Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161516 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5100 Dátum: 2014.06.25 10:39:07 »
Beszereztem alvazmosot a kamposat karcherbol es nagyon patent.
Sarvedoivet, kocsi aljat lemostam, csak ajnlani tudom, telen szuper lesz.

Apmnak kew van, az mar profi kategoria, ez is majdnem olyan jo:)

Szerintem a (hátsó) sárvédőívet csak akkor van értelme mosni ha leveszed a szövet dobbetétet.. Különben csak a dobbetét lesz vizes. Igazából nem is kell teljesen kivenni, pár rögzítőcsavarját le kell venni a szélén, aztán ki-felhajtani és slaggal ki lehet csapatni közvetlen az ívet.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5101 Dátum: 2014.06.25 10:53:37 »
Szombat reggel megy az autó az éves nyári nagytakarításra a balatonrendesi autókozmetikába. Dolgoznak vele kb másfél órát és gyönyörű (az EZwash meg sem közelíti) és fizetek érte ~3600 forintot  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5102 Dátum: 2014.06.25 11:08:46 »
vidéki árakat a pestivel ne hasonlíts soha.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5103 Dátum: 2014.06.25 11:12:35 »
Szombat reggel megy az autó az éves nyári nagytakarításra a balatonrendesi autókozmetikába. Dolgoznak vele kb másfél órát és gyönyörű (az EZwash meg sem közelíti) és fizetek érte ~3600 forintot  :D .
nem rossz. bár nem értem, mit tart egy külső-belső takarításon másfél órát ... gondolom, hogy vax vagy kárpittisztítás még ott sem fér bele ennyibe  :hmmmm:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5104 Dátum: 2014.06.25 13:54:08 »
Kárpittiszítás nincs benne, talán wax sem, de valamit tavaly tett rá, mert elég szépen szaladt le róla a víz.
Egyébként a felnit is szépen kitakarítják (nemcsak leveretik nagynyomással).

Én mindig elégedett vagyok ezzel, csak sajnos egy évben 1-2 alkalommal jutok el ide.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5105 Dátum: 2014.06.30 11:50:00 »
Szombat reggel megy az autó az éves nyári nagytakarításra a balatonrendesi autókozmetikába. Dolgoznak vele kb másfél órát és gyönyörű (az EZwash meg sem közelíti) és fizetek érte ~3600 forintot  :D .
Ez mit tartalmaz? Nagyon jó árnak tűnik  :hmmmm: :yes: ! Abban az itteni kozmetikában, ahová járni szoktam, 5000-et kérnek egy "kis" külső-belsőért. Tartalma: külső mosás (kerekek is, falcok is, alaposan), folyékony viasz, szárazra törlés; szőnyegek tisztítása, porszívózás, portörlés, ablakok tisztítása.

De, mondom, ez egy ötös!

Amúgy a Yarist jó ideje magamnak csinálom már: a külsejét nagynyomásúval mosom (kefe nem is kell, szép tiszta lesz tőle), a falcokat nedves ronggyal áttörlöm, az utasteret, műszerfalat mikroszálas törlőkendővel portalanítom, és persze porszívózok. A gumiszőnyegeket naponta lekefélem, hetente nagynyomásúval lemosom. Mondanom sem kell, jó gyakran kell takarítanom; a külső mosásra és porszívózásra hetente kb. háromszor van szükség - de alkalmanként 7-800-ból kihozom  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5106 Dátum: 2014.06.30 16:45:58 »
Mosás, porszívózás, alapos törlés mindenhol (ajtófalcok stb), belső műanyagok ápolása.
Egyébként végül 2500 forintot fizettem, mert azt mondta, nem volt nagyon koszos így nem kellett vele sokat dolgozni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5107 Dátum: 2014.07.06 14:48:50 »
Tegnap fújtam teknősős gyorsvaxot a kocsira, mintha kevesebb kamikaze tapadt volna meg a géptetőn, pedig toltam neki a pályán. Amik még mégis, azokat könnyebb volt levakarni. Próbáljam meg a szélvédőn is? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5108 Dátum: 2014.07.06 14:57:45 »
tetess ra egy olyan viztaszito nano izet a szelvedore. nekem nagyon bejott,de sokan utaljak. a bogarak bogarak is nehezebben ragadnak ra

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5109 Dátum: 2014.07.06 15:00:47 »
tetess ra egy olyan viztaszito nano izet a szelvedore. nekem nagyon bejott,de sokan utaljak. a bogarak bogarak is nehezebben ragadnak ra
Hát olyan kéne csak itt falun nincs olyan cég :D
Fújok rá oszt meglássuk
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5110 Dátum: 2014.07.06 16:15:08 »
Hát olyan kéne csak itt falun nincs olyan cég :D
Fújok rá oszt meglássuk
sok automosoban meg tudjak csinalni. a sajat kezuleg megcsinalhato valtozatok hatasa ugyanaz csak az hamarabb lekopik

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5111 Dátum: 2014.07.06 16:45:28 »
Tegnap fújtam teknősős gyorsvaxot a kocsira, mintha kevesebb kamikaze tapadt volna meg a géptetőn, pedig toltam neki a pályán. Amik még mégis, azokat könnyebb volt levakarni. Próbáljam meg a szélvédőn is? :D
Nekem szines wax volt rajta valaha, most olyan szürkés pedig egy hangyányi mosószert is raktam a vizbe. A bogarak nyomai viszont csak gyűlnek. Azokat mivel szeditek le?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5112 Dátum: 2014.07.06 17:20:10 »
Hát olyan kéne csak itt falun nincs olyan cég :D
Fújok rá oszt meglássuk

Neeeee!!!! Ha bekened az üveget a wax-szal, akkor este a sötétben a szembefény erősen polarizált lesz, opálos.  Semmit sem fogsz látni, balesetveszélyes.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5113 Dátum: 2014.07.06 18:14:54 »
Neeeee!!!! Ha bekened az üveget a wax-szal, akkor este a sötétben a szembefény erősen polarizált lesz, opálos.  Semmit sem fogsz látni, balesetveszélyes.
Ablaktisztitó nem jó?
Talán a karosszériára is a bogarak eltávolítására? :hmmmm: Vagy kikezdi a fényezést??

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5114 Dátum: 2014.07.06 18:18:31 »
Nekem szines wax volt rajta valaha, most olyan szürkés pedig egy hangyányi mosószert is raktam a vizbe. A bogarak nyomai viszont csak gyűlnek. Azokat mivel szeditek le?
Van rovaroldóm. Pumpás, egy spricc, kicsi áztatás, majd letörlöm. A kocsi elejével 10 perc alatt végeztem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.