Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1161205 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2970 Dátum: 2009.07.23 11:40:10 »
pár napja meghúztam kicst az autó oldalát egy ággal.... nem volt szép látvány....ma neki álltam kipolírozni....
Riwax legdurvább pasztája gyönyörűen kihozta...meg se látszik hogy volt ott valami!! :D

Lenne kedved az enyémen levő karcokat is kipolírozni ? -a tetején nincs sok karc, csak az oldalán csikorogtak az ágak a múltkori -az erdőn keresztül rövidebb akciókor :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2971 Dátum: 2009.07.23 12:41:27 »
A Verso most 3 éves és még sohasem volt polírozva. Nincs is rajta egyéb karcolás, csak a kilincsek körül néhány körömnyom, illetve a egy hajszálvékony csík közvetlenül a szélvédő fölött, amit egy benzinkutas ablakmosó széle ejtett rajta :wacko:. Mivel lenne érdemes nekilátni a műveletnek? Melyik márka, melyik terméke?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2972 Dátum: 2009.07.23 13:19:13 »
A Verso most 3 éves és még sohasem volt polírozva. Nincs is rajta egyéb karcolás, csak a kilincsek körül néhány körömnyom, illetve a egy hajszálvékony csík közvetlenül a szélvédő fölött, amit egy benzinkutas ablakmosó széle ejtett rajta :wacko:. Mivel lenne érdemes nekilátni a műveletnek? Melyik márka, melyik terméke?
Üdv
Ha nem csináltál még ilyet házilag szerintem ne állj neki....jah a riwax az gépi polír anyag....kézzel nem mész vele semmire,csak maszatolod...géppel meg ha nem a megfelelő fordulaton csinálod akkor megégeted a lakkot!!
Én mint régebben is írtam 3M most már a Riwax fele is hajlok...mert tényleg jónak tűnik!!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2973 Dátum: 2009.07.23 13:19:49 »
pár napja meghúztam kicst az autó oldalát egy ággal.... nem volt szép látvány....ma neki álltam kipolírozni....
Riwax legdurvább pasztája gyönyörűen kihozta...meg se látszik hogy volt ott valami!! :D

Lenne kedved az enyémen levő karcokat is kipolírozni ? -a tetején nincs sok karc, csak az oldalán csikorogtak az ágak a múltkori -az erdőn keresztül rövidebb akciókor :D
Ha komolyan érdekel akkor dobj privit és megy a számom!! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2974 Dátum: 2009.07.23 13:22:27 »
A Verso most 3 éves és még sohasem volt polírozva. Nincs is rajta egyéb karcolás, csak a kilincsek körül néhány körömnyom, illetve a egy hajszálvékony csík közvetlenül a szélvédő fölött, amit egy benzinkutas ablakmosó széle ejtett rajta :wacko:. Mivel lenne érdemes nekilátni a műveletnek? Melyik márka, melyik terméke?

Na most elszabadul a pokol, jönnek a Prevent termékek kontra Dodo Juice.

Nézd, ha szépen akarod megcsináltatni és nem akarsz vele sokat szuttyogni, akkor vidd el Jesse-hez az Apollóba, és tökéletes lesz a verda. Hameg csináld magad mozgalmat akarsz, akkor szánd rá a teljes 7végédet, vegyél teknőcös termékeket és, ha elolvasod a topicban már leírt módszereket akkor saját veríték árán, totálisan elfáradva lesz csili-vili a gépezet.

(ui. én a  Dai átpolírozását követően, ami két napot vett igénybe, eléggé lefáradtam. Namost a COV dupla akkora felület.)
Én elvinném Jesse-hez, vagy valami normális kozmetikába egy polírra.  Vagy szkareszhez, de az Szfvár és környéke.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2975 Dátum: 2009.07.23 13:23:33 »
képet az egyébbe!  :hug:
Képek jövőhéten...akkor megcsinálom úgyis az egészet..most csak ebből az ajtóból vettem ki ezt a karcot....előtte meg nem csináltam képet!! :( Este lesz egy kis kiruccanásom....hogy néztem volna ki húzott autóval.. :D
Mondjuk szerencsém volt mert csak a lakk egy része sérült....még nem lemezig...azaz alapozóig sérül a fény addig nincs gond!! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2976 Dátum: 2009.07.23 13:24:52 »
 [rohog] szerintem murray Koma nekem címezte a fotókat..... tudod, egyéb autók....  [rohog]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2977 Dátum: 2009.07.23 13:30:05 »
A Verso most 3 éves és még sohasem volt polírozva. Nincs is rajta egyéb karcolás, csak a kilincsek körül néhány körömnyom, illetve a egy hajszálvékony csík közvetlenül a szélvédő fölött, amit egy benzinkutas ablakmosó széle ejtett rajta :wacko:. Mivel lenne érdemes nekilátni a műveletnek? Melyik márka, melyik terméke?

Na most elszabadul a pokol, jönnek a Prevent termékek kontra Dodo Juice.

Nézd, ha szépen akarod megcsináltatni és nem akarsz vele sokat szuttyogni, akkor vidd el Jesse-hez az Apollóba, és tökéletes lesz a verda. Hameg csináld magad mozgalmat akarsz, akkor szánd rá a teljes 7végédet, vegyél teknőcös termékeket és, ha elolvasod a topicban már leírt módszereket akkor saját veríték árán, totálisan elfáradva lesz csili-vili a gépezet.

(ui. én a  Dai átpolírozását követően, ami két napot vett igénybe, eléggé lefáradtam. Namost a COV dupla akkora felület.)
Én elvinném Jesse-hez, vagy valami normális kozmetikába egy polírra.  Vagy szkareszhez, de az Szfvár és környéke.
Hát igen....normálisan ha megakarod csinálni az 2 réteg polír+1wax+előtte a tisztítások...nem kis meló...
haverral mi ketten szoktuk csinálni...én az oldalát körbe,ő meg a felső részeket...de kettőnknek is bőőő fél nap egy autó...de inkább több idő!! szóval nem kis meló,ha nincs géped akkor meg izomláz az tutti...
Nem olcsó mulatság...de ha azt veszed 1 doboz polírpaszta (gépi) az 5-9000Ft és ugye két réteg...egy durvább majd egy finomabb) (mondjuk lehet még cifrázni :D ) 1liter wax is 5-6000 minimum...akkor még plusz a polírszivacs aminek normális anyaga van az 4-5000Ft... +a meló...szóval így nem kér Jesse se meg én sem sokat ha ezt kiszámolod....csak kifizetni sajnos sok....de az eredmény az magáért beszél!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.23 13:32:23 írta szkaresz »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2978 Dátum: 2009.07.23 13:30:44 »
[rohog] szerintem murray Koma nekem címezte a fotókat..... tudod, egyéb autók....  [rohog]
jah sorry....név nem volt!!:D...mindegy válaszoltam helyetted!! :D

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2979 Dátum: 2009.07.23 13:32:37 »
Hát igen....normálisan ha megakarod csinálni az 2 réteg polír+1wax+előtte a tisztítások...nem kis meló...
Értem... :hmmmm: és egy ilyen kezelés kb. meddig bírja ki?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2980 Dátum: 2009.07.23 13:35:44 »
Hát igen....normálisan ha megakarod csinálni az 2 réteg polír+1wax+előtte a tisztítások...nem kis meló...
Értem... :hmmmm: és egy ilyen kezelés kb. meddig bírja ki?
min fél év...de inkább év...de gépi mosó kerülendő!! (komolyan...nem vicc)...ledörzsöli a waxot és annyi a védettségnek....+ összekarcolja a mocskos kefe az autót!!
Egyébként a legnagyobb értelme tél előtt megcsináltatni....sózások előtt!!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2981 Dátum: 2009.07.23 15:04:27 »
[rohog] szerintem murray Koma nekem címezte a fotókat..... tudod, egyéb autók....  [rohog]

a scenicet néztem volna meg de mindegy.. :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2982 Dátum: 2009.07.24 08:47:56 »
a scenicet néztem volna meg de mindegy.. :winkiss:
Szombat, tali?? :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2983 Dátum: 2009.07.24 10:02:30 »
nemtom menni, a kicsire kell vigyáznom :wacko:
sajnálom.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2984 Dátum: 2009.07.24 10:29:39 »
A Verso most 3 éves és még sohasem volt polírozva. Nincs is rajta egyéb karcolás, csak a kilincsek körül néhány körömnyom, illetve a egy hajszálvékony csík közvetlenül a szélvédő fölött, amit egy benzinkutas ablakmosó széle ejtett rajta :wacko:. Mivel lenne érdemes nekilátni a műveletnek? Melyik márka, melyik terméke?
Első körben egy réteg közepes, vagy enyhébb polír; utána wax, és aztán a waxolást fél évente megismételni. És a gépi mosókat kerülni. Márka? Pl. Sonax; házilagos munkára teljesen jó. De azt is megteheted, hogy ezt az első alkalmat rábízod egy profira, és utána már az évi 2 waxolást te csinálod. Így lesz a legszebb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )