Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160937 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2535 Dátum: 2008.12.08 00:07:46 »
na ja, de ahhoz kell a gép is, nem csak a hab, mert tüdővel nehezen bírnám így porlasztani ;D
a gép meg gondolom nem 5 Ft, vagy mivel lehet még felvinni?
Háát, nem 5 ft... kb 19 e postai költséggel. A hóhab az kb 1,800 Ft literenként de sokáig jó mert csak 15% termék kell keverni vízzel. Sajnos csak ezzel lehet fel venni, vagy egy ipari géppel ami több százezer bekerül. De nagyon megéri (legalább nekem) mert már nagyon vagyok függős rá...

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2536 Dátum: 2008.12.08 00:20:43 »
na ja, de ahhoz kell a gép is, nem csak a hab, mert tüdővel nehezen bírnám így porlasztani ;D
a gép meg gondolom nem 5 Ft, vagy mivel lehet még felvinni?
Háát, nem 5 ft... kb 19 e postai költséggel. A hóhab az kb 1,800 Ft literenként de sokáig jó mert csak 15% termék kell keverni vízzel. Sajnos csak ezzel lehet fel venni, vagy egy ipari géppel ami több százezer bekerül. De nagyon megéri (legalább nekem) mert már nagyon vagyok függős rá...
megfordítom a dolgot - nem használom a hó habot, hanem egyszerűen mosószerrel, bő vízzel, szivaccsal átmosom, 3-4 évente max. kap egy polírt - nem ugyan ott vagyok ?
árban lehet, hogy jobb, mert a szivacs-por kölcsönhatásának apró karcait kiszedi a polír... nem?

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2537 Dátum: 2008.12.08 09:27:21 »
megfordítom a dolgot - nem használom a hó habot, hanem egyszerűen mosószerrel, bő vízzel, szivaccsal átmosom, 3-4 évente max. kap egy polírt - nem ugyan ott vagyok ?
árban lehet, hogy jobb, mert a szivacs-por kölcsönhatásának apró karcait kiszedi a polír... nem?

A karcokat soha nem lesz 100% elkerülhető... főleg egy Japán autón (az összes ilyen) mert vaj-puha a lakk. Ha nem rendszeresen ápolt (vagy wax, vagy elzárószer vagy mindkettő) akkor az eső-kosz-szél kombináció is karcolhatja az autó mert nem pereg róla a víz ha nem csak dörzsöli a fényezés. Sőt, a napi vezetés is karcolja meg... Rendszeres waxolás az nagyon csökkenti azt. A lényeg az hogy inkább dörzsöljünk a wax réteg, nem a fényezés.

A mosásnál nem szabad használni egy szivacs és főleg nem a mosószer. Tudom hogy mindenhol lehet kapni ezek a mosószivacsok de lapos a felület és ott marad a kosz a felületen amikor lemosód az autó... és meg karcolja. Ez a legjobb megoldás (bárányszőr) mert a kosz az bele megy a szőr szálok között és nem marad a felületen.



A mosószer az nem szabad mert a pH értéke az túl magas (mert az egy zsíroldó) és ha rajta van egy réteg wax, az egyből le szedi és kiszárad a fényezés. Ajánlom pH értéke 0 sampon a mosásnál. Majd hamarosan ha van időm és van rá igény, meg fogom tartani egy 'hogyan kell lemosni az autómat helyesen és karc mentesen' tanfolyam.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 09:32:25 írta Apollo Auto »

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2538 Dátum: 2008.12.08 10:45:44 »
A mosószer az nem szabad mert a pH értéke az túl magas (mert az egy zsíroldó) és ha rajta van egy réteg wax, az egyből le szedi és kiszárad a fényezés. Ajánlom pH értéke 0 sampon a mosásnál. Majd hamarosan ha van időm és van rá igény, meg fogom tartani egy 'hogyan kell lemosni az autómat helyesen és karc mentesen' tanfolyam.
hát naná, hogy van igény !!! aki maga mossa, tudni is akarja  :)

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2539 Dátum: 2008.12.08 10:46:44 »
A mosásnál nem szabad használni egy szivacs és főleg nem a mosószer. Tudom hogy mindenhol lehet kapni ezek a mosószivacsok de lapos a felület és ott marad a kosz a felületen amikor lemosód az autó... és meg karcolja. Ez a legjobb megoldás (bárányszőr) mert a kosz az bele megy a szőr szálok között és nem marad a felületen.  

Haha  ::) Pont ilyenem van, nemreg vettem. En meg pont attol feltem, hogy mivel megragad a szalak kozott a mocsok, azzal szepen karcolom tovabb a kasztnit. De ezek szerint nem  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2540 Dátum: 2008.12.08 10:49:24 »
Ajánlom pH értéke 0 sampon a mosásnál. Majd hamarosan ha van időm és van rá igény, meg fogom tartani egy 'hogyan kell lemosni az autómat helyesen és karc mentesen' tanfolyam.

Marmint pH inkabb legyen 7 nem? Ez a semleges. 0-as pH az a tomeny sosav kornyeken van...
Ez a tanfolyam jo otelet lenne  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2541 Dátum: 2008.12.08 11:02:15 »
Marmint pH inkabb legyen 7 nem? Ez a semleges. 0-as pH az a tomeny sosav kornyeken van...
Ez a tanfolyam jo otelet lenne  :clap:

Persze a 7 az már semleges de az is erős... én a 0 pH értékével maradok mert így nincs kétség hogy nem zavarom a wax :) Én tanultam hogy a pH 0 a legjobb de én nem vagyok vegyész... lehet hogy a 7-es pH sampon nem zavarja, de biztos ami biztos. Majd utána nézek. Akkor majd szólok mikor lesz a tanfolyam!
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 11:42:45 írta Apollo Auto »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2542 Dátum: 2008.12.08 11:03:43 »

Persze a 7 az már semleges de az is erős... én a 0 pH értékével maradok mert így nincs kétség hogy nem zavarom a wax :) Akkor majd szólok mikor lesz a tanfolyam!

Megegyszer mondom, a 0-as pH ertek a tomeny (koncentralt) sosavnak felel meg. Azt tutira nem hasznalod.  :nono:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2543 Dátum: 2008.12.08 11:20:16 »
Megegyszer mondom, a 0-as pH ertek a tomeny (koncentralt) sosavnak felel meg. Azt tutira nem hasznalod.  :nono:

Nem sósavat használom :). Ezt használom http://instafinish.com.au/product_info.php?cPath=29&products_id=68, meg azt http://www.organizone.hu/index.php?id=layer72 mindkettő pH 0.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.08 11:42:25 írta Apollo Auto »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2544 Dátum: 2008.12.08 12:15:26 »
Megegyszer mondom, a 0-as pH ertek a tomeny (koncentralt) sosavnak felel meg. Azt tutira nem hasznalod.  :nono:

Nem sósavat használom :). Ezt használom http://instafinish.com.au/product_info.php?cPath=29&products_id=68, meg azt http://www.organizone.hu/index.php?id=layer72 mindkettő pH 0.

Elvileg a bőrbarát, semleges az 5,5 Ph.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2545 Dátum: 2008.12.08 12:17:02 »
Elvileg a bőrbarát, semleges az 5,5 Ph.
Elvileg a bőrbarát, borsemleges az 5,5 Ph.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2546 Dátum: 2008.12.08 12:32:56 »
Elvileg a bőrbarát, semleges az 5,5 Ph.

Na most beszéltem telefonon a sampon gyártóval és igazad van labiscsakl... össze vissza beszélt a csávó amikor kérdeztem a pH értékéről... aztán mondta hogy az nem 0 hanem 7... (és pont '0' mondta nekem amikor előszór kérdeztem tőle). Vagy nem annyira nem jól beszélek a nyelv vagy hazudták nekem mert ők sem tudják. Na mindegy most már én is tudok a pontos szám :) Akkor sem szabad használni a mosószer a mosásnál... ezzel mosunk az edényük nem a kocsiük.

aTTi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2547 Dátum: 2008.12.08 12:49:33 »
na csak kiderült, hogy a savas közeg nem semleges a fényezés számára ;D

2000 Avensis I 1.6 Sol LSE 104, 4A-FE
2003 Avensis II 1.8

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2548 Dátum: 2008.12.08 12:51:30 »
Ha nem vagyok teljesen hüle...:) akkor az autómosókban mintha ezt használnák aktív habnak....legalább is ilyet!! :)

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2549 Dátum: 2008.12.08 14:07:35 »
na csak kiderült, hogy a savas közeg nem semleges a fényezés számára ;D

Hát, rossz infot kaptam a 'szakemberektől'... ez van, de most legalább tudjuk mindannyian hogy a semleges a helyes sampon használni :yes:. De miért mondták ezt nekem hogy 0 pH a cucc?? Szerinted csak  :censored: ogatnak velem? Lehet hogy az olyas mint mielőtt beszéltem a nyelvet és sok szór küldték engem a rossz irányba vagy rossz buszon haza felé, csak jó szórakozást ért... az már több szór történt velem  :2guns: