Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160134 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3720 Dátum: 2011.05.04 17:46:11 »
Szia! Én egy pont ilyen műszaki tulajdonságú gépet néztem ki, mint amilyen neked is van. (2,1kW, max 140 bar, 460 l/h) Azt szeretném megkérdezni Tőled, hogy egy ilyen paraméterekkel rendelkező gép azért már tisztára mossa az autót a sima szórófejével (tehát nem a szennymarós részt használva?
Köszi a választ!
Nem fogja tisztára mosni, a kézi samponozást meg az újraöblítést nem úszod meg, a habmentes mosóadalék (amit a tartályba kell tölteni) a Karcher-nél drága, az egyéb forrás meg a Riwax (vagy egy ismerős mosós alkalmazott)!
Marad a cseppesség kérdése és az hogy tudod-e másra is használni a készüléket.
Szerintem csak kocsimosásra használni egy ilyen készüléket nagyon nagy luxus és felesleges pénzkidobás.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3721 Dátum: 2011.05.04 21:59:48 »
Szia! Én egy pont ilyen műszaki tulajdonságú gépet néztem ki, mint amilyen neked is van. (2,1kW, max 140 bar, 460 l/h) Azt szeretném megkérdezni Tőled, hogy egy ilyen paraméterekkel rendelkező gép azért már tisztára mossa az autót a sima szórófejével (tehát nem a szennymarós részt használva?
Köszi a választ!
Nem fogja tisztára mosni, a kézi samponozást meg az újraöblítést nem úszod meg, a habmentes mosóadalék (amit a tartályba kell tölteni) a Karcher-nél drága, az egyéb forrás meg a Riwax (vagy egy ismerős mosós alkalmazott)!
Marad a cseppesség kérdése és az hogy tudod-e másra is használni a készüléket.
Szerintem csak kocsimosásra használni egy ilyen készüléket nagyon nagy luxus és felesleges pénzkidobás.

A tisztára mosást, oly módon próbáltam ki, hogy 50 Celsius hőmérsékletű vizet kevertem be a Makitának, ugyanis 50 fokot bír. Amire gondolsz a vékony filmrétegre, (kosz) az nem volt rajta, de én úgy vagyok vele mivel vaxos samponnal lemosom a kocsim akkor már mindegy, ha ezzel a fázissal távolítom el.
auris aquatis

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3722 Dátum: 2011.05.05 18:03:02 »
A tisztára mosást, oly módon próbáltam ki, hogy 50 Celsius hőmérsékletű vizet kevertem be a Makitának, ugyanis 50 fokot bír. Amire gondolsz a vékony filmrétegre, (kosz) az nem volt rajta, de én úgy vagyok vele mivel vaxos samponnal lemosom a kocsim akkor már mindegy, ha ezzel a fázissal távolítom el.
Na ezt most nagyon nem értem!
Ha nincs rajta kosz, miért mosod (egyáltalán) a Makitával és vaxos samponnal, ?
Azzal a fázissal mit távolítasz el? A kocsit, vagy a sampont?
Hogyan keversz a hálózati vízből 50 fokosat (azt ne mondd, hogy a fürdőszoba melegvízcsapjáról mert 'lepetézek')?
Lehet hogy az én készülékemben van a hiba, de nekem ez az egész nem gömbölyű! :hmmmm:
Kérhetném a HSZ.t újrafogalmazni? :hug:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3723 Dátum: 2011.05.05 18:47:31 »
Szerintem tök értelmes.  Legalábbis én értem. Előállít 50 C fokos vizet, megfelelő slaggal kivezeti a géphez és go.  :hug:

Én így képzelem el.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3724 Dátum: 2011.05.05 19:36:55 »
Szerintem tök értelmes.  Legalábbis én értem. Előállít 50 C fokos vizet, megfelelő slaggal kivezeti a géphez és go.  :hug:

Én így képzelem el.
És mossa a nemlétező koszt a melegített vízzel (aminek az 50 fokos hőmérsékletét mivel állítja be, csak nem egy folyamatos üzemű keverő-termosztáttal?) ?
Nagyon gazdaságosnak tűnik! :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3725 Dátum: 2011.05.05 20:29:29 »
Szerintem tök értelmes.  Legalábbis én értem. Előállít 50 C fokos vizet, megfelelő slaggal kivezeti a géphez és go.  :hug:

Én így képzelem el.
És mossa a nemlétező koszt a melegített vízzel (aminek az 50 fokos hőmérsékletét mivel állítja be, csak nem egy folyamatos üzemű keverő-termosztáttal?) ?
Nagyon gazdaságosnak tűnik! :hmmmm:

 [rohog]

Hali egyszerű a válasz a garázsomban van meleg víz is (gázbojler), az oldalfalak 1200 mm-re csempézve, na, most figyelj, ha qrva sz@r az idő, repdesnek kint a mínuszok, akkor bent mosom a kocsit. Nyáron tűz a nap, kint lecsapatom utána beállva a hűs garázsban áttörölgetem.  :D

auris aquatis

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3726 Dátum: 2011.05.05 20:30:11 »
Szerintem tök értelmes.  Legalábbis én értem. Előállít 50 C fokos vizet, megfelelő slaggal kivezeti a géphez és go.  :hug:

Én így képzelem el.

 :hug:
auris aquatis

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3727 Dátum: 2011.05.06 07:31:21 »
Nagyon gazdaságosnak tűnik! :hmmmm:
Ezek a nagynyomasu mosok meglepoen keves vizet hasznalnak.  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3728 Dátum: 2011.05.06 08:56:44 »
Nagyon gazdaságosnak tűnik! :hmmmm:
Ezek a nagynyomasu mosok meglepoen keves vizet hasznalnak.  :yes:

Így van, folyamatában működtetve (nem szakaszos) óra/360 liter víz.  ;)
auris aquatis

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3729 Dátum: 2011.05.06 16:34:06 »
No, csak Mcone a megoldás. :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3730 Dátum: 2011.05.06 20:02:57 »

 [rohog]
Hali egyszerű a válasz a garázsomban van meleg víz is (gázbojler), az oldalfalak 1200 mm-re csempézve, na, most figyelj, ha qrva sz@r az idő, repdesnek kint a mínuszok, akkor bent mosom a kocsit. Nyáron tűz a nap, kint lecsapatom utána beállva a hűs garázsban áttörölgetem.  :D
A garázsban meleg víz, csempe a falon (120cm-ig) és mosogatod a kocsit amin nincs kosz.
Na most figyelj!
Ha egy állásos (minimális méretű 5*3m) a garázsod van (amiben nem fogsz gőzborotvával sasszézni) annak a csempézett felülete min 15,6nm, a csempéd m2-e volt min. 1800, amiért felrakták 3000 Ft,  azaz majd 75e Ft.
Mosod a kocsidat sk.
Ennyi erővel kertészkedhetnél is. :hmmmm:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013


Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3732 Dátum: 2011.05.07 21:45:44 »
Ma délelőtt szépen lemostam az autót, aztán átkentem autóbalzsammal. Nagyon tetszik a végeredmény. Szépen csillog, hihetetlenül sima lett a felület. Ez alapján el is hiszem, hogy a vizet lepergeti és azt írták 3-4 hónapig megtartja a hatást. Szóval tetszik  :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3733 Dátum: 2011.05.10 19:31:16 »
Kib. bogarak  :censored: ...

Sajnos elkövettem az a hibát, hogy kb. három héttel ezelőtt begyűjtöttem egy jó kiadós "albumot" a Yaris orrára, és mostanáig úgy hagytam  :wacko: ... Hát, ezt nem lett volna szabad. Ma délután, szó szerint, három órán keresztül pucováltam a kocsi elejét, kétféle rovaroldóval plusz mosogatószerrel, kis szivaccsal, négyzetcentinként műgonddal, többszörösen átsikálva - de még így is egy rakás helyen látható maradványok maradtak  :no:

Holnap polír következik. Utána pedig lekenem az összes érintett felületet legalább két réteg viasszal - és csak azt tudom mindenkinek tanácsolni, aki nem akar így járni, hogy egyrészt főleg tavasztól őszig waxolja rendszeresen a kocsija orrát (is) - és ha tömeges bogárgyilkosságot követett el, utána minél kevesebbet várjon a tetemek eltávolításával  :excl:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3734 Dátum: 2011.05.10 19:52:51 »
Próbáld meg féktisztítóval. Ha az nem hozza le a zsíros kitinmaradékot, akkor semmi. A polírral a fényezést is csiszatolod.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.