Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130044 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3525 Dátum: 2010.05.04 15:48:20 »
A futásteljesítmény egy módon igazolható, Ákos leírta, szerviztörténet kell hozzá. Ennek hiányában az eladó nyilatkozata nem kérhető számon, viszont ha megvan a szerviztörténet, azt fölösleges kiegészíteni egy nyilatkozattal.
A szervíztörténet is hamisítható. Viszont ha az eladó nyilatkozik a futásteljesítményről, akkor az rajta számonkérhető (kulcsszavak: hibás teljesítés, elállás). Ez a számonkérhetőség az, ami nagyban megnöveli az esélyét annak, hogy ha mégis hajlandó dolgokat írásba adni, akkor azok jó eséllyel igazak. Ez lett volna a lényeg. De mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3526 Dátum: 2010.05.04 15:49:21 »
....Viszont ha az eladó nyilatkozik a futásteljesítményről, akkor az rajta számonkérhető (kulcsszavak: hibás teljesítés, elállás).

De Palaczk, könyörgöm, mondd már meg végre, hogy bizonyítod, hogy hamis a futásteljesítmény!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3527 Dátum: 2010.05.04 15:57:43 »
Ez a számonkérhetőség az, ami nagyban megnöveli az esélyét annak, hogy ha mégis hajlandó dolgokat írásba adni, akkor azok jó eséllyel igazak. Ez lett volna a lényeg. De mindegy.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3528 Dátum: 2010.05.04 16:01:16 »
Szóval akkor abban egyetértünk, hogy a futásteljesítmény nem, vagy csak nehezen bizonyítható. Szerintem nem túl gyakorlatias azt feltételezni, hogy aki kamuzni akar, nem ismeri fel, hogy nyugodtan kamuzhat, mert úgysem bizonyítható, hogy valótlant állított.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3529 Dátum: 2010.05.04 16:04:29 »
Megtenné valaki (akár DTTamás, vagy R6rider) hogy leírja pár sorban, mire is gondolnak. Vagyis, ha ők az autójukat eladják majd, mit írnak pontosan bele a szerződésbe. Erre tényleg kíváncsi lennék. A szócséplés meg már tényleg uncsi.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3530 Dátum: 2010.05.04 16:06:56 »
[A szervíztörténet is hamisítható.
Aki a márkaszervizek adatbázisába bele tud nyúlni, illetve ki tud adni a márkaszerviz nevében számlákat....az már nagyon meleg terület, lehet érte pár évet ülni...

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3531 Dátum: 2010.05.04 18:15:46 »
Megtenné valaki (akár DTTamás, vagy R6rider) hogy leírja pár sorban, mire is gondolnak. Vagyis, ha ők az autójukat eladják majd, mit írnak pontosan bele a szerződésbe. Erre tényleg kíváncsi lennék. A szócséplés meg már tényleg uncsi.

Én már leírtam pár sorban, nem kezdem újra. Azért valamira szeretném felhívni a figyelmedet. Ennek a topicnak a címe corollát... szeretnék VENNI. Tehát nem az a kérdés, hogy mit írok bele ha eladok, hanem hogy mit írok bele ha vevő vagyok, mert használt autó vásárlásnál ott van a kockázat. Az eladó megkapja a pénzt, aztán ennyi. Ezt pedig már leírtam számtalanszor. Én eladóként, ha a vevő kéri ,mindent a valóságnak megfelelően hajlandó lennék leírni és nyugodtan alszom. De nehogy azzal gyertek, hogy mi lesz ha kiég egy izzó, lécci.

Bizonyítás: nincs minden esetre alkalmazható megoldás, minden eset más, bizonyos esetben biztos nehéz, lehetetlen, bizonyos esetben pedig sikeres lehet. A kérdés az, hogy melyik a jobb, egy mezitlábas szerződés, vagy egy gondosan megfogalmazott papirfecni.

Még egy ellentmondás: Ha ennyire nincs értelme beleírni a szerződésbe azokat, amit én javasolok, akkor miért félsz, féltek tőle, mint eladó? A vevő ugyse fog tudni veletek semmit kezdeni, az igazságszolgáltatás itthon nulla, a bíróságon "hülyék" ülnek, az igazságügyi szakértők pedig képzetlen senkiháziak gyülekezete.

Az a különbség valszeg a kettőnk felfogása között, hogy én mint bulldog keresem az igazamat általában, és nem ismerem azt, hogy: á azt ugyse lehet. Nagyon elméleti ember vagyok.

Végezetül: Szerintem soha nem voltam nagyképű, nem állítottam A-t aztán meg B-t, végig ugyanazt mondtam. A sértő, lekicsinylő megjegyzéseket Te és Satriani használjátok.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3532 Dátum: 2010.05.04 18:59:33 »
Sajnálom, pedig úgy szerettem volna látni a pontos szövegezést, mit iratnál bele autóvásárlásod esetén a szerződésbe magánember eladó esetében. Én nem láttam, hogy ez konkrétan le van írva valahol.

adás vételi szerződés n. bekezdése:
"...
...
..."


UI:
konkrétum, nem az érdekel, hogy olvassak pontosabban, nem figyelek, leírtam már valahol többször, hanem a konkrétum. Ha tetszik amit leírsz,nyilván sokan alkalmaznák. De hát ebbe a vitába konkrétumok nincsenek ugye....

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3533 Dátum: 2010.05.04 20:05:44 »
Mindegy.
« Utoljára szerkesztve: 2010.05.04 20:17:58 írta Satriani »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3534 Dátum: 2010.05.04 23:22:47 »
Vettem a fáradságot, és kigyűjtöttem DTamás konkrét javaslatait, íme:
"Én 2ik tulajként a cliónk esetében alá merem írni eladás esetén, hogy x évben y km-el vettem, azóta 20 ezret hajtottam bele.
a rejtett hibákra vonatkozó nyilatkozat elengedhetetlen. Pl. corolla esetén ugye az olajfogyi.
Ha magánszemélytől vesz az ember autót, akkor meg nyilatkoztatni kellene a rejtett hibákra,"


Olajfogyi:
Satriani levezette a lehetőségeket, kvázi a dolog abszurditását. Ezért kérnék egy pontos megszövegezést Tamástól.
Rejtett hiba:
Mi a rejtett hiba definíciója? Ez annyira fennkölt, és naiv, hogy nem tudok szavakat találni rá. A rejtett hiba fogalma egy pl.7-8éves autónál kb 100 dologra rávezethető, részletes hibalistát (kis karcocska a fényszóró búrán, nyitáskor néha nyikorgó bal hátsó ajtó, 2havonta egyszer a riasztó/kp-zár távirányítóra nem reagál a kocsi....stb stb) meg irracionális, hogy valaki ad, akar adni, tud adni. Végtelenül támadhatóvá tenné a tulajt egy ilyen kijelentés.
Óra állásáról több ulaj esetén nyilatkozat:
Ha az autónak volt 2tulaja, és most a 3. tulajánál van, és óra szerint van benne 130 000 Km.
1. tulaj nyilatkozott: 0km-el vette, 75 000 km-el adta el.
2. tulaj nyilatkozott: 75 000 km-el vette, 120 000 km-el adta el.
A 3. tulajnál kiderül, hogy elképzelhető (mert ezt nehéz 100% biztosan állítani), hogy az autóban 250 000 km van. Mik a jogi lépések? Az 1. vagy a 2. tulajt veszi elő a jelenlegi (3.) tulaj?

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3535 Dátum: 2010.05.04 23:42:00 »
Mi a rejtett hiba definíciója?

A rejtett hiba mint létező jogi kifejezés olyan hibát takar autó esetében, amire az adásvétel pillanatában nem derül fény. Pl. az olajfogyasztás jellemzően ilyen, azt álló helyzetben, vagy egy próbakörön nehéz bizonyítani. Azt nem értem, miért kellene megnyilatkoztatni erről az eladót, amikor bizonyos szavatossági felelőssége neki akkor is van, ha nem tudott a hibáról. Ezt majd a szakértő nyilván elmondja.

