Szavazás

Ha nem japán, Te melyikre voksolnál?

Német autók - mert precízek.
19 (46.3%)
Francia autók - mert kényelmesek.
2 (4.9%)
Olasz autók - mert szépek.
2 (4.9%)
Koreai autók - mert már hozzák a "szintet".
13 (31.7%)
Amerikai autók - mert a V8 az V8.
5 (12.2%)

Összes szavazó: 41

Szerző Téma: Egyéb autók  (Megtekintve 5041535 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #28800 Dátum: 2018.02.16 11:46:52 »
Ez először félreértettem: Avensis el lesz adva, Octavia marad :D
Én is. :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #28801 Dátum: 2018.02.16 12:37:07 »
Ez először félreértettem: Avensis el lesz adva, Octavia marad :D
Ez a lehetőség is felmerült, de ez leghamarabb 5 év múlva lehet aktuális. Kérdés, hogy érdemes-e megvenni egy 5 éves, 150e-t futott Oktit az Avensis helyett? Az Avensis 5 év múlva is ugyanilyen üzembiztos lesz és ha kell rajta valamit cserélni, az kb gombokért megy. Az Oktiban minden rettegett alkatrész ott van, ami miatt utálni lehet a használt dízeleket is. Oké, csak én használnám addig, így rajtam is múlna az üzembiztossága az 5. évre. Az is igaz, hogy a mai Octavia III Combi összességében jobb autó, mint egy 18 éves Avensis. Már amikor jó. De az Ave-t ismerem, tudom, hogy nincs és nagy valószínűség szerint nem is lesz baja. Nincs rajta semmilyen hitel, a mienk. Dilemma lesz...

Reálisabb az az elképzelés, hogy 5 év múlva az Octavia helyett jön az új céges és akkor esetleg az Avensis helyett jön majd egy Yaris hibrid az asszonynak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28802 Dátum: 2018.02.16 13:12:43 »
Az Avensis 5 év múlva is ugyanilyen üzembiztos lesz és ha kell rajta valamit cserélni, az kb gombokért megy.
Azért erre ne fogadj nagy összegben. Mondjuk ha alig használod, akkor persze, garázsban állni ugyanolyan üzembiztos lesz.
De költeni is kell rá: ennyi idő alatt azért a gumikat is illik lecserélni, mert elöregszik, abban a korban már a rozsda is felütheti a fejét stb. Bármennyire vigyázol egy autóra, bizonyos kör felett (ez szerintem kb 10 éves kor) már bármikor előjöhet bármi. Nem feltétlenül kell nagy dolgokra gondolni, szétcsúszó csatlakozók, gázpedáljeladó, szivárgó csövek, elöregedő gumialkatrészek és még sorolhatnám. Az autók (is) folyamatosan öregszenek még akkor is ha óvjuk és csak a garázsban áll.
Nálam is ez van a Corollánál. Le is kéne cserélni, de egyrészt alig járok vele (arra pedig teljesen jó), másrészt most lakáscsere a prioritás. Ha nem akarnánk lakást venni, már rég lecseréltem volna. Pedig szeretem, de öregszik, egyre többet kell rá költeni.
Mondjuk két esetben van olyan, hogy azonnal eladom:
- felüti a fejét a rozsda (én nem állok neki a véget nem éri lakatolásnak)
- egyszer otthagy az útszélén (akár milyen pici hiba miatt is)
+1 ha megint bexarik a váltója. 
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Egyéb autók
« Válasz #28803 Dátum: 2018.02.16 13:22:40 »
Bepi már rengeteget költött az Ave-ra mire felhozta erre a szintre.  nem éri meg olcsón eladni. semmit nem ér ma már egy 15-20éves autó. csak használati értéke van.

bár idegesítő ha az ember nem jár hetekig egy kocsival. akkor meg minek?   nekem a skoda reggel-du apataxi , hétvégén teherautó.  szombat este buli ,  bangbus.  :whistling:

tegnap is berepült 10 db OSB lap 
a sz.t is kihajtom belőle. nem fogom 300ért aladni és realizálni egy millás bukót.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #28804 Dátum: 2018.02.16 13:29:13 »
Rengeteget költöttem rá? Mennyit? A 120e Ft sok a motorfelújításra? Szerintem nem. Amiket költöttem rá, az szépítés, nem kellett felhozni sehonnan, mert eleve jó volt. Rozsda továbbra sincs, egy kicsi se. Nem kell/kellett bütykölni sem. Minden, amit csináltam rajta, az kizárólag az én maximalizmusom, karbantartás, megelőzés, konzerválás. Ennyi.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Egyéb autók
« Válasz #28805 Dátum: 2018.02.16 13:32:22 »
Azért erre ne fogadj nagy összegben. Mondjuk ha alig használod, akkor persze, garázsban állni ugyanolyan üzembiztos lesz.
De költeni is kell rá: ennyi idő alatt azért a gumikat is illik lecserélni, mert elöregszik, abban a korban már a rozsda is felütheti a fejét stb. Bármennyire vigyázol egy autóra, bizonyos kör felett (ez szerintem kb 10 éves kor) már bármikor előjöhet bármi. Nem feltétlenül kell nagy dolgokra gondolni, szétcsúszó csatlakozók, gázpedáljeladó, szivárgó csövek, elöregedő gumialkatrészek és még sorolhatnám. Az autók (is) folyamatosan öregszenek még akkor is ha óvjuk és csak a garázsban áll.
Hát, elvi lehetősége a hibának a kor előrehaladtával növekszik, ez tény. De jelenleg semmi nem érződik rajta. Nem érzem úgy, hogy öregszik az autó. Remélem, talizunk a nyári találkozón, Kakucson, odaadom, kipróbálhatod, szerintem nem fogsz cáfolni. Ódivatú autó a maiakhoz képest, de műszakilag stabil. Futómű, fék, kormány, váltó, stb nem kotyog, motor szépen jár, olajat nem fogyaszt. Pusztán a kora indokolhatja a cserét, az állapota nem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28806 Dátum: 2018.02.16 13:46:07 »
Hát, elvi lehetősége a hibának a kor előrehaladtával növekszik, ez tény. De jelenleg semmi nem érződik rajta. Nem érzem úgy, hogy öregszik az autó. Remélem, talizunk a nyári találkozón, Kakucson, odaadom, kipróbálhatod, szerintem nem fogsz cáfolni. Ódivatú autó a maiakhoz képest, de műszakilag stabil. Futómű, fék, kormány, váltó, stb nem kotyog, motor szépen jár, olajat nem fogyaszt. Pusztán a kora indokolhatja a cserét, az állapota nem.
Persze, nem kérdés, hogy patika állapotban van, csak azt ne mondjuk, hogy 5 év múlva is ugyanilyen üzembiztos lesz. Addigra 23 éves lesz  :excl: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Egyéb autók
« Válasz #28807 Dátum: 2018.02.16 13:56:26 »
toyotáknál nem számít a 23 év. a gumitömitések, egyéb VW-ben ötévesen elporló dolgok ott még tartani fognak
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Egyéb autók
« Válasz #28808 Dátum: 2018.02.17 15:10:58 »
- egyszer otthagy az útszélén (akár milyen pici hiba miatt is)
Gázpedál jeladós hiba?
Szóval mi lesz az utód? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28809 Dátum: 2018.02.17 21:33:08 »
Gázpedál jeladós hiba?
Szóval mi lesz az utód? :D
akkor nem hagyott ott, hazajöttem vele  :D . Igaz kicsit furám néztek rám a dugóban, hogy miért megy folyamatosan 4400-as fordulaton az autó, de nem számít  :whistling: . Itthonról a ház elől vitte el a tréler, mert azt gondoltam, hogy nem araszolnám vele még egyszer végig a várost.
Kéne már valami utód, már vágyom a változatosságra, de racionálisan még maradnia kell.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28810 Dátum: 2018.02.17 21:36:30 »
toyotáknál nem számít a 23 év. a gumitömitések, egyéb VW-ben ötévesen elporló dolgok ott még tartani fognak
23 éves autó, azért 23 éves, akármit mondasz. Az már napi használatra alkalmas lehet persze, de azért ne mondja nekem senki, hogy ugyanazt az üzembiztosságot tudja, mint egy új. Ezt egyszerűen nem hiszem el.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Egyéb autók
« Válasz #28811 Dátum: 2018.02.18 00:05:38 »
23 éves autó, azért 23 éves, akármit mondasz. Az már napi használatra alkalmas lehet persze, de azért ne mondja nekem senki, hogy ugyanazt az üzembiztosságot tudja, mint egy új. Ezt egyszerűen nem hiszem el.
Volt olyan kocsim ami nullkilométeres korától volt és 25 éves koráig bárhova el mertem vele indulni. Akkor produkált olyat, hogy az ékszíjtárcsa gumicsillapító gyűrűje elszakadt és emiatt a generátort hajtó ékszíj elszakadt, de ennyi. Megkockáztatom, hogy a 2005 környékén készül Avensis, Corolla, Corolla Verso is hozza ezt a szintet.
Inkább az van, hogy az ember bizalma rendül meg, mert nem tudhatja, hogy mire terveztek a mérnökök, vagy hogy a legyártott részegység milyen minőségben sikerült, mikor fog megfáradni az anyag benne..
« Utoljára szerkesztve: 2018.02.18 00:07:41 írta Silent »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Egyéb autók
« Válasz #28812 Dátum: 2018.02.18 07:47:38 »
akkor nem hagyott ott, hazajöttem vele  :D . Igaz kicsit furám néztek rám a dugóban, hogy miért megy folyamatosan 4400-as fordulaton az autó, de nem számít  :whistling: . Itthonról a ház elől vitte el a tréler, mert azt gondoltam, hogy nem araszolnám vele még egyszer végig a várost.
Kéne már valami utód, már vágyom a változatosságra, de racionálisan még maradnia kell.

volt tréleren a cori? és nem is a váltógond alkalmával? ezt nem is tudtam.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Egyéb autók
« Válasz #28813 Dátum: 2018.02.18 07:51:17 »
23 éves autó, azért 23 éves, akármit mondasz. Az már napi használatra alkalmas lehet persze, de azért ne mondja nekem senki, hogy ugyanazt az üzembiztosságot tudja, mint egy új. Ezt egyszerűen nem hiszem el.

speciel Bepi kocsijával el mernék indulni. a többi 99% 23 évessel nem.
nekem 23 évesen a corollával simán lementem Splitbe meg mindenhova. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Egyéb autók
« Válasz #28814 Dátum: 2018.02.19 08:46:00 »
volt tréleren a cori? és nem is a váltógond alkalmával? ezt nem is tudtam.
Igen 2015 decemberében. A gázpedál jeladó tönkrement és folyamatosan 4400-es fordulaton pörgött a motor. Ezt hazafelé menet a Gellért rakparton kezdte, így araszoltam végig ott a dugóban, majd a budafoki úton. Szerinted hogy néztek rám a gyalogosok? :-) .
Azt gondoltam, hogy valami szivató vagy egyéb gond, ami ha lehül jó lesz, ezért otthagytam az autót a gyerek bölcsije előtt, mi hazasétáltunk, de estére mikor visszamentem érte hidegen is ezt csinálta. Nem akartam így végigaraszolni a várost Budakesziig, így maradt a tréler. 12 ezer volt a tréler, 38 a jeladó cseréje, kerek 50-es volt a történet.

Amitől most tartok az a féltengely és a generátor, a tapasztalatok szerint ez a kettővel várható gond...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...