Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 421426 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Klímás Topic
« Válasz #1305 Dátum: 2014.05.29 06:32:23 »
ja,megvan az.
le lehet ezt mérni egy sima lázmérövel is,most ugysincs nagy kánikula. 19fokot ír ki a gép.
Egy sima lázmérő 32°C-ig megy le, tehát nehéz lesz vele <12 fokot mérni  :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Klímás Topic
« Válasz #1306 Dátum: 2014.05.29 08:11:45 »
jogos. höméröt akartam írni.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Klímás Topic
« Válasz #1307 Dátum: 2014.06.11 23:24:54 »
Teszteltem ma a klímát. Egy közönséges (pontos) hőmérőt gumiztam a légkiömlő elé.
Külső kb. 33 °C -ban az utastérbe belépő levegő 9  °C os.  :clap:
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Klímás Topic
« Válasz #1308 Dátum: 2014.06.12 00:00:04 »
enyém is épp annyi volt. 7végén mértem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Klímás Topic
« Válasz #1309 Dátum: 2014.06.12 23:41:35 »
Tudtok ajánlani klímatöltést pöstön szombati nyitvatartással?
Hűteni hűt, de szerintem már nem olyan intenzitással mint régen, továbbá bekapcsolt klímánál 2000RPM környékén illetve közvetlen bekapcsolás után búgó hang hallatszik. Szal megnézetném.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Klímás Topic
« Válasz #1311 Dátum: 2014.06.13 09:05:13 »
Én úgy érzem, mintha gyengült volna a klímám. Talán 12 évesen elengedett némi gázt  :hmmmm: Hidegnek hideget nyom, de pl a motortérben nem veri a víz a visszatérő, vastagabb csövet. Azt meg kéne. Vagy nálatok mi a szitu ?

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Klímás Topic
« Válasz #1312 Dátum: 2014.06.13 09:25:21 »
Guglival rákeresel elég sok találat van, aztán felhívod, hogy szombaton szeretnél időpontot, és talán egyből adnak is.

Nekem nemrég csinálták meg a klímámat, a hűtő elrepedt így cserélni kellett, a hűtőt se volt egyszerű levadászni, mert miért lenne csak egy típus, ha oly sok lehet, nem? Most bekapcsolás után pár mp és jön a hideg hegyi levegő.  :lol:
Több helyen olvastam már, hogy a szárító szűrőt is kell 4 évente cserélni, ebből mi igaz? Mit szűr, vagy mi a feladata ennek az alkatrésznek?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1313 Dátum: 2014.06.13 09:29:15 »
Én úgy érzem, mintha gyengült volna a klímám. Talán 12 évesen elengedett némi gázt  :hmmmm: Hidegnek hideget nyom, de pl a motortérben nem veri a víz a visszatérő, vastagabb csövet. Azt meg kéne. Vagy nálatok mi a szitu ?

 :eek: :helpsmilie:
Mire gondolsz? Eső víz, mosó víz, dér víz? A jármű komforttéri klíma hűtési körében az elpárolgási hőmérséklet nem mínuszos (telp~ 0 oC). Az elpárolgás a belső térben elhelyezett elpárologtatóban megy végbe, hőcsere mellett. Az alacsony nyomású ág, folyamatos hőterhelésnek van kitéve a motortéri szakaszon. Ezen túlmenően  a motortérben nem stacioner a levegő állapota, és még turbulens mozgást is végez a jármű haladásakor, illetőleg a hűtőventilátor üzeme közben. Mindezek mellett nem tud kialakulni páralecsapódás, az alacsony nyomású tömlő felületén. Ellenben, a motortéri hőterhelés ellen érdemes szigetelni. 
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.13 09:33:07 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1314 Dátum: 2014.06.13 09:32:23 »
Guglival rákeresel elég sok találat van, aztán felhívod, hogy szombaton szeretnél időpontot, és talán egyből adnak is.

Nekem nemrég csinálták meg a klímámat, a hűtő elrepedt így cserélni kellett, a hűtőt se volt egyszerű levadászni, mert miért lenne csak egy típus, ha oly sok lehet, nem? Most bekapcsolás után pár mp és jön a hideg hegyi levegő.  :lol:
Több helyen olvastam már, hogy a szárító szűrőt is kell 4 évente cserélni, ebből mi igaz? Mit szűr, vagy mi a feladata ennek az alkatrésznek?

Jössz a nyári talira? Ott az üléshuzattal együtt, elmondom és megmutatom, amit kérdeztél. ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Klímás Topic
« Válasz #1315 Dátum: 2014.06.13 10:01:47 »
:eek: :helpsmilie:
Mire gondolsz? Eső víz, mosó víz, dér víz? A jármű komforttéri klíma hűtési körében az elpárolgási hőmérséklet nem mínuszos (telp~ 0 oC). Az elpárolgás a belső térben elhelyezett elpárologtatóban megy végbe, hőcsere mellett. Az alacsony nyomású ág, folyamatos hőterhelésnek van kitéve a motortéri szakaszon. Ezen túlmenően  a motortérben nem stacioner a levegő állapota, és még turbulens mozgást is végez a jármű haladásakor, illetőleg a hűtőventilátor üzeme közben. Mindezek mellett nem tud kialakulni páralecsapódás, az alacsony nyomású tömlő felületén. Ellenben, a motortéri hőterhelés ellen érdemes szigetelni.

Én is gondoltam erre, viszont eddig minden autónál tapasztaltam hogy a visszatérő vezeték jéghideg és párás :) De persze az lehet hogy nem üzemmelegek voltak, meg persze álltak az autók ekkor :D Na nekem még csak nem is volt hideg a cső. PEdig bent azért hideget fújt.
Na majd meglátom :) Lehet ki kéne mosni a hűtőket.

Zolee11

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 284
Re:Klímás Topic
« Válasz #1316 Dátum: 2014.06.13 10:08:34 »
Jössz a nyári talira? Ott az üléshuzattal együtt, elmondom és megmutatom, amit kérdeztél. ;)
Sajnos pont aznap (ha jól emlékszem július 19 lenne) utazunk el. Így ez is bukta.  Pedig mennék már egy talira. :cry:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Klímás Topic
« Válasz #1317 Dátum: 2014.06.13 10:27:41 »
Guglival rákeresel elég sok találat van, aztán felhívod, hogy szombaton szeretnél időpontot, és talán egyből adnak is.
Már kerestem gumist ezzel a módszerrel, aztán találtam is, aki nem merte meglazitani a csavart futóműállításhoz :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Klímás Topic
« Válasz #1318 Dátum: 2014.06.13 11:39:53 »
:eek: :helpsmilie:
Mire gondolsz? Eső víz, mosó víz, dér víz? A jármű komforttéri klíma hűtési körében az elpárolgási hőmérséklet nem mínuszos (telp~ 0 oC). Az elpárolgás a belső térben elhelyezett elpárologtatóban megy végbe, hőcsere mellett. Az alacsony nyomású ág, folyamatos hőterhelésnek van kitéve a motortéri szakaszon. Ezen túlmenően  a motortérben nem stacioner a levegő állapota, és még turbulens mozgást is végez a jármű haladásakor, illetőleg a hűtőventilátor üzeme közben. Mindezek mellett nem tud kialakulni páralecsapódás, az alacsony nyomású tömlő felületén. Ellenben, a motortéri hőterhelés ellen érdemes szigetelni.

Megnéztem most, rövid távon mentem, nem melegedett át a motortér, meg nincs is annyira meleg, most vizes és hideg volt az a cső :)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1319 Dátum: 2014.06.13 13:27:05 »
Én úgy érzem, mintha gyengült volna a klímám. Talán 12 évesen elengedett némi gázt  :hmmmm: Hidegnek hideget nyom, de pl a motortérben nem veri a víz a visszatérő, vastagabb csövet. Azt meg kéne. Vagy nálatok mi a szitu ?
Megnéztem most, rövid távon mentem, nem melegedett át a motortér, meg nincs is annyira meleg, most vizes és hideg volt az a cső :)

 :eek: :helpsmilie:
Érdekes tünet együttes, az idő függvényében.
A tapasztalt jelenségről ("nem hűt eléggé" de közben "vizesedik" az alacsony nyomású tömlő) kérdezd meg  a szakit? aki elkövette, hogy mit tapasztalt a legutóbbi revízió alkalmával, és részletezze az újratöltés elkövetett menetét, ha sor került reá. (lef.,töltetell.,vák., nyomp., ellemőrzöttmf., elpárolgásinye.,befújthe)   
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu