Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1580199 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8415 Dátum: 2014.09.05 22:25:14 »
Nem hiszem, hogy időt fogunk szánni a tanításra (a "gyeröknek" is évekig tart). Helyette majd megpróbálom megérteni a szózsonglőrködést, ha nem sikerül és nagyon érdekel a téma, majd megkérdezem....

Ammen! (úgy legyen!)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8416 Dátum: 2014.09.05 22:31:01 »
Szerintem a tájszólás mint a neve is mutatja szóban él :yes: Írásban nem  :no:
Ja ma 408-ért tankoltam a d4d-be  :szemez:
(na jó Bécsben €1.295 volt :tt2:)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8417 Dátum: 2014.09.06 08:46:36 »
"tájírás"  :lol:

micila, mi lenne, ha egyszerűen csak úgy írnád le a szavakat meg a mondatokat, ahogy tanították anno az iskolában? ez a parttalan csűrcsavarás jó sok energiádat felemésztheti, cserébe nagyjából senki nem ért meg. mi értelme van? ezzel tűnsz ki a szürke kommentelők tömegéből?

szerk: rájöttem! micila valahova ide tartozik (trottertől loptam a linket)  :D na melyik csoportba? :D
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.06 08:51:17 írta csufár »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8418 Dátum: 2014.09.06 09:39:03 »
na melyik csoportba? :D

sztem jogász..azok ilyenek.  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8419 Dátum: 2014.09.06 09:57:45 »
sztem jogász..azok ilyenek.  :hug:

Csak annyira mint bárki, pl; Palaczk.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8420 Dátum: 2014.09.06 10:07:26 »
"tájírás"  :lol:

micila, mi lenne, ha egyszerűen csak úgy írnád le a szavakat meg a mondatokat, ahogy tanították anno az iskolában? ez a parttalan csűrcsavarás jó sok energiádat felemésztheti, cserébe nagyjából senki nem ért meg. mi értelme van? ezzel tűnsz ki a szürke kommentelők tömegéből?

szerk: rájöttem! micila valahova ide tartozik (trottertől loptam a linket)  :D na melyik csoportba? :D

Biztosan emlékszel, hogy bicajozni is csakk addig volt nehéznek és időrablónak mondható, amíg nem sikerült elsajátítani a fortélyait.
Amennyiben úgy teszek (márpedig úgy teszek) akkor jönnek a nyökögések, hogy nem értjük, illen nincs is (az lehet, hogy abban a suliban nemvolt olyan tantárgy ahol ezeket tanították volna??)+ mert a beszélgető műszaki szakik nem használják. :eek: :eek: :eek: ÉS!!!
Néhány hava azt az igazítást intézé felém bepi81 cartárs, hogy ne minősítsek, mert itt ezt nem teszi senki (még a valakik sem). Most akkor ez alapvetés v. sem. Esetleg csak rám vonatkozik, másra nem? Illessük már kézzel a gd.-inket(kapjunk a fejünkhöz) plíz!! Magam sem minősítem, szólom meg azon kommentelőket, aki számítástechnika, távközléstechnikai, elektromos erőáviteli, gépjárműtechnikai, audio és vizuális technikai szakkifejezéseket, azok szlengesített változatait, v. szlengeket, esetleg rövidítéseket használnak hsz.-eik során. Amelyiket nem értem, azt valamilyen módon érthetővé teszem magamnak és érdemlegessége okán szóhasználatom részévé teszem. Minden szakterületnek (benne a diplomáciát is értve) vannak saját kifejezéseik. Annak használata a pontos kifejezést és megérthetőséget is szolgálja. Amennyiben valaki a szakterületek témáiban érdeklődik, informálódik, keresi a problémáira v. az érdeklődésébe került témában az eligazodást az kénytelen a témára jellemző kifejezések, fogalmak megismerésére, hogy ne csak a levegőbe beszéljen. Függetlenűl attól, hogy tetszik avagy sem, esetleg szépnek minősíttetik (mint tunnyuk nem illlik) v. sem. Arról nem is szólva - mint írá vd1234 - mindenki úgy és azt ír amit akar.
Ha már iskola és tanították. Az bizonyára feltűnt annak idején(is) az oktatásban eltöltött idő alatt, hogy amit tanítottak, csak az elején látszott "parttalan csűrcsavar"-nak. Miután a fogalmak és tartalmuk megértésre talált a gd.-ban, onnantól nem volt ollan misztikus az egész. Ezzel azt akarom nyomatékosítani, hogy nem fogok konyhanyelven, szlengben és nyelvgyilkos kifejezéseket használva kommentelni, legfönnebb ha úri kedvem úgy hozá.Természetesen ez igaz a tüzelőanyagok hiteles volumetrikus mérésére is.
Maradok tisztelettel;micila
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.06 10:10:31 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8421 Dátum: 2014.09.06 13:34:43 »
sztem jogász..azok ilyenek.  :hug:

dehogy, azok csak addig ilyenek, míg egyetemre járnak, vagy még kicsivel utána, aztán leszoknak róla ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8422 Dátum: 2014.09.06 13:38:01 »
Ezzel azt akarom nyomatékosítani, hogy nem fogok konyhanyelven, szlengben és nyelvgyilkos kifejezéseket használva kommentelni, legfönnebb ha úri kedvem úgy hozá.
khm.

"legfönnebb" "hozá" "hava" "tunnyuk"

nem vagy te nyelvgyilkos  :devil:

legfeljebb TÁJÍRÓ  [rohog] [rohog] [rohog]

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8423 Dátum: 2014.09.06 13:53:25 »
Ettől színes a világ..Mi lenne ha mindenki egyforma lenne?..Akkor ide az oldalra is elég lenne 1 emberke.. ;)
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8424 Dátum: 2014.09.06 16:08:03 »
khm.

"legfönnebb" "hozá" "hava" "tunnyuk"

nem vagy te nyelvgyilkos  :devil:

legfeljebb TÁJÍRÓ  [rohog] [rohog] [rohog]

 Bocsánat a jelöletlen idézésekért, azt hittem számodra ismertek lehetnek azok a művek ahonnan szemérmetlenül plagizáltam.
Pótlólag fogadd el ezeket, remélem elnyerem bocsánatod!
"legfönnebb"  Kányádi Sándor;  Télelő ( A Küküllő- ről írt évszak bontású verseiből)
"hozá" A hoz ige régies, 1szám harmadik személyű alakja, legismertebb formában az 1989. XXXI. tv. XIV. fejezet A Magyar Köztársaság fővárosa és nemzeti jelképei „75. § A Magyar Köztársaság himnusza Kölcsey Ferenc Himnusz című költeménye Erkel Ferenc zenéjével.” szövegében fellelhető változata
 "Őseinket felhozád Kárpát szent bércére
 Általad nyert szép hazát Bendegúznak vére"
ahola az ige 1sz. 2 személyű múltidejű alakjában szerepel
"tunnyuk" Laji bá' (Szini Lajos) Nyüszkölések és feredés a nagy víz martyán című művében olvastam, bár lehet, hogy megkopott az emlékezet fonala kissé. Ilyen és hasonló művek forgatása szerintem sem tesz nyelvgyilkossá.
Gondolom ezek az információk egyértelműen ismertek a "rópa unó" (ahogy a nyakaszegett törpe "kürtös gyuszi" mondá) magyar tisztviselői számára IS! Talán ezért tekintettem el a forrás megjelölésétől korábban. "khm" p.v.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.06 16:35:40 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8425 Dátum: 2014.09.06 16:12:28 »
Ettől színes a világ..Mi lenne ha mindenki egyforma lenne?..Akkor ide az oldalra is elég lenne 1 emberke.. ;)
Meg a rópa unó-ban is, és utazgathatna kedvére az az egy, akárhova, akármivel, akármeddig, és még egy nagy csomó maradna elbaxni való mani a befizető 1-ek pénzéből. :flowers: :D ;) :tt2: :whistling: :hmmmm: :devil:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8426 Dátum: 2014.09.06 16:55:51 »
 :offtopic:  :D  :innocent:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8427 Dátum: 2014.09.06 17:19:52 »
:offtopic:  :D  :innocent:  ;)

off

De akkor minden, nem topik paralel nyökögés! :D

on
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8428 Dátum: 2014.09.06 17:38:22 »
Köszönjük micila mesternek az igen regényes és minden részletre kiterjedő szombat délutáni szóelemzést, megvallom: jól szórakoztam.

Innentől fogva kéretik (régies) mellőzni az OFF topic hozzászólásokat!

Köszönettel....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #8429 Dátum: 2014.09.07 08:40:23 »
Bocsánat a jelöletlen idézésekért, azt hittem számodra ismertek lehetnek azok a művek ahonnan szemérmetlenül plagizáltam.
Pótlólag fogadd el ezeket, remélem elnyerem bocsánatod!
"legfönnebb"  Kányádi Sándor;  Télelő ( A Küküllő- ről írt évszak bontású verseiből)
"hozá" A hoz ige régies, 1szám harmadik személyű alakja, legismertebb formában az 1989. XXXI. tv. XIV. fejezet A Magyar Köztársaság fővárosa és nemzeti jelképei „75. § A Magyar Köztársaság himnusza Kölcsey Ferenc Himnusz című költeménye Erkel Ferenc zenéjével.” szövegében fellelhető változata
 "Őseinket felhozád Kárpát szent bércére
 Általad nyert szép hazát Bendegúznak vére"
ahola az ige 1sz. 2 személyű múltidejű alakjában szerepel
"tunnyuk" Laji bá' (Szini Lajos) Nyüszkölések és feredés a nagy víz martyán című művében olvastam, bár lehet, hogy megkopott az emlékezet fonala kissé. Ilyen és hasonló művek forgatása szerintem sem tesz nyelvgyilkossá.
Gondolom ezek az információk egyértelműen ismertek a "rópa unó" (ahogy a nyakaszegett törpe "kürtös gyuszi" mondá) magyar tisztviselői számára IS! Talán ezért tekintettem el a forrás megjelölésétől korábban. "khm" p.v.
tényleg szórakoztató, gratulálok. már majdnem ott tartasz, mint kányádi és kölcsey együtt   :lol:
legközelebb, ha esetleg lehetne, megpróbálhatnál beleszőni mondjuk egy hőtechnikai okfejtésbe néhány idézetet, teszem azt, az ómagyar mária siralomból  :lol:
egyébként, csak a miheztartás végett: magyar alkalmazott vagyok, ha már ez nem derült ki a számodra eddig