Szerző Téma: Corona  (Megtekintve 308183 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #390 Dátum: 2009.07.23 19:59:24 »

a spaniferre gondoltam

Ja, de nem azt írtad, igy ezexerint félreértettem, amit gondoltál.  Belátom gyarolóságomat.
De látom, hogy kleingy segített.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #391 Dátum: 2009.07.27 18:08:01 »
Na, akkor kissé megkésve beszámolnék a 2. donor-Coronám beszerzési akciójáról...

Szóval, Keszthelyen sikerült fellelni ezt az autót, eredetileg 70 ezerre tartotta az eladó, végül 45 ezerben állapodtunk meg. A kocsi egy pontosan ugyanolyan, facelift előtti (tehát valszeg 79-es vagy 80-as) 1.8-as Liftback, mint amilyen az enyém is  :yes: ... Külön mázli, hogy a beltér ugyanolyan színű. A különbség abban áll, hogy ez GL felszereltség, míg az enyém csak DX, ebből adódóan vannak kisebb eltérések (pl. ajtókárpitok), de a lényeg, hogy a szín ugyanaz. Német autó volt, ami valamikor 93-94 környékén került Magyarországra, de itthon aztán nem sikerült forgalomba helyezni, így mostanáig csak állt elfeledetten. Mást a történetéről nem tudok, az egyetlen papír, amit kaptam hozzá, egy német AU (zöldkártya) igazolás 93-ból, melyből kiderül, hogy ekkor ott a KUN-ZP 92 rendszámot viselte. 96 ezer kilométert mutat a számlálója, és a beltér állapota alapján biztos vagyok benne, hogy ez valós is  :) ... Ja, és automata, így tehát van végre egy tartalék váltóm is.

Ebből adódóan viszont vontatni persze nem lehetett volna, még akkor sem, ha bevállalom, hogy 170 km-en át haladunk közutakon a mindenféle papír nélküli autóval  :wacko: ... (nem vállaltam volna). Tehát: tréler. Kaposváron sikerült kölcsönözni egyet, kemény 4 ezer pénz volt egy napra  :) ... Vontatónak meg kölcsönkértem jóbarátnéméktől az ex-Carinánkat. Mondjuk, épp határeset volt, 1.4 tonnát vontathat, ez meg nagyjából pont annyi volt (tréler önsúlya 320 kiló, autó kb. 1070-1080 kiló) ... Tehát trélert Kaposváron fölvettük, irány Keszthely.

Nem kis munka volt a másfél évtizede álló autó kerekeit felpumpálni, aztán a trélerre fölráncigálni, majd a spaniferekkel lekötözni  :sweatdrop: ... Sosem csináltunk még ilyesmit, zavarba is jöttünk kicsit, de szerencsére az eladó srác és a barátai segítettek. A hely McDon-ban kimosdottunk a mocsokból, ettünk vmit, aztán start...  :ph34r: ... Hát, emberek, mondhatom, azért az 1.6-os benzinmotort nem arra méretezték, hogy kb. 2.7 tonnát mozgasson  :whistling: ... Sík szakaszokon 70 volt a maximum, az ötöst el lehetett felejteni, a teljesen sík szakaszokat leszámítva a négyest is. Persze volt "eszem", és megszokásból Kaposvár után a sásdi útvonalon céloztam meg Pécset  :wacko: ... Hát, a Gödre előtti, az Oroszló utáni meg persze a mecseki emelkedőkön épp hogy föl bírt menni a Carina kettesben, 3500-4000-es fordulaton, padlógázzal, miközben a mutatókat fixírozva zsolozsmáztam magamban, hogy ne lassulj, ne lassulj, ne lassulj  :sorcerer: ... De, becsületére legyen mondva, kibírta, hazavitt minket a zsákmánnyal együtt, le a kalappal  :wub: ! És még csak nem is evett sokat - saccom szerint ebben a hardcore üzemmódban is 10 liter alatt maradt  :hug:

Maga a zsákmány pedig így néz ki:











Szóval, nagy ...

... volt, de megérte  :D !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #392 Dátum: 2009.07.27 18:19:30 »
Külön izgalmat okozott, hogy Kaposvár magasságában a trélernek elkezdett szorulni az egyik fékje, a jobb hátsó keréké  :wacko: ... Fene gondolta volna, hogy ezeknek külön tárcsa(!)fék van mindegyik kerekén! El nem tudtuk képzelni, mitől szorulhat a négyből csak az egyik fék  :?: ... Pedig szorult alaposan, mert méternyiről is lehetett érezni a sugárzó hőt, a bűzt pedig még elöl, a Carina utasterében is. Egy darabig ott álldogáltunk vidáman az éjszakában, aztán arra jutottunk, hogy csak továbbmegyünk, és néha megállunk checkolni, nem melegszik-e tovább. Így is tettünk, és mivel nem melegedett jobban (sőt), ezért rendben haza is értünk. Viszont miután lekerült róla az autó, üresen vontatva elkezdtek irtózatos hangok hallatszani  :ph34r: ... Morajlás, dübörgés, csattogás, mindenféle súrlódó-csikorgó-reszelő hangok  :eek: ... MI a jó büdös rossebb lehet ez ?!? ... Na, másnap, napvilágnál megemeltük a trélert, és kiderült, hogy a jobb hátsó kerék kvázi le akar esni a helyéről, oldalirányban 3-4 centit (!!!) mozog - szétment a kerékcsapágy  :censored: ... Gondoltam, most mégis mi a jó francot csináljak vele? Felhívtam a kölcsönzős arcot, de higgadt maradt: mondta, hogy szedjem le az érintett kereket, és vigyem vissza a futót három keréken, szerinte teher nélkül ez no para  :sorcerer: ... Hát, végül is igaza lett, mert simán visszaértem vele Kaposvárra (mondjuk, balos kanyarokban mega-óvatos voltam) - de azért mondhatom, felkavarta kissé a lelkivilágomat ez a történés  :pinch:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #393 Dátum: 2009.07.27 18:45:49 »
Gratula a vashoz....használtautón én is néztem...(váltó miatt) :D de azt családom ott tartott hogy pisztolyt tart a fejemhez,így hát letettem róla!! :( :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #394 Dátum: 2009.07.27 18:57:51 »
Grat, Mester a logisztikához. Az azért nem sámli, hogy kerékcsapágyas futóval hazaráncigálta a Carina a szerelvényt. Kapott eleget már az a futó, azt hiszem...
Murphy törvénye itt is bejött: ami el tud romolni, az el is romlik. A kölcsönzős nem számítiott fel semmit sem a "kárért"?

A donor meg szépen nézki, különösen az iker kockalámpa. Nekem ez nagyon bejön, itt szoktam elérzékenyülni, mit nem adnék, ha lehetne egy iker kockalámpás verdám valamikor...
A torinói FIAT (nem elírás, pesti szleng, Fiat 125)-nek volt iker kockalámpája annó, innen a szerelem.
« Utoljára szerkesztve: 2009.07.27 19:27:54 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #395 Dátum: 2009.07.27 19:24:08 »
Gratula a vashoz....használtautón én is néztem...(váltó miatt) :D de azt családom ott tartott hogy pisztolyt tart a fejemhez,így hát letettem róla!! :( :D
Mondjuk én gyorsan ráugrottam, alig több mint 24 órával azután, hogy felkerült a hahu-ra, már le is foglalóztam  :yes: ... Csak aztán az eladó még fönt hagyta, míg tényleg el nem hoztam. Végül is foglalózott autónál ez tényleg így szokás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #396 Dátum: 2009.07.27 19:29:26 »
Grat, Mester a logisztikához. Az azért nem sámli, hogy kerékcsapágyas futóval hazaráncigálta a Carina a szerelvényt. Kapott eleget már az a futó, azt hiszem...
Murphy törvénye itt is bejött: ami el tud romolni, az el is romlik. A kölcsönzős nem számítiott fel semmit sem a "kárért"?
Még az kellett volna  :eek: ... NEKEM okozott kellemetlenséget a dolog (késést, rohanást), nem neki  ::) ... Amúgy én is tartottam kicsit ettől, hogy nehogy megpróbálja rám kenni - de nem, tök normális volt. Amúgy mikor elhoztam a futót, még nem volt észrevehető a baj. Szóval ez tényleg Murphy volt... Jó, hogy nem kicsivel korábban jött elő, mert szvsz azt a kereket nem sok választotta el attól, hogy leszakadjon a francba. És ha ez menet közben, rajta a Coronával történik  :wacko: ... Jobb bele sem gondolni!

A donor meg szépen nézki, különösen az iker kockalámpa. Nekem ez nagyon bejön, itt szoktam elérzékenyülni, mit nem adnák, ha lehetne egy iker kockalámpás verdám valamikor...
A torinói FIAT (nem elírás, pesti szleng, Fiat 125)-nek volt iker kockalámpája annó, innen a szerelem.
Na ja, akkoriban az amiknál volt nagy divat az iker kockalámpa, aztán átvette pár japán meg európai gyártó  :yes: ... Toyotánál volt ugye a kortárs Celica meg Crown is ilyen lámpákkal; Datsunnál a Laurel; Mitsunál a Sapporo; meg az Audi 200, Coupé, Renault 9/11... Így hirtelen ezek jutottak eszembe. A 125-ös Fiat kicsit más volt, annak tényleg kocka alakúak voltak a lámpái, nem ilyen fekvő tégalalpok.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corona
« Válasz #397 Dátum: 2009.07.27 21:36:00 »
gratula. ! :wub:
kéne már egy osztálykirándulást szervezni az autóid meglátogatására.  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corona
« Válasz #398 Dátum: 2009.07.27 23:20:40 »
Asszem lassan lefoglalhatnánk Palaczknak a www.toyotamuzeum.hu domaint  :lol:
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #399 Dátum: 2009.07.31 23:03:38 »
Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, megvan végre a szakember, aki rendbehozza majd a Coronát  :yes: ... Ma reggel volt nálunk, megnézni a kocsikat... Ígérete szerint nem is annyira "majd", mert szeptemberben valszeg neki tud állni, és ha nekiáll, akkor kvázi folyamatosan csinálni is fogja, szóval ha minden klappol, még talán idén készen lesz a karosszériás része a történetnek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #400 Dátum: 2009.08.01 07:56:59 »
Az idén kész lesz a kaszni?? és ennek örülsz?? nekem 3 hete van ott a celi a kasznisnál és már szétb. az ideg hogy mikor lesz kész....jó lehet én vagyok türelmetlen...bár már 2 hete ígérgeti hogy lassan mehetek érte....hááát elég lassan!! :D Elvileg már csak a csomi van hátra!! Hétfőn reggel "állítólag" én is mehetek érte...azt már javítom is le!! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corona
« Válasz #401 Dátum: 2009.08.01 13:09:16 »
szkaresz, már most szólok, hogy lesz őszi tali! Hombre, ott a helyed, érted???  :sorcerer:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Corona
« Válasz #402 Dátum: 2009.08.01 13:31:45 »
Értem?? :D Köszi az infót!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #403 Dátum: 2009.08.01 23:24:50 »
Az idén kész lesz a kaszni?? és ennek örülsz?? nekem 3 hete van ott a celi a kasznisnál és már szétb. az ideg hogy mikor lesz kész....jó lehet én vagyok türelmetlen...bár már 2 hete ígérgeti hogy lassan mehetek érte....hááát elég lassan!! :D Elvileg már csak a csomi van hátra!! Hétfőn reggel "állítólag" én is mehetek érte...azt már javítom is le!! :D
Hát, minekutána a dolgok eddigi alakulása alapján lélekben már készítettem magam arra, hogy az autóm éves nagyságrendű időt tölt majd a lakatosnál  ::) ... Ehhez képest ez az új verzió kész expressz  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corona
« Válasz #404 Dátum: 2009.08.19 23:48:23 »
Na, felhívtam a lakatos srácot, azt mondta, szeptember 10.-e körül neki is áll  :yes: ! Úgyhogy ma már megszerveztem szerelőmmel a hajtáslánc kiszerelését is a barna Coronából; utána trélerrel egyből odaviszi a lakatoshoz, a zöldet meg odavontatjuk (annak ugye van rendszáma is).

Kérdés! A szétszedés előtt szeretném életre kelteni a barna Coronát, hogy kiderüljön, milyen állapotú a motor és a váltó. Tehát be kéne indítani, a tizenvalahány éve álló motort. Az odáig tiszta, hogy előbb olajat cserélek benne - bár a most benne lévő kinézetre nem vészes és a szintje is oké, de tizenéves olajjal nyilván nem fogom beindítani. Szóval, olajcsere. De utána milyen előkészületet tegyek? Gondoltam arra, hogy fecskendővel nyomok pár köbcenti olajat a hengerekbe, és kézzel átforgatom a motort... Szerelőm azt ajánlotta, nyomjak minimális mennyiségű hidegindító sprayt a karbiba indítás előtt, úgy könnyebben beröffen és hamarabb megjön a kenés, nomeg az önindítót sem nyektetem annyit...

Szerintetek?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )