Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130129 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2325 Dátum: 2009.12.01 12:08:53 »

Benzinest!!!

-kevesed hajtod -abban az évjáratban még kevés a dizel - a dizel kényesebb a kezelésre - használtan rizikósabb, drágábban javítható általában.

-Az általad már ismert 98-ast biztos érdemes egy ismeretlen 2000-re váltani???

- oké értem.

- A 3 ajtós családi okok miatt nem lesz praktikus ezért szeretnék kombira váltani. Ha már váltok akkor inkább a faceliftest vállasztanám a VVTI motor és a jobb lámpák miatt. De ha minden kötél szakad a 97-02 es széria is jó.
Esetleg ha tudtok más alternaitvát...
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2326 Dátum: 2009.12.01 12:19:05 »
Keveset mész, így tényleg felesleges a dízel.
A vvt-i motorokkal vigyázni kell, vannak sajnos típushibái (bizonyos szériának), tehát csak komoly átnézés után szabad belevágni.
És véleményem szerint egy G6 után teljesítményben egy 1.4, 1.6 sztem sehol sem lesz...
Én egyébként inkább ötajtóst vennék (ez is pakolható rendesen, katt ide), azt utána sokkal könnyebb eladni, mint egy kombit, amely valljuk be, elég csúnyácska hátulról és nem igazán van rá kereslet.
Egyébként anno én is hasonló okok miatt nem vettem háromajtósat, mint te (jövendő családra gondoltam), erre anyám válasza az volt, hogy "te is felnőttél, pedig Trabink volt". És igaza van.  :sorcerer:
         

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2327 Dátum: 2009.12.01 12:29:07 »
Keveset mész, így tényleg felesleges a dízel.
A vvt-i motorokkal vigyázni kell, vannak sajnos típushibái (bizonyos szériának), tehát csak komoly átnézés után szabad belevágni.
És véleményem szerint egy G6 után teljesítményben egy 1.4, 1.6 sztem sehol sem lesz...
Én egyébként inkább ötajtóst vennék (ez is pakolható rendesen, katt ide), azt utána sokkal könnyebb eladni, mint egy kombit, amely valljuk be, elég csúnyácska hátulról és nem igazán van rá kereslet.
Egyébként anno én is hasonló okok miatt nem vettem háromajtósat, mint te (jövendő családra gondoltam), erre anyám válasza az volt, hogy "te is felnőttél, pedig Trabink volt". És igaza van.  :sorcerer:

Köszi. Mik ezek a tipushibák? Szóval akkor mindenképp szakszervizben érdemes átnézetni.
Izlések és pofonok, nekm ebből a szériából nem tetszik az ötajtós a kombi az inkább.
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2328 Dátum: 2009.12.01 12:39:29 »
Létezik szívócsonk gond (tipikus csörgése van), vagy olajfogyasztás-gond (mivel a kipufogóban megy el az olaj, ezért nem látsz sehol olajfolyást a motoron és alatta. Ennek mértéke változó). Persze nem biztos, hogy belenyúlsz, de többen kifogtak már ilyen példányokat.
         

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2329 Dátum: 2009.12.01 12:46:12 »
Létezik szívócsonk gond (tipikus csörgése van), vagy olajfogyasztás-gond (mivel a kipufogóban megy el az olaj, ezért nem látsz sehol olajfolyást a motoron és alatta. Ennek mértéke változó). Persze nem biztos, hogy belenyúlsz, de többen kifogtak már ilyen példányokat.

Értem. Köszi.
Fogyasztásban kb mennyi a különbség a sima és a VVTi között pl egy 1.4es mocinál?
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2330 Dátum: 2009.12.01 12:50:16 »
Ez teljesen használattól függ, mennyit mész városban, autóúton és autópályán, mennyire szereted túrni neki vagy mennyire vagy öregapós vezetési stílusú, stb. Literekben mérhető a különbség a többféle vezetéssel. 

1.4-es 4E-FE Corik fogyija.
1.4-es vvt-i Corik fogyija.
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2331 Dátum: 2009.12.01 12:55:11 »
És véleményem szerint egy G6 után teljesítményben egy 1.4, 1.6 sztem sehol sem lesz...

A G6-os csak abban különbözik, hogy 6 sebességes a váltója. A motorja ugyanúgy 85 vagy 110 ló. Szóval az 1.4 VVT-I-nél ott lesz az a plusz 12 lóerő... Az 1.6-os ugyanúgy 110 lovas.

Vásárlás előtt el kell vinni az autót állapotfelmérésre. Plusz a márkaszervizben azt is meg tudják nézni, hogy gariban mik voltak cserélve. ha már volt benne gyűrűzés vagy blokk csere, akkor nem fogja enni az olajat.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2332 Dátum: 2009.12.01 13:13:52 »
Ha már váltok akkor inkább a faceliftest vállasztanám a VVTI motor és a jobb lámpák miatt. De ha minden kötél szakad a 97-02 es széria is jó.
A 97-02-es intervallum átfogja a teljes E11-es Corolla-szériát. Ezen belül 97-98-99-esek a régi, szimpla fényszórós, nem-VVTi motoros változatok, és 00-01-02-esek a faceliftes, ikerfényszórós, VVTi motorosok. Utóbbikanál három dologra érdemes különösen odafigyelni:

- Szívócsonk: műanyag; ha zörög, cserélni kell; ha véletlenszerű zörgést tapasztalsz a motorból, akkor inkább keress másik autót.
- ECU: ha az autó gyújtása, meleg motornál, alacsony-közepes fordulaton, gázadásra becsörög, az az ECU jelfeldolgozási hibájára utal, amit csak cserével lehet orvosolni; az ilyen autót is jobb otthagyni.
- Dugattyúgyűrűk: ellágyulhat az anyaguk, ez fokozott olajfogyasztást okoz. Diagnosztizálni nagyon nehéz; orvosolni nagyságrendileg 200 ezres tétel (újra kell gyűrűzni a motort), nem márkaszervízben. Persze adott esetben nyilván lehet mérlegelni, hogy érdemesebb-e ennyit ráfordítani, vagy hagyni a fenébe, és utántöltögetni pár deci olajat 1000 km-enként. Az autó mindenesetre ettől nem áll meg. Ha sikerül találni egy kocsit, amiben ezt már kijavították (gyűrűzéssel, vagy garis/méltányossági blokkcserével), akkor ezt a pontot nyilván ki lehet pipálni. De engem ez egyébként sem tartana vissza.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2333 Dátum: 2009.12.01 13:15:49 »
'98-as 3ajtós G6-osom eladó sorba kerül, és szeretnék venni egy 2000-2002-es Corolla Kombit.
Ami még nem tiszta elöttem, hogy benzinest vagy dieselt vegyek e.
Az autó nem lesz túl sokat használva max évi 15000km.
Ilyen feltételek mellett nem ajánlanám a dízelt. Ezekben az évjáratokban egyébként is kevés van, és azoknak a nagy része is bizonytalan előéletű importautó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2334 Dátum: 2009.12.01 13:17:24 »
A 97-02-es intervallum átfogja a teljes E11-es Corolla-szériát. Ezen belül 97-98-99-esek a régi, szimpla fényszórós, nem-VVTi motoros változatok, és 00-01-02-esek a faceliftes, ikerfényszórós, VVTi motorosok. Utóbbikanál három dologra érdemes különösen odafigyelni:

E11-esből nincs 2002-es.  ;)
2001 év végéig gyártották őket.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2335 Dátum: 2009.12.01 13:22:05 »
E11-esből nincs 2002-es.  ;)
2001 év végéig gyártották őket.
Tudom  :yes: - de sokat árulnak ilyen évjárattal, mert ekkor helyezték forgalomba őket. Erre gondoltam.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2336 Dátum: 2009.12.01 13:37:42 »
Köszönöm a sok infót.
A 97-02 helyett 97-99 et akartam irni.

A fenti infók fényében lehet hogy maradok a 97-99 es szériánál. Arra még kevesebb ráforditással át tudom cserélni az autót. Majd meglátom mit találok.
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2337 Dátum: 2009.12.01 13:55:44 »
Ha van kiszemelt áldozat, linkeld be és megszakértik az okosok, meg hátha valaki pont ismeri az adott autót.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2338 Dátum: 2009.12.01 14:04:01 »
A fenti infók fényében lehet hogy maradok a 97-99 es szériánál. Arra még kevesebb ráforditással át tudom cserélni az autót. Majd meglátom mit találok.
Ezzel a szériával nagyon mellényúlni nem lehet  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2339 Dátum: 2009.12.01 14:06:36 »
Nemtudom, mennyire nő a család, de 1 gyerek miatt nem cserélném le a 3 ajtósat! - Feleségemnek az van, az én Corollám eladása, és a Hilux megvétele között eltelt 3/4 év alatt az volt a családi autó, - 2 gyerek, babakocsi ( igaz csak az összecsukható esernyő  + csomagok 5 napra szépen elfért, de mentünk a rendes babakocsival is, igaz picit kevesebb csomaggal. - Az anyósülés szépen előretolható, tökéletesen be tudok mászni a gyerek elé bekötni az ülésbe.

-Jellemző, hogy minden csomagtartó kevés! mindenki úg ypakol, ha van hely, hogy vigyük ezt is, meg azt is.

-itt eg ypélda:

-pedig csak 6 napra mentünk! - ezt előző évben megoldottuk 320l csomaggal, utána meg 2m3

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.01 14:08:43 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!