Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130300 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1845 Dátum: 2009.07.26 17:28:12 »
Egyébként erről vélemény?

http://www.hasznaltauto.hu/3149865

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1846 Dátum: 2009.07.26 18:23:09 »
Kezdődik...

A többieknek mondom: azért vagyok ilyen kedves a kollégával, mert a vezess.hu fórumán pont ugyanezt csinálja hónapok (!!!) óta: elolvas 10 csillió népítéletet, megállapítja, hogy egy modellnek milyen típushibái vannak (persze amiről sok népítéletet talál, arról sok típushiba ki is derül, pl. tőle tudtam meg, hogy valami fűtés-izék potyognak ki a Corollák műszerfalából, és ez jellemző típushiba :D), belinkel néhány hirdetést, megkéri a fórumtársakat, hogy aki a közelben lakik, ismeretsége van, szakember, ugyan nézze már meg, nyomozza le az autót. A legszebb kérdés: "szerintetek mennyit lehet ebből alkudni"? A cimbora kicsit túl óvatos, még egyetlen kocsit sem ment el megnézni, egy típust sem próbált ki, de akinek tapasztalata van, azt lesöpri, mert a népítéletben adott esetben mást olvasott... És persze fixa ideája, hogy a személyes próba alatt alig derül ki valami egy típusról - de vágja, hogy a Toyotáknál szívócsonk-meghibásodásra lehet számítani, amire persze rákérdez, hogy milyen eséllyel... Szóval még nem tudjátok, mi következik.

Heesh/Kisfiatal: képről még mindig senki nem tud többet mondani egy autóról, ugyanazt látjuk, amit te. Kezdj el nézelődni, 3D-s autókat szagolgatni, fogdosni, próbálni. Lehet, hogy nem is Corollát akarsz, lehet, hogy mégis a 6gen vagy a 7gen Civic szedán a te autód, de ahhoz, hogy ez kiderüljön, ki kéne próbálnod egyet-egyet. 8-10 hónap múlva is el lehet polemizálni az aktuális hirdetésekről, hogy ennek ferdén áll a lökhárítója, az nem szervizkönyves, amaz meg automata klímás, pedig csak terra, a következő meg szemét neppernél van, és különben is, gyanús az összes, de így a büdös életben nem lesz autód. Kelj fel a nyomorult monitor elől, és indulj el autót nézni, mint mindenki, aki használt autó vásárlására adja a fejét.

Én kiszálltam.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.26 18:26:00 írta Satriani »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1847 Dátum: 2009.07.26 18:48:02 »
"Én kiszálltam."

Nagyon helyes.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1848 Dátum: 2009.07.26 18:50:25 »
Ha igaz, amit Satriani mond - és miért ne lenne igaz -, akkor bizony max vitát gerjeszthetsz itt. Kövesd azt, amit Satriani mond, bár ha hónapok óta csak netről nézegetsz autót, akkor nem is akarsz komolyan venni egyet sem.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1849 Dátum: 2009.07.26 18:59:19 »
Ha igaz, amit Satriani mond - és miért ne lenne igaz -, akkor bizony max vitát gerjeszthetsz itt. Kövesd azt, amit Satriani mond, bár ha hónapok óta csak netről nézegetsz autót, akkor nem is akarsz komolyan venni egyet sem.

Nem igaz amit mond. Senkit nem kértem meg megnézésre(csak egy ismerősömet, akinek semmi köze a fórumhoz, csak helyben lakik-tőlem 300km, érthető hogy nem megyek el blindre), infozásra sem kértem meg senkit, én csak VÉLEMÉNYT kértem tőlem hozzáértőbbektől, de úgy láccik nincs is ilyen :) Tök sok dologra lehet következtetni 1-1 hirdetésből, bár már én is kiismerem magam rajtuk. Tudok szelektálni. A megnézéssel meg az a bajom, hogy nem szarom a pénzt, hogy hetente/naponta 200-300 km-eket autózzak, de legfőképp az időhiány a baj, egyszerűen nem érek rá. Most talán lesz rá időm pár napon belül.
Megjegyzem nem tudom miért fáj ez neki ennyire. HA nem tud többet hozzátenni, akkor NEM SZÓL HOZZÁ A TÉMÁHOZ, nem is tőle kérdeztem. De mi van, ha teszem azt valaki ismeri az autót, netán megnézte, mert ő is vásárláson töri a fejét, netán haverjáé, ismerőséé, mittudomén. Akkor mi a ***é nem kérdezhetnék rá? :) Már bocs.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1850 Dátum: 2009.07.26 19:04:45 »
A megkérdezéssel és vélemény-nyilvánítással nincs is semmi baj és egyébként itt is szokott működni az, hogy ha valaki tényleg akar venni autót és más klubtárs esetleg jár a környéken, annak felajánlják, hogy megnézik helyette, hogy ne autókázzon feleslegesen.  :)

De: ha hónapok óta akarsz autót venni és még egyet sem néztél meg a valóságban, csak fórumoztál, akkor te valójában nem akarsz autót venni és kár kibeszélni úgymond feleslegesen egy-egy verdát. Erre gondoltam igazából.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1851 Dátum: 2009.07.26 19:11:23 »
A megkérdezéssel és vélemény-nyilvánítással nincs is semmi baj és egyébként itt is szokott működni az, hogy ha valaki tényleg akar venni autót és más klubtárs esetleg jár a környéken, annak felajánlják, hogy megnézik helyette, hogy ne autókázzon feleslegesen.  :)

De: ha hónapok óta akarsz autót venni és még egyet sem néztél meg a valóságban, csak fórumoztál, akkor te valójában nem akarsz autót venni és kár kibeszélni úgymond feleslegesen egy-egy verdát. Erre gondoltam igazából.


Hát ez kicsit bonyolultabb :) Igaz, kb 2 hónapja kezdtem gondolkodni a dolgon, de mostmár rászántam magam, ha nem is a vásárlásra(mindenáron), de 1-1 próbával nem veszíthetek(max a benzinpénzt). Egyébként akartam én már próbálni, 2-szer is, de nem jött össze..
Egyébként meg ez itt abszolút ontopik, úgyhogy nem értem mi a probléma. Esetleg beszélgessünk a lepkék nemi életéről? VAgy egyébről?
Amonnan is kiutáltak, azt gyk azonnal elkezdtek mindenféle marhaságról(abszolút offtopik) beszélgetni oldalakon keresztül.. Hát gratula nekik.
Dehát akkor beszélgessünk a celebekről, nosza rajta :) Esetleg a borokról.. :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1852 Dátum: 2009.07.26 19:14:29 »
Pesti vagy? Gyere el egy mikrotalira, biztos lesz ott valamikor E12, amit kipróbálhatsz.  :)
         

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1853 Dátum: 2009.07.26 19:45:21 »
Van egy nagyon szep feher darab. Hatha...
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1854 Dátum: 2009.07.26 20:01:03 »
Kisfiatalt az 1.6-os érdekli. Tutineté 1.4-es, bár hibátlan.
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1855 Dátum: 2009.07.26 20:10:42 »
Kisfiatalt az 1.6-os érdekli. Tutineté 1.4-es, bár hibátlan.

Na meg fehér is.. :) Egyébként nem vagyok leragadva az 1.6-nál, nem zárom ki az 1.4-est sem.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1856 Dátum: 2009.07.26 20:26:55 »
Hát akkor privizz le vele egy próbautat privátban.  :)
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1857 Dátum: 2009.07.26 20:39:11 »
Hát akkor privizz le vele egy próbautat privátban.  :)

Mert ő el akarja adni?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1858 Dátum: 2009.07.26 20:41:07 »
Nem tudom. Volt róla szó. Amúgy nem kell feltétlen azt az autót kipróbálni, amit meg akarsz venni. Ha sok autóban ülsz, lesz összehasonlítási alapod.
         

TZoli

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1859 Dátum: 2009.07.26 21:31:37 »
Nem tudom. Volt róla szó. Amúgy nem kell feltétlen azt az autót kipróbálni, amit meg akarsz venni. Ha sok autóban ülsz, lesz összehasonlítási alapod.

Azért nem hiszem hogy van olyan naív ember aki úgy vesz használt autót hogy nem próbálja ki