Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578329 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7020 Dátum: 2012.01.12 06:53:46 »
De akkor majd számítsd ki azt is, hogy a saját árát mennyi idő alatt hozza vissza.
A dolog nem arról szól, hogy mikor hozza be az árát, mert soha.  A kérdés csak az, hogy megéri-e a motoros meghajtás kényelme a bringával szemben. Ha már kétkerekűre vált az ember és a kocsi a garázsban marad.  ::)
És azt is hozzá kell venni, hogy a bringának sem 0Ft a havi költsége, ha belegondolunk.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7021 Dátum: 2012.01.12 07:13:48 »
Ja... Bringával én is járnék tavasztól őszig, ha Pécs erre alkalmas lenne. De nem az  :no:

Hat na, azert....nagyon sokan jarnak Pecsett is bringaval, nekem is sok ismerosom kizarolag azzal jar(jo idoben a Pista is). Te sem a Mecseken dolgozol, csak a domb oldalaban. Ha nagyon akarnal es lenne hozza allokepesseg(lehet eppen ettol lenne?), meg persze tusolo is, akkor nem lenne ezzel gond. Pecsett inkabb az akarat hianyzik, tulsagosan olcso a benzin is, de majd ha egyszer... :whistling:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7022 Dátum: 2012.01.12 07:20:36 »
De kétütemű 50-es nekem többet nem kell.

Vigyazz, ezek azert mind-mind nagyon olcso, regebbi tipusok voltak. Az en 50-eseim, meg az a tobb mint 60-70 darab, amik hosszabb tovidebb ideig nalam voltak, probaltam oket sem ettek ennyit. Ha mondjuk egy fiatalabb Aprilia vagy Malaguti, Honda robit vettel volna, az nem zabalt volna 3.5 felett.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7023 Dátum: 2012.01.12 07:50:56 »
A dolog nem arról szól, hogy mikor hozza be az árát, mert soha.  A kérdés csak az, hogy megéri-e a motoros meghajtás kényelme a bringával szemben. Ha már kétkerekűre vált az ember és a kocsi a garázsban marad.  ::)
És azt is hozzá kell venni, hogy a bringának sem 0Ft a havi költsége, ha belegondolunk.
Havi költség bringánál? Évente 2X rendbe rakom (tisztítás, olajozás), kétévente fékpofa csere, 4-5 évente gumi. Ez havi költségre lebontva nincs egy fagyi ára  :D .

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7024 Dátum: 2012.01.12 08:22:59 »
Errol irnal bovebben a szaktopikban?:)
Mindjárt :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7025 Dátum: 2012.01.12 10:31:37 »
Hat na, azert....nagyon sokan jarnak Pecsett is bringaval, nekem is sok ismerosom kizarolag azzal jar(jo idoben a Pista is). Te sem a Mecseken dolgozol, csak a domb oldalaban. Ha nagyon akarnal es lenne hozza allokepesseg(lehet eppen ettol lenne?), meg persze tusolo is, akkor nem lenne ezzel gond. Pecsett inkabb az akarat hianyzik, tulsagosan olcso a benzin is, de majd ha egyszer... :whistling:
Pista előtt respect. Komolyan  :yes: ... Amúgy nem azt mondtam, hogy lehetetlen lenne itt bringával közlekedni; de tudod, hogy hol lakom és onnan jellemzően hova kéne eljutnom - van ott mindjárt 3 komolyabb, hosszabb emelkedő is. Minden egyes alkalommal át kéne öltöznöm és le kéne zuhanyoznom utána. Egy rakás plusz idő, macera... Kocsival meg 7-8 perc, és 3-4 deci benzin. Ha 1000 Ft lenne egy liter, akkor se vállalnám be helyette a bringát, ilyen feltételekkel.

Ha Szegeden vagy Debrecenben kellene megtennem ezt az 5 km-t, az persze egészen más lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 10:34:27 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7026 Dátum: 2012.01.12 10:39:44 »
Vigyazz, ezek azert mind-mind nagyon olcso, regebbi tipusok voltak. Az en 50-eseim, meg az a tobb mint 60-70 darab, amik hosszabb tovidebb ideig nalam voltak, probaltam oket sem ettek ennyit. Ha mondjuk egy fiatalabb Aprilia vagy Malaguti, Honda robit vettel volna, az nem zabalt volna 3.5 felett.
Hát... Egy olyat talán bevállalnék, ami nem enne többet 3 liternél, gyorsulna úgy hogy otthagyhassam a kocsikat a lámpánál (nem vagizásból, hanem hogy ne toljanak), és lehetne vele a Kálvárián, a Jurisicson, vagy épp a Klimón is legalább 50-60 közti tempót tartani (megintcsak azért, mert amit az egészben a legjobban rühelltem, azok a s...emben lihegő, szemlátomást türelmetlen autósok voltak, készen arra, hogy azonnal agyontapossanak, ha véletlenül elesnék bármi miatt, vagy akár csak hirtelen lassítanom kéne).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7027 Dátum: 2012.01.12 17:56:45 »
Havi költség bringánál? Évente 2X rendbe rakom (tisztítás, olajozás), kétévente fékpofa csere, 4-5 évente gumi. Ez havi költségre lebontva nincs egy fagyi ára  :D .
Kollégám bringázik a munkába (napi ~70 km): hetente min. egy pár belső, hetente a lánc leszedése, átkenése, görgők, láncvezetők kenése, havonta egy vagy két pár fék"betét", plusz elemek a lámpákba. Néha a bicajosruháját is cseréli, meg fékbovdent, gumit ... Vannak hónapok, amikor többet költ a bicajra, mint én üzemanyagra  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7028 Dátum: 2012.01.12 19:21:04 »
Kollégám bringázik a munkába (napi ~70 km):
Ja, így egészen más  :eek:
Nem gondolom, hogy ez az átlag  ;)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7029 Dátum: 2012.01.12 19:25:44 »
ezzel az erővel be is futhatna naponta  :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7030 Dátum: 2012.01.12 22:38:05 »
Havi költség bringánál? Évente 2X rendbe rakom (tisztítás, olajozás), kétévente fékpofa csere, 4-5 évente gumi. Ez havi költségre lebontva nincs egy fagyi ára  :D .
Meg a sok szappan, ami a kiizzadás miatti mosakodással fogy. :D
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7031 Dátum: 2012.01.13 00:45:29 »
Az emeleshez:
kisa
born to ride

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7032 Dátum: 2012.01.13 21:39:48 »
150 km-t mentem a legutolsó tankolás óta, és azóta 30 Ft-tal lett drágább a benzin.  :eek:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7033 Dátum: 2012.01.14 00:14:40 »
150 km-t mentem a legutolsó tankolás óta, és azóta 30 Ft-tal lett drágább a benzin.  :eek:
Három hét alatt 150 km  :) ?

Én vmi 2500-at  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #7034 Dátum: 2012.01.14 09:25:27 »
huhh, az már dízeles szint...télleg, mért nem gázosítasz ennyi futással?
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.14 09:27:40 írta csufár »