Szerző Téma: Yaris HSD  (Megtekintve 328221 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #870 Dátum: 2014.02.17 23:17:53 »
Hölgyek, Urak segítség kellene.

1. Nálatok a hátsó ülés biztonsági öv visszajelző hogyan működik? Nálam hol működik, hol nem. Hol bejelez, hol nem. Van hogy beül hátra egy felnőtt, nem köti be magát és semmi jelzés. Kiszállunk-beszállunk, nem köti be magát, autó elindul és elkezd csipogni. Én meg csak kapkodom a fejemet, hogy most mi van. Hasznos dolog, főleg drága kicsiny lánykám miatt, ha esetleg kikötné magát menet közben (bár amióta megfejelte az előtte lévő ülést, amin az ipad tartó volt és szerzett egy mokeszt, ez már nem szokott előfordulni :1eye:), de ha össze-vissza működik, annak semmi értelme.

2. A másik gondom, ami már nem először fordult elő, hogy zenét hallgatok, egyszer csak csend, a kijelző totál elsötétül, majd újraindul, megjelenik a hybrid felirat és minden megy tovább. Tapasztaltatok már ilyet?
Szilvi 62

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #871 Dátum: 2014.02.18 07:46:51 »
A hátsó övekkel kapcsolatban eddig azt vettem észre, hogy amelyik be van kötve, annak kialszik a piros visszajelzője.
A zene egységnél ilyen újraindulós jelenség még nem volt.

Viszont ami már kétszer feltűnt, hogy az index visszajelző kattogása volt, hogy eltűnt, de maga az index ment és azöld nyilacska is villogott  ::)

A vízhőfok-visszajelzővel kapcsolatban meg a könyv rossz, igazából egy helyen tesz rá utalást, hogy túlmelegedés esetén jelez hibridnél. A gáz, hogy az összes többi helyen bennehagyták, hogy hideg hűtővíznél is jelez.
De ugyanez áll a VSC-csúszós út visszajelzőre is: két helyen leírja, hogy ha világít, akkor hibás a rendszer, menj szervizbe, egy helyen meg azt írja, hogy ha a rendszer működik akkor világít. Még egy helyen meg azt, hogy villog  :wacko:
Egyébként baromi nehezen olvashatóra van szerkesztve, jobb lett volna a hibridet teljesen külön könyvbe tenni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #872 Dátum: 2014.02.18 07:50:19 »
Hogy ezen miért nem lepődöm meg. Úgy néz ki nagyon különleges autó ez a Yaris HSD. Semmit nem tudnak beletenni, amit eddig kértem. Ja, de a gumiszőnyegeket megugrották. [rohog] [rohog]
Az ablakemelő modulra még én is várok...  :whistling:
A középső könyöklős tárolórekesz viszont nagyon tuti  :yes:
Valami gumiszőnyeget én is nézek majd, mert a velúr már most úgy néz ki, mintha egy éve benne lenne, pedig csak 1 hetes.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #873 Dátum: 2014.02.18 08:30:00 »
A hátsó övekkel kapcsolatban eddig azt vettem észre, hogy amelyik be van kötve, annak kialszik a piros visszajelzője.
A zene egységnél ilyen újraindulós jelenség még nem volt.

Viszont ami már kétszer feltűnt, hogy az index visszajelző kattogása volt, hogy eltűnt, de maga az index ment és azöld nyilacska is villogott  ::)

A vízhőfok-visszajelzővel kapcsolatban meg a könyv rossz, igazából egy helyen tesz rá utalást, hogy túlmelegedés esetén jelez hibridnél. A gáz, hogy az összes többi helyen bennehagyták, hogy hideg hűtővíznél is jelez.
De ugyanez áll a VSC-csúszós út visszajelzőre is: két helyen leírja, hogy ha világít, akkor hibás a rendszer, menj szervizbe, egy helyen meg azt írja, hogy ha a rendszer működik akkor világít. Még egy helyen meg azt, hogy villog :wacko:
Egyébként baromi nehezen olvashatóra van szerkesztve, jobb lett volna a hibridet teljesen külön könyvbe tenni.
A kiemeltre reagálva, szerencsétlen a fogalmazás valóban, hiszen, ha a VSC beavatkozik és végzi az autó stabilizálását, akkor gyorsan villog. Ha folyamatosan világít, AZ jelzi a hibát. Ha nem világít, vagy nem villog, az az eseménytelenséget jelzi. Tényleg fura, hogy ezeket miért nem írják le érthetőbben..  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #874 Dátum: 2014.02.18 10:32:20 »
Valószínű, hogy megvolt a könyv a Yarishoz, aztán a hibridet megpróbálták beleszerkeszteni, ami nagyrészt sikerült is, de helyenként nem. Ehhez jön még a magyar fordítás nyelvi bizonytalansága. Emiatt vannak olyan dolgok, amik az egyik fejezetben "feketék", 400 oldallal később meg "fehérek".
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

hummerdikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Yaris HSD
« Válasz #875 Dátum: 2014.02.18 12:02:09 »
Valószínű, hogy megvolt a könyv a Yarishoz, aztán a hibridet megpróbálták beleszerkeszteni, ami nagyrészt sikerült is, de helyenként nem. Ehhez jön még a magyar fordítás nyelvi bizonytalansága. Emiatt vannak olyan dolgok, amik az egyik fejezetben "feketék", 400 oldallal később meg "fehérek".
Ezert kell a gyari prius leirast olvasni  ::) De ilyenek miatt sokszor a markaszerviz is hulyeseget mond...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #876 Dátum: 2014.02.18 15:28:19 »
a gumiszőnyegeket megugrották.
Bár ne tették volna. 3e km után már látszik rajta a kopás.
A hátsóövre figyelmeztetés sokszor random.
A Toyota Touch-on melyik szoftver verzió van? Nincs frissebb?
A VSC visszajelző nálam az egyik alvázmosás után égett, félreálltam, gyújtás le-újra, azóta nem jött elő, de ne is jöjjön.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Yaris HSD
« Válasz #877 Dátum: 2014.02.19 11:39:20 »
Mai termésem 3,7.
Amint a munkalapokon látható ez már a bemelegedett motorral  készült (előtte 4,1 volt), némi belvárosi poroszkálással, és a végén a távolsághoz képest számottevő emelkedővel.
Kiderült a P&G hez közöm nincs, és 6x használtam hagyományosan a féket (pedig csak 2 hirtelen bepirosodó  lámpára emlékeztem).-(

A naplózásban a Vmax-Vmin értéke (X)és az elvileg hozzá kapcsolódó Blokk max, min, szám (AI-AL)  vmiért nem egyezik meg az alapját adó blokkonkénti értékekkel. :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2014.02.19 12:03:49 írta Agyarka »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #878 Dátum: 2014.02.19 17:51:57 »
Azta leborult, mennyi adat  :eek:
Lehet, hogy járatódik be a kocsi, de megindult lefelé az átlag: 5.2 volt, most 5.0.  ::)

Ma megfigyeltem azt az indexes dolgot: jobbra indexeltem, villogott és kattogott, fordultam be a sarkon, közben az asszony kikapcsolta az övet kiszálláshoz és amikor annak elindult a pittyegése, akkor az index elnémult, pedig továbbra is ment az index. A hang akkor sem jött vissza, amikor kiszállt és elhallgatott az övre figyelmeztető pittyegés. Viszont a következő indexelésnél újra van kattogás.  :hmmmm:

És ma kapott a kocsi egy kis upgrade-et.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #879 Dátum: 2014.02.19 18:15:22 »
Bentről kifelé is elég nagy a kontraszt.
Sajnos elég borongós volt az idő és esett is, így nem a legjobbak a fényviszonyok, ráadásul a kocsi is tiszta mocsok lett (pedig tegnap pöpecül lemostam).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Yaris HSD
« Válasz #880 Dátum: 2014.02.19 19:26:09 »
jó kis színe lett  :clap: a fólia is zsír. hátul minél sötétebb, annál jobb szerény véleményem szerint. az ötödik ajtó üvegére is raktál, gondolom

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Yaris HSD
« Válasz #881 Dátum: 2014.02.19 19:45:34 »
Persze, ott is van, nem szeretem, ha belátnak, mi van a hátsó ülésen.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Yaris HSD
« Válasz #882 Dátum: 2014.02.19 21:29:45 »
Szeretni fogod, whis, nagyon baba lett!  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Yaris HSD
« Válasz #883 Dátum: 2014.02.19 21:38:33 »
hátul minél sötétebb, annál jobb szerény véleményem szerint. az ötödik ajtó üvegére is raktál, gondolom
A kián nem a legsötétebb van hátul, de így is alig belátni. Anyám Chevyjére a legsötétebbet tettük - nem lett szép, olyan, mint egy striciautó. Oda is a kevésbé sötétebb illett volna. Ennek megfelelően a Yaris-ra is olyan kerül majd mint a kián van. Nem a legsötétebb. :no:

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re:Yaris HSD
« Válasz #884 Dátum: 2014.02.19 21:46:02 »
Bentről kifelé is elég nagy a kontraszt.
Sajnos elég borongós volt az idő és esett is, így nem a legjobbak a fényviszonyok, ráadásul a kocsi is tiszta mocsok lett (pedig tegnap pöpecül lemostam).

Az enyém is ilyen kontrasztos. Nem vagyok oda érte, de nincs kedvem a rendőrökkel vitázni, így előre csak egy uv szűrős fólia került (bár még ez is okozhat még gondota vizsgán).
Szilvi 62