Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1163642 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3840 Dátum: 2011.07.04 08:45:39 »
Köszi, elégedett vagyok vele én is. Sajna közelről vizsgálva maga a fényezés nem lett szebb, úgy értem, az eddigi kisebb hibák nem tűntek el (kivéve a téli takaró ponyva által kidörzsölt 4db foltot, mert ezek frankón nem látszanak), ezzel a felületkezeléssel talán lelassítható a további kopás. A hátsó lökhárítóra azonban nem sok energiát fordítottam, azon továbbra is hámlik a lakk, megállíthatatlanul. Majd péntek délután kiecsetelem, legalább a talira ne nézzen ki így...  :no:
Ja, amúgy rongáltam is kicsit waxolás közben, mert a bal oldali VVT-i felirat a kezemben maradt.  :eek: Még szerencse, hogy nem hagytam el, basszus. Elengedte a ragasztás.
A visszaragasztásához, gondolom, nem elég a sima pillanatragasztó, igaz? Valami két komponensűt használnak hozzá? Majd a héten beugrok a szervizbe pár kisebb pöttyért, aztán vissza is ragasztom.

Viszont, ami szuper dolog, hogy a 2 madárxar folt frankón eltűnt, akárhogy vizsgáltam közelről, nem látszik a helye és a lakk sem mattult le szerencsére.  :clap:

Ezek alapján teljes mellszélességgel vallom, hogy évente 2-3 alkalommal (wax anyagtól függően) érdemes átmenni a fényezésen, mert egyrészt a kisebb lakkhibákat nagyon szépen eltűnteti, másrészt a nap, mint nap rápotyogó faenyv, por, stb. sem issza be magát annyira a fényezésbe, sokkal könnyebben lemosható, mindenfajta vakarás nélkül.  :yes:
A tevékenység időben sem túl sok, én kb egy szűk óra alatt is meg tudtam volna csinálni ezzel az említett kis polírgéppel, ha nem vakargatom előtte kézzel is a kocsit. Így a teljes takarítás nálam 10:00-14:50-ig tartott, de ebben a belső takarítás-ápolás is benne volt.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3841 Dátum: 2011.07.04 08:55:46 »
Ezek alapján teljes mellszélességgel vallom, hogy évente 2-3 alkalommal (wax anyagtól függően) érdemes átmenni a fényezésen, mert egyrészt a kisebb lakkhibákat nagyon szépen eltűnteti, másrészt a nap, mint nap rápotyogó faenyv, por, stb. sem issza be magát annyira a fényezésbe, sokkal könnyebben lemosható, mindenfajta vakarás nélkül.  :yes:
En is ezt vallom.  :yes: Szep lett az eredmeny, gratula.  :clap:
Lassan nekem is meg kell csinalni mind ket autot ujra.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3842 Dátum: 2011.07.04 09:06:12 »
Ja, amúgy rongáltam is kicsit waxolás közben, mert a bal oldali VVT-i felirat a kezemben maradt.  :eek: Még szerencse, hogy nem hagytam el, basszus. Elengedte a ragasztás.
A visszaragasztásához, gondolom, nem elég a sima pillanatragasztó, igaz? Valami két komponensűt használnak hozzá? Majd a héten beugrok a szervizbe pár kisebb pöttyért, aztán vissza is ragasztom.
Kétoldalas ragasztót vegyél, azzal tedd fel a feliratokat. A gyáriak is azzal vannak.
Hipermarketekben lehet kapni, többféle erősségű is létezik, a márkára most nem emlékszem.
A múltkori fényezés után azzal raktam vissza ez emblémát, hibátlanul megfogta.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3843 Dátum: 2011.07.04 09:10:07 »
Ja, amúgy rongáltam is kicsit waxolás közben, mert a bal oldali VVT-i felirat a kezemben maradt.  :eek: Még szerencse, hogy nem hagytam el, basszus. Elengedte a ragasztás.
A visszaragasztásához, gondolom, nem elég a sima pillanatragasztó, igaz? Valami két komponensűt használnak hozzá? Majd a héten beugrok a szervizbe pár kisebb pöttyért, aztán vissza is ragasztom.
Kétoldalas ragasztót vegyél, azzal tedd fel a feliratokat. A gyáriak is azzal vannak.
Hipermarketekben lehet kapni, többféle erősségű is létezik, a márkára most nem emlékszem.
A múltkori fényezés után azzal raktam vissza ez emblémát, hibátlanul megfogta.
Köszi az ötletet. Két oldalú? Basszus, akkor ehhez le kell kaparjam a maradék ragasztót a fényezésről...  :no: Ezt annyira nem akarom...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3844 Dátum: 2011.07.04 09:21:35 »
Amekkora felület lehet, az ujjaddal ledörzsölöd, aztán benzinnel vagy nitroval leszeded a maradékot.
Kapirgálni csak óvatosan, bár úgyis a felirat alatt lesz.  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3845 Dátum: 2011.07.04 09:32:54 »
Amekkora felület lehet, az ujjaddal ledörzsölöd, aztán benzinnel vagy nitroval leszeded a maradékot.
Kapirgálni csak óvatosan, bár úgyis a felirat alatt lesz.  :devil:
Nitroval menjek rá??? Hát még egy napja sincs, hogy átwaxoltam...  :cry: Jó, amúgy megoldom, persze, nem maradhat rajta a régi ragasztó..

Csak találtam egy képet még a tegnapiak közül, ami egész szép lett szerintem:
Rolla Olyan, mintha meg lenne kicsit ültetve...  :D (Sajna valószínűleg nem lesz ültető rugója, mert Jucim már most is panaszkodik, hogy alacsony...)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3846 Dátum: 2011.07.04 09:34:27 »
Milyen jó is optikailag, ha magas fűben fotózod...! :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3847 Dátum: 2011.07.04 09:40:59 »
Milyen jó is optikailag, ha magas fűben fotózod...! :D
Nemcsak nekem tetszett, de a kis bogaraknak és egyéb mozgó lényeknek is, mert mire visszaértünk a kb 1 órás sétáról, ott feszítettek a gumi felületeken az ablak körül többen is...  :D A fényezésen érdekes módon egy sem volt, mert biztos ott nem tudtak volna megkapaszkodni... De jó fejek voltak, mert, amikor nyitottam az ajtókat frankón elrepültek, szóval még győzködni sem kellett őket, hogy: -Ugyan srácok, ne legyetek már bunkók...! Most volt waxolva az egész...  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3848 Dátum: 2011.07.04 10:11:04 »
Nitroval menjek rá??? Hát még egy napja sincs, hogy átwaxoltam...  :cry: Jó, amúgy megoldom, persze, nem maradhat rajta a régi ragasztó..
Azért akkora tragédia csak nincsen, kb. 5 cm2-nyi felületről beszélünk, amire utána úgyis rákerül a felirat.  :flowers:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3849 Dátum: 2011.07.04 13:32:52 »
Bepi: Féktisztítós ronggyal töröld le a ragacsnyomot, aztán jöhet a 3M kétoldalas (barna, vagy fekete színű) ragasztócsík.
Ne aggódj a wax miatt, arra úgysem ragad fel hosszú időre a kétoldalas sem, oda tiszta, zsír és pormentes felület kell. A Wax meg ugye csak egy bevonat, így aztán arra nem kellene ragasztani semmit sem.  Ha feltetted, akkor körbe lehet waxolni, ha ragaszkodsz hozzá.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3850 Dátum: 2011.07.04 13:54:24 »
Trotter: köszi, akkor veszek féktisztítót, ezek szerint az több mindenre jó, olyan, mint a WD-40: többcélú... :D ;)
kmr: Kicsit nagyobb problémának írtam le, mint ami valójában, tudom, amúgy nincs is 5cm2 az egész... megoldjuk, hogy jó legyen.  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3851 Dátum: 2011.07.09 21:03:33 »
Bepi, ha ma mondod, akkor adtam volna erős kétoldalú ragasztót, nekem mindig van az autóban (Tesa márka és padlószőnyeg leragasztásra használják, ilyen 3-4 cm csík). Eddig bárkinek adtam hasonló célra elégedett volt vele.

Kérdés: ma az ülést kicsit megfogta a lábamon lévő naptej. Mivel tudom kiszedni a foltját?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3852 Dátum: 2011.07.11 09:33:41 »
Köszi, mondi, igazából eszembe sem volt a dolog, de valóban jó lett volna. Na, mindegy, majd veszek valahol. A féktisztító sprayt megvettem, de azóta is ott van a kocsiban...  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10702
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3853 Dátum: 2011.07.18 19:43:29 »
Ma furcsa telefonhívást kaptam a vezetékesre. Egy gépi hang az Árkádban lévő autómosót ajánlotta benne, ha jól értettem. Eddig ilyen reklámmal nem találkoztam telefonon így direktben, gépi hangok is csak a választási hadjáratok alatt szoktak zaklatni.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3854 Dátum: 2011.08.15 15:17:17 »
Sziasztok!

Egy barátom egy Seat Toledon eléggé hauszárvágás-jelleggel oldotta meg az ülések kárpittisztítását: lehúzta a gyári kárpitot a szivacsokról egy az egyben, kimosta, majd visszatette

Csinált valaki már ilyet E11 Corollán? Szerintetek meg lehetne oldani? Sokkal alaposabban ki lehetne tisztítani a kárpitot, mint holmi vizes porszívóval...