Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771165 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kisherczeg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5730 Dátum: 2013.06.28 10:09:15 »
Sziasztok! Két kérdéssel is fordulnék hozzátok, remélem tudtok segíteni.

[/size]Szóval van egy 2002-es Yarisom 1.0 Linea Luna.
[/size]
[/size]Az egyik problémám, hogy nagy esőben az anyósülés előtt beázik és ha jól sejtem alulról. Véletlenül vettem észre, valamiért felemeltem a szőnyeget és az alatta lévőből gyakorlatilag csavarni lehetett a vizet... Persze ilyenkor hetekig nem képes kiszáradni rendesen és nem nagyon van időm órákat a napon állni nyitott ajtókkal, hogy felgyorsítsam a folyamatot. Tudtommal a rozsda kifejezetten szereti az ilyen környezetet, úgyhogy szeretnék rá megoldást találni ::) [/size]

A másik, hogy pár hónapja a kocsinak néha olyan hangja van mint egy traktornak... Leginkább gázadáskor, amikor kell a nyomaték. Egyik autószerelő ismerősöm a szelepvezérlést mondta elsőre, de álló helyzetben üresben gázfröccsökkel nincs hangja. Ellenben mondjuk, ha 25km/h-nál berakom 5-ösbe, tényleg mint ha egy traktorral közlekednék, 1 utcával arrébb is hallják, hogy jövök. Pályán 90-110 stb... semmi hangja, csak amíg felváltogatok odáig és akkor is alacsony fordulatszámon.

Nem vagyok nagy autószakértő, ezért ilyen gyerekes a leírásom, remélem azért valamennyire érthető a két probléma.

Előre is köszönöm szépen mindenkinek, aki megpróbál segíteni
::)

cbjozsika

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5731 Dátum: 2013.07.14 10:21:19 »
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,a nyár elején jött még egy Toyota a családba,egy Yaris II D4D.Azóta kb. 7000km-t ment,meg lett rajta csinálva az olaj és szűrő cserék /gyári minőségűek/ természetesen,ahogy egy használt autó vételénél illik.Teszi is a dolgát szépen,egy apró? hiba mellett,teljesen rendszertelenül villog,vagy világít az olajcserére figyelmeztető lámpa.Indítás után elalszik ahogy kell és csak kb. 5-10km múlva kezd vílágítani vagy villogni.A haszn.utasítás szerint le lett nullázva a cserekor.Mi lehet az oka?
Előre is köszönöm!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5732 Dátum: 2013.07.14 16:49:49 »
Sziasztok! Két kérdéssel is fordulnék hozzátok, remélem tudtok segíteni.

Szóval van egy 2002-es Yarisom 1.0 Linea Luna.
Az egyik problémám, hogy nagy esőben az anyósülés előtt beázik és ha jól sejtem alulról. Véletlenül vettem észre, valamiért felemeltem a szőnyeget és az alatta lévőből gyakorlatilag csavarni lehetett a vizet... Persze ilyenkor hetekig nem képes kiszáradni rendesen és nem nagyon van időm órákat a napon állni nyitott ajtókkal, hogy felgyorsítsam a folyamatot. Tudtommal a rozsda kifejezetten szereti az ilyen környezetet, úgyhogy szeretnék rá megoldást találni ::)
::)
Nem lehet, hogy Neked is a szellőző van eldugulva? Gondolok itt arra, hogy a régebbi Corollánál és egyéb típusoknál is van egy "lefolyó" a szellőzőnél, ami az esővizet engedné le a szellőzőből. Nekem anno eldugult és hasonló jelenséget produkált. E10 Corinál a tűzfal felől és a kesztyűtartó alatt is látszott a cső, azt levéve és kipucolva megszűnt a beázás. Ha nem ez, akkor talán hiányoznak a taposólemezről a gyári gumidugók (már ha a Yarisnál is van egyáltalán...)?
(a TOYOdiy szerint a Te Yarisodon is van egy "Drain" alkatrész (kép jobb alsó széle felé, 88539-es számmal), talán az lenne a "csatorna", de majd megerősít/cáfol egy Yarisos!)


koboldmaki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5733 Dátum: 2013.07.15 06:56:06 »
Szia!

Szerintem ilyesmi van nekem is... De csak lassú tempónál hallatszik, néha álló helyzetben is.

Én is ezzel a problémával küzdök... Apró plusz jelenség eső után pár nappal jön...
 

Petium

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5734 Dátum: 2013.07.26 09:05:09 »
Sziasztok!

Vettem egy Yaris Verso-t, 1,5 motorral:) eddig a főnököm 1,3 Versojával jártam,és megtetszett. Érdekes gondom van vele,amikor beindítom kb ezres fordulattal indul,és amikor melegszik,elkezd kúszni a fordulatszám felfelé, olyan 1200 körülre,és ott is marad.Hogy változik e még nem tudom,mert nagyon friss a kicsike,nem volt időm tapasztalni,viszont idegesít a "pörgés".A szerelő azt mondja,hogy elég erős a kartergáz,ha leveszi a kupakot fröcsköl az olaj, ha a szelepfedél alól kijövő csövet lehúzza a légszűrőház előli csatlakozásnál,visszaáll kb 900-as fordulatra.mért rajta adatokat,azt mondja valami pps érték 11 (vagy % ),nem megy lejjebb ,pedig állítólag 0-ra kellene mennie.azt mondja,valami el lehet dugulva a motorszellőzésnél(?)158e km van benne,az 1.3-asban 268e,és az nem csinál ilyet...Van valakinek valamilyen 5lete?

Köszi

Petium

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5735 Dátum: 2013.07.27 17:00:30 »
sziasztok 99-es japán yarisom van. Meg tudnátok mondani hogy a belső tükör-nek(utastéri) a fix szélvédőre ragasztott része milyen irányba van felragasztva? Ugye van egy nyitott része ahonnan elkezdjük becsúsztatni a tükröt és van egy félkörben zárt vége ahova teljesen bepattan elfordítás után. Melyik milyen irányba néz. Mert szerintem a zárt résznek a motorháztető felé kellene állnia a nyitott résznek pedig hátsó ablak felé.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5736 Dátum: 2013.07.27 20:58:22 »
sziasztok 99-es japán yarisom van. Meg tudnátok mondani hogy a belső tükör-nek(utastéri) a fix szélvédőre ragasztott része milyen irányba van felragasztva? Ugye van egy nyitott része ahonnan elkezdjük becsúsztatni a tükröt és van egy félkörben zárt vége ahova teljesen bepattan elfordítás után. Melyik milyen irányba néz. Mert szerintem a zárt résznek a motorháztető felé kellene állnia a nyitott résznek pedig hátsó ablak felé.

Ha jól emléxem félkör néz felfelé.
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5737 Dátum: 2013.08.09 11:55:36 »
Olyan problémám lenne a 2003as yarisommal, hogy ujabban 10ből 2szer a központi zár a vezető oldalon nem zárja be az ajtót. Látszik, hogy elkezdi megmozditani, elindul lefele a "lenyomo" aztán mégsem. A többi ajtónál meg bezárja ahogy kell.

Gondolom van ott vmi motor az gyengulhetett el....

Xanyi: Nem volt neked is vmi asonló problémád pár éve? Arra emlékeztet csakhát ki tudja...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5738 Dátum: 2013.08.09 21:49:49 »
Olyan problémám lenne a 2003as yarisommal, hogy ujabban 10ből 2szer a központi zár a vezető oldalon nem zárja be az ajtót. Látszik, hogy elkezdi megmozditani, elindul lefele a "lenyomo" aztán mégsem. A többi ajtónál meg bezárja ahogy kell.

Gondolom van ott vmi motor az gyengulhetett el....

Xanyi: Nem volt neked is vmi asonló problémád pár éve? Arra emlékeztet csakhát ki tudja...

Motor elgyengül.
Xanyi

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5739 Dátum: 2013.08.09 22:39:01 »
Olyan problémám lenne a 2003as yarisommal, hogy ujabban 10ből 2szer a központi zár a vezető oldalon nem zárja be az ajtót. Látszik, hogy elkezdi megmozditani, elindul lefele a "lenyomo" aztán mégsem. A többi ajtónál meg bezárja ahogy kell.

Gondolom van ott vmi motor az gyengulhetett el....

Xanyi: Nem volt neked is vmi asonló problémád pár éve? Arra emlékeztet csakhát ki tudja...

Nálunk ugyan ez a gond, de már megszoktuk.
De miért pont a bal első fárad el?
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Csikidam

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5740 Dátum: 2013.08.09 23:25:03 »
Üdv!

Sokáig nekem sem zárta a jobb első ajtót a távirányítós központi zár, aztán egy szervizelés során kicserélték a motort, kb. 2000 Ft-ot fizettem érte.

Jelenleg más problémám van, ha kicsit hosszabb útra megyek, és megállok, ciripel alapjáraton a kipufogóm, de csak alapjáraton. Mi lehet a gondja, elfáradt a kipufogó felfüggesztése?

Válaszokat előre is Köszönöm!
Zoli
(Yaris, 2003)

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5741 Dátum: 2013.08.13 13:56:27 »
Motor elgyengül.

Hagyjám, de kiderült csak az anyosoldal nem tudja nyitni a vezetőoldalt, vezetőoldalon mindig nyitja zárja ahogy kell.

rejtély.

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5742 Dátum: 2013.08.14 07:19:21 »
Nálam is fennáll a zárási hiba. Nekünk meg a jobb első csinálja a galibát.

girnyau65

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5743 Dátum: 2013.08.17 16:04:02 »
Tisztelt Mindenki:-)

Most vásároltam egy 2009-es évjáratú Yarist, melyhez sajnos nem kaptam felhasználói kézikönyvet. A kérdésem az ECO funkcióval lenne, hogy pontosan mit takar? Alapjáratban leállítja a motort? Van egy kapcsoló a kézifék mellett, de se benyomva se kikapcsolva semmit nem tapasztalok, a műszerfalon ECO off jelzés világít.
A segítséget köszönöm.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5744 Dátum: 2013.08.24 07:55:04 »
Egyik tanulóm igen nehéz eset... tegnap óta azon töröm a fejem, hogy vajon sikerült-e tönkretennie a sebváltómat/diffimet/féltengely-kihajtásomat  :cry:

Sztori: néhány (talán 5) nappal ezelőtt egy alkalommal, országútról lakott területre visszaérve, sikerült 50-es tempónál EGYESBE visszarámolnia a váltót, és fel is engednie (ugrásszerűen persze) a kuplungot  :helpsmilie: :no: ... A hangjelenség leírhatatlan, és a kocsi akkorát lassult, mintha egy jó masszívat fékeztem volna.

Tünetek: négy nappal először tűnt fel először, hogy a kocsi alól fura, véletlenszerű ütemű és időtartamú, száraz korcogó-percegő-recsegő hang hallatszik  :wacko: ... főleg egész kis sebességgel gurulva (pl. parkolóhelyre beállás közben) lehet hallani, és leginkább akkor jelentkezik, mikor a kormány el van fordítva. Semmivel nem függ össze, csak azzal, hogy kizárólag menet közben hallható. Ha állóra fékezek, elhallgat. Az intenzitása, időtartama, gyakorisága teljesen véletlenszerű. De ott van, állandóan. Kiváltképp jól hallható olyankor, mikor valami házfal vagy ilyesmi visszaveri a hangot. Az autó alól jön, elölről. Bal elölről (ahol ugye a váltó és a diffi van).

Hogy nagyobb sebességnél is szól-e, nem tudom... 20-25-ös tempónál a motor- és gördülési zaj már elnyomja.

Vannak kísérő jelenségek is  ::) ... csak ezekről nem tudom eldönteni, hogy bebeszélem-e őket magamnak, vagy tényleg újak, és összefüggenek a másikkal  :lol: ... konkrétan a következőket véltem felfedezni:

- kis sebességnél (főleg egyesben), gyorsítás közben halk, a motor fordulatszámával arányosan változó fütyülő hang... mint valami turbó. Szerintem ez eddig NEM volt!

- lomhább lett az autó  :wacko: ... ebben majdnem biztos vagyok, mert tegnap este pl. nekifutottam óra szerint 60-al, négyesben egy emelkedőnek, és a végére a szokásos 53-54 helyett az autó 45-ig lassult, vissza kellett tennem hármasba  ::) ... olyan volt, mintha menne a klíma (nem ment, persze).

- fura szagot vélek érezni, megállás után... jön be a nyitott ablakon. Ötször-hatszor is mintha megcsapta volna az orromat tegnap. Olajszag - váltóolaj. Annak ugye elég jellegzetes szaga van, egész más mint a motorolajé.

-------------------------

Jajjaj...  :helpsmilie:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )