Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 583215 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Telefonok
« Válasz #1515 Dátum: 2014.01.07 17:12:12 »
A Vista a hozzáértők szerint a Windows nagy baklövése volt.
Az Android jó, de nem az alap hardverrel.

A Vista nekem is megvolt, de 2gb RAM mellett 2 hetet élt. Visszaraktam inkább az XP-t. Az 10 évig bevált nekem.
Na ezt mondom. Nekem volt 4 GBRAM, SATA vinyo, kulon videokartya, mar nem emlekszem milyen proci de 2 evet hasznaltam, mikor kijottek az elso i5-ek, azzal volt partiban  :yes: Kellett ala egy nagyon eros hardware (es ha jol emlekszem ez volt a legnagyobb kritikaja, hogy gyenge gepeken meghal mint az android?  :whistling: ) es akkor sima volt  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Telefonok
« Válasz #1516 Dátum: 2014.01.07 18:05:55 »
Ti mit vennétek? HTC Desire 500 35ezerFt-ért vagy XperiaM 13ezer Ft-ért?  :hmmmm:

TZoli

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1517 Dátum: 2014.01.07 19:12:50 »
Szerintem nagyon frankó telefon az S Advance.
Az igaz, hogy gyári kivitelben elég idegesítő tud lenni. De ha vki szán rá időt és elvégzi az alábbiakat, akkor elégedett lesz vele.  :yes:
http://logout.hu/blog/acef/index.html

Nekem a gyári 2.3.6 Android fut rajta és nincs vele gond, bár biztos jobb lenne a JB, de ne merem piszkálni még a leírás alapján sem

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #1518 Dátum: 2014.01.07 20:23:39 »
Srácok, nem kell félni a Droidtól.  Addig-addig fostam, míg szétműveltem a netet, tárgyaltam gurukkal, aztán a tepsinket rootoltam, alakítottam, pofozgattam, most már azt merem mondani, hogy atombiztosan műxik dualcore 514 MB RAM-mal.  Persze, jobb lenne a gigás, nem vitás, a lányom kistepsijéban már az van, de számottevően nem gyorsabb és üzembiztosabb, mint a miénk.  Pedig kínai klón az összes, igaz, kétfajta típus, csak a proci azonos MTK eredetű.

Összefoglalva: egyáltalán nem bántam meg, hogy ez lett a befutó.  Annak idején csináltam bekerülési összehasonlítást a neves gyártók hasonló termékei és a kínai klónok között, az egy éves garit követően olcsóbban jövök ki, ha évente veszek egyet (muszájból) - kvázi örök gari -, mintha ájfónt, vagy komoly hasonló paraméterű telót veszek.

Amit kell, tudja, fut rajt' minden.

Bepi:  azóta van jobb tisztítóprogim, ezt már a dalvik cache-t is eléri. (aki ismeri a droid mélybugyrait tudja, hogy miről írtam)

PS: nem nem vagyok droid guru, csak érdeklődő amatőr. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #1519 Dátum: 2014.01.07 20:37:16 »
Mi az a "tepsi" ebben az értelemben?
Annyira érdekes nekem a "romot telepítek" is. A ROM ugyebár a csak olvasható memória, ők meg azt telepítik újra, elég paradox  :1eye:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.07 20:39:54 írta vd1234 »

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Telefonok
« Válasz #1520 Dátum: 2014.01.07 20:57:17 »
Ti mit vennétek? HTC Desire 500 35ezerFt-ért vagy XperiaM 13ezer Ft-ért?  :hmmmm:
xperia m-nél panaszkodnak a belső tároló méretére (2gb) ami alapból még nem is lenne gond, a baj, hogy nem működik gyári androidon az appok belső tárról SD kártyára másolása. Frissítések után sem változott a helyzet. Persze van rá megoldás
droid mókolással.
HTC tesztjében üzemidőt emelték ki mint gyenge pont, erről a telóról még nem olvastam tapasztalatokat.


Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Telefonok
« Válasz #1521 Dátum: 2014.01.07 21:08:48 »
Nekem a gyári 2.3.6 Android fut rajta és nincs vele gond, bár biztos jobb lenne a JB, de ne merem piszkálni még a leírás alapján sem

Igen, pontosítok. A GB-vel nincs gond, a problémák a JB-s kivitelekkel vannak, illetve ott ahol erre frissítenek.

TZoli

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1522 Dátum: 2014.01.07 21:14:32 »
Jah, akkor így marad :-)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Telefonok
« Válasz #1523 Dátum: 2014.01.07 21:21:53 »
Mi az a "tepsi" ebben az értelemben?
Annyira érdekes nekem a "romot telepítek" is. A ROM ugyebár a csak olvasható memória, ők meg azt telepítik újra, elég paradox  :1eye:
Tepsi, lapát jelzőt a nagy méretű telokra mondják (5 col pl.)
ROM na igen valójában az maga a firmware ami az írható flash memory területre kerül. Félrevezető kicsit az elnevezés :-)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Telefonok
« Válasz #1524 Dátum: 2014.01.07 21:31:40 »
Mi az a "tepsi" ebben az értelemben?
Annyira érdekes nekem a "romot telepítek" is. A ROM ugyebár a csak olvasható memória, ők meg azt telepítik újra, elég paradox  :1eye:
Hát biztos EEPROM. :)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #1525 Dátum: 2014.01.07 21:43:33 »
Hát biztos EEPROM. :)
Vagy Flash EPROM  :D
A firmware biztos bonyolult kifejezés az androidos szlengnek  ;)

Köszönöm a válaszokat!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Telefonok
« Válasz #1526 Dátum: 2014.01.07 22:05:04 »
Hát itt inkább LabLac-cal értek egyett. Ha jól tudom Linux alapú.
Nekem egy P III 550MHz-es gépen az fut rendesen 384MB RAM-mal, amíg letiltom a flash - YouTube azért működik. Na ezt sikerült úgy lebutítaniuk, hogy kelljen neki minimum 1G RAM - ugye a képernyő mérete még mindig jóval kisebb mint az asztali gépé.
Amúgy az MAC IOS is Linux alapú, csak az érdekes módon működik. Nem tudom az Apple telefonokon mi fut.
A két OS között alapvető különbség és EBBEN rejlik a titok nyitja, hogy a Droid nyílt forráskódú, míg az OIS zárt. Pont. Utóbbi kisebb hardverrel is jobban működik, mint az előbbi, mert átmennek a fejlesztések az Apple kompatibilitás vizsgálaton, a Droidos appok, pedig nincsenek ellenőrizve. Írsz egyet, aztán mehet fel a Play-re... :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Telefonok
« Válasz #1527 Dátum: 2014.01.08 00:08:45 »
Azért ez attól is függ ki mire használja a mobilját, nem? Ha valaki csak telefonálásra, egy kis netre, kisebb játékokra használja akkor minek legyen 100 magos? Miért adna ki több pénzt azért, hogy ne használja ki a telója teljesítményét?
+1
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #1528 Dátum: 2014.01.08 05:23:48 »
Mi az a "tepsi" ebben az értelemben?
Annyira érdekes nekem a "romot telepítek" is. A ROM ugyebár a csak olvasható memória, ők meg azt telepítik újra, elég paradox  :1eye:

Már a többiek leírták, de azért: tepsinek, vagy ping-pongütőnek hívják sokan az öt collnál nagyobb telókat, amik szerintem inkább már phablet kategória.

A ROM telepítést, nem értem, azt hiszem én nem írtam ilyet. Ezzel kapcsolatban annyit azért mindenképpen le kell írni, hogy egy rootolt telón megfelelő program és ismeret birtokában- bizonyos korlátok, azért vannak -  szabadon átpartícionálhatóak a gyári memóriakorlátok, mellyel "könnyebben lélegzenek" a telók/tabletek. Ez nagyban függ a használati módtól és az egyéni igényektől.  Ebben verhetetlen a Droid.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Telefonok
« Válasz #1529 Dátum: 2014.01.08 08:12:53 »
A két OS között alapvető különbség és EBBEN rejlik a titok nyitja, hogy a Droid nyílt forráskódú, míg az OIS zárt. Pont. Utóbbi kisebb hardverrel is jobban működik, mint az előbbi, mert átmennek a fejlesztések az Apple kompatibilitás vizsgálaton, a Droidos appok, pedig nincsenek ellenőrizve. Írsz egyet, aztán mehet fel a Play-re... :wacko:
A két OS között az a különbség, hogy az egyiket rendesen átírták és tesztelték, a másikat meg olcsón kihozták. Az API pedig mindkettőnél nyílt.
Ja, a HW-t az OS kezeli, amit ráraknak. Ha nem írnak hozzá rendes driver-t, akkor nem jól. Ennek köze nincs ahhoz, hogy zárt vagy nyílt forráskódú a OS. Én Linux-on használtam a Dell által megírt (megiratott) driver-t és jól múködött. Először letöltöttem valami mindenre jót, akkor meg nem annyira. Ennyit kéne tennie minden Androidos telefon gyártónak és nem megspórolni ennek a fejlesztésnek is az árát. Szerintem - annak alapján amit eddig hallottam.
De javíts ki, ha tévedek, mert ha ennyire biztos vagy ebben, akkor biztos fejlesztesz szabadidődben.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.08 08:43:59 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius