Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3755803 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12075 Dátum: 2016.11.24 11:33:07 »
T22-ben mind a tükörállító gombnak, mind pedig a fényszórómagasságállító tekerentyűnek VAN háttérvilágítása, szóval ez egy downgrade a T25-ebn sajnos.

Igen, ez nagy visszalépés volt. 3 T22-est is hajtottam, 1 db facelift utáni volt közülük, és még abban is meg volt világítva (4 irányba mutató kis nyilacskák és a L és R feliratok).
A T25-ös kapott elektromos tükörbehajtást, de a megvilágítás érthetetlen okok miatt kimaradt belőle.  :hmmmm:

T25-ös fénysz. magasságállítása szerintem meg van világítva, valaki majd nyilatkozik róla.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12076 Dátum: 2016.11.24 11:46:17 »
Igen, ez nagy visszalépés volt. 3 T22-est is hajtottam, 1 db facelift utáni volt közülük, és még abban is meg volt világítva (4 irányba mutató kis nyilacskák és a L és R feliratok).
A T25-ös kapott elektromos tükörbehajtást, de a megvilágítás érthetetlen okok miatt kimaradt belőle.  :hmmmm:

T25-ös fénysz. magasságállítása szerintem meg van világítva, valaki majd nyilatkozik róla.  ;)

Itt látható, hogy mely kapcsolóknál jelölnek külön cserélhető izzót.
Ez még nem jelenti feltétlenül azt, hogy ahol nem jelölik, ott nincs is világítás, de szerintem nagy százalékban azért ez igaz lehet.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12077 Dátum: 2016.11.24 11:54:28 »
Pont annak a nyavalyás tükörbehajtónak hiányzik a legjobban a fénye.. :) Amúgy én speciel még nem próbáltam gyújtás nélkül, általában még járó motornál csukom be és már járó motor mellett nyitom a tükröket ha olyan helyen parkolok. Ami még hasznos volna, az az automata tükörbehajtás központi zárás esetén, ezt nem lehet beállítani a T25-nél fedcomp-on igaz?
Hát megszokás kérdése, én úgy vagyok vele, hogy ha megérkeztem, leállítom a motort, kiszállok, rendezem a gyerekeket, aztán körbenézem a kocsit mindent jól hagytam-e, ja be kéne hajtani a tükröt. Beül, gyujtást ráad, gombot megynom, kiszáll - baromság így.
Utólagos modullal elvileg orvosolható, ezt Avensis-re írják, de a Verso-ba rendeltem, meglássuk jó lessz-e.

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12078 Dátum: 2016.11.24 14:23:44 »
Persze lehet úgy is közlekedni, de én speciel szeretem, ha van visszajelzése annak, ami meg van világítva gyárilag.  ;) A váltókulissza esetében meg talán azért nem is mindegy, hogy éppen hová kapcsol az illető (igaz kb 5 perc után már vakon is megy, de jobb a békesség ;) ).

De pl a tükörállítás gombjait nem értem miért nem voltak képesek kivilágítani...  :no: :hmmmm:
Illetve hiányolom, hogy a hátsó ajtókban nincsen kilépőfény, egyszerűbb lenne talán azokat a márkákat felsorolni, amelyekben nincsen, mint amelyikben van. Igaz még így is előrelépés volt a T25-ös, hiszen az első ajtókban van világítás, a T22-esben egyáltalán semmi se volt.
Pedig a hátsó ajtókon is van egy kis Avensis feliratos lapka ,ami talán a kárpitrögzító csavart takarhatja ...más funkcióra nem tudok gondolni.
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Fox11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 296
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12079 Dátum: 2016.11.24 15:10:24 »
A tükörbehajtó gombban van izzó? Nálam nem világít,és bizony nehezen találom meg.

Fortuna71

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12080 Dátum: 2016.11.24 15:26:42 »
Hát megszokás kérdése, én úgy vagyok vele, hogy ha megérkeztem, leállítom a motort, kiszállok, rendezem a gyerekeket, aztán körbenézem a kocsit mindent jól hagytam-e, ja be kéne hajtani a tükröt. Beül, gyujtást ráad, gombot megynom, kiszáll - baromság így.
Utólagos modullal elvileg orvosolható, ezt Avensis-re írják, de a Verso-ba rendeltem, meglássuk jó lessz-e.
Ez engem is érdekelne nekem is csak gyujtáson müködik rendszerint elfelejtem becsukni (eddig nem volt ilyen extra az autoimban) ha beszerelted ird meg légyszives a tapasztalatokat ha jo lesz rendelek én is köszönöm.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12081 Dátum: 2016.11.24 15:28:15 »
Ez engem is érdekelne nekem is csak gyujtáson müködik rendszerint elfelejtem becsukni (eddig nem volt ilyen extra az autoimban) ha beszerelted ird meg légyszives a tapasztalatokat ha jo lesz rendelek én is köszönöm.
Leírom a tapasztalatokat majd a Verso fórumrészben.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12082 Dátum: 2016.11.24 20:10:52 »
Most, hogy megtudtam, 11 éven át nem világított éjszakánként nekem a t25-s szerelmem tükörállítója, nem is tetszik többé. :nonono:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12083 Dátum: 2016.11.24 20:42:51 »
Most, hogy megtudtam, 11 éven át nem világított éjszakánként nekem a t25-s szerelmem tükörállítója, nem is tetszik többé. :nonono:
[rohog]

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12084 Dátum: 2016.11.24 21:37:09 »
Sziasztok.

A mai nap szerelőnél voltam hűtővizet beméretni.Mondtam a szakinak h nézze meg a kuplungot mert elég fent fog...Tökéletesen kiemel,nem csúszik még...Szerelő azt mondta ez még elmegy jópár ezret, de olyan aktív használat mellett amit folytatok(sok az autópálya...de sajnos városon belül is, ami eléggé nyírja) hamarosan cserebere lesz...Azt h mi milyen állapotban van és h csak tárcsát elég e cserélni,szétszedés után tudja megmondani.Egyenlőre még nem foglalkozom komolyabban vele csak tapogatózok h mi mennyibe lenne...Unix oldala több márkát említ..kérdés melyik az ami megfelelő lenne..?
Szerelési költségre 30e t mondtak...Gondolom akad itt a fórumon olyan,akinek csináltak már hasonlót.Kíváncsi lennék a tapasztalatokra?! Köszi

Hello.

Lassan 1 éve, hogy én is kuplungcserére kényszerültem. A jelenség nekem is hasonló volt: fent fogott, a pedál meg elég kemény volt. Nekem már időnként megcsúszott kisebb sebességfokozatban, hirtelen gázadáskor.
Ha jól emlékszem LUK szettet (tárcsa, szerkezet, kinyomócsapágy) raktam bele, de nem vennék rá mérget.
Igazából ha szetteben veszed kedvezőbb az ára. Ha megint cserélném akkor se kockáztatnám meg csak a tárcsát cserélni és visszarakni a régi kinyomócsapágyat és szerkezetet még így se, hogy magamnak csináltam és nem kellett munkadíjat fizetnem.
Nem tudom igazából mire vagy kíváncsi konkrétan?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12085 Dátum: 2016.11.25 00:30:29 »
Most, hogy megtudtam, 11 éven át nem világított éjszakánként nekem a t25-s szerelmem tükörállítója, nem is tetszik többé. :nonono:

Azért ha csak ennyi gondod volt vele, talán még nem kell megszabadulni tőle.  :D ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12086 Dátum: 2016.11.25 10:58:39 »
Hello.

Lassan 1 éve, hogy én is kuplungcserére kényszerültem. A jelenség nekem is hasonló volt: fent fogott, a pedál meg elég kemény volt. Nekem már időnként megcsúszott kisebb sebességfokozatban, hirtelen gázadáskor.
Ha jól emlékszem LUK szettet (tárcsa, szerkezet, kinyomócsapágy) raktam bele, de nem vennék rá mérget.
Igazából ha szetteben veszed kedvezőbb az ára. Ha megint cserélném akkor se kockáztatnám meg csak a tárcsát cserélni és visszarakni a régi kinyomócsapágyat és szerkezetet még így se, hogy magamnak csináltam és nem kellett munkadíjat fizetnem.
Nem tudom igazából mire vagy kíváncsi konkrétan?
Énis ugy cseréltetném le hogy kompletten....Neked ez a LUK mint márka bevált...tehát jól működik a kuplung,jó választás volt?
Unix tól tudok kedvezményesen rendelni ott 5 márkát hoz: LUK,SACHS,Exedy VALEO,ashika...Igencsak nagyok az árkül.szerkezet terén... :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2016.11.25 11:02:08 írta Laller85 »

Endre001

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12087 Dátum: 2016.11.27 11:59:53 »
Igen, teljesen jó. Kb 16 ezer km tettem azóta bele, olyan mint amikor beraktam.


Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12088 Dátum: 2016.11.27 13:55:33 »
A tükörbehajtó gombban van izzó? Nálam nem világít,és bizony nehezen találom meg.
Ezt a horrorisztikus problémát a birtoklás első estéjén fedeztem fel. Felkapcsoltam a beltéri világítást, megnéztem hogy néz ki a tükör állítgató panelje, majd lekapcsoltam a lámpást és kemény 10 perc alatt megtanultam tapintással megtalálni és működtetni, hogy reflexből meglegyen amikor kell.
Azóta se hiányoltam belőle és kizárólag előnyöm származott belőle, hogy tapintásra megvan, akár menet közben is. :hug:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12089 Dátum: 2016.11.27 17:52:59 »
Ezt a horrorisztikus problémát a birtoklás első estéjén fedeztem fel. Felkapcsoltam a beltéri világítást, megnéztem hogy néz ki a tükör állítgató panelje, majd lekapcsoltam a lámpást és kemény 10 perc alatt megtanultam tapintással megtalálni és működtetni, hogy reflexből meglegyen amikor kell.
Azóta se hiányoltam belőle és kizárólag előnyöm származott belőle, hogy tapintásra megvan, akár menet közben is. :hug:
Nem hiszem, hogy 10-nél többször behajlítottam a tükröt a 11 év alatt. :no: Lehet, hogy bennem van a hiba? :hmmmm: