Szavazás

Lecserélnéd a jelenlegi Corollád Aurisra?

Igen
40 (28.4%)
Nem
60 (42.6%)
Nem corollám van, de bevállalnám
24 (17%)
nemkéne, nekem kicsi; jobb, erõsebb kocsim van
17 (12.1%)

Összes szavazó: 133

Szavazás lezárva: 2006.10.31 08:21:45

Szerző Téma: AURIS - általános topik  (Megtekintve 1243387 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lenardgabor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6450 Dátum: 2016.12.15 10:12:59 »
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon, egy 2013-as Auris HSD kombi tulajdonosa, és teljesen laikus. Alváz- és üregvédelmet szeretnék csináltatni az autón, és azt szeretném kérdezni, hogy van-e valami különleges dolog, amire oda kell figyelni ennél a műveletnél hibrid autó esetében.
Köszi, üdv: Gábor

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6451 Dátum: 2016.12.15 17:31:17 »
Hali!

Eldeformálódtak a W5W izzótól a rendszámtábla búráim, illetve mivel belefolyt a víz+kosz, így a tisztításkori le-felrakástól el is repedtek/törtek. A gyárin(3700+áfa/db) kívül tud-e valaki valamilyen beszerzési forrásról?

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6452 Dátum: 2016.12.16 08:36:21 »
EBay-en árulnak LED-es rendszámtábla világítást, hogy valamelyik valóban jó-e az Aurisodhoz, azt nem tudom.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6453 Dátum: 2016.12.16 10:11:35 »
Hali!

Eldeformálódtak a W5W izzótól a rendszámtábla búráim, illetve mivel belefolyt a víz+kosz, így a tisztításkori le-felrakástól el is repedtek/törtek. A gyárin(3700+áfa/db) kívül tud-e valaki valamilyen beszerzési forrásról?
Ott valami más gubanc is lessz, ezeket erre tervezik, volt jobb minőségű 20 Corollám, de a pocsék műanyagokkal ellátott 20 éves Lanciámon sem deformálódnak a búrák.
Lehet nem ártana megnézetni valami hozzáértővel, nem e kószál valami áram arrafelé.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

tarrbalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6454 Dátum: 2016.12.16 10:17:21 »
Sziasztok, kategóriaváltás miatt eladó szeretett kis Toyotánk:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.6_sol-10923660

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6455 Dátum: 2016.12.16 16:46:15 »
füttyfütty, szép auto, bár véleményem szerint picit borsos áron méred...
talán azért sem ment el egy hét alatt...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

stamas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6456 Dátum: 2016.12.17 09:25:54 »
Sziasztok,

Használt Aurist szeretnék majd venni hamarosan. Két kérdésem lenne a témával kapcsolatban.
1) Tetszik az új 1.2 T nagyon, de azt láttam hogy a vegyes fogyasztása 6.7 körül van, ami szerintem elég sok. Igaz lenne, hogy annyit eszik mint az 1.6-os?
2) Hibridet is nézegettem. Teljesen kezdő vagyok a témában. Kicsit félek tőle, mert nem tudom mennyire tartós az akksi benne. Mennyire lenne praktikus kb 70% országúti es 30% városi használatra? Rövid távon kihasználható a villanymotor benne? Értem úgy, hogy pl. én minden reggel 2 km-t megyek a vasútállomásra - indulás után/hidegen csak a benzinmotor indul be?

Köszi előre is.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6457 Dátum: 2016.12.18 23:30:31 »
Szia!
1. A ménest etetni kell. A turbós motor ugyan kényelmes, de + hibaforrás és zsebbenyúlós, még ha Toyotáról van is szó.
2. Akku tartóssága elég jó, van ami több mint 1M km-ert futott. Javítása nem bonyolult, cellánként cserélhető, csak sokat kell csavarozni.
A villanymotor hatótávja nem érdekes, nem azért van, hogy azzal  hogy csak azzal menjen az autó. A sebesség tartására érdemes használni.
Benzinből áramot termelni, majd azzal mozgatni az autót  veszteségesebb mintha csak benzinnel lenne mozgatva. A fékezési energia visszanyerése, az Atkinson motor lomhaságának ellensúlyozása és a a dugókban araszolás fogyasztásának mérséklése az előnye a villanyhajtásnak.
2 km nagyon rövid táv, még egy teljesen elektromos autó üzemi hőfokának eléréséhez is.  Ilyen rövid távra érdemes vmi izommeghajtású alternatívát keresni (bicikli, gördeszka, roller, korcsolya ... )

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6458 Dátum: 2016.12.19 08:50:05 »
Agyarka nagyon jól összefoglalta, többet is tud mint én. Csak annyit tennék hozzá, hogy reggelente nem a 300 m -re levô vasutállomásra sétálok, hanem még esôben is az egyel távolabbihoz (kb 1.2 km) és nem a munkahelyemhez szinten 300 m-re levônél szállok le, hanem egyel hamarabb. Teljesen normális, hogy vannak a vonaton akik osszehajtható biciklikkel jönnek, vagy rollerrel, öltöny, kosztüm+ roller teljesen elfogadott!! (a nagyobb kerekû, ilyet vettem a feleségemnek is ).
Igyekszem, hogy a napi 5 km gyaloglás meglegyen, mert ez életet menthet, mivel amugy csak ülök a gép elôtt...

tarrbalazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6459 Dátum: 2016.12.20 07:10:17 »
füttyfütty, szép auto, bár véleményem szerint picit borsos áron méred...
talán azért sem ment el egy hét alatt...

Ha megnézed hahun a hasonló kocsikat, akkor már nem is annyira borsos az ára, nem beszélve róla, hogy elég sok plusz van benne. :)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6460 Dátum: 2017.01.21 21:40:52 »
Havas ut utáni megállás, parkolás utáni újraindulasnál az elsô kerekek felôl lemez sikitás jellegü hang jött, egyértelmüen a kerék fordulatával összekapcsolhatoan. Egy gyor megállás, kis tolatás fékezés után elmúlt, de a rövid havas utolso szakas  végén ujra visszajott. 😳

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6461 Dátum: 2017.01.22 17:57:51 »
Havas ut utáni megállás, parkolás utáni újraindulasnál az elsô kerekek felôl lemez sikitás jellegü hang jött, egyértelmüen a kerék fordulatával összekapcsolhatoan. Egy gyor megállás, kis tolatás fékezés után elmúlt, de a rövid havas utolso szakas  végén ujra visszajott. 😳
Valami kavics?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6462 Dátum: 2017.01.22 18:40:33 »
Valami kavics?
A sozas helyett kozuzalekot szortak az utra es -14 fok volt. Lehet, hogy valami felpattant es odavagyott, de olyan hangja volt, mintha valami lemezt surolna, karcolna. De a fekezesre nem valtozott. Talan az segitett, hogy hatramenetben kimozdulhatott es remelhetoen leeshetett.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6463 Dátum: 2017.01.22 18:46:20 »
A sozas helyett kozuzalekot szortak az utra es -14 fok volt. Lehet, hogy valami felpattant es odavagyott, de olyan hangja volt, mintha valami lemezt surolna, karcolna. De a fekezesre nem valtozott. Talan az segitett, hogy hatramenetben kimozdulhatott es remelhetoen leeshetett.
jaja,mert a környezetre nem káros szóróanyagot szétlopják,a rá forditandó pénzeket kiosztják jutalomnak.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:AURIS - általános topik
« Válasz #6464 Dátum: 2017.01.22 19:09:18 »
A lemezhang a féktárcsa mögött lévő légterelő és védő lemez lehetett. Jó pár éve hasonló tünetem volt. Nekem is az tűnt fel hogy a hang független volt a fékezéstől.
Egy egészséges méretű kavicsdarab ékelődött be a védőlemez és a tárcsa közé.