amúgy nekem elsőre ez szimpi meg ez
:yes:
Annyit még hozzátennék, hogy sokat számít, ha a tulajdonossal beszélhetsz. Lehet keresztkérdezni.
- Hogy megy? (Erre azért lehet adni néhány rossz választ.-) )
- Milyen olaj van benne, mennyit kelll bele, mennyi időnként cserélte, mennyit kell utána tölteni? ...
- Márkaszervizes átnézetés, méretés is javasolt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10165 Dátum: 2013.01.07 09:58:20 »
Karbantartásfüggő!!!! Vegyél újonnan egyet és rendesen adj meg neki mindent ami kell mindig 200ezer km-nél nézd meg! Sajnos én is használtan tudtam venni bízva benne hogy nagy bajok nem lesznek, azért van egy két bibi de nem biztos hogy az autó hibája.
Abszolút így van.  :yes:
Sok egyéb típusra is igaz ez, de a megfelelő karbantartás mellett a Corolla, mint típus nagyon megbízható.
Sokan esnek/estek abba a hibába, hogy, mivel Toyotája van, azt lehet gyűrni, kibír mindent, aztán, egyszer csak minden egyszerre, vagy közvetlen egymás után megy tönkre. És aztán szidja a Toyotát, hogy milyen szar.
Még a Corollára is igaz az, hogy szervizelni kell, de ebben az esetben bírni is fogja, sőt, sokkal jobban fogja bírni az igénybe vételt, mint bármilyen más hasonló korú, kategóriájú típus.

Csak összevetésképpen Don Prego autójával az enyémre meghibásodás folytán az alábbi alkatrészeket kellett cseréljek nem tervezetten:
1. gyújtáskapcsoló betét
2. bal első ablakemelő mecahnika+motor
3. hőmérséklet jeladó gomba tisztítás (ingyen volt, WD40 kellett hozzá, meg szétszedés)

Amit saját szorgalmamból kifolyólag cseréltem, mert törekszem arra, hogy mindig jó legyen az autó:
1. kuplung szett
2. csomagtartó teleszkópok
3. első fékek (tárcsa+betétek)
4. összes folyadék, ami az autó működéséhez kell
5. 1db utastéri izzó
6. 2 szett gumi újonnan (téli és nyári)
7. előírás szerinti olajcserék, szűrőcserék, gyertyacserék
...ezek kivétel nélkül kopó alkatrészek és 4 éves távlatra vezethetők vissza. Az autóm 2012. november 29-én volt 12 éves!!! :whistling:

Optikai költségek:
1. fóliázás
2. hátsó lökhárító fényezés + tolató radar
3. hifi
4. lesz első lökhárító festés
5. lesz könnyűfém felnik felújítása

Még egyszer: mindez egy több, mint 12 éves autón 4 év alatt... EZ az, amit bármilyen más típusból nézve is csak nagyon kevés autó tud, hogy 10 év felett sem viszi az ember pénzét, amennyiben becsületesen gondját viseli az autónak.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.07 10:08:14 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10166 Dátum: 2013.01.07 10:01:47 »
Karbantartásfüggő!!!! Vegyél újonnan egyet és rendesen adj meg neki mindent ami kell mindig 200ezer km-nél nézd meg! Sajnos én is használtan tudtam venni bízva benne hogy nagy bajok nem lesznek, azért van egy két bibi de nem biztos hogy az autó hibája.
Annyira nem a km számít, nálam is tömítések engedik el magukat kor miatt, aztán itt ott elengedi az olajat a munkahenger, összezár a kuplung stb (most hasonló lesz a féknél, "szerencsére" most befog). Nem a kocsi hibája, az a rohadt kereszteződés nem állt meg előttem :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10167 Dátum: 2013.01.07 10:06:46 »
Még a Corollára is igaz az, hogy szervizelni kell, de ebben az esetben bírni is fogja, sőt, sokkal jobban fogja bírni az igénybe vételt, mint bármilyen más hasonló korú, kategóriájú típus.
Csak hogy hű legyek magamhoz:
"Gazdáik suvikszolják, gondozzák őket, amit japános megbízhatósággal hálálnak meg." :D
Nade ne vegyük el a kedvét a legelején, inkább ajánljunk neki valami használható gépet.
Elvégre az enyém is azért nem került még a szemétdombra mert sok az emlék: első autó, első autópályás kilométerek, első ülésbef*ngás, második egyedül vezetés, stb stb  :hug:
Amit nem várok: első karambol, első betétlap csere ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10168 Dátum: 2013.01.07 10:08:19 »
Amire Te kíváncsi vagy és hajthatatlan, az a 0-100-as gyorsulás, ami kevesebb embert érdekel, mint gondolnád.
Nemcsak!
Érdekel a 60-100, 80-120 és nem is tudom mi mindent szoktak még rugalmasság címen mérni. Állok elébe, nézzük meg.
Ja, visszakapcsolni ér  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #10169 Dátum: 2013.01.07 10:15:01 »
Lássátok kivel van dolgotok, előkerestem a legalacsonyabb fogyasztásomat. 6,16 és 6,23 l/100 km. Országút végig (Lengyelországban viszonylag ritka a pálya), stabilan 90-110 között.
Most hamut szórok a fejemre...

De tegyük hozzá, nem ez az általános használat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...