Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160602 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4125 Dátum: 2012.02.06 23:05:09 »
Én bő egy hónapja waxoltam, de még mindig nagy cseppekben áll meg rajta a víz (azóta 3X mostam).

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4126 Dátum: 2012.02.07 17:33:57 »
Még soha nem waxoltam, de még mindig cseppekben áll meg rajta a víz  (kb. 40x mostam)  [rohog]
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4127 Dátum: 2012.02.07 19:09:26 »
Minden autón szinte cseppekben áll meg a víz csak nem mindegy mekkorában  :yawn:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4128 Dátum: 2012.02.08 09:38:08 »
Még soha nem waxoltam, de még mindig cseppekben áll meg rajta a víz  (kb. 40x mostam)  [rohog]
Akkor epp itt lesz az ideje  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4129 Dátum: 2012.02.08 13:39:03 »
Még soha nem waxoltam, de még mindig cseppekben áll meg rajta a víz  (kb. 40x mostam)  [rohog]
A legtöbb, normális minőségű autósamponban van ilyen vízlepergető, száradás után fényesebb felületet eredményező anyag  :yes: ... Ha ilyet használsz rendszeresen, akkor ez a hatás mindig megmarad. Ettől függetlenül, néha azért nem árt lewaxolni sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4130 Dátum: 2012.02.08 13:42:16 »
Minden autón szinte cseppekben áll meg a víz csak nem mindegy mekkorában  :yawn:
Hát... A kellőképpen elhanyagolt autón már nem  :lol: ... Ott szépen összeáll egy egybefüggő réteggé. De persze ehhez pl. egy új autó esetében jópár évnek el kell telnie.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4131 Dátum: 2012.02.08 13:43:20 »
Mivel tegnap szinte látványosan tele volt az autó karosszériája sóval, elmentem ma az EZ Wash-ba, hogy rakjanak rá valami jó kis waxot, ami védi a fényezést ezek ellen a mostoha körülmények ellen. Végül a prémium külső tisztítást ajánlották.

A végén megkérdezem, hogy meddig bírja ez a wax, mire a muksó azt mondta, hogy 3-4 napig is bírja, de ha megyek vele sűrűn, akkor kb 4-5 alkalom után kialakul az autón egy valóban hosszan tartó réteg, ami már hosszabb ideig, akár 2 hétig (!) is kitart...Tiszta jó biznisz, nem?
Nade ez csak egy olyan wax, amit a mosás során ráspriccelnek, nem?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4132 Dátum: 2012.02.08 14:09:21 »
egy rendes wax hónapokig véd a nedvességtől, úgy tudom...mennyit fizettél érte? mert a "wax" nem a "viaszt" jelenti autómosóul, egy wax legalább 4-5000 forint, úgy emlékszem, és kézzel masszírozzák bele a kasztniba, a viaszt meg csak ráspriccelik a még vizes kocsira és úgy törlik meg

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4133 Dátum: 2012.02.08 14:38:13 »
egy rendes wax hónapokig véd a nedvességtől, úgy tudom...mennyit fizettél érte? mert a "wax" nem a "viaszt" jelenti autómosóul, egy wax legalább 4-5000 forint, úgy emlékszem, és kézzel masszírozzák bele a kasztniba, a viaszt meg csak ráspriccelik a még vizes kocsira és úgy törlik meg
Most hogy wax vagy viasz, ugyanaz  :) ... De alapvetően kétféle van: az egyik, amit te is írsz  - a kézzel/géppel a lakkra rákenendő és ott felpolírozandó, krémes állagú verzió, ez az, ami akár több hónapig is megtartja a védő hatását; és a folyékony, aminek "csak" annyi a funkciója, hogy lepergeti a vizet, és szebben csillog tőle az autó. Ezek persze nem egymás alternatívái, de nem is arra szánják őket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4134 Dátum: 2012.02.08 15:05:06 »
Most hogy wax vagy viasz, ugyanaz  :) ... De alapvetően kétféle van: az egyik, amit te is írsz  - a kézzel/géppel a lakkra rákenendő és ott felpolírozandó, krémes állagú verzió, ez az, ami akár több hónapig is megtartja a védő hatását; és a folyékony, aminek "csak" annyi a funkciója, hogy lepergeti a vizet, és szebben csillog tőle az autó. Ezek persze nem egymás alternatívái, de nem is arra szánják őket.
Ez mind így van, annyi kiegészítéssel, hogy nem feltétlen a szebben csillogás miatt van a spricc, hanem, amennyiben az autós nem törli szárazra az autót, akkor az menet közben cseppmentesen száradjon meg. Nálunk a kézi mosóban, ahova járok, az öblítő vízbe van belekeverve a wax anyag, ami az eleve szűrt/tisztított vízzel keverve garantáltan cseppmentesen szárad. Ezért én már 2 nyári szezon óta nem törlöm szárazra az autómat, mert felesleges. Qrva jó megoldás...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4135 Dátum: 2012.02.08 15:17:16 »
egy rendes wax hónapokig véd a nedvességtől, úgy tudom...mennyit fizettél érte? mert a "wax" nem a "viaszt" jelenti autómosóul, egy wax legalább 4-5000 forint, úgy emlékszem, és kézzel masszírozzák bele a kasztniba, a viaszt meg csak ráspriccelik a még vizes kocsira és úgy törlik meg
A gőzösöknél a prémium mosásnál valami olyan wax megy rá, ami után kis megkeményedett darabkák maradnak a kasztnin, tehát gondolom, hogy az első verzió.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4136 Dátum: 2012.02.08 15:25:20 »
Ez mind így van, annyi kiegészítéssel, hogy nem feltétlen a szebben csillogás miatt van a spricc, hanem, amennyiben az autós nem törli szárazra az autót, akkor az menet közben cseppmentesen száradjon meg. Nálunk a kézi mosóban, ahova járok, az öblítő vízbe van belekeverve a wax anyag, ami az eleve szűrt/tisztított vízzel keverve garantáltan cseppmentesen szárad. Ezért én már 2 nyári szezon óta nem törlöm szárazra az autómat, mert felesleges. Qrva jó megoldás...  :clap:
Ja, persze, a vízlepergetés, cseppmentes(ebb) szárítás is cél.

Mondjuk, itt Pécsett kb. hiábavaló a dolog  ::) ... Olyan rohadtul meszes az itteni víz, hogy nincs az a lötty, ami után ne száradna mégis pöttyösre a kocsi, ha nem törlöd át viledával.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4137 Dátum: 2012.02.08 15:31:39 »
Nálunk is kemény a víz, de ezzel a szerrel (vmi svájci lötty) nagyon hatékony, aminek én különösen örülök a metál fekete autóm miatt...  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4138 Dátum: 2012.02.08 15:49:01 »
egy rendes wax hónapokig véd a nedvességtől, úgy tudom...mennyit fizettél érte?

Valami 5.000,-Ft környékén fizettem a teljes tisztításért, waxolásért.

Egyébként ezt írják a honlapon:

"A karosszériát carnauba waxszal kézzel átwaxoljuk, melynek eredményeként az autó egy mély fényt kap és úgy csillog, mintha új lenne! A wax tartós, hónapokon át hatásos UV védelmet biztosít az autónak."


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4139 Dátum: 2012.02.08 16:02:37 »
"A karosszériát carnauba waxszal kézzel átwaxoljuk, melynek eredményeként az autó egy mély fényt kap és úgy csillog, mintha új lenne! A wax tartós, hónapokon át hatásos UV védelmet biztosít az autónak."
Na, hát ez így egyértelmű  :yes: ... Ami azt a carnaubát illeti: hát valamicske épp lehet belőle a waxban  ;) ... Sok aligha, mert a magas carnauba-tartalmú waxok űr árban mozognak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )