Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2129992 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6015 Dátum: 2010.12.25 15:11:23 »
Arra nem gondolsz, hogy nem kényszerből vesz valaki hombár kombit, meg buszt, meg mittudoménméghogyannevezitek  ;)
Fordítsuk meg a dolgot: miért kell kis csomagterű, kevésbé praktikus autót használni, ha ugyanazt a menetdinamikát és vezetési élményt megkapom az egyterűtől  :hmmmm: Neked is csak azt tudom mondani, nem kell megérteni, egyszerűen csak fogadd el  :flowers:

Arra nem gondolsz, hogy sok ember felesleges pazarlásnak, kivagyiságnak, magamutogatásnak tartja ezeket a mittudoménméghogyannevezitek-eket.
Fordítsuk meg a dolgot: miért kell nagy kihasználatlan csomagterű, belvárosban egyáltalán nem praktikus autót használni, ha ugyanazt a menetdinamikát és vezetési élményt megkapod egy kisautótól?  :hmmmm: Neked is csak azt tudom mondani, nem kell megérteni, egyszerűen csak fogadd el  :flowers: ;)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6016 Dátum: 2010.12.25 15:38:48 »
Már írtam, még sosem utaztam hátul a saját autómban és nem is szándékozom, tehát nem kell kispárna  :D
Pedig nagyon jó dolog! :clap: Legalábbis én nagyon élvezem az utazást a saját autómban hátul, nagyon kényelmes! A feleségem mögött akkora tér, h ha akarnék táncra is perdülhetnék! :D :D
hazard

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6017 Dátum: 2010.12.25 15:50:08 »
Arra nem gondolsz, hogy nem kényszerből vesz valaki hombár kombit, meg buszt, meg mittudoménméghogyannevezitek  ;)
Fordítsuk meg a dolgot: miért kell kis csomagterű, kevésbé praktikus autót használni, ha ugyanazt a menetdinamikát és vezetési élményt megkapom az egyterűtől  :hmmmm: Neked is csak azt tudom mondani, nem kell megérteni, egyszerűen csak fogadd el  :flowers:

Arra nem gondolsz, hogy sok ember felesleges pazarlásnak, kivagyiságnak, magamutogatásnak tartja ezeket a mittudoménméghogyannevezitek-eket.
Fordítsuk meg a dolgot: miért kell nagy kihasználatlan csomagterű, belvárosban egyáltalán nem praktikus autót használni, ha ugyanazt a menetdinamikát és vezetési élményt megkapod egy kisautótól?  :hmmmm: Neked is csak azt tudom mondani, nem kell megérteni, egyszerűen csak fogadd el  :flowers: ;)
Nem hiszem, hogy olyan sok hátránya lehet egy egyterünek, általában nem nagyobbak mint egy sedánok vagy kombik, max. magasabbak.
Elég elterjedt valóban, hogy minek akkora "teret " cipelni, mikor kisebb is elég-de valóban nincs igazuk.
Ráadásul nem fogyasztanak sokkal többet és jó kilátás van a többi közlekedőre.
Viszont az is fárasztó állandóan agyalni hogy minden beférjen pl  egy szedanba.

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6018 Dátum: 2010.12.25 16:01:24 »
Nézd, nem érted a hozzászólás lényegét, segítek: az utolsó mondat a lényeg.  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6019 Dátum: 2010.12.25 16:19:44 »
Arra nem gondolsz, hogy sok ember felesleges pazarlásnak, kivagyiságnak, magamutogatásnak tartja ezeket a mittudoménméghogyannevezitek-eket.
Fordítsuk meg a dolgot: miért kell nagy kihasználatlan csomagterű, belvárosban egyáltalán nem praktikus autót használni, ha ugyanazt a menetdinamikát és vezetési élményt megkapod egy kisautótól?  :hmmmm: Neked is csak azt tudom mondani, nem kell megérteni, egyszerűen csak fogadd el  :flowers: ;)
Komolyan gondolod, hogy egy alsóközepes egyterű (COV, Picasso, Scenic, Zafira) magamutogatás, pazarlás  :eek: Most akkor ki vagyok kiáltva az Avensis kombival burzsuj magamutogatónak, mert nem rakom tele mindig a csomagtartót cementes zsákkal?
Egy mai COV pl rövidebb, mint egy Corolla (E15) vagy egy Picasso 10,8m-es forduló körével és 4,28m hosszával miért lenne rosszabb városi közlekedésre?

És akkor a lényeg:
Én elfogadom, soha nem értetlenkedtem, hogy miért nem vesz ilyet mindenki (miért is tenném). Kevés liberálisabb embert találsz itt az autók terén, mint én, aki nem ragaszkodik egy gyártóhoz, országhoz, karosszéria formához, benzin vagy dízel motorhoz. Elfogadok bármit, csak azt nem, hogy valaki mindennemű tapasztalat, észérvek nélkül leszólja a másikat, mert az pl váltana egy egyterűre vagy jobban kedveli a dízel motort. Mert itt ez történ és történik.

« Utoljára szerkesztve: 2010.12.25 16:25:15 írta Nagycitrom »

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6020 Dátum: 2010.12.25 16:36:09 »
Nézd, nem érted a hozzászólás lényegét, segítek: az utolsó mondat a lényeg.  :flowers:

Csak magam tudom idézni.  ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6021 Dátum: 2010.12.25 18:02:14 »
Csak magam tudom idézni.  ;)
Csak nálam nyitott ajtókat döngetsz  :flowers:

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6022 Dátum: 2010.12.25 19:54:58 »
Arra nem gondolsz, hogy sok ember felesleges pazarlásnak, kivagyiságnak, magamutogatásnak tartja ezeket a mittudoménméghogyannevezitek-eket.
Fordítsuk meg a dolgot: miért kell nagy kihasználatlan csomagterű, belvárosban egyáltalán nem praktikus autót használni, ha ugyanazt a menetdinamikát és vezetési élményt megkapod egy kisautótól?  :hmmmm: Neked is csak azt tudom mondani, nem kell megérteni, egyszerűen csak fogadd el  :flowers: ;)
Komolyan gondolod, hogy egy alsóközepes egyterű (COV, Picasso, Scenic, Zafira) magamutogatás, pazarlás  :eek: Most akkor ki vagyok kiáltva az Avensis kombival burzsuj magamutogatónak, mert nem rakom tele mindig a csomagtartót cementes zsákkal?
Egy mai COV pl rövidebb, mint egy Corolla (E15) vagy egy Picasso 10,8m-es forduló körével és 4,28m hosszával miért lenne rosszabb városi közlekedésre?

És akkor a lényeg:
Én elfogadom, soha nem értetlenkedtem, hogy miért nem vesz ilyet mindenki (miért is tenném). Kevés liberálisabb embert találsz itt az autók terén, mint én, aki nem ragaszkodik egy gyártóhoz, országhoz, karosszéria formához, benzin vagy dízel motorhoz. Elfogadok bármit, csak azt nem, hogy valaki mindennemű tapasztalat, észérvek nélkül leszólja a másikat, mert az pl váltana egy egyterűre vagy jobban kedveli a dízel motort. Mert itt ez történ és történik.




Nem neked/rólad szólt, ezt a vak is látja. Túlságosan beleélted magad a történetbe... /Javaslom: olvasd át szépen kronológiailag az egész egyterű-témát!/
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.25 19:57:12 írta hazard »
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6023 Dátum: 2010.12.25 20:02:51 »
Bár ha jobban megnézzük az olajfogyásnak is lehetnek pillanatnyi jelei, pl hideginditásnál kék füst, hosszú motorfék után gázföccsnél ha van füst utána, akkor az is gányás.
Nem fogsz látni semmit. Ha már olajos a kipufogó, baromi nagy a baj, amúgy nem látszik a kocsin semmi, nem észrevehető.  :no:
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6024 Dátum: 2010.12.25 20:04:16 »
Olajfogyasztás: Nekem is van. 1,4 VVTI. 1L/10.000km. Ez az a mennyiség, amit vásárláskor kizárt, hogy észreveszed!!! Nincs jele sem csöpögés, formájában, se a kipufogóban, sem túráztatásnál, egyáltalán. Én egy dologból következtetnék rá, így, gyakorló tulajként: A blokk hátsó (tűzfal felőli) oldalán a burkolatok alatt keresnék olajpárát. Ez abból adódhat, hogy ezeket az első 2-3 évben gyártott VVTI blokkokat kis pontatlansággal rakta össze a gyár, ami kb 1mm illesztési hibát jelent. Ezt lehet azzal orvosolni, hogy lebont minden sallangot a blokk körül, leveszi a szelep fedelet, letakarítja az olajpárát a blokkról, újra tömít, fedél vissza pontosan illesztve, sallangokat visszaszerel. Ezzel csak annyi gond van, hogy, ha nem az ember csinálja magának, akkor elég drága a rezsidíja a folyamatnak, mert munkás lebontani stb. Ezt célszerű egybekötni pl. egy kuplungszett cserével, vagy vezérléscserével, hogy egy munkadíjból meg legyen minden.
Majd még folytatom...  ;)
Ja meg ha leragadnak a dugóknál a nemtommik, na akkor kerül 2 kilóba a javítás...
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6025 Dátum: 2010.12.25 20:15:23 »
Nem neked/rólad szólt, ezt a vak is látja. Túlságosan beleélted magad a történetbe... /Javaslom: olvasd át szépen kronológiailag az egész egyterű-témát!/
Azt hittem, ezt nekem válaszolták  :hmmmm:
Honnan olvassam?

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6026 Dátum: 2010.12.25 20:47:59 »
Mielőtt vér folyna.  :surrender:

Magyarországom sokam vesznek nagyobb kocsit mint amire valójában szükségük van, teszik ezt azért mert státusz szimbólum, vagy mert szeretik a nagyot, vagy ebben érzik biztonságban magukat, stb.... Ezen kár vitázni mert a két tábor sosem fogja megérteni egymást. Ahogy írtam az utolsó mondat a lényeg, ezért lett Nagycitrom hozzászólása kiemelve. azt hittem mindenki látja benne az iróniát.  :flowers:
Tehát a témában mindenkinek azt javaslom, nem kell megérteni, egyszerűen csak fogadja  el.  :D ;)

No most má érthető?  :D :D :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6027 Dátum: 2010.12.25 21:06:11 »
Nincs gond, csak nem állt össze a fejemben a státuszszimbólum= alsóközepes egyterű párosítás. De elismerésnek veszem, hogy egy Toyota fórumon egy pl. Xsara Picassot státuszszimbólumnak tekintenek  [rohog]
Mások a mércék. Egy többgyerekes családnál nem tekinteném a "szükségesnél nagyobbnak" egy kombi vagy egyterű vásárlását. Csupán ennyi. Mert ugye nem egy Q7, X5, G-s merci és társai vásárlásáról volt szó.

TSityu

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6028 Dátum: 2010.12.25 21:41:39 »
Nézd most nem arról van szó, hogy nem értem meg Hófehérkét. Neki tényleg egy COV-ra van szüksége, hogy a 7 törpét elvigye a bányába dolgozni, mert az erdőszéli kunyhó rezsijét fizetni kell.  :D Arról volt szó, hogy jön egy gyerek és máris le kell cserélni a corit valami nagyobbra mert nem férnek el.  Az meg, hogy az emberek nagy része nagyobb autóval jár mint amire szüksége van az tény. Inkább az a kérdés, hogy nekem mért kell elfogadnom más álláspontját, ha ő nem fogadja el az enyémet?  :surrender:

Egyébként tényleg ne vedd magadra.  :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6029 Dátum: 2010.12.25 22:04:54 »
Az meg, hogy az emberek nagy része nagyobb autóval jár mint amire szüksége van az tény.
Vagy erősebbel, mint amire szükségük van, korábban meg nagyobbal és erősebbel mint amire szükségük van  :flowers: :D :D