Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 421453 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1200 Dátum: 2013.09.04 17:31:05 »
Próbáld ki, hogy nap mint nap itt közlekedsz a csodálatos fővárosunkban, majd rájössz.  ::) Iszonyat büdös ez a város, túl azon, hogy mocskos is. Pedig én még relatív szinte csak rakparton és kifelé a Soroksárin közlekedem. Olyan rémségek mint a Hungária vagy Kerepesi nem kisértenek. Bizony érzed gyakran a büdös kipufogó gázokat és látom éppen eleget a bringás kollégáim maszkjainak a szűrőjét, hogy pár nap után hogy néznek ki. Borzalom. 

Azé nem annyira  büdös a fővá. mint 1 borz alom. Kissé büdibb!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Klímás Topic
« Válasz #1201 Dátum: 2013.09.05 07:51:42 »
Klima tisztítás O.K. Nekem van egy heppem. A transitomon szét lett szedve a műszerfal és ezért neki álltam tisztítani a belső levegő csöveket. Forró mosószeres víz, és az eredmény több tonna fekete lé. ezek után ki lett bontva a fűtés radiátor és a klíma "radiátor" (nem tudom a hivatalos nevét). a hátsó klíma "radiátort" 15 percen keresztül mostam a kádban, mire tiszta víz jött a lemezek közül
Elöl megpróbáltam egy nylont befűzni a fütő-hűtő doboz alá és felülről csurgattam meleg vizet. Itt is jött a kosz.
Erről senki se beszél. 5-10 év lerakódott szennye a képedbe csap amikor elindítod a ventilátort. Soha semmi bajom ne volt. 5 éve lettem az augusztusi időszakra allergiás. Szerintem télen képes leszek a személyautó csöveit is átmosni, radiátorostul.

Másik. Most csinálunk egy tömbházban (alagút zsalus) egy teljes konyha-fürdő blokk átalakítást. A fürdő régi szellőzőit lezárjuk és új helyen kötünk be. Hát ami abban a vezetékben van, azt nem ecsetelném. Még kívülről is hypós vízzel mostuk az alu csatornát, úgy ragadt az egész.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1202 Dátum: 2013.09.05 12:16:36 »
Klima tisztítás O.K. Nekem van egy heppem. A transitomon szét lett szedve a műszerfal és ezért neki álltam tisztítani a belső levegő csöveket. Forró mosószeres víz, és az eredmény több tonna fekete lé. ezek után ki lett bontva a fűtés radiátor és a klíma "radiátor" (nem tudom a hivatalos nevét). a hátsó klíma "radiátort" 15 percen keresztül mostam a kádban, mire tiszta víz jött a lemezek közül
Elöl megpróbáltam egy nylont befűzni a fütő-hűtő doboz alá és felülről csurgattam meleg vizet. Itt is jött a kosz.
Erről senki se beszél. 5-10 év lerakódott szennye a képedbe csap amikor elindítod a ventilátort. Soha semmi bajom ne volt. 5 éve lettem az augusztusi időszakra allergiás. Szerintem télen képes leszek a személyautó csöveit is átmosni, radiátorostul.

Másik. Most csinálunk egy tömbházban (alagút zsalus) egy teljes konyha-fürdő blokk átalakítást. A fürdő régi szellőzőit lezárjuk és új helyen kötünk be. Hát ami abban a vezetékben van, azt nem ecsetelném. Még kívülről is hypós vízzel mostuk az alu csatornát, úgy ragadt az egész.

1/a, A fűtés kissé szakosított neve;  keresztáramu hőelvételes, folyadék hőközlő közeges csőregiszter,
1/b, A hűtés ----------"------------;  keresztáramu kapillárcsöves hűtési kondenzátor
Kellet neked? ;)
2, Naná, hogy ragadt hiszen nem volt (vagy nem megfelelő) a konyhai zsírleválasztás az elszívási oldalon. :)

3, Erről szóltak azok a hsz.-ek amelyekben a habos és egyéb vegyszeres tisztításokat taglalták.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Klímás Topic
« Válasz #1203 Dátum: 2013.09.09 08:45:01 »
Kellet neked? ;)
2, Naná, hogy ragadt hiszen nem volt (vagy nem megfelelő) a konyhai zsírleválasztás az elszívási oldalon. :)

3, Erről szóltak azok a hsz.-ek amelyekben a habos és egyéb vegyszeres tisztításokat taglalták.
1.  Na ezt nem akartam tudni :no:
2. konyha nincs rákötve. Akkor szerintem hozzá is ragadnék
3. Kérdés: A hab ki tudja szedni azt a fél kiló "sarat" a csövekből ?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1204 Dátum: 2013.09.09 10:19:37 »
1.  Na ezt nem akartam tudni :no:
2. konyha nincs rákötve. Akkor szerintem hozzá is ragadnék
3. Kérdés: A hab ki tudja szedni azt a fél kiló "sarat" a csövekből ?

Kötve hiszem!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re:Klímás Topic
« Válasz #1205 Dátum: 2013.09.15 22:46:34 »
Sziasztok!

Olyan kérdésem volna elsősorban a klímával rendelkezőkhöz, hogy egészséges dolog az ha a klíma gomb megnyomás után egyből fura hangokat hallok bent az utastérben, ami kb 10mp-ig tart? Olyan mint valami mélyből jövő süvítő-fújó hang ami feltöltene, én úgy képzelem ezt hangot mintha valami felfutna, feltöltene és kész megszűnik. A szellőző járatokból hallom amúgy.
Hideget fúj, működik egyébként, és nem lehet lyukas sem mert állítólag nyomás alá lett nézve a megtörés után, ja és a hűtő ventillátor kb. félpercenként rákapcsol egy 10-15mp-re amikor megy a klíma. Ezt bentről csak egy félpercenként hallatszó kattogás jelzi, kívülről nézve már a venti hangja is ami nem teljes fordulattal megy mint mikor a vízhő eléri a hűteni kívánt értéket.
HA valaki tapasztalt e témában és megosztaná velem a klíma hibáit/hibajeleit örülnék. Köszönöm!
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10261
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Klímás Topic
« Válasz #1206 Dátum: 2013.09.15 22:49:15 »
Sziasztok!

Olyan kérdésem volna elsősorban a klímával rendelkezőkhöz, hogy egészséges dolog az ha a klíma gomb megnyomás után egyből fura hangokat hallok bent az utastérben, ami kb 10mp-ig tart? Olyan mint valami mélyből jövő süvítő-fújó hang ami feltöltene, én úgy képzelem ezt hangot mintha valami felfutna, feltöltene és kész megszűnik. A szellőző járatokból hallom amúgy.
...
Nekem kocsiban nincs klíma, hanem a konyhában van egy ablakklíma, az ugyanígy csinálja. Működik, nem foglalkozok vele  :cool2:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1207 Dátum: 2013.09.16 16:16:14 »
Sziasztok!

Olyan kérdésem volna elsősorban a klímával rendelkezőkhöz, hogy egészséges dolog az ha a klíma gomb megnyomás után egyből fura hangokat hallok bent az utastérben, ami kb 10mp-ig tart? Olyan mint valami mélyből jövő süvítő-fújó hang ami feltöltene, én úgy képzelem ezt hangot mintha valami felfutna, feltöltene és kész megszűnik. A szellőző járatokból hallom amúgy.
Hideget fúj, működik egyébként, és nem lehet lyukas sem mert állítólag nyomás alá lett nézve a megtörés után, ja és a hűtő ventillátor kb. félpercenként rákapcsol egy 10-15mp-re amikor megy a klíma. Ezt bentről csak egy félpercenként hallatszó kattogás jelzi, kívülről nézve már a venti hangja is ami nem teljes fordulattal megy mint mikor a vízhő eléri a hűteni kívánt értéket.
HA valaki tapasztalt e témában és megosztaná velem a klíma hibáit/hibajeleit örülnék. Köszönöm!

Nos! Most hosszan és szakmailag megalapozottan, vagy tőszavakban kéred a választ? :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Klímás Topic
« Válasz #1208 Dátum: 2013.09.27 09:43:32 »
Valaki eltudná magyarázni nekem a klimám lelki világát?
Tehát hogy mikor és hogy müködik, gondolok itt arra ha kint pl 10 fok van én beállitom hogy csinäljon 22 fokot de bekapcsolom gombal a klimát akkor történik e valami.
Ill ugy lefújja e a párát vagy hogy ha télen minusz 10 ben akarom vele lefújatni mit hogy kell csinálni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Klímás Topic
« Válasz #1209 Dátum: 2013.09.27 10:33:48 »
majd micila.
vagy olvass vissza.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Klímás Topic
« Válasz #1210 Dátum: 2013.09.27 20:44:55 »
Valaki eltudná magyarázni nekem a klimám lelki világát?
Tehát hogy mikor és hogy müködik, gondolok itt arra ha kint pl 10 fok van én beállitom hogy csinäljon 22 fokot de bekapcsolom gombal a klimát akkor történik e valami.
Ill ugy lefújja e a párát vagy hogy ha télen minusz 10 ben akarom vele lefújatni mit hogy kell csinálni.


Sikerült választ találnod a kérdésedre, a visszaolvasottak között.?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Klímás Topic
« Válasz #1211 Dátum: 2013.09.29 07:52:54 »
Valaki eltudná magyarázni nekem a klimám lelki világát?
Tehát hogy mikor és hogy müködik, gondolok itt arra ha kint pl 10 fok van én beállitom hogy csinäljon 22 fokot de bekapcsolom gombal a klimát akkor történik e valami.
Ill ugy lefújja e a párát vagy hogy ha télen minusz 10 ben akarom vele lefújatni mit hogy kell csinálni.

Ha automata klímád van, állítsd be a kívánt hőfokot és annyi.  Ha páramentesíteni kell, akkor tedd. Ilyen egyszerű!  Tenni fogja a dolgát mínusz 15-ben, és plusz 30 fokban is.

Lelkivilágról és egyéb körmönfont műszaki jellemzőkről és működés-mechanizmusról valóban micila cartárs a mérvadó tudás birtokosa.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Klímás Topic
« Válasz #1212 Dátum: 2013.09.29 08:40:44 »
biony-biony.
micilaci kartárs csumarészegen,álmában gagyogva is szakszerűbben tudja ezt a témát tálalni,mint itt bárki más közülünk.;);)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Klímás Topic
« Válasz #1213 Dátum: 2013.09.29 13:03:18 »
biony-biony.
micilaci kartárs csumarészegen,álmában gagyogva is szakszerűbben tudja ezt a témát tálalni,mint itt bárki más közülünk.;);)
Úgy tűnt az a kérdés (is), hogy klima tud-e fűteni?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Klímás Topic
« Válasz #1214 Dátum: 2013.09.29 13:40:47 »
Úgy tűnt az a kérdés (is), hogy klima tud-e fűteni?

A klíma nem tud fűteni, legalábbis az autóban lévő. A meleg levegőt a motor veszteséghője szolgáltatja.  Ebből adódóan plusz 25 fokos klímával szárított levegőt is elő lehet állítani a klímaberendezéssel szerelt járműveken, akár automata, akár manuális a berendezés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.