Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 583246 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1470 Dátum: 2013.12.22 17:50:16 »
GPS-t minek telefonra tenni? Minek egyáltalán gps? Nem hiszem el, hogy mindenki mindig új helyre megy.
Nem csak új helyhez kellhet navi... ;) Lásd Waze közösségi navigáció, de érdemes a CarHUD app is, ami nálam fenn van és GPS-t használ.

Amúgy nem vágom, miért gond sokaknak töltőre tenni a telefont este, amikor úgyis alszik, ezt sosem fogom megérteni... Vegyetek LG G2-t, simán 2 napig elketyeg! :eek: :D
         

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #1471 Dátum: 2013.12.22 18:15:33 »
...
Amúgy nem vágom, miért gond sokaknak töltőre tenni a telefont este, amikor úgyis alszik, ezt sosem fogom megérteni... Vegyetek LG G2-t, simán 2 napig elketyeg! :eek: :D
Nekem azért, mert kényelmesebb, ha hetente kell és nem naponta.
De általában véve nem is pályázok okostelefonra, mert az érintőképernyős megoldások sem jönnek be. Max az emlegetett 301-es, de az meg talán nem a klasszikus okostelefon, de nagyon tájékozatlan vagyok  :excl:

Amúgy van olyan, hogy okostelefon mindenféle okoscsomag nélkül? Mármint elmegy egy sima SIM-mel, és lehet telefonálni vele.
Tudom, hogy minek akkor ilyen telefon, ezért elméleti jellegű a kérdés.
A kérdés apropója: tegnap ránéztem Telenornál mik vannak, és nekem eléggé zavaros az, amit találok az oldalukon.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1472 Dátum: 2013.12.23 11:11:13 »
Attól még, hogy okos, nem kell net hozzá (csak anélkül meg minek ilyen tudású készülék?).
Nekem egy tízéves előfizum van, netet is úgy kellett hozzá kérnem, tehát elmegy az simán is. Csak nincs értelme. Ha van konkrétabb kérdés, szívesen segítek. :)
Én szeretem, hogy a melóba/melóból jövet is hozzáférek az e-mailjeimhez, tudok pl. fórumot olvasni, chatelni másokkal, zenét hallgatni, igény szerint navigálni vagy a Cori rossz órája miatt a CarHUD progit indítani (és nem trafiznak le gyorshajtás miatt).
         

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Telefonok
« Válasz #1473 Dátum: 2013.12.23 11:27:55 »
Attól még, hogy okos, nem kell net hozzá (csak anélkül meg minek ilyen tudású készülék?).
Nekem egy tízéves előfizum van, netet is úgy kellett hozzá kérnem, tehát elmegy az simán is. Csak nincs értelme. Ha van konkrétabb kérdés, szívesen segítek. :)
Én szeretem, hogy a melóba/melóból jövet is hozzáférek az e-mailjeimhez, tudok pl. fórumot olvasni, chatelni másokkal, zenét hallgatni, igény szerint navigálni vagy a Cori rossz órája miatt a CarHUD progit indítani (és nem trafiznak le gyorshajtás miatt).
Köszi, egyelőre nekem ennyi elég, mert ha jól értem, akkor veszek egy független készüléket, ha belemegy a kártyám, akkor működik.
Ha lesz konkrét kérdésem az ügyben, akkor majd zavarlak vele  ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1474 Dátum: 2013.12.23 11:34:51 »
Köszi, egyelőre nekem ennyi elég, mert ha jól értem, akkor veszek egy független készüléket, ha belemegy a kártyám, akkor működik.
Ha lesz konkrét kérdésem az ügyben, akkor majd zavarlak vele  ;)
Így van, sima butafonként is használhatók.
Fontos: ha veszel okostelefont, akkor gyárilag mind felmegy helyből a netre, tehát első legyen, hogy azt kikapcsolod! ;)
Beállítások, vezeték nélküli, tovább hálózatok, mobilhálózatok, Adatkapcsolatnál NE legyen pipa. (Ez Androidra vonatozik) :)
Vagy a felső sort lehúzod főképenyőn és ott a mobilkapcsolatot letiltod (készülékfüggő, hogy ott mutatja-e)
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Telefonok
« Válasz #1475 Dátum: 2013.12.23 18:45:56 »
Sima(régi) SIM kártyák nem jók az okostelefonokba. mikroSim, illetve nanoSIM kell. Ezt (külföldön) díjmentesen megcsinálta az összes szolgáltató, ahol eddig kértem.
kisa
born to ride

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Telefonok
« Válasz #1476 Dátum: 2013.12.23 18:55:23 »
már itthon is dijmentes,csak tudni kell mit mondj,h ingyé legyen.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1477 Dátum: 2013.12.23 19:05:47 »
Ha elég öreg a kártya, akkor is ingyen cserélik, amúgy meg azt kell mondani, hogy el szokta dobni a térerőt. Ja és amúgy meg akkor már kérnéd az xySIM-et (ami az adott telefonba kell, nem az "okosságtól" függ, hogy micro vagy nano kelljen). Mosolyognak egyet és ingyen megcsinálják. Ezért pénzt nem szabad adni.  :)
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Telefonok
« Válasz #1478 Dátum: 2013.12.23 19:08:22 »
A magenta színű cégnél februárba 1500 forintot kértek el a barátnőmtől. Nyugtát is adtak róla.
kisa
born to ride

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1479 Dátum: 2013.12.23 19:10:39 »
Én a kéknél a fentieket mondtam és ingyen volt.  :)
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Telefonok
« Válasz #1480 Dátum: 2013.12.23 19:17:05 »
A magenta színű cégnél februárba 1500 forintot kértek el a barátnőmtől. Nyugtát is adtak róla.
nekem ingyé cseréltek trémobilék augusztusban.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #1481 Dátum: 2013.12.23 20:35:27 »
Sima(régi) SIM kártyák nem jók az okostelefonokba. mikroSim, illetve nanoSIM kell. Ezt (külföldön) díjmentesen megcsinálta az összes szolgáltató, ahol eddig kértem.
Nekem a "kék propelleres" cég cserélte az ősrégi kártyát, mikor okostelót vettem, díjmentesen, maguktól. Át is másolták a rajta lévő névjegyeket.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #1482 Dátum: 2013.12.23 20:38:27 »
A magenta színű cégnél februárba 1500 forintot kértek el a barátnőmtől. Nyugtát is adtak róla.
A magentás cég csinál fura dolgokat, de szerintem nagyrészt az ügyintézőn múlik. Nekem eddig csak rossz tapasztalatom van velük, mind mobil, mind pedig home vonalon.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Telefonok
« Válasz #1483 Dátum: 2013.12.24 07:09:18 »
Nekem is ingyé cserélték kékek szó nélkül, beazonosíthatatlan volt, már csak egy fehér kis lapka volt :) amikor előfizetésre váltottam lenyúlták 2001 óta őrzött matuzsálem darabot :D (mondjuk én 3310óta nem tartok rajta semmit, másolgatni nem kelett)

Nekem a "kék propelleres" cég cserélte az ősrégi kártyát, mikor okostelót vettem, díjmentesen, maguktól. Át is másolták a rajta lévő névjegyeket.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Telefonok
« Válasz #1484 Dátum: 2013.12.24 12:14:24 »
A magentás cég csinál fura dolgokat, de szerintem nagyrészt az ügyintézőn múlik. Nekem eddig csak rossz tapasztalatom van velük, mind mobil, mind pedig home vonalon.

Az ügyintézőn nagyon sok múlik! Ha jó embert kértél, akkor még a lehetetlen is lehetséges volt. :yes:
Nekem a propelleréknél is flottás előfizetésem volt, meg a magentásnál is az van. Úgy alakult, hogy lakóhelyet váltottam, így a propellerest visszaadtam, a magentásat meg édesanyámnak adtam, mert jóval kedvezőbb a tarifája, mint az Ő privát előfizetése volt.
kisa
born to ride