Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161050 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3765 Dátum: 2011.05.13 18:03:11 »
És tényleg maradéktalanul lejött  :hmmmm: ? Közelről nézve sem látni maradványokat?

Amúgy a nagy nyomású forró víz lehet a kulcs... Autómosós ismerőseim is mondták, hogy ők is így szedik le a rovargyűjteményt az autókról - minden további extra trükk nélkül (persze előzetesen befújják rovaroldóval).

Igen, tényleg maradéktalanul. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én itthon szoktam autót mosni, tehát most a mosóhoz csak azért mentem el, mert bogaras volt. Tehát mind a 200 Ft forróvízzel közvetlen közelről nyomattam a bogarakat, hogy aztán majd a hétvégén majd itthon szépen lemossam az egész autót. Csak így sokkal egyszerübb, nem kell vakargatni  :D

Jah és még valami: miután össze lett bogarazva az autó utána végig garázsba állt. Tehát nem sütötte hetekig rá a nap a bogártetemeket! Ez is lényeges lehet...
Xanyi

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3766 Dátum: 2011.05.14 16:06:46 »
Biztos jó cucc a Sonax meg ezek, de én ma sima noname (CarNett) autósamponnal szedtem le a bogarakat. Oké 2-3szor meg kellett súrolni a kefével, de jött le mint a parancsolat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3767 Dátum: 2011.05.14 17:05:55 »
Nos, a mai napon ígéretemnek híven én is megtekintettem a kocsi orrát a bogarak és egyebek tekintetében. Elég vegyes kép fogadott, de nem volt tragikus a mennyiség. Viszont a kocsi a múlt és ezen a héten napközben egy parkolóban állt, árnyák nélkül, így alapos okkal feltételeztem, hogy azért a tetemek kaptam némi sütést a nap által.

Megkeresem a gőzpingvint és némi töltés és gőzfejlesztési intermezzót mövetően elkezdtem mindenféle bogároldás nélkül egy puha rongy társaságában eltávolítani a tetemeket.  Meglehetősen szkeptikus voltam, habár az EZ-Wash-os fiúk is így csinálják, persze ott azért jelentős a gőznyomás és a gőz mennyisége is.
Mindennek ellenére a legnagyobb meglepetésemre a kevésbé makacs tetemek és felkenődések egy gőzözés és törlésre lejöttem, a makacsabbaknak kellet kettő, három kör.  Persze egy ideig egy pontot nem érdemes gőölni, hiszen a gőz nagyon forró értelemszerűen, inkább vissza kell térni szügség szerint.  Szóval az egész eleje vegyszer és különösebb csiszatolás nélkül megvolt 15 perc alatt.  Persze ez alatt tkéletesítettem a "technikámat", így egyre gyorsabban haladtam.

Vérszemet kapva a könnyű sikertől nekiestem a  kocsi oldalának, a díszcsík alatti résznek, hiszen itt némi kátrány, aszfalt és hasonlók lehetnek. Nos volt is, itt azért keményebben kellett gőzölni és törölni, de 20 perc alatt ezzel is végeztem.
Külön figyelmet érdemel az ablakok tisztítsása.  Egy gőzölés, egy törlés és cseppementesen szárad és patyolattiszta.  Ezen meglepődtem, mivel az ablakok le vanak fóliázva, és így minden koszfolt hamar meglátszik rajtuk.  Ismét leírom: mindenféle vegyszer nélkül értem el a hatást, és még el sem fáradtam, és egy háztartási célra kifejlesztett kisteljesítményű gőztisztítóval dolgoztam.

Ezt követően a csüdig sáros Dai felniket vettem célba, ezen azért már elvérzett a technika, mivel a gőzkapacitás ide már nem volt elég, de nem is vártam, hogy varázsütésre eltünik a kérges sár.

Egy biztos, hogy a csapóesőtől levert por száradást követően ezzel a módszerrel eredményesen és tökéletesen tisztítható, mindenféle vegyszer nélkül és mindösszesen 6 (!!!) deci víz felhasználásával.

Az enyém, ugyan nem ilyen, de hasonló:
  



Már bánom, hogy nem csináltam videót, de ha  van igény, akkor legközelebb, amikor nekiállok, felveszem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3768 Dátum: 2011.05.15 09:54:50 »
Igen, tényleg maradéktalanul. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én itthon szoktam autót mosni, tehát most a mosóhoz csak azért mentem el, mert bogaras volt. Tehát mind a 200 Ft forróvízzel közvetlen közelről nyomattam a bogarakat, hogy aztán majd a hétvégén majd itthon szépen lemossam az egész autót. Csak így sokkal egyszerübb, nem kell vakargatni  :D

Jah és még valami: miután össze lett bogarazva az autó utána végig garázsba állt. Tehát nem sütötte hetekig rá a nap a bogártetemeket! Ez is lényeges lehet...
Naná hogy lényeges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3769 Dátum: 2011.05.15 09:57:08 »
Trotter Mester, köszi a hasznos tapasztalatok leírását  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3770 Dátum: 2011.05.16 10:54:14 »
Nagyon szívesen, most olvastam vissza, botrányos, hogy mennyi elütés van benne, ezért utólagosan is elnézést kérek.  :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3771 Dátum: 2011.05.18 14:08:14 »
Tegnapelőtt Nagy Yaris-takarító Délutánt tartottam  :yes: ... Pff, fárasztó volt és hosszú, de az eredmény megérte. Alaposan kiporszívóztam az egész kocsit; az ajtófalcokat, kédergumikat kitakarítottam, megpucoltam; az összes műanyag burkolatot (ajtók, műszerfal stb) nedves "viledával" áttöröltem (a kis ricniket, kapcsolókat, szellőzőnyílásokat stb. nedves ecsettel pucoltam ki); az ablakokat is megtisztítottam; gumiszőnyegeket lemostam; végezetül az összes műanyag kapott virágcsokor-illatú  :flowers: Turtle műszerfal-ápoló sprayt - a kormánykerék, a váltógomb és a könyöklő pedig Sonax bőrápolót.

Szép lett, és illatos  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3772 Dátum: 2011.06.05 10:37:22 »
Tegnap kiporszívóztuk a verdát, Sonax kárpittisztítóval befújtam az üléseket, nedves ronggyal átdörzsöltem. A műszerfalat és a műanyagokat nedves törlőkendővel letisztítottam, majd
befújtam Turtle műszerfal ápolóval (citrom illatú), és fényesre puceráltam ezeket is. Majd a kormány és a váltógomb is kapott bőrápolót.
Ez kb 1órás meló volt, de a belső tér tisztításával simán el lehetne tölteni 1 egész napot is.  :whistling:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3773 Dátum: 2011.06.05 21:30:39 »
Milyen bőrápoló és hol vetted? Régóta vadászom ilyenre.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3774 Dátum: 2011.06.06 19:27:20 »
Milyen bőrápoló és hol vetted? Régóta vadászom ilyenre.
Én Turtle Wax Platinum Series (Essential leather cleaner and conditionert) tisztító és ápoló-t használok, a Homashitában vettem a 1/2l-es -t.
Ugyan nem citromillatú, de úgyis a műszerfal-ápoló olyan.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3775 Dátum: 2011.06.06 19:30:47 »
Én Turtle Wax Platinum Series (Essential leather cleaner and conditionert) tisztító és ápoló-t használok, a Homashitában vettem a 1/2l-es -t.

Köszi, majd beszerzem  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3776 Dátum: 2011.06.06 19:50:32 »
Ez a Turtle műszerfal-ápoló jó cucc  :yes: ... Nem hagy taknyot a felületen, teljesen beszívódik; kap tőle némi plusz fényt, de nem azt a gagyi "szalonnás" csillogást; és taszítja a port, később/ritkábban kell utána újra tisztítani. Nem utolsó sorban finom illata van, bár ez másfél-két hét után már nem érezhető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3777 Dátum: 2011.06.06 20:14:23 »
Ez a Turtle műszerfal-ápoló jó cucc  :yes: ... Nem hagy taknyot a felületen, teljesen beszívódik; kap tőle némi plusz fényt, de nem azt a gagyi "szalonnás" csillogást; és taszítja a port, később/ritkábban kell utána újra tisztítani. Nem utolsó sorban finom illata van, bár ez másfél-két hét után már nem érezhető.
Tőled loptam az ötletet, meg a sonax-ot is  :flowers: Bementem a Homasitába, vettem melléjük még egy sampont is, így fizettem 3500ft-ot, és elég jól megcsináltam kivül belül a verdát.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3778 Dátum: 2011.06.06 20:16:54 »
Milyen bőrápoló és hol vetted? Régóta vadászom ilyenre.
Egészen pontosan ezt:
http://www.apolloauto.hu/if_leather_cond_hu.html

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3779 Dátum: 2011.06.06 20:26:21 »
Tőled loptam az ötletet, meg a sonax-ot is  :flowers: Bementem a Homasitába, vettem melléjük még egy sampont is, így fizettem 3500ft-ot, és elég jól megcsináltam kivül belül a verdát.
:D ... Örülök, hogy bevált  :yes:

A másik varázseszköz, amit imádok: mikroszálas törlőkendő  :wub: ! Szárazon portalanításra, nedvesen tisztításra, műszerfalápolóval felületkezelésre egyaránt kiváló. Gigantikus mennyiségű mocskot képes felvenni; sokkal ritkábban kell kiporolni/kiöblíteni, mint egy sima rongyot. De utána néz kis nagyot az ember, mikor kimossa, hogy mennyi kosz jön ki belőle  :ph34r:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )