Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243385 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6555 Dátum: 2017.05.03 08:12:28 »
Hibridesek a Prius topicokban vannak :surrender:
A hibridesek mar a spajzban vannak :)
De koszi. Viszont "csak" a hajtaslancban kulonbozik a normal Auristol, azaz itt is lehetnek kerdesek (?) :eek:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6556 Dátum: 2017.05.03 08:20:36 »
A hibridesek mar a spajzban vannak :)
De koszi. Viszont "csak" a hajtaslancban kulonbozik a normal Auristol, azaz itt is lehetnek kerdesek (?) :eek:
Igen , de ilyen automata nullázások  pl az enyémban nincsenek, ott még minden elég egyszerű. Az egyetlen ami magától beállítódik az tankolás után megadja hány km-re elég az üzemanyag (ami soha nem igaz).
Gondolom elég sok mindent belepakoltak a tiedbe, mint a Priusokba, ami a sima benzinesekben, dieselekben nincs.

magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6557 Dátum: 2017.05.05 05:21:06 »
Tegnap elvittem a Toyota M5 -be az autót de igazából nincs jó tapasztalatom velük. Fogadták az autót de a hibajelenséget nem igazán akarták megfejteni. Rádugták a számítógépre az autót ami azt mondta hogy a hibrid rendszer jó a sima kis aksit tölteni kell. Azt mondták töltsem otthon az aksit és majd jó lesz. Laikusként én annyit megcsináltam hogy levettem az akkusarut és megnéztem mi történik a nullázással. Az átlagfogyasztás nullázódott de a napi km számlálók nem. Szerintem nincs köze az akku fesznek ehhez a hibához. Azt mondták hogy kössék ki a blue16-ot ma megteszik ezt is habár az ember azt mondta hogy kb. 50 hibrid autóban van blue16 és még senki nem mondta hogy ilyen gondja lenne. A riasztós szerint szoftver hibás az autó. Engem az bánt hogy a márkaszerviz kvázi leszarta az egész problémát és egy mondvacsinált javsslatot adtak. Ha ki lesz kötve ma a riasztó akkor meglátjuk mi történik de szerintem akkor is nullázni fog.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6558 Dátum: 2017.05.05 08:07:51 »
Tegnap elvittem a Toyota M5 -be az autót de igazából nincs jó tapasztalatom velük. Fogadták az autót de a hibajelenséget nem igazán akarták megfejteni. Rádugták a számítógépre az autót ami azt mondta hogy a hibrid rendszer jó a sima kis aksit tölteni kell. Azt mondták töltsem otthon az aksit és majd jó lesz. Laikusként én annyit megcsináltam hogy levettem az akkusarut és megnéztem mi történik a nullázással. Az átlagfogyasztás nullázódott de a napi km számlálók nem. Szerintem nincs köze az akku fesznek ehhez a hibához. Azt mondták hogy kössék ki a blue16-ot ma megteszik ezt is habár az ember azt mondta hogy kb. 50 hibrid autóban van blue16 és még senki nem mondta hogy ilyen gondja lenne. A riasztós szerint szoftver hibás az autó. Engem az bánt hogy a márkaszerviz kvázi leszarta az egész problémát és egy mondvacsinált javsslatot adtak. Ha ki lesz kötve ma a riasztó akkor meglátjuk mi történik de szerintem akkor is nullázni fog.
Érdekes.
Én is vettem le a aksi saru, de nekem minden le nullázott. Szerintem attól is függ mennyi ideig vetted le.
A kocsi szoftver hibás?
Szép lenne.... :(
Mérni kell egy áram felvétel ahogy nekem is.
Én a Toyota M0 voltam, a végén kaptam egy új aksi. De ott van a Budaörsi Reálszisztéma is.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6559 Dátum: 2017.05.05 08:13:00 »
Érdekes.
Én is vettem le a aksi saru, de nekem minden le nullázott. Szerintem attól is függ mennyi ideig vetted le.
A kocsi szoftver hibás?
Szép lenne.... :(
Mérni kell egy áram felvétel ahogy nekem is.
Én a Toyota M0 voltam, a végén kaptam egy új aksi. De ott van a Budaörsi Reálszisztéma is.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
És aksicserétől megoldódott a probléma?

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6560 Dátum: 2017.05.05 08:41:01 »
És aksicserétől megoldódott a probléma?
Egyelőre úgy tűnik igen....

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


magashazi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 32
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6561 Dátum: 2017.05.05 08:43:42 »
Igazából azt akartam szimulálni, hogy esetleg a riasztó rendszer egy pillanatra az indításkor beleszólhat-e a rendszerbe, tehát ehhez nem hiszem hogy sokáig kéne levenni, de kb. 20-30 másodpercre volt levéve.

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6562 Dátum: 2017.05.05 11:16:21 »
Igazából azt akartam szimulálni, hogy esetleg a riasztó rendszer egy pillanatra az indításkor beleszólhat-e a rendszerbe, tehát ehhez nem hiszem hogy sokáig kéne levenni, de kb. 20-30 másodpercre volt levéve.
Az aksit meg tudják mérni egy műszer, ami terhelést ad neki. Ennek az a szépség hibája van hogy mikor oda érsz agyig van töltve.
A szervizbe menet érkezés előtt félre állsz ki kapcsolod az autó, aztán vissza csak áram alá rakod, hallgatod a rádió egy fél óra, aztán óvatosan be mész a szervíz. Figyelj hogy ne menjen a motor. Rá mérnek és ki derül hogy nem jó. Ennek az a szépség hibája ha rossz nehogy neked kelljen ki fizetni.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6563 Dátum: 2017.05.05 12:33:44 »
Az aksit meg tudják mérni egy műszer, ami terhelést ad neki. Ennek az a szépség hibája van hogy mikor oda érsz agyig van töltve.
A szervizbe menet érkezés előtt félre állsz ki kapcsolod az autó, aztán vissza csak áram alá rakod, hallgatod a rádió egy fél óra, aztán óvatosan be mész a szervíz. Figyelj hogy ne menjen a motor. Rá mérnek és ki derül hogy nem jó. Ennek az a szépség hibája ha rossz nehogy neked kelljen ki fizetni.

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
Az aksi tutti rossz lehetett, különben nem cserélték volna ki. Bár nem értem ennyi idő alatt miért ment tönkre (vagy valami más meghibásodott- és akkor lehet az újat is tönkreteszi) vagy gyári hibás volt!
Ráadásul  egy hibrid jobban "gazdálkodik" az aksikkal, nem?
Az enyém elmúlt 10 éves és még mindig prima!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6564 Dátum: 2017.05.05 15:01:48 »
A Toyota a Midtronics elektronikus teszter t rendszeresítette. Ez megfelelő paraméterek megadása után a kapocsfeszültség, belső ellenállás és kis terhelés alapján kalkulál indító kapacitást, SOC, SOH t.
A készülék által rossznak értékelt az biztosan rossz, amit jónak mutat, az a terheléses és vagy az effektív kapacitás teszten még megbukhat.

A HSD kisebb árammal terheli meg a 12V os akkut, mert a belső égésű motort a meghajtó akku indítja el. Ennek ellenére kialakulhat negatív energia mérleg. 

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6565 Dátum: 2017.05.05 15:46:30 »
Az aksi tutti rossz lehetett, különben nem cserélték volna ki. Bár nem értem ennyi idő alatt miért ment tönkre (vagy valami más meghibásodott- és akkor lehet az újat is tönkreteszi) vagy gyári hibás volt!
Ráadásul  egy hibrid jobban "gazdálkodik" az aksikkal, nem?
Az enyém elmúlt 10 éves és még mindig prima!
Az enyém el fáradt, bemutató autó volt szalonba egy évig... Lemerült fel töltötték egy év alatt havonta egyszer biztos.
Na ezt nem bírta az aksi...
Nulla megtett kilométer meg tette a hatását...

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6566 Dátum: 2017.05.05 22:07:50 »
Jelentem én is bejelentkezem, mint HSD fórumtárs, bár még rengeteg a kérdés...ami bennem van,igaz a képet még nem módosítottam, de míg nem kel el öreg barátom meghagyom.
Ha lehet itt első kérdésként, kérdezném a Toyota Touch 2 valóban képes mirror link funkcióra?Mivel 2015-ös az Auris-om, és sajna a mezítlábas felszereltség következtében alap rádióm van, kérdésként merül fel mit rakjak be a kocsiba.
1. Vegyek méreg drágán potom 5kg-ért eredeti Toyota Touch 2-t+Toyota go
2. Toyota touch és tükrözés a mobilról, aztán Sygic és minden szuper
3. 100k-ért kínai multimédia, ami mindent tud, bár rendkívül idegenkedek az ilyesmiktől, kb 300 usd az ebay-on.
4. Várjam tűkön ülve, míg összetörnek egy 2015 utáni Aurist, és eladják belőle a Touch-ot az ebay-on.
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.05 22:18:14 írta lacke1 »
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6567 Dátum: 2017.05.05 22:14:19 »
Jelentem én is bejelentkezem, mint hybrides fórumtárs, bár még rengeteg a kérdés...ami bennem van,igaz a képet még nem módosítottam, de míg nem kel el öreg barátom meghagyom.
Gratulálok, használd egészséggel :)

Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről


lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6568 Dátum: 2017.05.05 22:24:05 »
Hétfőn intézem a casco-t mivel úgy tudom, ezeket a szépségeket az OBD-n keresztül 2 perc alatt lehet vinni...
Apropó elvitel, lehet itt arról beszélni, melyik itt az optimális védelem hybridre...vagy ezt az info-t csupán privátban kaphatom meg...első körben Pajzs-ra gondoltam, bár azt is olvastam, mintha rádiós kapcsolattal működne a távirányítója...hm.... ezt nem tudom igaz-e..mivel ha ezt a rádiójelet lehallhatják, akkor a matematikai képletet megfejtve máris oldható a pajzs... persze lehet hogy óriásit tévedek....
Auris HSD TS 2015.12

Michele

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 256
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6569 Dátum: 2017.05.05 22:40:19 »
Hétfőn intézem a casco-t mivel úgy tudom, ezeket a szépségeket az OBD-n keresztül 2 perc alatt lehet vinni...
Apropó elvitel, lehet itt arról beszélni, melyik itt az optimális védelem hybridre...vagy ezt az info-t csupán privátban kaphatom meg...első körben Pajzs-ra gondoltam, bár azt is olvastam, mintha rádiós kapcsolattal működne a távirányítója...hm.... ezt nem tudom igaz-e..mivel ha ezt a rádiójelet lehallhatják, akkor a matematikai képletet megfejtve máris oldható a pajzs... persze lehet hogy óriásit tévedek....

Casco lopás védelemmel.
Én már el szórakoztam a riasztó beszereléssel.
Már a második van benne.... Olvass vissza.
Sajnos sok helyen nem értenek hozzá, és utána merül az akkumulátor....
Esetleg ez :
http://www.starblock.hu/
Kértem ár ajánlott 130 nettó.

Navigáció ügyben itt nézzél körül :

http://m.ebay.com/sch/i.html?isRefine=true&sid=eminia_de

Egész pontosan nála :
http://m.ebay.com/seller?sid=eminia_de&nav=ORDER_DETAILS


Nála vettem gyári diszléc kevesebb mint az itthoni ár feléért, új, eredeti és gyárit.



Toyota touch tükrözés nálam nem működik,
Állítólag csak a régebbi telefonok kompatibilisek.
Se Motorola X nem megy vele, se egy új Samsung A3  2016 pedig az elvileg tudja gyárilag a tükörözést...


Tapatalk 2-vel küldve az én XT1572-ről
« Utoljára szerkesztve: 2017.05.05 22:50:19 írta Michele »