Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130008 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1365 Dátum: 2008.12.11 17:16:11 »
ez meg pláne vissza van tekerve, szerintem csak az úszómedencéig gurult el vele a kertben :devil:

http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert11487541.html

Hívd fel, menj el megnézni. Kérlek. Összedobjuk a benzinköltséged, csak indulj már el végre.  :winkiss:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1366 Dátum: 2008.12.11 17:18:13 »
Én magánszemélytől vettem. Nem is tekert.  :shifty:  :innocent:

Ez utobbi is maganszemelytol van... ezert nem ertem ezt a BIZTOS tekerve volt dolgot.
Andzsin most ott tart, hogy a Verso, amiben ~106ezer km volt, az sok volt. Ebben keves, tehat ez tekert. Aminek van szervizkonyve az meg hamis.  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1367 Dátum: 2008.12.11 17:18:45 »
Én magánszemélytől vettem. Nem is tekert.  :shifty:  :innocent:

Én meg kereskedőtől, és az se tekert. Sőt, szervizkönyves. Sőt, két év gari volt rá.

Ki köll fogni...  :yinyang:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1368 Dátum: 2008.12.11 17:20:29 »
ez meg pláne vissza van tekerve, szerintem csak az úszómedencéig gurult el vele a kertben :devil:

http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert11487541.html

Hívd fel, menj el megnézni. Kérlek. Összedobjuk a benzinköltséged, csak indulj már el végre.  :winkiss:


 :wacko: :whistling: :surrender:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1369 Dátum: 2008.12.11 17:26:17 »
Én magánszemélytől vettem. Nem is tekert.  :shifty:  :innocent:

Ez utobbi is maganszemelytol van... ezert nem ertem ezt a BIZTOS tekerve volt dolgot.
Andzsin most ott tart, hogy a Verso, amiben ~106ezer km volt, az sok volt. Ebben keves, tehat ez tekert. Aminek van szervizkonyve az meg hamis.  :wacko:

nem dehogyis! először is oda jutottam, hogy csak a belátható környéken veszek autót, mert így tudom leellenőrizni az autót, feleslegesen nem fogok 800kilómétereket autókázni vagy vonatozni. Ad.2. világos színű autót szeretnék, ha már lehet válogatni. Ad.3. várok a "bestbuy"ra, úgyis mindenki azt mondja ne legyek türelmetlen, hát most már nem vagyok :whistling:. Ad.4. Nem izgat a 130.000km se, ha van szervízkönyv és minden ok. az autóval. Ad.5. Ha belátható időn belül nincs Verso, akkor maradok egy Sedan Corollánál. Ad.5. Igyekszem márkakereskedőnél vásárolni. Ad.6. A trendeket figyelve: ma is bemondták a rádióban, hogy óriásit zuhant az autópiac nyugaton, az USA azt tervezi, hogy egy autógyárat csinál a Chryslerből, a Fordból és GMből (!), szóval lehet, hogy lesznek még itt áresések. Egyes kereskedők már reagáltak, mert lejjebb vitték az árat.
(Mondjuk az ilyeneket nem értem: felteszi a Versot fél millával drágábban, mint az átlagár: mire számít??? http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert5933738.html

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1370 Dátum: 2008.12.11 17:27:58 »
Vegyük sorba!
1. Az 1,5M-ért kínált sedan ára reális, mivel nincs benne klíma. A klíma bontóból kb 150 000Ft, és amig beszerelik az is egy 100 000Ft simán. És az még mindig nem a gyári állapot. Veszőtség nélkül közel 300 000Ft bajlódás.
2. A visszatekerés, mint már mondtam, 99%-ra kiszűrhető. Le kell részletesen, egyértelműen ellenőrizni a szervízkönyvet ott, ahonnan a szervízkönyves pecsét van. A márkakereskedés számítógépes rendszerben benne vannak a szervízek. Ha meg a tulaj megtartotta a szervízszámlákat akkor már szinte nyert ügyünk van. Önmagában, utánellenőrzés nélkül a szervízkönyv SEMMIT nem ér!
3. Az első magántulaj nagyot kockáztat, ha visszatekeri az órát, és - kereskedő közbeiktatása nélkül adja el a kocsiját- úgy, hogy az adásvételi szerződésbe rögzítem a km-óraállást szerintem. Amennyiben kiderül később, hogy visszatekerte, igen komoly bírósági ügyet lehet a nyakába varrni.
4. Amennyiben egy márkakereskedés azt állítja, hogy vezetett a szervízkönyv, akkor valószínűsítem, hogy az leellenőrizhető, és tényleg nem elcsalt. Persze bennük sem szabad 100%-ban megbízni, le kell ellenőriztetni a valósságát a szervízkönyvnek. Fontos az előző tulaj kilétének a felfedése, ezt legegyszerűbben a szervízkönyv kezdő bejegyzése alapján lehet. Bármilyen kereskedésben álló, céges előző tulajjal rendelkező autót NEM szabad megvenni. Én már találkoztam Ford márkakereskedéssel, aki 50-60ezret futott flottakezelős Focust akart eladni, miközben kavicsfeverődések sora volt a motorháztetőn, és biztosra mondom, hogy bevállalták a kamu szervízkönyv lepecsételését is!!! Az volt gyanús, hogy fix helyhez kötött ford garanciát voltak hajlandók adni az autóra!

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1371 Dátum: 2008.12.11 17:29:09 »
Egyébiránt biztos, hogy óriási a pangás, mert a Yarisom a legolcsóbb 5 ajtós a használtautón, 5 napja van fenn, eddig 150en látták, de még senki sem érdeklődött. Majd leviszem még egy 50essel az árat, akkor már csak annyiba fog kerülni, mint egy háromajtós. (egyébként is bebuktam, mert épp most kell rajta megjavítani valamit, ami cirka 100 rongy lesz, úgyhogy megszívtam.)

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1372 Dátum: 2008.12.11 17:33:41 »
Vegyük sorba!
1. Az 1,5M-ért kínált sedan ára reális, mivel nincs benne klíma. A klíma bontóból kb 150 000Ft, és amig beszerelik az is egy 100 000Ft simán. És az még mindig nem a gyári állapot. Veszőtség nélkül közel 300 000Ft bajlódás.
2. A visszatekerés, mint már mondtam, 99%-ra kiszűrhető. Le kell részletesen, egyértelműen ellenőrizni a szervízkönyvet ott, ahonnan a szervízkönyves pecsét van. A márkakereskedés számítógépes rendszerben benne vannak a szervízek. Ha meg a tulaj megtartotta a szervízszámlákat akkor már szinte nyert ügyünk van. Önmagában, utánellenőrzés nélkül a szervízkönyv SEMMIT nem ér!
3. Az első magántulaj nagyot kockáztat, ha visszatekeri az órát, és - kereskedő közbeiktatása nélkül adja el a kocsiját- úgy, hogy az adásvételi szerződésbe rögzítem a km-óraállást szerintem. Amennyiben kiderül később, hogy visszatekerte, igen komoly bírósági ügyet lehet a nyakába varrni.
4. Amennyiben egy márkakereskedés azt állítja, hogy vezetett a szervízkönyv, akkor valószínűsítem, hogy az leellenőrizhető, és tényleg nem elcsalt. Persze bennük sem szabad 100%-ban megbízni, le kell ellenőriztetni a valósságát a szervízkönyvnek. Fontos az előző tulaj kilétének a felfedése, ezt legegyszerűbben a szervízkönyv kezdő bejegyzése alapján lehet. Bármilyen kereskedésben álló, céges előző tulajjal rendelkező autót NEM szabad megvenni. Én már találkoztam Ford márkakereskedéssel, aki 50-60ezret futott flottakezelős Focust akart eladni, miközben kavicsfeverődések sora volt a motorháztetőn, és biztosra mondom, hogy bevállalták a kamu szervízkönyv lepecsételését is!!! Az volt gyanús, hogy fix helyhez kötött ford garanciát voltak hajlandók adni az autóra!

Jó tehát akkor már az van, hogy a márkakereskedésben álló szervízkönyves autót se hozzam el, hanem beszéljek az előző tulajjal?

finánc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • Auris 1.6 SOL -2007-
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1373 Dátum: 2008.12.11 17:40:31 »
Andzsin!
Pár hete én is hirdettem egy Aurist. Kb. két hétig volt fenn a hirdetés a használtautón. Jóval értéke alatt volt árazva. Hát két hétig nem zavart senki. :yawn:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1374 Dátum: 2008.12.11 17:54:07 »
Egyébiránt biztos, hogy óriási a pangás, mert a Yarisom a legolcsóbb 5 ajtós a használtautón, 5 napja van fenn, eddig 150en látták, de még senki sem érdeklődött. Majd leviszem még egy 50essel az árat, akkor már csak annyiba fog kerülni, mint egy háromajtós. (egyébként is bebuktam, mert épp most kell rajta megjavítani valamit, ami cirka 100 rongy lesz, úgyhogy megszívtam.)

Ha nem sürgős, ne vidd le az árát még.
Legalább 2 hétig várj.

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1375 Dátum: 2008.12.11 17:59:03 »
Egyébiránt biztos, hogy óriási a pangás, mert a Yarisom a legolcsóbb 5 ajtós a használtautón, 5 napja van fenn, eddig 150en látták, de még senki sem érdeklődött. Majd leviszem még egy 50essel az árat, akkor már csak annyiba fog kerülni, mint egy háromajtós. (egyébként is bebuktam, mert épp most kell rajta megjavítani valamit, ami cirka 100 rongy lesz, úgyhogy megszívtam.)

Ha nem sürgős, ne vidd le az árát még.
Legalább 2 hétig várj.

nem fogom, várok. de már vagy jó 5 éve az előző autómmal is így jártam, az is csak akkor ment el, amikor lejjebb vittem az árat, na de akkor elszabadult a pokol....

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1376 Dátum: 2008.12.11 18:48:15 »
Jó tehát akkor már az van, hogy a márkakereskedésben álló szervízkönyves autót se hozzam el, hanem beszéljek az előző tulajjal?
Ilyet írtam volna?
Csak egy példát mondtam, ami velem történt. vagyis nem hiszek a flottakezelős autók 50-60ezres km-futásában, egyszerűen hagyni kell az ilyet másnak.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1377 Dátum: 2008.12.11 18:51:39 »
Egyébiránt biztos, hogy óriási a pangás, mert a Yarisom a legolcsóbb 5 ajtós a használtautón, 5 napja van fenn, eddig 150en látták, de még senki sem érdeklődött. Majd leviszem még egy 50essel az árat, akkor már csak annyiba fog kerülni, mint egy háromajtós. (egyébként is bebuktam, mert épp most kell rajta megjavítani valamit, ami cirka 100 rongy lesz, úgyhogy megszívtam.)

Karácsony elött szerintem kevesebben akarnak autót venni....épp elég az ajándékok után szaladgálni....arról nem is beszélve, hogy hideg időben kevésbé van kedve az embernek mászkerálni....klíma van benne egyébként?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1378 Dátum: 2008.12.11 19:55:41 »
szerintem kegyetlenül zuhannak a 1,4es cori árak. összel 1,7 alatt semmi nem volt mostmeg 1,4tol indulnak a sedanok
mi van? ennyire nem megy semmi?  :eek:
több vidéki cori pécs karcagi márkakereskedés fél éve áll rajtuk
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1379 Dátum: 2008.12.11 20:27:53 »
szerintem kegyetlenül zuhannak a 1,4es cori árak. összel 1,7 alatt semmi nem volt mostmeg 1,4tol indulnak a sedanok
mi van? ennyire nem megy semmi?  :eek:
több vidéki cori pécs karcagi márkakereskedés fél éve áll rajtuk

Telnek a hónapok...esnek az árak. Ha az embernek van 1,7M Ft-ja autóra, akkor már számos E12-es corollából válogathat.