Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161204 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3690 Dátum: 2011.04.27 08:30:26 »
Többet ne vegyél füstölt kolbászos illatosítót! ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3691 Dátum: 2011.04.27 08:33:04 »
Köszi... :sorcerer: Viszont lehet, hogy megpróbálkozom az itt olvasottakkal. Keresek egy jó büdös parfümöt és befújom vele az egész kocsit meg a kerekeket. Ha már vmi odamegy, legalább a kutya ne kapjon levegőt tőle... :censored:
         

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3692 Dátum: 2011.04.27 08:36:14 »
Köszi... :sorcerer: Viszont lehet, hogy megpróbálkozom az itt olvasottakkal. Keresek egy jó büdös parfümöt és befújom vele az egész kocsit meg a kerekeket. Ha már vmi odamegy, legalább a kutya ne kapjon levegőt tőle... :censored:

BORS!!! anyámék háza előtt mindig telexarták a kutyák az utcát, úgyhogy egy ideig minden kutyagumit szépen behintett őrölt borssal. egy-két hónap alatt a környék összes kutyája leszokott róla. valami borsos cuccot próbálj meg találni

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3693 Dátum: 2011.04.27 08:39:35 »
Ha borsspray-vel befújom a kocsit, felmarja a fényezést? :devil:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3694 Dátum: 2011.04.27 09:04:16 »
Köszi... :sorcerer: Viszont lehet, hogy megpróbálkozom az itt olvasottakkal. Keresek egy jó büdös parfümöt és befújom vele az egész kocsit meg a kerekeket. Ha már vmi odamegy, legalább a kutya ne kapjon levegőt tőle... :censored:

Ez nyestre működött a haveromnak. Motortéri szigetelőanyagot, és ne sajnáld, ajd neki bőven!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3695 Dátum: 2011.04.27 10:19:14 »
Ha borsspray-vel befújom a kocsit, felmarja a fényezést? :devil:

elég ha a kerekek oldalát. onnan nem jön le könnyen és azt tuti megszagolják. és akkor végük van :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3696 Dátum: 2011.04.27 19:13:28 »
Kami, vegyél 3M-es durva polírt, lehet kapni kimérve autófestékes boltban.  Kb. egy deci elég is lesz.  Azért írom a durvát, mert soraidból az jött le, hogy még nem, vagy nem mostanában volt polírozva a kicsike.  
(egyébiránt létezik durva, közepes, finom)
Sajnos kinn állt előző tulajnál garázs hiányában a gép 1 évig az utcán :S.
Ezt szeretném helyrehozni!
Árban kb mennyi az a 3M-es cucc amit irtál?
Olyan Webshopot keresek éppen ahol klimatisztítóhabot és polirpasztát is találok!
Nincs vmi bevált hely? :D

Sajnos én több mindent vettem egyszerre, így nem igazán tudom, hogy mi mennyibe került. Szvsz. nem nagy tétel, 500-600 HUF lehet decije.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3697 Dátum: 2011.04.27 20:38:58 »
Kipróbáltam ma a Fix It! Pro-t. Hát, nem olyan, mint a reklámban...  :hmmmm:
Felesleges volt megvenned, én tavaly tavasszal próbáltam, egy darab fos az egész. Szerencsére nem adtam érte 10.000Ft-ot...  ;)
Én sem  ;)
Annyi, hogy a kikandikáló fehér alapozó nem látszik.
Viszont a Telesoppos Platinum kence az nagyon jól eltüntette az apróbb, meg egy-két nagyobb karco(ka)t is  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.27 20:43:59 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3698 Dátum: 2011.04.28 07:51:40 »
Viszont a Telesoppos Platinum kence az nagyon jól eltüntette az apróbb, meg egy-két nagyobb karco(ka)t is  :yes:
En ezt hasznalom az auto uj kora ota. Nekem jobban bevalt mint a sonax.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3699 Dátum: 2011.04.28 20:28:08 »
Sziasztok!

Autó mosással kapcsolatban lenne kérdésem. Elsősorban azoknak a véleményére lennék kíváncsi akik otthon mosnak autót és van magas nyomású mosójuk. (pénzbedobálós önkiszolgáló magas nyomású mosót sokszor használtam, az tudom milyen) Tervezem, hogy vásárolok egyet, de előtte kíváncsi lennék a véleményetekre és főleg a tapasztalatotokra. Mennyivel jobban használható egy 80.000 Ft-os berendezés, mint egy 25.000. Megéri a különbség? Példaként két gép:
Olcsóbb: http://www.karchershop.com/hu/products/K-2.120-magasnyom%C3%A1s%C3%BA-mos%C3%B3.html
Drágább: http://www.karchershop.com/hu/products/K-5.650-T250-Celebration-magasnyom%C3%A1s%C3%BA-mos%C3%B3.html

Láttam olyan megoldást is, hogy az autó tisztítását két lépésben végezték, a magas nyomású mosó szórószárát vagy szennymaró részét használva előnedvesítették a felületet illetve a nagyobb sárdarabokat eltávolították, de ekkor még az a vékony "kosz filmréteg" még az autón maradt. A tisztítás második lépéseként egy úgy nevezett forgó kefével "áttörölték" az autót villámgyorsan.
http://www.karchershop.com/hu/products/Forg%C3%B3-mos%C3%B3kefe-csukl%C3%B3val.html
Ehhez a megoldáshoz (véleményem szerint) kisebb teljesítményű gép is elég, mivel itt nem a kiáramló víz végzi a tisztítást, hanem a kefe.
Gép típust illetően Karcher-ben gondolkodom, szerintem ár/érték arányban jók.

Köszönöm a segítségetek!

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3700 Dátum: 2011.04.28 20:43:08 »
Nekem kicsi, Kaercher K2.mittoménhány :ph34r: :D van. Teljesen feleslegesnek tartom a nagy profi gép beszerzését erre a célra. Sőt, ha őszinte akarok lenni inkább a mosó. Nekem az a bajom ezekkel, hogy kell még egy ember, aki a kütyüt hurcolja utánad, miközben mosol. A másik lehetőséged, hogy pazarolod a vizet, amíg a megfelelő helyre átmozgatod a gépet.(ugyanis tuti, hogy nem fogod körbe érni a magasnyomású vezetékkel az autódat)
Ha már nagy, drága gépet tervezel, akkor max. akkor látnám értelmét, ha vízmelegítős, vagyis gőzborotva. Na az már tud takarítani. :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3701 Dátum: 2011.04.28 21:17:00 »
musspici , nem igazán értem. Miért kell e cipelős + ember és miért pazarolom a vizet nélküle  :helpsmilie:

Szerintem nem kell drága nagynyomású. A keféset sem venném, inkább egy vödör melegvíz + sampon és egy jó szivacs.  A géppel lemosod a nagy mocskot, kimosod a kerékjárati dobokat, majd lemosod az autót szivaccsal.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3702 Dátum: 2011.04.28 23:08:22 »
Ha csak azért akarsz nagynyomású mosót hogy csak azzal moss, akkor felesleges pénzkidobás. A szivacs+samponos víz majd a teljes szárazra törlés elengedhetetlen!

Amúgy nekem is valami pici Karcher van, a célnak (a kosz nagyját meglazítani, motormosás, stb...) tökéletesen megfelel!

Idézet
Teljesen feleslegesnek tartom a nagy profi gép beszerzését erre a célra. Sőt, ha őszinte akarok lenni inkább a mosó. Nekem az a bajom ezekkel, hogy kell még egy ember, aki a kütyüt hurcolja utánad, miközben mosol. A másik lehetőséged, hogy pazarolod a vizet, amíg a megfelelő helyre átmozgatod a gépet.(ugyanis tuti, hogy nem fogod körbe érni a magasnyomású vezetékkel az autódat)

A komolyabb gépekhez lehet venni akár 10 méteres magasnyomású csövet, így nem kell mosás közben a mosóhoz nyúlni. Nekem csak 3 méteres, de nem kell hozzá még1 ember, hiszen egyszer lerakom egyik oldalra, ott végzek, átviszem a másikra, és már kész is... Cipelés közben nem pazarol vizet, hiszen kikapcsol ha elengedem a ravaszt!
Xanyi

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3703 Dátum: 2011.04.29 07:38:34 »
Na, igen. De mivel én is csak autómosáshoz, a kosz meglazítására használom, így csak a "rövid" cső van hozzá, amivel alapban árusítják. Emiatt viszont valamit mozgatnod kell, mert egyébként nem tudod körbe járni az autót. :no: Én alapesetben meglazítom vele a kosz, majd vödrözés kefével, szivaccsal, majd a magasnyomásúval mosom le és azután a szárazra törlés. Mióta panel-patkány lettem, azóta a mosót preferálom. Nagy néha mosom a kocsikat apóséknál, olyankor azért elő kerül a kicsi sárga kütyü, de csak akkor, ha nagyon koszosak az autók.
Ami a vízpazarlást illeti, biztosan én voltam béna, vagy az eset volt nagyon speciális, de jártam már úgy, hogy az autó egyik fele közel megszáradt, mire a másik felével végeztem volna. Többször is úgy éreztem, hogy az általam várt eredményt rövidebb használattal is elérhettem volna, ha nem kell vele kínlódnom. Persze az is lehet, hogy a cuccolás vert át, és valójában nem fogyasztottam a szükségesnél több vizet. :hmmmm:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

htpc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
  • auris aquatis 1.4 VVTI
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3704 Dátum: 2011.04.29 08:40:04 »
Autó mosással kapcsolatban lenne kérdésem. Elsősorban azoknak a véleményére lennék kíváncsi akik otthon mosnak autót és van magas nyomású mosójuk.

Szia, én Makitát használok ( http://www.makitaszerszamhaz.hu/index.php?menu_id=8&id=545&oldal=1&laponkent=20&kat1=525&kat2=552&kat3=0&mitkeres=&akciok=&menu_vissza=2 ) Egy éve használom ezt a típust, ez 40000-ről kezdődött, anno amit most 20000 forintért meg tudsz vásárolni. Nekem volt előtte Karcher, de ebben sok a műanyag alkatrész és sajnos idővel nem igazán volt meg a gyári teljesítménye. Ezt jelezve a szerviz felé (gari lejárva, műanyag alkatrész) egy elég drága sz@r műanyagért nem adtam ki ekkora összeget. A makitából meg nem sajnálták ki a fém alkatrészeket, jelenleg is ua. a hatásfoka.

Üdv!
auris aquatis