Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1160216 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2475 Dátum: 2008.11.30 08:38:22 »
tőlem, csináljátok :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2476 Dátum: 2008.11.30 10:41:54 »
tőlem, csináljátok :whistling:

Ja-ja, annyi rossz tanácsot kaptál már itt, hogy ihaj ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2477 Dátum: 2008.11.30 11:05:57 »
Arról nem beszélve, hogy amikor nyáron tűzi az 50 fokos a nap, belülről megy rá a klímából a 7-8 fokos levegő, avagy télen fordítva, az nem baj?
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2478 Dátum: 2008.11.30 12:26:35 »
tőlem, csináljátok :whistling:

Ja-ja, annyi rossz tanácsot kaptál már itt, hogy ihaj ;) ...

igen valoban sok tanácsot kaptam és párat megfogadtam. de most szted hülyéskedjek itt a vödör vizekkel a fagyban.  :wacko:
egy 20éves javitott kofelverődéses szélvédövel? na ne...
azért h sporoljak 50 ftot? nekem az a véleményem h fagyban belülröl kell melegiteni az autót.
a kocsi fütése tök jó rátolom a szélvédöre oszt csá.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.30 12:32:27 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2479 Dátum: 2008.11.30 17:07:56 »
Na hisztok! Van egy pár Toyota fórum tagok aki már ismernek engem de azért szeretnék bemutatkozni magam a többieknek. Én Jesse vagyok az Apollo Auto-tól . Látom hogy sok kérdésetek van az autókozmetikáról, azért szeretnék ajánlani a segítségem. Ha bármilyen kérdésetek van nyugodton szóljátok nekem és próbálok segíteni ha magátoknak akartok csinálni a munkát, ha nem akkor hívjátok engem és én elintézem. Én egyszerűen imádom a munkám és azért mindig van jó eredményeim. Ha te is imádsz tisztítani a saját kocsidat akkor most tőlem lehet kapni very, very jó waxok (lehet meg nézni a honlapomon) és nem sok árra be hozom a többi autókozmetika cuccokat Amerikából. Azért hozom be mert van egy pár jó autókozmetika cucc helyek itt, de nagyon unom a hihetetlen árak fizetni értők... csak azért adják el annyiért mert Amerikából jött. Ezt én meg fogom változtatni a piac mert az autókozmetika cucc ami befogom hozni nagyon jók és reális árakon fogom eladni (most tesztelési fázisban van a termékek de 3 hét után még nem találtam az egyik hibát velük sem, de a tesztelés még egy pár hét fog tartani mielőtt aláírom a szerződés velük). Na, szóval tényleg ha van kérdésetek az autókozmetikáról, ne legyetek szégyellősek... ha nem válaszom a kérdésetek egy pár napon belül itt akkor nyugodton írjátok nekem egy email-t! Ja és bocsi ha nem tökéletes a magyarom de igyekszem!

Helló, Jesse, örülök, hogy itt vagy!

Én vagyok az az őrült, aki nyár elején mélezett Veled egy Daihatshu kapcsán... Azóta valóban elterjedt a céged neve a fórumon........
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2480 Dátum: 2008.11.30 23:36:32 »

Helló, Jesse, örülök, hogy itt vagy!

Én vagyok az az őrült, aki nyár elején mélezett Veled egy Daihatshu kapcsán... Azóta valóban elterjedt a céged neve a fórumon........

Oh hi! Hogy vagy? Én is őrülök hogy itt vagyok... remélem hogy hasznos leszek nektek itt a fórumban :).

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2481 Dátum: 2008.12.01 07:28:09 »
Szélvédőről szilikont ,miveltudnám leghatékonyabban eltüntetni?
Mit ajánlotok?

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2482 Dátum: 2008.12.01 08:07:52 »
Szélvédőről szilikont ,miveltudnám leghatékonyabban eltüntetni?
Mit ajánlotok?
Tudsz küldeni egy képet róla? Rajta van a festéken is vagy csak az üvegen?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2483 Dátum: 2008.12.01 09:22:54 »
Oh hi! Hogy vagy? Én is őrülök hogy itt vagyok... remélem hogy hasznos leszek nektek itt a fórumban :).
Köszi, jól, tavasszal meg kellene csinálni a Dai-t....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Peti

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2484 Dátum: 2008.12.01 10:19:17 »
Na hisztok! Van egy pár Toyota fórum tagok aki már ismernek engem de azért szeretnék bemutatkozni magam a többieknek. Én Jesse vagyok az Apollo Auto-tól . Látom hogy sok kérdésetek van az autókozmetikáról, azért szeretnék ajánlani a segítségem. Ha bármilyen kérdésetek van nyugodton szóljátok nekem és próbálok segíteni ha magátoknak akartok csinálni a munkát, ha nem akkor hívjátok engem és én elintézem.

Hello Jesse!

Nekem a motorháztetőm kb. 1arasznyi magasan tele van beleégett rovarmaradékkal, meg azért feljebb is van 1-2 tetem, ha felpolirozom akkor szépen elhalványul, (bár még akkor is látszik) de 2-3 mosás/eső és újra erősödni kezd, 2hónap után ugyanúgy látszik, mit tudnál javasolni?

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2485 Dátum: 2008.12.01 12:37:25 »
Oh hi! Hogy vagy? Én is őrülök hogy itt vagyok... remélem hogy hasznos leszek nektek itt a fórumban :).
Köszi, jól, tavasszal meg kellene csinálni a Dai-t....


OK majd elintézünk ;)!

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2486 Dátum: 2008.12.01 13:02:49 »

Hello Jesse!

Nekem a motorháztetőm kb. 1arasznyi magasan tele van beleégett rovarmaradékkal, meg azért feljebb is van 1-2 tetem, ha felpolirozom akkor szépen elhalványul, (bár még akkor is látszik) de 2-3 mosás/eső és újra erősödni kezd, 2hónap után ugyanúgy látszik, mit tudnál javasolni?


Hi Peti! Az személyesen meg kell nézném hogy mennyire beléget vagy lehet hogy tudok meg mondani ha fel töltesz egy macro képet róla. Az a baj a bogár maradvánnyal hogy ha nem szeded le egyből akkor rögtön (akár néhány perc alatt is!) el kezd 'enni' a fényezés mert annyira magas a PH értéke (1,4 - 10,8). De viszont ha le van waxolva rendszeresen (egy elzárószer/szigetelőszerrel az alap aztán egy carnauba wax föllőtte) akkor a wax az megvédi a fényezés ezek ellen. Ha vissza jönnek akkor az egy 'tömlő paszta (glaze) amit használsz és azok sajnos nem maradnak sokáig, főleg azok ami a boltokban lehet kapni. Ha már látszik a kis 'bogár temető' pöttyök és érzed a körmöddel az már nagyon beleéget és már át ment a lakk rétegen.. de az lehet javítani 3x csiszolópapírral (1500, 2000, 3000) és aztán kipolírozni. Az eddigi eredményeim ilyen esetekben az kb 80% - 95% javítás de az állapottól függ, és az a lakkréteg vastagságtól függ is. Az átlagos lakk vastagság az 1.5 - 2.2 mils de ha időseb vagy nem vigyázták rá akkor kevesebb.
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.01 13:07:04 írta Apollo Auto »

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2487 Dátum: 2008.12.01 18:32:35 »
Szélvédőről szilikont ,miveltudnám leghatékonyabban eltüntetni?
Mit ajánlotok?
Tudsz küldeni egy képet róla? Rajta van a festéken is vagy csak az üvegen?

Csak az üvegen! (szerintem) Esőben nem látok mást ,csak az ezernyi apró foltokat!

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2488 Dátum: 2008.12.01 19:35:36 »
Csak az üvegen! (szerintem) Esőben nem látok mást ,csak az ezernyi apró foltokat!

Hmm, az egy folyadék szilikon, mint ami szokták használni az autó gumikon, vagy mint a szilikon ami használják a zuhanyzó kabinba??? Ha az elsőről van szól, szerintem bármilyen ablaktisztítóval (citromos) lehet tisztítani, meg sok mikroszálas kendőkkel mert nem akarod vissza kenni a cucc. Majd ha befejezted tisztíts meg az ablak törlő pengék egy kis ecettel meg egy ronggyal.
Ha a másikról van szól, van egy nagyon hasznos, 99 Ft-os penge kaparó(?) ami meg lehet venni Tuskó-ban vagy bármilyen barkácsboltba. Sajnos nem létezik (legalább én nem tudok róla) olyan szilikon oldószer, és hogy ha igen is létezik akkor az tuti nem lesz barátságos a fényezésre. Annyit kell emlékezni amikor leszeded az üvegről hogy tarts meg a penge nem több mint 30 fokon amikor lekaparod mert ennél több, nagyobb az esély hogy megkarcolod az üveget. És csináld csak szép lassan, pici kaparásokkal és nem nagy erővel mert ha így csinálod az nehezebb irányitani a penge; van időd :). Mielőtt meg csinálod rakd rá egy kis vizet ahol dolgozol hogy jobban csúszik a penge. Majd ha befejezted tisztíts meg az ablak törlő pengék egy kis ecettel meg egy ronggyal mert biztos hogy már nagyon piszkosok a hepehupás felület miatt. Meg természetesen a szélvédőt is :D!
« Utoljára szerkesztve: 2008.12.01 19:56:43 írta Apollo Auto »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2489 Dátum: 2008.12.01 19:43:35 »
Pediglen van oldószere a szilikonnak: tricloretilén-nek hívják. A fényezést sem károsítja, viszont rendkívül szárító hatású, kézzel nem tanácsos sokáig matatni vele. A fényezést tudtommal nem bántja, viszont mindent, ami olajszármazék szinte azonnal old, eltávolít. Annak idején az olajos motorblokkokat mostam le vele. A petró után olajos felület maradt, a tricloretilén után meg fémtiszta... Igazi zsírtalanító. Azt nem tudom, hogy mostanság lehet-e kapni kiskerben....
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.