Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 583265 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Telefonok
« Válasz #2535 Dátum: 2015.03.17 22:35:40 »
Ááááá. Hiába próbálkoztok, mert én sosem fogok olyan cloud-ot használni, melynek nem én vagyok az üzemeltetője.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Telefonok
« Válasz #2536 Dátum: 2015.03.18 00:51:35 »
Egy gondolat erejéig visszakanyarodnék a Lumia 535 vs 630 kérdéshez (január... én vettem 630-at végül, amúgy 535 volt a terv) Kollégám 535-öt vett, nagyságrendekkel jobb az, mint a 630... Most már ez marad :)

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #2537 Dátum: 2015.03.18 10:05:08 »
Ááááá. Hiába próbálkoztok, mert én sosem fogok olyan cloud-ot használni, melynek nem én vagyok az üzemeltetője.
És az biztonságos? Nem hiszek már ezekben, onnantól kezdve, ahogy a netre csatlakozol csak idő kérdése mikor milyen buktató, sw, hw tervezői,
integrált szoftver miatt bukik el az elméleted, elméletünk. Egyet értek veled amúgy, de már nem hiszek "a mesékben".
Itt vannak például az okos telefonjaink, a gyártók olyan programokat telepítenek a null kilométeres telókra amelyekről sok esetben azt sem tudjuk mit "jelentgetnek" rólunk.
Nem menjünk messzire csak nézzük meg sokak nappalijában, hálószobájában a kamerával felszerelt tv, illetve konzol kiegészítők leselkedő lencséit!!!  :lol:
Jókat szoktam derülni a divat mániásokon akik nem tudják mit használnak.  :yes: Már nem csak a cloud olvas minket.
Nehéz kikerülni mert a cimborád telefonján pl shazam app-ján keresztül is hallgatható mi történik a környezetében, aki történetesen vendégségben ott van, de ez messzire vezető téma, ne is menjünk bele, ne offoljunk. peace
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Telefonok
« Válasz #2538 Dátum: 2015.03.18 18:17:08 »
Igaz amit írsz sajnos. Az való igaz hogy az adatok gyűjtését nem lehet hatékonyan megakadályozni.

Azonban az még messze van a cloud-szolgáltatásoktól, ahol nem adat gyűjtés zajlik, hanem az emberek önként és dalolva tolják fel a számtalan személyes információt és adatot magukról, barátaikról és üzlettársaikról, csupán az egy fokkal nagyobb kényelem reményében. A szolgáltatók pedig mindeközben röhögnek a markukban...

De a napi munkába szükséges az e-mail, naptár, címjegyzék, jegyzetfüzet. Nem szeretem ezeket a cloud-okban tárolni mert maga a cloud üzemeltetői mindent látnak, és kiadnak a saját törvényeik szerint (itt főleg az amerikai szolgáltatókra gondolok).
Saját privát magán levelező szerveren legalább csak annak tulajdonosa/üzemeltetője fér hozzá ezekhez az általa, vagy saját alkalmazottai által letárolt adatokhoz. Minden valamennyire normális, és az adatbiztonsággal tisztában lévő cég saját maga üzemeltet ilyet, és nem gugli "üzleti" csomagot használ, szerencsére nem akkora ördöngösség, anyagilag sem.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #2539 Dátum: 2015.03.18 18:30:24 »
Köszi a kiegészítő információt!  :flowers:
Fery

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Telefonok
« Válasz #2540 Dátum: 2015.03.22 15:38:48 »
Sziasztok!

Szerintetek eBay-en németországból vásárolt kártyafüggetlen telefon ugyanolyan mint az itthon kaphatóak? Vagy van valami régiónkénti eltérés?
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #2541 Dátum: 2015.03.22 16:05:51 »
Sziasztok!

Szerintetek eBay-en németországból vásárolt kártyafüggetlen telefon ugyanolyan mint az itthon kaphatóak? Vagy van valami régiónkénti eltérés?

Van, de nekem inkább földrészek közötti eltérésekről ven tudomásom. Pl. a kínai belpiacos telót, idehaza, kicsit meg kell fésülni, hogy eltűnjenek a csirkelábak, a local beállításokon kell faragni.  Úgy vélem, hogy az EU-ba szánt egyedekkel ilyen baj nem lehet, csak nyelvet kell váltani.  Mondjuk az előfordulhat, hogy magyar nem lesz benne, de ha van magyar disztribútor, akkor no para, lehet magyarítani.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2542 Dátum: 2015.03.22 18:35:46 »
Sziasztok!

Szerintetek eBay-en németországból vásárolt kártyafüggetlen telefon ugyanolyan mint az itthon kaphatóak? Vagy van valami régiónkénti eltérés?
melyikre gondolsz?
nekem pént jött meg 2db hummer,raktam rá magyar menüt,minden jó eddig.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #2543 Dátum: 2015.03.22 18:57:39 »
eBay-en németországból vásárolt kártyafüggetlen telefon ugyanolyan mint az itthon kaphatóak? Vagy van valami régiónkénti eltérés?
Németországban sem csak a német piacra szánt verziójú telefonok kaphatóak.
Az EU-s készülékeknél a legjelentősebb eltérés a francia hálózatra készült példányoknál van.
A konkrét készülékek egyes verzióinak hálózati hardveres kompatibilitásáról a willmyphonework.net oldalon tájékozódhatsz.
Érdemes a gyártó oldalán utána nézni, hogy gyárilag a készülék milyen lopás/ elvesztés elleni védelemmel rendelkezik, mert egyeseknél lehetséges a globális szoftveres letiltásuk (pl Iphone, BB, Moto).

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Telefonok
« Válasz #2544 Dátum: 2015.03.22 22:19:12 »
Köszönöm!

Nincs konkrét kiszemelt példány csak tájékozódom.
Xanyi

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2545 Dátum: 2015.06.06 10:03:43 »
gyerekek,gáz van.
androidos s4mini telóról véletlenül le lett törölve pár fotó.
vissza lehet azt vhogy szedni?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Telefonok
« Válasz #2546 Dátum: 2015.06.06 12:41:55 »
gyerekek,gáz van.
androidos s4mini telóról véletlenül le lett törölve pár fotó.
vissza lehet azt vhogy szedni?


Almánál van olyan mappa legalul, hogy "Nemrég törölt", onnan 30napig vissza lehet állítani. Droidon nincs ilyen funkció eldugva esetleg?
kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Telefonok
« Válasz #2547 Dátum: 2015.06.06 13:57:16 »
nem találtam olyat sajna.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re:Telefonok
« Válasz #2548 Dátum: 2015.06.07 00:33:10 »
Ha a memóriakártyán volt a kép akkor egy egyszerű undelete progival vissza lehet szedni PC -n, ha azóta nem fényképeztél vagy videóztál sokat vele.
Ha a belső memóriahelyen volt akkor speckó  mobilos kutatóprogi kell, mert azokat a tárhelyeket nem csatolja be meghajtónak a windows.
Annyira nem ismerem a samukat, de ha azt el lehet érni hogy látszódjon a tárterület windows meghajtóként akkor lehetséges.
gyerekek,gáz van.
androidos s4mini telóról véletlenül le lett törölve pár fotó.
vissza lehet azt vhogy szedni?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #2549 Dátum: 2015.11.08 17:21:02 »
Melóhelyváltás okán leadtam a droidos Samu XCover2-őt, helyette kaptam egy Nokia Lumia 535 Dual Windows-os telót.

Azt kell mondjam, hogy tartottam a csempés telótól, de teljesen jól belaktam. A guglis címjegyzék importja sem volt hebrákolás, simán vette az akadályt. Gyors (mondjuk a WP-hez nem kell atomhardver), stabil az első pár nap használata alatt.

Negatívum, hogy a dual SIM csak stand by, nem dual aktív, de ez legyen a legnagyobb baja.  A Samuhoz képest a sebessége maga a Highway. :)  :scooter:

Kicsit érdekes a droidos Honor6 és a wines Lumina együttes használata. Öröm az ürömben, hogy nagy vonalakban a kezelésük hasonló, az egyiken redőny van, a másikon függöny....  :1eye:  A wines áruházban is megtaláltam a nekem kedves alkalmazásokat, kicsit más a felületük, mint a droidban, de működnek, és ez a lényeg.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.