Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557662 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2235 Dátum: 2009.11.26 17:20:58 »
Neked 5 év garancia van a COV-odra?? Én bezzeg (ha jol emlékszem) csak egy évet kaptam, ami pár honap és le is jár!!

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2236 Dátum: 2009.11.26 20:28:35 »
Most megneztem a szamlat, csak a 4 l Helix ultra 5w-40 meg a hátsó fékbetét lett cserélve. (72645-kmnél)

Jó lenne tudni a váltóval kapcsolatos tapasztalatokat. Lehet, hogy ez tipus sajátosság?

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2237 Dátum: 2009.11.26 20:33:57 »
Neked 5 év garancia van a COV-odra?? Én bezzeg (ha jol emlékszem) csak egy évet kaptam, ami pár honap és le is jár!!
Itten (B) eleve alapban 5 év garival adják ezeket, minden különösebb csinnadratta, vagy hiszti nélkül...  :yes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2238 Dátum: 2009.11.26 21:47:33 »
Az olaszoknál is "5 Anni di Garanzia" - hogy ez milyen szépen hangzik, muszáj volt leírnom  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2239 Dátum: 2009.11.26 21:48:04 »
Meg valami... mikor kell ezeknel vezermuszijat cserelni?! Csak hogy az ismerosoket tudjam mire kesziteni.
Jah tényleg, ez még szíjas motor... Nemtom mikor kell cserélni - 105 ezer rémlik, de nem biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Steve OP

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 105
Re: Corolla Verso
« Válasz #2240 Dátum: 2009.11.26 22:06:21 »
Neked 5 év garancia van a COV-odra?? Én bezzeg (ha jol emlékszem) csak egy évet kaptam, ami pár honap és le is jár!!
Itten (B) eleve alapban 5 év garival adják ezeket, minden különösebb csinnadratta, vagy hiszti nélkül...  :yes:

Akkor lehet én emlékszek csak rosszul, de az rémlett, hogy tavaly egy évet mondtak nekem Győrbe a Toyota Twinesek. Majd előkeresem a papirokat...

Egyébként nem tudjátok mennyiért lehet egy hátso lökháritothoz hozzájutni, akár bontotthoz?? Tnap a nejemnek sikerült vhogy tolatoradar+kamerával együtt is nekitolatnia egy beton oszlopnak és attol tartok nem tudják majd megforrasztani, igy lehet muszály lesz másik lököst keresnem - egy helyen megtörött a műanyag, egy helyen meg pár centibe szétrepedt a merevitésnél :-( most ment el először az én kocsimmal :-( hamar felavatta.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2241 Dátum: 2009.11.27 09:19:01 »
"5 Anni di Garanzia"
Ketfele van itt is:
3 anni di Garanzia o fino al 100.000km
5 anni di Garanzia o fino al 160.000km


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2242 Dátum: 2009.11.27 09:43:49 »
Meg valami... mikor kell ezeknel vezermuszijat cserelni?! Csak hogy az ismerosoket tudjam mire kesziteni.
Jah tényleg, ez még szíjas motor... Nemtom mikor kell cserélni - 105 ezer rémlik, de nem biztos.

Koszi. Talaltam olyat, hogy 6ev, vagy 60000 merfold, ami egybevag a te emlekezeteddel. Szoval ha megveszik, akkor ezzel kell kezdeniuk.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2243 Dátum: 2009.11.29 12:29:27 »
Egy kedves ismerosom kinezett egy Versot.
Tegnap megneztuk az autot es vezettuk is. Nem olyan rozsas a helyzet.
Nagyon torve nem volt, de mindket lokharito fujva volt. Sajna a jobb elso fenyszoro is kapott egyet: oldalrol nezve apro hosszanti repedesek vannak benne.
Az szervizekrol az osszes szamla megvolt, vegig tudtuk kovetni. A ficko szerint volt cserelve 90nel vezermuszij, de ennek semmi nyoma nem volt a szamlakon...
Az auto szepen indult (nem gyari akksi) hidegen melegen is szep egyenletesen jart. Beulve ert az elso pofon: vilagito Check engine lampa  :ph34r:
Kerdesunkre a ficko vmi pumpa kenesere fogta. Kerdeztem milyen pumpa, nem tudja  :shifty:
Aztan a probauton az elso ami feltunt, hogy huhog a turbo. De nagyon erosen. En meg ekkora turbo hangot csak youtubon lattam azt is a versenygepeknel  :wacko: A ficko szerint csak hidegen es kulonben is, minden td-nek ilyen (ulne be a csaladunk autoiba) Hat melegen is megmaradt, sot kivulrol amikor elment az autoval is lehetett hallani.
A valtonal vmi nem koser, 3-4-nel a szoknya alol vmi femes, lotyogos-kattanasok hallattszanak, es maga a valto is eleg lotyogos, Toyotaban meg ilyet nem ereztem (egy renaulthoz kepest feszes meg igy is)
Visszaerve megkerdeztuk kiolvasna-e a kodot es adja ide. Erre bepattant a kocsiba es se szo se beszed, athajtott a szomszedban levo Toyota szalonba....(kicsike osszefonodas lehet, mert meg az udvaron is volt egymasba nyilo kapu...) Mi is odaertunk gyalog mire kiert a toyotas szerelo a kutyuvel. Ket szot szolt: "Pumpa di benzina" ezt en uzemanyagszivattyunak forditottam magamban. Mire visszakerdezhettem volna, el is parolgott.
Persze az elado nyomta a dumat, hogy 1 ev gari, mielott megvesszuk O kicsereli ami a hibat okozza stb.... Hat... nagyon nem gyozott meg mindez.

Masreszt pedig: autokereskedo es az auto egyaltalan nem volt kiglancolva. Koszos belter, amin latszott, hogy kisgyerek ult hatul gyerekulesben (labnyomok a jobb elso ules hatan kis ropi maradekok). A hibat sem tunteti el, javitja meg. Csak akkor javitana meg, ha meg akarjuk venni. Ez tetszett.

A Ti velemenyetek is az ami az enyem... ?!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #2244 Dátum: 2009.11.29 12:50:18 »
Keress másikat... Én ezt tenném.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla Verso
« Válasz #2245 Dátum: 2009.11.29 13:11:04 »
A Ti velemenyetek is az ami az enyem... ?!
Hát ha a te véleményed az, hogy ezt az autót nagyon gyorsan el kell felejteni, akkor egyezik a véleményünk  :yes:

Ott indulna a dolog, hogy turbócsere... Ehh, bagatell összeg... Na ne.

És tudjátok, mi a baj? Hogy pontosan ezeket a leharcolt, széthajtott, eladásra tessék-lássék "megjavított" xarládákat hordják be Olaszországból (is) a mi drága neppereink  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #2246 Dátum: 2009.11.29 15:23:24 »
A Ti velemenyetek is az ami az enyem... ?!
Hát ha a te véleményed az, hogy ezt az autót nagyon gyorsan el kell felejteni, akkor egyezik a véleményünk  :yes:

Ott indulna a dolog, hogy turbócsere... Ehh, bagatell összeg... Na ne.

És tudjátok, mi a baj? Hogy pontosan ezeket a leharcolt, széthajtott, eladásra tessék-lássék "megjavított" xarládákat hordják be Olaszországból (is) a mi drága neppereink  :censored:
A huhogó turbó, az olyan előjel, melynek hallatára és gyorsan elmennék 3-4 várossal arrébb. :surrender: A többire nem reflektálnék inkább...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2247 Dátum: 2009.11.29 15:34:24 »
Koszonom, en is ezeket mondtam az ismerosomnek.  :no:
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.29 15:39:57 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #2248 Dátum: 2009.11.30 20:00:12 »
Koszonom, en is ezeket mondtam az ismerosomnek.  :no:


Hát ahogy az olaszok menni szoktak....
viszont, szerintem érdemes ezen az oldalon is szétnézni:
http://www.topcar.be/default.aspx
nem nagy dolog beirni a tipusnal, a Toyotat, meg a Modele nél a Corolla versot, most éppen 56 COV van az ajanlatban.
A Wizzair meg kihoz Charleroiba ami 50 km Brusseltol.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corolla Verso
« Válasz #2249 Dátum: 2009.12.01 14:43:20 »
Koszi a tippet  :flowers: De azt hiszem nem fognak vele elni. Nem ragaszkodnak egyik tipushoz sem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX