Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160178 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4665 Dátum: 2013.05.09 10:51:02 »
Ha tényleg nyestről van szó, én sürgősen beszereznék nyestriasztót/mérget amíg lehet. Komoly összeg ha elrágja a főkábelt. Főleg ha nem veszed észre, lezárlatol, és leég az autó...  :no:

Ismerősnek egy Citroen-ben tett rendet egy ilyen kis rohadék. 600e lett a javítás vége...  :wacko:
Nyest. De nem rág el semmit a motortérben, ezzel nincs gond. Pedig bemászkál oda, de nem tesz kárt. Már ezerszer elrághatta volna, ha akarná. "Csak" a tetőt szambázza össze. De azt nagyon csúnyán.

Nyestriasztó nem ér semmit.

Viszont a méreg jó ötlet lehet  :devil: ... Csak nem szeretném, ha egy csóró macska menne rá, még mielőtt a nyest megtalálná  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4666 Dátum: 2013.05.09 12:06:19 »
Tedd a tetőre... Ha csak a nyest jár ott, akkor az fogja megtalálni...
Én a motortérbe is tennék, ha van olyan hely...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4667 Dátum: 2013.05.09 12:19:45 »
Tedd a tetőre... Ha csak a nyest jár ott, akkor az fogja megtalálni...
Én a motortérbe is tennék, ha van olyan hely...
Sok macska is van a környéken, és attól tartok, ha mérget tennék ki a tetőre, ők találnák meg előbb.

De közben utánaolvastam, és 13-14 ezer forintért van príma kis csapda, sokszor használható  :yes: ... Élve fogja be a jószágot. Utána majd kiviszem valahová jó messzire az erdőbe, és ott kihajítom, aztán mehet világgá.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4668 Dátum: 2013.05.09 12:23:49 »
Csinálj belőle saslikot!  :lol: :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4669 Dátum: 2013.05.09 12:27:08 »
Csinálj belőle saslikot!  :lol: :lol:
Igazából nem az lenne a célom, hogy kinyírjam őket  :) ... Csak azt akarom megakadályozni, hogy továbbra is naponta összemocskolják a kocsimat (ez napi szinten 300 Ft többlet kiadás nekem). Ha ehhez nem kell lelőnöm/megmérgeznem őket, azt nem bánom - sőt  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4670 Dátum: 2013.05.09 13:56:44 »
Előbb-utóbb (inkább előbb!) betelik a pohár, lesbe ülök éjszakára távcsöves légpuskával, és tényleg lelövöm az átkozott patkányt (igazából: nyestet), amelyik minden (!) éjjel összeb...a a Yarist a sáros (MINDIG sáros) tappancsaival  :censored: :censored: :censored: ... Mocskosul, rohadtul, elmondhatatlanul unom, hogy emiatt naponta kell tisztítanom (minimum a nagynyomásúval leveretnem) az autót  :banging: !!! Rászánok pár órát, és kiiktatom a problémát  :2guns:
próbáld ki a kutyaszőrt egy harisnyába kötve a motortérben... talán elmegy a kedvük attól is, hogy a kocsi közelébe menjenek...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4671 Dátum: 2013.05.09 14:05:57 »
gyerekek, tudtok egy autósboltot mondjuk a moszkva széll kálmán tér meg szentendre között, ahol vehetnék egy adag waxot? internetes vásárlás nem játszik

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4672 Dátum: 2013.05.09 14:17:13 »
valószínű az Autoglym HD WAX az ami rákerült, vagy tőlük valamelyik prémiumabb termék. Super Resin Polish és Extra Gloss Protection-t használom tőlük, jó cuccok jó árban. most egy olyat akarok véghez vinni amikor 3M 50417-es cuccal végig polírozom a kocsit és utána az SRP és EGP. csak még gyűjtöm az infot, hogy jó-e ez így nekem :D
Tegnap vissza kellett mennem a políroshoz egy kis javításra, mert az asszony a nadrágfenék fémgombjával felavatta a 2 napos polírt...
A wax, amit rákent az általad említett típus, de az első, a Autoglym HD WAX.
Előtte (mivel először a karcot tüntette el) egy Manzerna nevű polírozóval dolgozta meg a felületet. Nem biztos, hogy pont ez a linkelt típus, de, mivel csak finom polírt használt az autómhoz, valószínűsítem, hogy ez lehetett az.
Jelenleg éppen szállítás alatt van egy profi polírozógép, így "csak" egy egyszerűbb Makitával dolgozik. A szivacs 3M gyártmány széles méretskálán mozog, attól függ, milyen anyagot, milyen és mekkora felületen kell eldolgozni.

Ja, a hátsó ajtó 2/3-adának javításáért nem kért pénzt és mást sem.  ::) :clap: Azt mondta, őt egy családi mondás vezérli ebben a szakmában:
"Ne várd a jót attól, akinek Te tettél jót, megadja azt neked más..."
Ezzel arra akart célozni, hogy neki nem ezek a javítások a fontosak, hanem, hogy inkább küldjem hozzá az újabb delikvenseket. Én meg így teszek.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4673 Dátum: 2013.05.09 14:25:07 »
Nyest. De nem rág el semmit a motortérben, ezzel nincs gond. Pedig bemászkál oda, de nem tesz kárt. Már ezerszer elrághatta volna, ha akarná. "Csak" a tetőt szambázza össze. De azt nagyon csúnyán.

Nyestriasztó nem ér semmit.

Viszont a méreg jó ötlet lehet  :devil: ... Csak nem szeretném, ha egy csóró macska menne rá, még mielőtt a nyest megtalálná  ::)

Karcot is hagynak? Egyszer egy autón, a hűtő előtt láttam egy "kutyafarkat" felakasztva :D Sokáig nem tudtam mi lehet, de tuti nyestriasztó volt :)  Gondolom valami mű cucc igazi kutyaszőrrel fedve.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4674 Dátum: 2013.05.09 14:26:07 »
Tegnap vissza kellett mennem a políroshoz egy kis javításra, mert az asszony a nadrágfenék fémgombjával felavatta a 2 napos polírt...
A wax, amit rákent az általad említett típus, de az első, a Autoglym HD WAX.
Előtte (mivel először a karcot tüntette el) egy Manzerna nevű polírozóval dolgozta meg a felületet. Nem biztos, hogy pont ez a linkelt típus, de, mivel csak finom polírt használt az autómhoz, valószínűsítem, hogy ez lehetett az.
Jelenleg éppen szállítás alatt van egy profi polírozógép, így "csak" egy egyszerűbb Makitával dolgozik. A szivacs 3M gyártmány széles méretskálán mozog, attól függ, milyen anyagot, milyen és mekkora felületen kell eldolgozni.
Ja, a hátsó ajtó 2/3-adának javításáért nem kért pénzt és mást sem.  ::) :clap: Azt mondta, őt egy családi mondás vezérli ebben a szakmában:
"Ne várd a jót attól, akinek Te tettél jót, megadja azt neked más..."
Ezzel arra akart célozni, hogy neki nem ezek a javítások a fontosak, hanem, hogy inkább küldjem hozzá az újabb delikvenseket. Én meg így teszek.  :)
piramisjáték, fúj  :lol:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4675 Dátum: 2013.05.09 14:26:55 »
piramisjáték, fúj  :lol:
Mi köze van a leírtaknak a jelenlegi nyugdíjrendszerhez???  ::) :szemez: :1eye:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4676 Dátum: 2013.05.09 14:29:06 »
ahhoz semmi  :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4677 Dátum: 2013.05.09 14:51:40 »
Karcot is hagynak? Egyszer egy autón, a hűtő előtt láttam egy "kutyafarkat" felakasztva :D Sokáig nem tudtam mi lehet, de tuti nyestriasztó volt :)  Gondolom valami mű cucc igazi kutyaszőrrel fedve.
Karcot nem hagynak, legalábbis eddig nem tűnt fel. De a tetőt nagyon rondán összesározzák, mert ott, valami számomra ismeretlen okból, össze-vissza fötörnek, mintha vitustáncot járnának vagy tudom is én  ::) :nonono: :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4678 Dátum: 2013.05.09 15:19:54 »
Karcot nem hagynak, legalábbis eddig nem tűnt fel. De a tetőt nagyon rondán összesározzák, mert ott, valami számomra ismeretlen okból, össze-vissza fötörnek, mintha vitustáncot járnának vagy tudom is én  ::) :nonono: :censored:
"Nyest a forró kocsitetőn" - készül az újabb generáció ;). Ismerős a problémád, és van egy rossz hírem: előbb-utóbb karcok is lesznek :wacko: (ha sötét a kocsid színe, hamar kiderül). A kutyaszőr talán bejöhet :hmmmm:
Minden tavasszal újra kijelölik területük határait, és ha idegen nyest szagát érzik, valóságos dühroham vesz erőt rajtuk, s ezt az autó és gazdája bánja.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4679 Dátum: 2013.05.09 15:32:29 »
Ja, nyilván azért gerjednek be a szarosok, mert érzik a kocsin a másik nyest szagát.

Kutyaszőr állítólag csak rövid ideig segít, utána megszokják.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )