Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130241 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1245 Dátum: 2008.12.07 18:03:49 »
ekkora fos lenne a aveo? :ph34r:
de ez már nem first gen. dévú hanem kettovel beljebb. igazábol a ncap tart vissza de nagyon. kárr.
akkor hagyjuk. a fábia kombinak meg a benzinmotorja fos ..EU kaszni kéne japán motorral.. :wacko:

Ha nem is teljesíti szó szerint az "EU kasztni japán motorral" kitételt, de pl. a most leváltott Ford Fiesta ellen nem sok mindent tudnék felhozni. Na persze nagy csomagtartós sajnos nincs belőle.

De szerintem semmi nem indokolja, hogy eltérj az E12 vonaltól.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1246 Dátum: 2008.12.07 18:04:33 »
:offtopic: szerintetek? igaz, hogy Mazda, de egykutya ::)

http://www.hasznaltauto.hu/2447187_mazda_premacy_2003

ez meg megőrült :devil:, már régóta árulja, gondolta lép egy nagyot:

http://www.hasznaltauto.hu/2585657_mazda_premacy_2000

a mazda drága. hihetetlen drága. tudom mert figyelem. vegyél egy ezüst 6ost fekete könnyüfémfelnikkel.. :wub: :wub: :wub:

A 6-os konkrétan olcsóbb, mint pl. egy hasonló tudású és korú Ave II-es.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1247 Dátum: 2008.12.07 20:00:44 »
közben rájöttem, hogy lehet kapni ilyen kazetta mp3 átalakítót, így nem kell szétberhelni az autót és a fejegység is megmarad ill. a fedkomp.

Probaltal mar ilyet? Pocsek, elvezhetetlen, hasznalhatatlan  :shit:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1248 Dátum: 2008.12.07 20:02:43 »

most leváltott Ford Fiesta ellen nem sok mindent tudnék felhozni. Na persze nagy csomagtartós sajnos nincs belőle.

[/quote]

jaj ne is mondd a fiestát. sogornom most vett /yaris helyett/ aranyos a kocsi de már hordja szervizbe mert "megtorpan " gyorsitás közben.hagyjuk
nekem alsokozep kell, kell a csomi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1249 Dátum: 2008.12.07 20:30:44 »
közben rájöttem, hogy lehet kapni ilyen kazetta mp3 átalakítót, így nem kell szétberhelni az autót és a fejegység is megmarad ill. a fedkomp.

Probaltal mar ilyet? Pocsek, elvezhetetlen, hasznalhatatlan  :shit:
kösz, jó hogy mondod...gondoltam, hogy egy jack kimenet az nem a világ :hammer:

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1250 Dátum: 2008.12.07 20:35:29 »
azt szeretném még megkérdezni tőletek, hogy a Toyota szervízekben létezik olyan munkalap/formanyomtatvány, ami arra szolgál, hogyha valaki bevisz egy autót, akkor azon pipálgatnak vagy nem? mert ha már beviszek egy autót, akkor szeretnék róla papírt kapni, hogy mi milyen állapotban van.
és visszatérve az összeesküvés elmélethez vagy a józan észhez ::), tekintve, hogy ez bárhol előfordulhat (és szerintem elő is fordul), az nem egy reális lehetőség, hogy mivel ezekben a berkekben ismerik egymást, akkor a kereskedő odaszól a szervíznek, hogy ugye mindent rendben fogtok találni? ők meg bólintanak...
és ha jól értem az általatok elmondottakat, ha az autónak egyáltalán nincs szervízkönyve, akkor el lehet felejteni...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1251 Dátum: 2008.12.07 20:42:01 »
és ha jól értem az általatok elmondottakat, ha az autónak egyáltalán nincs szervízkönyve, akkor el lehet felejteni...

Ha nincs szervízkönyv, vagy van, de nem ellenőrzöd alaposan le, akkor belenyúlhatsz egy autóba, amit 65 000km-rel vettél, és valóságban 196 000km van benne. Nézd meg a hasznáktauto.hu-n pl az 1-2éves Focusokat, amikben bevállaltan 150ezer van: olyanok mint az újak szinte. Hidd el, ezek a nepperek értenek a dolgukhoz, továbbá a vevő el akarja hinni, hogy igaz az óraállás, így el is hiszi.
Viszont, amennyiben veszel egy szervízkönyv nélküli autót, amivel mázlid van mert nem tekerték az óráját, akkor meg eladnod lesz nehéz. Más sem fogja elhinni, hogy valós a km.



Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1252 Dátum: 2008.12.07 20:47:39 »
:offtopic: szerintetek? igaz, hogy Mazda, de egykutya ::)

http://www.hasznaltauto.hu/2447187_mazda_premacy_2003

ez meg megőrült :devil:, már régóta árulja, gondolta lép egy nagyot:

http://www.hasznaltauto.hu/2585657_mazda_premacy_2000
Az elsővel látszólag törődtek, így képek alapján szimpatikus. A Premacynek jó volt a tulajdonosi visszhangja. Igaz, viszonylag kevés van, de szintem mindegyik Népítélet pozitív! 
Gabe 254.


Cisc0

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 236
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1254 Dátum: 2008.12.07 20:52:36 »
közben rájöttem, hogy lehet kapni ilyen kazetta mp3 átalakítót, így nem kell szétberhelni az autót és a fejegység is megmarad ill. a fedkomp.

Probaltal mar ilyet? Pocsek, elvezhetetlen, hasznalhatatlan  :shit:
OFF
Nekem van ilyen (hama), annyit tok felhozni ellene, h ha nagyon halkan megy a zene, akkor hallatszik ahogy a magnó tekeri ezt az adaptert, de úgy is fentebb veszem.  :devil:
Am sztem hallgatható. Olcsó megoldás (~ 2 rugó) és ezt hozza is, szal ne hasonlítsd 8 milkás hifik hangjához. :)  :flower
ON
'05 Corolla HB 1.4 D-4D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1255 Dátum: 2008.12.07 22:04:20 »
a mire figyeljünk használtautó vásárláskor általános topikban van egy link:
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/tekernijo/
éppen a blogba érkező postokat olvasgatom...
hát katasztrófa... :gun_bandana: :hang: :shuriken:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1256 Dátum: 2008.12.07 22:31:32 »
kezdenéd csak el nézegetni a kcosikat kinn a placcon! az lenne csak az igazi katasztrofa!
ami a neten még mindenki által jól néz ki, és odamész és egy fos  :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1257 Dátum: 2008.12.08 07:32:23 »
gondolkodom itt, hogy ebben a helyzetben mit tehet az embörfia...ne vegyen autót, járjon gyalog :yes: egészségesebb. nem tudom, de nekem még életemben nem fordult meg af ejemben, hogy kmórával babráljak. a családban volt már néhány autó, de még senki sem csesztette az órát. szerintem az emberek többsége normális (jó tudom a nepper az nem :hammer:) nem piszkálják az órát, imho.
márpedig ha ez így van, akkor nem érdemesebb mégis magánszemélytől megvenni, úgy tűnik így kisebb az esélye a babrálásnak. mert ha még az ember normális kereskedőtől is veszi (p. a Weltautónál 1 garit adnak az autókhoz), aztán ha baj van, akkor cseszheti a gariját. (Az EmilFreyjel jártam én is így :2guns:.) Magyarországon csak akkor tud az ember valamit elérni ha asztalt borít és odamegy szekrénysornyi emberekkel. :ph34r:
Mert ez már egy tébolyda tényleg, hogy a zemberek többsége jóhiszemű és akkor megvesznek egy roncsot és utána cseszhetik. Mert ha van is szervízkönyve az autónak, na akkor nézzük csak meg, hogy nem hamisított e, kérdezzünk utána a szervízben, hogy valóban az e, ami. Ez egy őrület. (Az asszony meg közben veri a fejemet, hogy vegyem már meg azt a q autót, mert ő szorong a Yarisban hátul :helpsmilie:)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1258 Dátum: 2008.12.08 08:34:47 »
gondolkodom itt, hogy ebben a helyzetben mit tehet az embörfia...ne vegyen autót, járjon gyalog :yes: egészségesebb. nem tudom, de nekem még életemben nem fordult meg af ejemben, hogy kmórával babráljak. a családban volt már néhány autó, de még senki sem csesztette az órát. szerintem az emberek többsége normális (jó tudom a nepper az nem :hammer:) nem piszkálják az órát, imho.
márpedig ha ez így van, akkor nem érdemesebb mégis magánszemélytől megvenni, úgy tűnik így kisebb az esélye a babrálásnak. mert ha még az ember normális kereskedőtől is veszi (p. a Weltautónál 1 garit adnak az autókhoz), aztán ha baj van, akkor cseszheti a gariját. (Az EmilFreyjel jártam én is így :2guns:.) Magyarországon csak akkor tud az ember valamit elérni ha asztalt borít és odamegy szekrénysornyi emberekkel. :ph34r:
Mert ez már egy tébolyda tényleg, hogy a zemberek többsége jóhiszemű és akkor megvesznek egy roncsot és utána cseszhetik. Mert ha van is szervízkönyve az autónak, na akkor nézzük csak meg, hogy nem hamisított e, kérdezzünk utána a szervízben, hogy valóban az e, ami. Ez egy őrület. (Az asszony meg közben veri a fejemet, hogy vegyem már meg azt a q autót, mert ő szorong a Yarisban hátul :helpsmilie:)

Na, így nem megy a dolog, hogy "vegyük már meg azt a q autót"  :nono: ... Így fut bele az ember a gányolt, kamu, simlis xarokba :excl:

Most már elég jól látod a helyzetet. Valóban, a magyar használtautó-piac katasztrofális. De azért van megoldás: türelem :excl: :excl: :excl: És alapdolgok szem előtt tartása. Tulajdonképpen már mindent leírtunk. Csak magánszemélytől vagy márkaszervízből szabad kocsit venni alapesetben, és csak magyarországi első forgalomba helyezésűt. És az ilyen autókat is leinformálni, átnézetni. Ennyi a titok. És még egyszer: idő, idő, idő! A Carinánkat három hónap, az Avensisünket öt hónap keresés után találtuk meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1259 Dátum: 2008.12.08 08:43:43 »
gondolkodom itt, hogy ebben a helyzetben mit tehet az embörfia...ne vegyen autót, járjon gyalog :yes: egészségesebb. nem tudom, de nekem még életemben nem fordult meg af ejemben, hogy kmórával babráljak. a családban volt már néhány autó, de még senki sem csesztette az órát. szerintem az emberek többsége normális (jó tudom a nepper az nem :hammer:) nem piszkálják az órát, imho.
márpedig ha ez így van, akkor nem érdemesebb mégis magánszemélytől megvenni, úgy tűnik így kisebb az esélye a babrálásnak. mert ha még az ember normális kereskedőtől is veszi (p. a Weltautónál 1 garit adnak az autókhoz), aztán ha baj van, akkor cseszheti a gariját. (Az EmilFreyjel jártam én is így :2guns:.) Magyarországon csak akkor tud az ember valamit elérni ha asztalt borít és odamegy szekrénysornyi emberekkel. :ph34r:
Mert ez már egy tébolyda tényleg, hogy a zemberek többsége jóhiszemű és akkor megvesznek egy roncsot és utána cseszhetik. Mert ha van is szervízkönyve az autónak, na akkor nézzük csak meg, hogy nem hamisított e, kérdezzünk utána a szervízben, hogy valóban az e, ami. Ez egy őrület. (Az asszony meg közben veri a fejemet, hogy vegyem már meg azt a q autót, mert ő szorong a Yarisban hátul :helpsmilie:)

Na, így nem megy a dolog, hogy "vegyük már meg azt a q autót"  :nono: ... Így fut bele az ember a gányolt, kamu, simlis xarokba :excl:

Most már elég jól látod a helyzetet. Valóban, a magyar használtautó-piac katasztrofális. De azért van megoldás: türelem :excl: :excl: :excl: És alapdolgok szem előtt tartása. Tulajdonképpen már mindent leírtunk. Csak magánszemélytől vagy márkaszervízből szabad kocsit venni alapesetben, és csak magyarországi első forgalomba helyezésűt. És az ilyen autókat is leinformálni, átnézetni. Ennyi a titok. És még egyszer: idő, idő, idő! A Carinánkat három hónap, az Avensisünket öt hónap keresés után találtuk meg.

ja én is erre jutottam, így 3-4 nap olvasgatás után. mondjuk azt valóban nehezen tudom elképzelni, hogy mondjuk egy reálszisztéma tekergetné az órát, mert ebben az autóban megint nagyon kevés van:
http://www.hasznaltauto.hu/2495890_toyota_corolla_2003