Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1578232 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5910 Dátum: 2011.01.14 09:56:12 »
Egy érdekes okfejtés illetve számolósdi, miszerint most több L benzint vehetünk a fizetésünkből, mint mondjuk 2001-ben (amikor kb 218 Ft volt 1L benzin). Cikk .  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5912 Dátum: 2011.01.14 10:04:27 »
Egy érdekes okfejtés illetve számolósdi, miszerint most több L benzint vehetünk a fizetésünkből, mint mondjuk 2001-ben (amikor kb 218 Ft volt 1L benzin). Cikk .  :hmmmm:


a maga nemében igaza van a cikknek
én pl 93ban kezdtem autózni akkor 15e volt a fizum kb, és 75ft volt a benzin   ez kb 200l
mostani alappfizetésem kb 420-500l körül jön ki.
a gond nem ez. a gondom az h minden energiahordozó és megélhetési ktg iszonyat drága. ezért fájdalmas ez is. kit érdekelt 93ban a villany meg a fűtésszla.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5913 Dátum: 2011.01.14 10:06:53 »
A Levegő Munkacsoport nem akar olcsóbb üzemanyagot :whistling:
Ha belegondoltok, ez logikus. Nem szabad az üzemanyag-felhasználást bátorítani. Ezzel nem lennének a gyártók sem rákényszerítve a fejlesztésekre, mi meg a spórolásra. Pedig a fosszilis energiahordozók ki fognak fogyni, addig meg ha lehet, lassítani kell vhogy a felhasználásukat.
Gabe 254.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5914 Dátum: 2011.01.14 10:27:39 »
a gond nem ez. a gondom az h minden energiahordozó és megélhetési ktg iszonyat drága. ezért fájdalmas ez is. kit érdekelt 93ban a villany meg a fűtésszla.
A gond sztem az, hogy ma mindenki alapvetonek erzi, hogy beul az autojaba tok egyedul es 3-4 kilometert autozik a munkahelyeig. 93-ban meg eszebe nem jutott nem busszal menni.
Nottek az elvarasok...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5915 Dátum: 2011.01.14 10:46:52 »
Azért 93-ban a tömegközlekedés sem így nézett ki, sűrűbb járatok voltak, és a szolgáltatáshoz viszonyítva normális, megfizethető jegy illetve bérletárak.
Ott tartunk, hogy 3 mezei vonaljegy 900 Ft (vagy már több is?  :hmmmm: ). Ennyiből pedig 1-2 km-et is simán lehet autózni.

Ha mondjuk 4-5000 Ft körül lenne a felnőtt BKV-s bérlet ára, akkor szerintem többen is letennék az autót (bliccelő is kevesebb lenne, de most itt nem ezen van a hangsúly).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5916 Dátum: 2011.01.14 12:01:08 »
Nagyon nem értem.
Milliárdokat kérnek az államtól a BKV finanszírozására és a jegyárak is magasak. Valamit nagyon sz@rul csinálnak  :hmmmm:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5917 Dátum: 2011.01.14 12:27:28 »
A gond sztem az, hogy ma mindenki alapvetonek erzi, hogy beul az autojaba tok egyedul es 3-4 kilometert autozik a munkahelyeig. 93-ban meg eszebe nem jutott nem busszal menni.
Nottek az elvarasok...

Ez így igaz. Még mindig nagyon sokan feleslegesen is autóba ülnek, elsősorban kisebb városokra gondolok, tehát lehetne spórolni, csak nem kellene ilyen lustának lenni. Én pl. itt, városon belül soha nem használom az autót, mert teljesen felesleges, max. akkor ha valami nagyobb cuccot kell szállítani, ami nem oldható meg gyalog vagy biciklivel. Ha nagyobb városokban is letennék az autót az emberek, és inkább bérleteket vennének, talán lehetne fejleszteni a tömegközlekedést is. Itt most nem a BKV-nak nevezett maffiára gondolok. Szegeden pl. viszonylag jó a tömegközlekedés.
Amíg nem megy 400 fölé a benzin ár, szeirntem csak 1-2%-os forgalom csökkenés lesz, ami jelentéktelen. Az igazi probléma szerintem nem is az, hogy 360-ért vagy 400 Ft-ért tankolok, hanem az, hogy az élelmiszerek árára is kihatással van. Azt hallottam, hogy a kormány támogatást ad majd a fuvarozóknak, hogy ne dráguljanak a szállítási költségek, jó lenne ha ez meg is valósulna. Az igazi megoldás azonban az lenne, ha nem kellene több 100 km messziről szállítani az alapvető élelmiszereket, hanem helyben termelnék meg.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5918 Dátum: 2011.01.14 12:51:58 »
Drágább üzemanyag -> drágább BKV jegy és bérlet -> még kevesebb fizető utas (több bliccelő) -> további járatritkítás ->nagyobb elégedetlenség.
Aztán a folyamat előlről indul.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5919 Dátum: 2011.01.14 13:20:12 »
Nem csak Budapestre gondoltam. De ha mar...
En 5 es fel evig tomegkozlekedtem ott. Semmivel nem volt rosszabb, mint anno Nyiregyhazan tomegkozlekedni. Sot! Nem kellett sose menetrendet sem neznem, mert mindig jott vmi 5 percenkent. Ahova kellett, eljutottam  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5920 Dátum: 2011.01.14 14:29:10 »
Drágább üzemanyag -> drágább BKV jegy és bérlet -> még kevesebb fizető utas (több bliccelő) -> további járatritkítás ->nagyobb elégedetlenség.
Aztán a folyamat előlről indul.

Azért a BKV bérlet ára nem egyenes arányban növekszik az üzemanyaggal. Na meg ha többen vesznek bérletet több lesz a bevétel, talán új buszokat is vehetnek (persze a BKV-nál kicsit máshogy mennek a dolgok sajnos). Mennyi most egy teljes árú havi bérlet? 10 ezer körül? Annyiért korlátlanul lehet utazni, és parkolójegyet se kell venni. A vonaljegy viszont valóban nagyon drága, ezért ha felmegyek Pestre, akkor csak akkor megyek BKV-val, ha messzire kell menni (bliccelni nem szoktam).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5921 Dátum: 2011.01.14 14:43:19 »
Egyszer, még jó régen kellett Százhalombattáról eljutnom tömegközlekedéssel Békásmegyerre, a lakótelepre. Kocsival ez rendszerint 1-1.5 óra volt, akkori üzemanyagárral úgy 1000 forint. Na most ez volt több mint két óra és több mint 2000 forint tömegközlekedve. Na ezért járok én autóval...
         

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5922 Dátum: 2011.01.14 15:06:58 »
Amíg nem megy 400 fölé a benzin ár, szeirntem csak 1-2%-os forgalom csökkenés lesz, ami jelentéktelen.
Már most sokkal nagyobb csökkenés van. :excl:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5923 Dátum: 2011.01.14 15:14:33 »
Na meg ha többen vesznek bérletet több lesz a bevétel, talán új buszokat is vehetnek
Nem tudnak annyian venni, hogy kijöjjön belőle. A közösségi személyszállítás a világon mindenütt veszteséges. A különbség "csak" annyi, hogy milyen fajlagos árak mellett, és azért milyen szolgáltatást kapsz. Budapest fő baja az, hogy a tömegközlekedés a buszra épül, ami lassabb, drágább, és bizonytalanabb, mint a kötöttpályás. Csakhogy ezen változtatni nem egyszerű, kicsit leegyszerűsítve:
- a metróval az a baj, hogy Pest talajszerkezete - finoman szólva - nem ideális a metróépítéshez, túl puha. Emiatt nálunk eleve (érstd: korrupció nélkül is) nagyon drága.
- a villamossal az a baj, hogy az feltételez egy bizonyos utcaszélességet, ami kevés helyen van meg. Száz éve még simán keresztülszelték a belvárosi kerületek utcáit a villamosok, ez most lehetetlen lenne.
- a trolival az a baj, hogyha elakad, akkor nagy gáz van, márpedig nálunk olyan a közlekedési morál, amilyen, ergo elakad...
- a busz meg a legdrágább a négy közül.
Na, mi sül ebből ki? Az, ami most is van: mindenki marad az autójában, mert azzal még mindig gyorsabb és olcsóbb, így aztán a BKV még inkább ráfizetéses...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #5924 Dátum: 2011.01.14 15:37:07 »
http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/01/13/roman_hevbol_magyar_forradalom/
Ugye-ugye:
Amúgy nemtom, a '89 decemberrel mire céloz... A taxisblokád '90 októberben volt.
Forradalom Romániában? :hmmmm:

A cikkben benne van, és igen. :1eye:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.