A többivel egyetértek.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3536 Dátum: 2010.05.05 08:10:45 »
OK, szóval a 'rejtett hibára' amúgy is él a szavatosság (természetesen magánemberek adásvétele esetében is), viszont a bíróságon nyilván van ennek egy joggyakorlata. Vagyis feltételezem, hogy az eltiltott komolyabb szerkezeti bajokkal lehet/érdemes a bírósághoz fordulni. És ahogy írod, ez alap Ptk, erről fölösleges papírt írni.

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3537 Dátum: 2010.05.05 12:13:42 »
OK, szóval a 'rejtett hibára' amúgy is él a szavatosság (természetesen magánemberek adásvétele esetében is), viszont a bíróságon nyilván van ennek egy joggyakorlata. Vagyis feltételezem, hogy az eltiltott komolyabb szerkezeti bajokkal lehet/érdemes a bírósághoz fordulni. És ahogy írod, ez alap Ptk, erről fölösleges papírt írni.

Azért azt annyira szeretem, amikor behivatkozom a konkrét jogszabályt, hogy miért kell szerződésbe foglalni az eladó nyilatkozatát pl. az olajfogyásra  vonatkozóan, és akkor jön Satriani, aki teljes mellszélességgel és miden ténybeli alap nélkül mondja az ellenkezőjét, de Te ezt persze készpénznek veszed és azt mondod, hogy alap Ptk., tehát én hülyeséget beszélek.

Az alábbiak jogerős bírósági döntésekből kiemelt szövegrészek, de gondolom még ez sem lesz elég nektek:

„Használt dolog adásvétele esetén az eladót - külön kikötés hiányában nem terheli szavatossági felelősség a dolog olyan hibáiért, amelyek a természetes elhasználódással általában együtt járnak, illetve amelyek a megtekintéskor vagy a kipróbáláskor felismerhetők voltak [Ptk. 305. §].”

„Abban az esetben, ha a felek a szerződésben a dolog valamely tulajdonságát kifejezetten meghatározzák, a szolgáltatás akkor is hibásnak minősül, ha az a rendeltetésszerű használatra alkalmas ugyan, de nem rendelkezik olyan tulajdonsággal, mint amelyet a felek a szerződésben meghatároztak (1959. évi IV. törvény 305. §).”

„A hibás teljesítésért való felelősség szabályai nem általában a minőséghibát, hanem konkrét szerződés hibás - nem szerződésszerű - teljesítését szankcionálják. A hibás teljesítés használt dolog adásvétele esetén jogi értelemben csak akkor állapítható meg, ha a hiba független a használtságtól, illetőleg az elhasználódás számítható mértékét jelentősen túllépi.”

Részemről a vita lezárva. Fölösleges a papirfecni. Tietek a pálya.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3538 Dátum: 2010.05.05 12:31:47 »
DTamás, számtalan meddő vitával a hátam mögött mondom, hogy nincs értelme az érvelésnek. Ha valamit nem tudnak a vitapartnerek megcáfolni, akkor maximum elkanyarodnak és máshonnan támadnak. No chance. Egyvalamit érhetsz el: hogy jól felhúzod magad (ha pl. olyan a természeted, mint amivel engem megvert a Jóisten  ::)) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

DTamás

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3539 Dátum: 2010.05.05 12:35:41 »
DTamás, számtalan meddő vitával a hátam mögött mondom, hogy nincs értelme az érvelésnek. Ha valamit nem tudnak a vitapartnerek megcáfolni, akkor maximum elkanyarodnak és máshonnan támadnak. No chance. Egyvalamit érhetsz el: hogy jól felhúzod magad (ha pl. olyan a természeted, mint amivel engem megvert a Jóisten  ::)) ...

Igen maximálisan igazad van, be is fejeztem.