Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2137985 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2790 Dátum: 2010.03.01 21:49:04 »
Szép ez a kocsi, jó vételnek tűnik, ennyi pénzért nem tudok jobbat a használt autó piacon. Meséld majd el, mi volt a kocsival ;)
Amennyiben nem volt szerkezetileg letörve, max csak kisebb ez az, akkor OK. Nameg a nagy rejtély: az előélet, nem e tekert, és ne kelljen képzelőerő hogy valóban annyi amennyi.. Pl. ha nincs is vezetett márkaszervizes szervizkönyve,  még elfogadható lenne egy 1 magántulaj címe/neve telefonkontaktja esetleg :hmmmm:

Igen, elég csábító így pár képről meg egy adatlapról, (de hol van a gyári szőnyeg :D) mondjuk alapból kereskedés fóbiám van, de ez az én hülyeségem, ettől akár jó is lehet.

Sztem is ez tűnik (így monitor mögül) a legjobb ajánlatnak, biztos megnéznek majd még egy párat, én még ezt küldtem át nekik, de a 3ajtótól kicsit húznak, nem kizáró ok, de ha lehet inkább +2ajtó.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2791 Dátum: 2010.03.01 22:12:13 »
Sztem is ez tűnik (így monitor mögül) a legjobb ajánlatnak,
Bocs, félreérthető voltam, én globálisan értettem.....szóval 2milka egy ilyen jó motorral szerelt, aránylag dinamikus, tágas, keveset futott újszerű autóért nem egy rossz ár :wub:   

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2792 Dátum: 2010.03.01 22:24:12 »
Jah, vágom... ::)

Szted ki ajánlotta nekik az e12-es Corit... :innocent: :cool2:

Az 1.6-ra is én beszéltem rá őket, mert 1.4-est akartak. (főleg a biztosítás miatt)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2793 Dátum: 2010.03.01 22:28:30 »
Én meg anno 3-4 kereskedésben akartam próbálni, és kerek perec megmondták mindenhol, hogy csak ha megveszem, lefoglalózom előtte, mert nem furikázunk ám csak úgy.. És mindezt a válság kellős közepén, amikor azt hinné az ember, hogy örülnek, ha egyáltalán vevőjelölt téved arra, és a seggét is kinyalják. Az egyik autónál direkt meg is mondtam, hogy 300km-ról jöttünk csak ezért.. 
Te jó ég, hol voltak ezek a helyek  ::) ? Ilyet még életemben nem hallottam, hogy ne próbálhass ki egy autót, mielőtt eldöntenéd, hogy megveszed-e. Ilyen nincs  :nonono: ... Az ilyet azonnal ott kell hagyni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2794 Dátum: 2010.03.01 22:38:17 »
E11-nél, amit már vvt-i motorral szereltek, az legyen az első, hogy megnézi az olajat, hogy milyen (van-e benne egyáltalán) és nyúljon be a kipufogóba jó mélyen! Ha olajos, azonnal ott kell hagyni.

Látom neked is E11-ed van, mennyivel kisebb belül, mint egy E12? Meg vagy vele elégedve a mindennapokban?
Az E11 jóval kisebb belül. Elöl nem nagyságrendi a különbség (de azért van); hátul viszont lényegesen tágasabb az E12. E11-ben épp hogy be tudok préselődni "magam mögé" (180 cm); E12-ben normálisan ülök. Emellett csendesebb és kényelmesebb az E12, "nagyautósabb" érzés (mondom mindezt úgy, hogy mindkettőből vezettem jópárat). Nagy generációs ugrás van a két kocsi között. Műszakilag az E11 is finom gép, jó vezetni; de az E12 más világ. Úgy tudnám megfogalmazni, hogy az E11 a 90-es éveket képviseli, az E12 pedig még mai viszonylatban sem tűnik elavultnak. Szóval: ha anyagilag belefér, akkor mindenképp E12 legyen. Ma már nincs akkora eltérés az árakban: egy normális (faceliftes) E11-esért is elkérnek 1.0-1.1 között, 1.4-ért pedig már van E12. Ezt a felárat bőven megéri.

Félreértés ne essék: ha csak 1-2 ember fogja rendszeresen használni, és nagyon ki van számítva a keret, akkor jó választás az E11 is, önmagában véve nincs vele semmi gond.

Hol nézelődtetek Pécsett? A Megyeri út végén van egy nagy kereskedés, ahol mindig vannak Corollák; emellett a vásártéri kereskedésekben is akad.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2795 Dátum: 2010.03.01 22:42:39 »
Az E11-es (...) elől ugyan akkora.
Hát nem... Elöl el lehet férni normálisan az E11-ben is; de kisebb, mint az E12. Keskenyebb, alacsonyabb; és a jóval közelebb lévő szélvédő miatt a térérzet is szűkösebb (ez utóbbi persze nyilván csak szubjektív hátrány).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2796 Dátum: 2010.03.01 22:44:03 »
Nekem pl nagyon bevált a kisdízel. Volt ugyan vele garanciában gond, egy turbócsere még 30ezernél, de azóta semmi dízelspecifikus... (kopp-kop)
A porlasztócsúcsokra csak annyi, hogy tiszta forrásból kell tankolni, és akkor kisebb eséllyel lesz vele gond. Gázolajszűrő cseréjekor megmutatja magát. Ha koszos, szmötyis, akkor picit gyanús.

Nem tudom, hogy egyáltalán lehet-e ilyet, de egy kérdést gondolom megér: Lehet-e valamiből látni, hogy szutyok üzemanyagot kapott a motor?
Hát...tulaj bevallása, esetleg üzemanyag szlák (van aki az összeset elteszi)
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2797 Dátum: 2010.03.01 22:47:54 »
Az 1.6-ra is én beszéltem rá őket, mert 1.4-est akartak. (főleg a biztosítás miatt)
Én végül az 1,4-es mellett döntöttem, 3 okból. Egyrészt a városi használatban úgy gondoltam hogy kb 5-6decivel kevesebb a fogyija (ez évi 15ezer km-re 25ezer Ft csak), olcsóbb a biztosítása, na meg ami nagyon fontos: sokkal nagyobb a választék 1,4-esből.
Az a baj, hogy 1,6-os E12-est csak 1X vezettem egy rövid próba erejéig, és ez volt az első cori amit vezettem, így már nem tudom milyen az 1,4-hez képest. Én általában 1700-3000ford körül elvegetálok vele, néha 4000-5000ig elpörgetem ha épp olyan a szitu, így elég a 97paci, és a kedvező nyomatékgörbe.
Én a helyükben kipróbálnám az 1,4-et is, meg az 1,6-ot is, mert miért ne? :hug:
Egyébként simán lehetséges, hogy a 97lovas és a 110lovas vvt-i motor ugyan abba a kötelező biztosítás sávba fog esni 1-2év múlva, vagyis ha majd át lesz alakítva a dolog... :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2798 Dátum: 2010.03.01 22:49:50 »
:D
Érdekelnek az érvek is, ami miatt az 1,4-est választanád! Írd meg kérlek!
Kulturáltabb, pörgősebb és gazdaságosabb motor, alacsonyabb fix- és szervízköltségekkel (kevesebb olaj, vezérműszíj helyett lánc). A 2.0 "mumusa" a kettős lendkerék (2-300 ezres kaliberű javítás), ez az 1.4-est nem érinti. És persze sokkal nagyobb a választék az 1.4-esekből.

De egyikünknek sincs annyi km az 1.4-es dízelében, hogy nyilatkozhatnánk arról, milyen lesz hosszú távon. A csillagokban van, hogy mit produkálnak majd ezek a motorok 200 ezer km tájékán. Túl sok baj persze nem lehet velük, mert annak már híre ment volna. Ezzel együtt, én a magam részéről mondjuk 100 ezer km-rel meg mernék venni egy ilyen autót; de 150-160 ezerrel már nem nagyon. De ez nemcsak erre, hanem az összes mai modern dízelre érvényes. Ha találsz egyet mondjuk 70-80 ezerrel (és az 1.4-esből fogsz találni), akkor hajrá, vedd meg; aztán mikor beletettél egy százast, add el.

Közben lesz egy átlagos vezetési stílus mellett is 5.5 körül elmászkáló autód, amit élvezet vezetni, mert úgy kb. 1600 és 4000 között húúúz, mint egy kis mozdony  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2799 Dátum: 2010.03.01 22:57:03 »
E11-nél, amit már vvt-i motorral szereltek, az legyen az első, hogy megnézi az olajat, hogy milyen (van-e benne egyáltalán) és nyúljon be a kipufogóba jó mélyen! Ha olajos, azonnal ott kell hagyni.

Látom neked is E11-ed van, mennyivel kisebb belül, mint egy E12? Meg vagy vele elégedve a mindennapokban?
Én mindkettőben több mint 120 ezret töltöttem.
A vezetőülésben óriási difit nem fogsz tapasztalni. Én a magam 175 centijével elférek ebben is abban is. Természetesen az E12 tágasabb, de ekkora magasságig bőven elég az E11 is. Hátul van inkább nagyobb difi. Az E11 lábtérben szűkösebb, ellenben maguk az ülések kényelmesebbek, jobb a dőlésszögük.
A minőség mindkettőnél sztem kiváló, azzal, hogy az E12nek komorabb a belseje.
Az ülések egyikben sem hú de kényelmesek, de mivel a (fészlift utáni) E12ben már tengelyirányban is állítható a kormány, ezért ott jobban magadra tudod szabni a vezetési pozíciót. (sok E11ben semerre sem lehet állítani a kormányt. Csak forognak :D)
A biztonságban is akad különbség, természetesen az újabb autó javára, bár a maga korában az E11 sem volt rossz...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2800 Dátum: 2010.03.01 22:58:32 »

2M a tető, aszem ma  ezt nézik meg.

Jól fest, klassz ez a színes kárpit  :yes: ... Eredetileg ilyet terveztünk jóbarátnémnak (csak nem ebben a gyászos sötétszürkében).

Ára sem vészes.

Km-t nagyon alaposan lecheckolni; és kasztnit is körbemérni, mert nekem kissé nagynak tűnik a hézag a hűtőrács és a motorháztető között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2801 Dátum: 2010.03.01 23:00:49 »
A biztonságban is akad különbség, természetesen az újabb autó javára, bár a maga korában az E11 sem volt rossz...
Ez is egy fontos aspektus, amit el is felejtettem említeni... Bár mondjuk a generációs különbségből adódóan eléggé magától értetődő.

Ami a "komor" E12 belsőt illeti  :hmmmm: ... Én inkább "komoly"-nak mondanám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2802 Dátum: 2010.03.01 23:05:32 »
Csak egy betű eltérés, mégis mekkora különbség :whistling:
Gabe 254.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2803 Dátum: 2010.03.01 23:25:08 »
Az E11-es (...) elől ugyan akkora.
Hát nem... Elöl el lehet férni normálisan az E11-ben is; de kisebb, mint az E12. Keskenyebb, alacsonyabb; és a jóval közelebb lévő szélvédő miatt a térérzet is szűkösebb (ez utóbbi persze nyilván csak szubjektív hátrány).
Nekem nem tűnt fel, hogy keskenyebb lenne, pedig mindegyikkel sokat megyek. A lábtér is ugyan olyannak tűnik pontosan.
Alacsonyabb, de ez előny, az idősebb korosztálynak viszont hátrány. Anyám utál beszállni, én viszont szeretem a laposságot...  ;)
A szélvédő sincs közelebb, ha hátrébb tolod az ülést... :D

Döntsük el: vagy a szélvédő van közel és hátul elférni vagy a szélvédő nincs közel, de akkor hátul szűk. Azért annyira nem kicsi, hogy a szélvédő is közel legyen, meg el se lehessen férni hátul... :D

Az alap E11-es vidámabb és barátságosabb belülről, mint az alap E12-es és a kárpit is szebb benne... A kuplungtartálya is külön van, nincs kombinálva a fékfolyadék tartályával... :lol:

Aztán az E11-es kormánya közvetlenebb, igaz, nem olyan könnyű tekerni és nem olyan pontos.

Az E11-ben jobb szag van. Ez címeres baromságnak tűnhet, de tényleg így van. Sztem a kárpitragasztó vagy a műanyagok szaga más lehet...


Az E12 biztonságosabb és masszívabb. Jobb a féke, de ratyibbul megy érezhetően ugyan azzal a motorral. A gyári hifije jobban szól. Na befejezem...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2804 Dátum: 2010.03.01 23:43:08 »
Csak egy betű eltérés, mégis mekkora különbség :whistling:
Tudtátok, hogy ha a "MAMA" szóból egy betűt elveszünk, hármat pedig megváltoztatunk, akkor a "SÖR" szót kapjuk?  :sorcerer: ...

Csodálatos, nem?

 :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )