Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130139 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1140 Dátum: 2008.12.04 15:54:34 »
Az első szerintem import autó.
Új rendszáma van (ott a matrica az ablakban).

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1141 Dátum: 2008.12.04 16:09:23 »
Csak úgy...
Toyota Corolla Hatchback Sol 1.6
Becsérték: 3 000 000 HUF 
Minimál ajánlat regisztráció: 1 500 000 HUF felett 
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1142 Dátum: 2008.12.04 16:19:51 »
LINKET!

A középkonzol színe felszereltség függő, a színezet az elvileg Sol.
Ez a 2 db gyerekülés biztos? Nem csak a beépített magasítót említi?

ez a többe tfutott:
http://www.hasznaltauto.hu/2527032_toyota_corolla_2002

ez meg a kevesebbet
http://www.hasznaltauto.hu/2521117_toyota_corolla_2002

A kevesebbet futott a bizalomgerjesztőbb. A többet futott szerintem is importautó, márpedig szvsz nem szabad megvenni a kintről, nepper által behozott dízeleket  :nono: ! Szóval ha nem zavar az alacsonyabb felszereltség (én mondjuk tutira nem vennék ilyen egyterűt klíma nélkül), akkor a kevesebbet futottat válaszd - persze csak miután utánaérdeklődtél, hogy valós-e a km (a szervízben, ahol elvileg foglalkoztak a kocsival), és alaposan átnézetted az autót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1143 Dátum: 2008.12.04 16:22:44 »
Az első szerintem import autó.
Új rendszáma van (ott a matrica az ablakban).

gondolom ez  a forgalmijában nem látszik. itt milyen bukták lehetnek? mit érdemes megnézni az autón? (miért kapnak a szélvédőre rendszámot az import kocsik?)
A Sol-Terra különbséget értem:) Így ránézésre nem látom, hogy van e hely +cd -s magnónak? mert hozzászoktam az mp3akhoz hogy nem kell egy media marktot magammal vinni audiolemezekből....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1144 Dátum: 2008.12.04 16:26:09 »
Csak úgy...
Toyota Corolla Hatchback Sol 1.6
Becsérték: 3 000 000 HUF 
Minimál ajánlat regisztráció: 1 500 000 HUF felett 

Jézusom, de elhanyagolt szegény  :no: ... És 78 ezer km, miközben a gyári Michelin Energy gumikat már cserélni kellett? Ráadásul, ahogy nézem, még a mérete sem stimmel a rászerelt gumiknak  :wacko: ... Mindehhez képest (is) kissé túlzás a 3 M-es becsült érték! Na persze, gondolom, majd megveszi vmi nepper ócsóér', aztán kipofozza, és rásózza vmi madárra  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1145 Dátum: 2008.12.04 16:27:52 »
Az első szerintem import autó.
Új rendszáma van (ott a matrica az ablakban).

gondolom ez  a forgalmijában nem látszik. itt milyen bukták lehetnek? mit érdemes megnézni az autón? (miért kapnak a szélvédőre rendszámot az import kocsik?)
A Sol-Terra különbséget értem:) Így ránézésre nem látom, hogy van e hely +cd -s magnónak? mert hozzászoktam az mp3akhoz hogy nem kell egy media marktot magammal vinni audiolemezekből....
A forgalmiban benne van az gyártás és az első mo.-i forgalombahelyezés időpontja is. Ebből kitalálható...

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1146 Dátum: 2008.12.04 16:28:35 »
Idézet
A kevesebbet futott a bizalomgerjesztőbb. A többet futott szerintem is importautó, márpedig szvsz nem szabad megvenni a kintről, nepper által behozott dízeleket  :nono: ! Szóval ha nem zavar az alacsonyabb felszereltség (én mondjuk tutira nem vennék ilyen egyterűt klíma nélkül), akkor a kevesebbet futottat válaszd - persze csak miután utánaérdeklődtél, hogy valós-e a km (a szervízben, ahol elvileg foglalkoztak a kocsival), és alaposan átnézetted az autót.

ráadásul gyanús volt, hogy az ember mindenképpen el akarja adni, egyrészt 2,4ről indult, most már csak 2,2, és rögtön azt kérdezte, hogy mennyit adok érte? meg biztos meg tudunk állapodni. háátttt....akkor ezt inkább elfelejtem....

a klímán még gondolkodom, eddig is kibírtam nélküle, meg egyébként se komázom, majd viszek jeget  :devil:

nagyon érdekes, hogy gyakorlatilag ebben az árfekvésben az egész országban nincsen több (még egy zöldet találtam itt: http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert11604539.html - ezen láttok valami gyanúsat?), most erre több tippem van:
viszonylag keveset adtak el belőle (azért újonnan elég húzós ára van), akik vettek belőle azok meg nem akarják eladni. szal az nem úgy van mint más márkáknál, hogy válogatok, pedig szívesen válogatnék, de nem nagyon lehet....
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.04 16:33:03 írta Palaczk »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1147 Dátum: 2008.12.04 16:31:34 »
Az első szerintem import autó.
Új rendszáma van (ott a matrica az ablakban).

gondolom ez  a forgalmijában nem látszik. itt milyen bukták lehetnek? mit érdemes megnézni az autón? (miért kapnak a szélvédőre rendszámot az import kocsik?)
A Sol-Terra különbséget értem:) Így ránézésre nem látom, hogy van e hely +cd -s magnónak? mert hozzászoktam az mp3akhoz hogy nem kell egy media marktot magammal vinni audiolemezekből....

A forgalmiban benne van a magyarországi első forgalomba helyezés dátuma, és ha ez nem vág egybe a gyártási dátummal, akkor nyilvánvalóan import az autó. De ez enélkül is látszik - a szélvédőn látható matricát -ha jól tudom- az EU-s rendszámmal egyidejűleg vezették be, ez pedig ugye 2004 májusában történt. Márpedig ugye ez egy 2002-es autó.

A külföldről behozott autókkal az a nagy buktató, hogy a nepper azt veszi meg kint, ami olcsó - és kint (is) az az olcsó, ami xar - esetünkben ez sokat futottat jelent. Aztán a nepper szépen visszaállítja az órát, és kész is a keveset futott, kitűnő állapotú használt autó a balek magyar vevő részére  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1148 Dátum: 2008.12.04 16:33:26 »
meg hát mondjuk ismeritek azt az érzést, hogy "egy Toyota után üljek be egy Opelbe?" feeling... ::)

végignéztem minden márka egyterűjét, de általában elfuserált konstrukciók, egyrészt hülyén néznek ki vagy valami nem tetszik az autóban (az hogy nem Toyota :devil:) még a Premacy jöhet szóba, de elég borzalmas a töréstesztje, 3 gyerekkel nem szívesen kockáztatok. mondjuk a Citroen Picasso az még kinéz valahogy, de akkor már inkább egy Toyota. Minden út Rómába vezet....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1149 Dátum: 2008.12.04 16:36:10 »
meg hát mondjuk ismeritek azt az érzést, hogy "egy Toyota után üljek be egy Opelbe?" feeling... ::)

végignéztem minden márka egyterűjét, de általában elfuserált konstrukciók, egyrészt hülyén néznek ki vagy valami nem tetszik az autóban (az hogy nem Toyota :devil:) még a Premacy jöhet szóba, de elég borzalmas a töréstesztje, 3 gyerekkel nem szívesen kockáztatok. mondjuk a Citroen Picasso az még kinéz valahogy, de akkor már inkább egy Toyota. Minden út Rómába vezet....

Picassot talán inkább ne, főleg használtan. Ami az Opelt illeti: pedig pont a Zafira az, amit még talán a leginkább mernék ajánlani az európaiak közül. Praktikus, az ülések variálhatósága nagyon jó, és nem tekinthető megbízhatatlan autónak - még ha nem is annyira problémamentes, mint a Premacy vagy a Verso.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1150 Dátum: 2008.12.04 16:36:52 »


A forgalmiban benne van a magyarországi első forgalomba helyezés dátuma, és ha ez nem vág egybe a gyártási dátummal, akkor nyilvánvalóan import az autó. De ez enélkül is látszik - a szélvédőn látható matricát -ha jól tudom- az EU-s rendszámmal egyidejűleg vezették be, ez pedig ugye 2004 májusában történt. Márpedig ugye ez egy 2002-es autó.

A külföldről behozott autókkal az a nagy buktató, hogy a nepper azt veszi meg kint, ami olcsó - és kint (is) az az olcsó, ami xar - esetünkben ez sokat futottat jelent. Aztán a nepper szépen visszaállítja az órát, és kész is a keveset futott, kitűnő állapotú használt autó a balek magyar vevő részére  :whistling:
[/quote]

kezdem érteni, hogy miért érték az a mondat, hogy "Magyarországon vásárolt, forgalomba helyezett és szervizelt...", eddig nem is értettem mi a túróért kell beleirkálni a hirdetésbe, most már értem...ahogy látom a zöld is import autó....

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1151 Dátum: 2008.12.04 16:39:55 »
Az idézet elejéről ne szedd le a quote author=... részt, és akkor nem fog így kinézni ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1152 Dátum: 2008.12.04 16:55:54 »
Ha rám hallgatsz. egyiket sem veszed meg ezek közül.
Klíma nélkül meg pláne. Már most is alig lehet eladni anélkül kocsit, pár év múlva meg szinte lehetetlen lesz. Pláne ebben a kategóriában.
A tanácsom: VÁRJ!!!
Nézelődj, válogass, nézz meg minél többet. Ha van jónak látszó, linkeld be ide, mis is véleményezzük. Aztán ha van egy ígéretes, akkor jöhet az állapotfelmérés. Anélkül NE vedd meg. Ha az eladó nem akar belemenni az állapotfelmérésbe, akkor azonnal sarkon fordulni!  Az első kérdések között legyen az állapotfelmérés lehetősége!
Jegyezd meg: Nincs kihagyhatatlan ajánlat!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1153 Dátum: 2008.12.04 16:57:34 »
Azé' az Avét pl. nem szívesen hagytuk volna ki ;) ... :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1154 Dátum: 2008.12.04 17:01:17 »
Nyilván jól jártatok vele, de biztosan lett volna egy másik x nappal-hónappal később, ami szintén jó vételnek számít. Más paraméterekkel, de azzal is elégedettek lennétek.
És ez a lényeg. Így kell érteni a dolgot.