Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1580062 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7545 Dátum: 2012.09.14 21:18:28 »
Az hagyján, de nekem kell kitalálni mindennap...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7546 Dátum: 2012.09.14 21:57:29 »
OFF
Ha nem tudod alátámasztani érveidet hivatkozásokkal, akkor az úgy nem hiteles.
Bíróságra ne vigyük az ügyet? Itt barátok, ismerősök beszélgetnek.
Nem kell elhinni, írtam. Én olvastam, itt is volt róla szó korábban, csak megosztottam egy információt. Csak azért, hogy Neked hiteles forrást nyújtsak, nem fogok + időt tölteni a neten.

Mindenkitől bocs az OFFért  :flowers:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7547 Dátum: 2012.09.14 22:31:00 »
Tovább folytatódik a honi üzemanyagfogyasztás visszaesése - számolható ki a Magyar Ásványolaj Szövetség (MÁSZ) friss adatsora alapján. A márkás láncok forgalmát összesítő szervezet kimutatása szerint idén az első félévben 95-ös benzinből 563, gázolajból 730 millió liter fogyott. Ez a benzin esetében 4,4, a gázolajnál 2,5 százalékos visszaesés az előző év hasonló időszakához képest. Számításaink szerint ugyane összevetésben az első és a második negyedév is hasonló képet mutat. A második negyedév az elsőhöz képest kissé forgalmasabb, de ez kizárólag szezonális okokkal magyarázható.

A MÁSZ-adatokból kideríthető, hogy az üzemanyagforgalom visszaesése 2010. elején indult el. Akkor a benzin negyedévente több mint tíz, míg a gázolaj közel tíz százalékkal állt mínuszban az előző évi hasonló időszakokhoz képest. A 2011-es év a benzin tekintetében már „csak” 5 százalék feletti negatívumot hozott, míg a gázolaj - többek között a fuvarozóknak biztosított kedvezmény miatt - lényegében szinten maradt. Azóta a benzin negyedéves esése 5 százalék alá került. A gázolaj viszont újból rendre közel 3 százalékkal esik. Korábbi elemzések szerint a márkátlan kutak forgalma kevésbé esett vissza: vagyis a fogyasztók egy része a magánforgalmazók felé fordult. Az „üzemanyagturizmus” hatása viszont kevéssé érződik.
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7548 Dátum: 2012.09.15 09:00:00 »
Akkor mégis van igazsága Nagycitromnak is- ahogy Music idézi. Csak a 10% egy korábbi időszakra vonatkozhatott.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7549 Dátum: 2012.09.15 09:05:28 »
hááát...lehet benne igazság...ma reggel voltam a 17.ker elején teszkóval szemben shell kutnál, egyedül álltam be tankerolni,mig ott voltam,senki más nem jött üzemanyagért.  435.9ért adnak egy liter 95ös nyálat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7550 Dátum: 2012.09.15 11:27:33 »
hááát...lehet benne igazság...ma reggel voltam a 17.ker elején teszkóval szemben shell kutnál, egyedül álltam be tankerolni,mig ott voltam,senki más nem jött üzemanyagért.  435.9ért adnak egy liter 95ös nyálat.
Nahát, én már megszoktam, hogy a Shell a legdrágább ezért nem szoktam odamenni :D

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7551 Dátum: 2012.09.15 12:13:46 »
Nahát, én már megszoktam, hogy a Shell a legdrágább ezért nem szoktam odamenni :D

Hát nem tudom, most máshol 440 körül van benzin...
Én tegnap 451,9-ért tankoltam osztrák féle prémium 95-öst...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7552 Dátum: 2012.09.15 12:46:03 »
pár hete énis televágtam a corollát is meg a motort is maxmósön 95tel...de nem éreztem azt az egetverően nagy különbséget,mint amire számitottam...sőt semmit nem éreztem, ugyanugy ment,ugyanaz volt a hangja....2-3hónapja történt maxmósön 100as tankolásomba is xerintem beleképzeltem a tutit...közben meg lóf@x estifény volt...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7553 Dátum: 2012.09.16 20:20:52 »
üdv!

Nem akarom elkiabálni de hinni kell benne!!!  :clap: :clap: :clap:

Üzemanyagár 1

Üzemanyagár 2

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7554 Dátum: 2012.09.17 11:41:01 »
Jó lenne. Max 3 nap és kell tankolni.
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7555 Dátum: 2012.09.17 12:09:22 »
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/700_forintos_benzinarral_koszont_be_a_tel.531306.html#
Sajna ez a tendencia. Eljön az az idő amikor az állam kénytelen lesz belátni, hogy az olajszármazékok nem fejőstehenek. Persze kényelmes adóbevétel, mert elég rugalmatlan termékek az üzemanyagok. Más oldalról ha a szomszédaink nem csinálnak mást, mi se tehetünk másképpen.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7556 Dátum: 2012.09.17 12:52:47 »
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/700_forintos_benzinarral_koszont_be_a_tel.531306.html#
Sajna ez a tendencia. Eljön az az idő amikor az állam kénytelen lesz belátni, hogy az olajszármazékok nem fejőstehenek. Persze kényelmes adóbevétel, mert elég rugalmatlan termékek az üzemanyagok. Más oldalról ha a szomszédaink nem csinálnak mást, mi se tehetünk másképpen.
Ha csökkentenék a jövedéki adót, azzal csak az időt húzzak, problémát nem orvosolnak vele. Az állami benzinárral meg csak azt érnék el, hogy több adót kéne beszedni a másik oldalról.
Alternatív technológiák meg még gyerekcipőben járnak és nem tudni melyik lesz a befutó. Evvan, majd a sejkekkel lebeszélik a dolgot.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7557 Dátum: 2012.09.17 12:55:52 »
Na akkor benzin ára vissza, előző emelést el lehet felejteni :)

"8 forinttal csökken a benzin ára szerdától, épp annyival, amennyivel a múlt héten nőtt, a gázolaj pedig 5 forinttal lesz olcsóbb a múlt heti 4 forintos áremelkedés után - erősítették meg a holtankoljak.hu értesülését piaci forrásokból. A hét közepétől így 438 forint lesz a benzin országos átlagos ára, és 439 a gázolajé. A legolcsóbb és a legdrágább töltőállomások árai között 40 forintos az árkülönbség."
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7558 Dátum: 2012.09.17 14:56:27 »
Ha csökkentenék a jövedéki adót, azzal csak az időt húzzak, problémát nem orvosolnak vele. Az állami benzinárral meg csak azt érnék el, hogy több adót kéne beszedni a másik oldalról.
Alternatív technológiák meg még gyerekcipőben járnak és nem tudni melyik lesz a befutó. Evvan, majd a sejkekkel lebeszélik a dolgot.
Az olajforrások nincsenek monopolhelyzetben, csak nagyon korlátozottan diktálhatnak.
Szoval nem a Sejkeken múlik!
Ha semmi adó nem lenne az üzemanyagon (vagy kevés mint az USA-ban) azért más lenne a helyzet. Mennyi is lenne 1 l benzin??? ;)
Csak ugye nem tudnának mit kitalálni , honnan szedjenek be annyi adót aránylag igazságosan? :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7559 Dátum: 2012.09.17 15:25:11 »
Az olajforrások nincsenek monopolhelyzetben, csak nagyon korlátozottan diktálhatnak.
Szoval nem a Sejkeken múlik!
Ha semmi adó nem lenne az üzemanyagon (vagy kevés mint az USA-ban) azért más lenne a helyzet. Mennyi is lenne 1 l benzin??? ;)
Csak ugye nem tudnának mit kitalálni , honnan szedjenek be annyi adót aránylag igazságosan? :D
Szerintem ez az ország még mindig csak látszatában tart ott hogy legyen benne autós társadalom (javarészt hitelekből). Bármennyire is normálisnak kéne lennie háztartásonként egy autónak, még ott tartunk hogy járjon mindenki dolgozni busszal, villamossal :(
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer