Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557645 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4950 Dátum: 2016.04.20 22:23:08 »
Teszek egy próbát, hátha valakit érdekel:

Eladó jó állapotú, gyári Toyota, alumínium, műanyag kulcsos tetőcsomagtartó.
Toyota Corolla Verso-ra való (2004-2008).
Ár: 25eFt.

Pont ma reggel vettem.... Ha előbb írod lehet tőled veszem :)

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4951 Dátum: 2016.04.20 22:26:37 »
Ez nálam is így van..
Most meg, h meleg van (néha) nem indul a klima, hiába van autón. Letekerem LO-ra és a kinti langyi levegőt fújja, ahelyett, h beindítaná a klímát. Azt nekem kell manuálisan kapcsolni.

A klímát kapcsolni kell ahhoz hogy menjen nem? Én beállítom pl 20 fokra, kint van 28, akkor se kapcsol be a klíma, hanem csak fújja a levegőt elég vadul, de a klímát nekem kell benyomni hogy hideget fújjon. Vagy ennek nem így kéne működnie?
A fűtés részét ma reggel teszteltem, szintén 20 fokra állítva reggel 7 körül volt és fűtött szépen.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4952 Dátum: 2016.04.20 22:27:46 »
Pont ma reggel vettem.... Ha előbb írod lehet tőled veszem :)
Lassú voltam!
Majd legközelebb!

tartlev

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Corolla Verso
« Válasz #4953 Dátum: 2016.04.20 22:32:43 »
...ha már audióról beszélgetünk - van arra valami esély, hogy a régi (és így írott CD-t és MP3-at nem kezelő) fejegységet újra cserélve működjenek a műszerfali kezelőgombok? Ha igen, mit kell néznem a vásárlandő fejegység leírásában?
(végül is nekem elég, ha a bekapcsológomb meg a kormányon lévő hangerőszabályzó működik, akkor olyat veszek aminek van távirányítója, a többit megoldom azzal)

Esetleg ha csak azért cserélnéd, hogy az mp3-at vigye, akkor javaslok egy jobb FM transzmittert. Az enyém olyan 8-10e körül volt (használtam 5e-ért vettem a másik kocsiba már ugyanilyet), minden hiba nélkül szépen megy, nincs háttérzaj, nem zavar be a rádió, tényleg semmi gondja és még távirányítója is van :) Soundfly Pro a neve/márkája

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4954 Dátum: 2016.04.20 22:33:57 »
Lassú voltam!
Majd legközelebb!

kb 4-5 év múlva tervezem a következő kocsit  :D Ha minden jól megy, akkor verso lesz szintén, majd kiderül.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4955 Dátum: 2016.04.20 22:34:54 »
Mielőtt vettem a Versot javasolták próbáljam ki a benzines 1.8-ast és a 2.2 dizelt is. A benzines nagyon jó, mivel a benzinessel kevesebb a várható gond, rövid távoknál ezt érdemes, részecskeszűrő, turbótöltő, mire hozza vissza amivel kevesebbet fogyaszt stb. nem sorolom. Szóval nagyon jó a benzines, de bizony akkor érzed, amikor kipróbálod a 2.2-est, mert az mégjobb. Fantasztikusan húz, pörög, ha kell és megy mint a gőzgép, szóval nagy dilemma volt. A dízelt válsztottuk,  136 Le-lovast, mert azt is mondták a 175 lovasban ugyanaz a blokk, a teljesítménye túl van húzva, feszítve, túlmelegszik, hengerfejes lesz és nagyon érzékeny a gázolajra, többet is fogyaszt. Azóta beigazolódtak a mesék, sokakkal beszéltem, leveleztem, meg a szerviztapasztalat is mutatja. Na a lényeg, hogy a gyakorlatban a kisebb dízel nagyon bevált, tetőboxal is tartható a 140-150-160, ha akarja az ember, de ennél fontosabb, hogy full teli is ugyanúgy megy hegyre és szerpentinen, nem hal meg az ereje, 6,6 a százezres átlag fogyasztása! Kopp-kopp: eddig nem romlott el! Ezzel együtt benzinest vennék használtan, mert beleszaladni egy szétbarmolt dizelbe, az anyagi csőd. Befecskendező rendszer, turbo, részecskeszűrő horror árak. Márpedig szar üzemanyag okosba, hidegen széttaposott és melegen leállított turbo + állandó városi használat a részecskeszűrő kiégetése nélkül, hát ez a halála.
Szeretném elmondani, hogy nem egy nagyobb BMW-ről van szó, nem terepjáróról, minden viszonylagos és nem szeretném néhány nagyon ikonikus géphez hasonlítani. Nagyszerű gépek vannak, más játszótereken játszanak, de nekem, nekünk remekül bejött a Toyota.

Nekem Yaris T-sportom volt ugye előtte, megszoktam, a jó gázreakciót, de mikor átültem a versoba meglepődtem mennyire jó, általában az elektronikus gázpedál döglöttebb szokott lenni, pl Yaris 2-ben is az van úgy tudom, ott halott a gázreakció az 1,3 benzinnél. A lényeg, hogy én pozitívan csalódtam, szerintem pont úgy megy, ahogy kell, lehet vele előzni, pörgetve húz is rendesen, a hangja is szép, de ez a kocsi nem erre van, beülök, hátradőlök, betartom a szabályokat, eszem ágában sincs agresszíven nyomni a gázt, csak megyek és megyek kényelmesen, csöndesen :) Hosszabb távon tempomattal, nekem ez így bőven elég, lehet öregszem, de imádok buszozni :) Nem vágyom vissza a laposabb autókhoz, de még az erő sem hiányzik nagyon, bőven tudja, amit kell. Gyerekkel meg amúgy sem szoktam száguldozni.
Nekem bejött a kocsi, ugyan dízelt még nem vezettem ebből, csak avensisből, ott a sima alapmotorral is nagyon megy, nyilván itt is a dízel lenne a király, de használtan ennyi idősen biztos nem vennék olyat.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4956 Dátum: 2016.04.20 22:58:07 »
A klímát kapcsolni kell ahhoz hogy menjen nem? Én beállítom pl 20 fokra, kint van 28, akkor se kapcsol be a klíma, hanem csak fújja a levegőt elég vadul, de a klímát nekem kell benyomni hogy hideget fújjon. Vagy ennek nem így kéne működnie?
Dehogynem. Bekapcsolás nélkül egy gép/berendezés sem üzemel...
music     

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4957 Dátum: 2016.04.20 22:59:45 »
kb 4-5 év múlva tervezem a következő kocsit  :D Ha minden jól megy, akkor verso lesz szintén, majd kiderül.
Mond mi lesz a következő, hogy felkészülhessek!

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4958 Dátum: 2016.04.20 23:11:03 »
Mond mi lesz a következő, hogy felkészülhessek!

Egyelőre verso szintén :) Bár az új verso beltere nagyon nem tetszik...

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re:Corolla Verso
« Válasz #4959 Dátum: 2016.04.20 23:13:44 »
Nézegettem az A oszlopot, de nem látom a légzsák jelzést, hátul igen, ez jó így? :) A függönylégzsáknak elöl is kéne lennie nem?

A középkonzol tetején lévő tároló fedele ugye sokaknál rossz, de ennek úgy kéne működnie, hogy megnyomom középen és kiugrik?

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4960 Dátum: 2016.04.21 09:02:43 »
Nézegettem az A oszlopot, de nem látom a légzsák jelzést, hátul igen, ez jó így? :) A függönylégzsáknak elöl is kéne lennie nem?

Ha a függönylégzsáknál a matrica hiányzik csak, akkor semmi gáz. Elvileg ki lehet kopogtatni mi van ott, ill. van-e ott valami.
Nem tudom nekem még minden ilyen matrica dolog maradandóan a helyén van.
Más. A középkonzol tetején lévő tároló fedele ugye sokaknál rossz, de ennek úgy kéne működnie, hogy megnyomom középen és kiugrik?
Igen, nyomod és felugrik. De nem ugrik fel. Izélgetni kell, oldalt valahol hogy mégis kinyitható legyen, mondjuk kétkezes. Ez ilyen.  :cry:
De mondhatnám a kesztyűtartó ajtaját, ami rendre kiugrik és nem lenyílik szépen, hanem rázuhan az ott ülő térdére -ha nem vigyáz.
A fedele eleve, gyárilag ferde. Olyan kis izgalmak a tökéletesség mellett :-)  :sorcerer:


fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4961 Dátum: 2016.04.21 09:18:46 »
Esetleg ha csak azért cserélnéd, hogy az mp3-at vigye, akkor javaslok egy jobb FM transzmittert. Az enyém olyan 8-10e körül volt (használtam 5e-ért vettem a másik kocsiba már ugyanilyet), minden hiba nélkül szépen megy, nincs háttérzaj, nem zavar be a rádió, tényleg semmi gondja és még távirányítója is van :) Soundfly Pro a neve/márkája
köszi - igen, v.leg ez lesz a megoldás, ha nincs itt valaki akinek van tapasztalata a fejegység cseréről, akkor nem vágok bele a bizonytalanba.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4962 Dátum: 2016.04.21 21:48:58 »
Dehogynem. Bekapcsolás nélkül egy gép/berendezés sem üzemel...
Dehogynem. Az automata kapcsolná, ha kell. Hisz az elvárás ez esetben a kívánt hőfok, és érje el a beépített műszaki tartalommal. Így van pl a Honda Accordban.
Na de meg lehet ezt így is szokni.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4963 Dátum: 2016.04.21 21:51:28 »


A középkonzol tetején lévő tároló fedele ugye sokaknál rossz, de ennek úgy kéne működnie, hogy megnyomom középen és kiugrik?
Amúgy igen. De ezt is másképp gondolták.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4964 Dátum: 2016.04.21 21:55:48 »
Amúgy igen. De ezt is másképp gondolták.
De különben nagyon szerethető. Emléxem korábban nekem nem tetszett a műszerfala. Túl "modern" volt. Ma már nincs gondom vele.
Prius 2 - a mosolygós autó.