Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 583213 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Fery

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Telefonok
« Válasz #1292 Dátum: 2013.09.26 23:31:27 »
http://index.hu/bloghu/winmagazin/2013/09/26/egy_tanacsado_ceg_szerint_a_windows_phone_a_leghasznalhatatlanabb_mobil_rendszer

Beállíthatóság szempontjából egy használhatatlan tákolmány  a winmobile. Androidos és ios telefonokkal sokkal egyszerűbben összejön bármiféle hálózati, és levelezési beállítás.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diegho

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1293 Dátum: 2013.09.27 22:45:50 »
Érdekes, mert nekem 2 email címet is szinkronizál a telefon, a beállítás kb 1 másodperc volt címenként (gmail és hotmail - más email szolgáltató nincs is szerintem, vagyis van, de azok csak szolgáltatónak látszanak) hálózati beállításokkal nem tudom kinek milyen gondja lehet, de proxy-t már állítottam, azonnal ment az egész, kódolt wi-fi-n használom csak, azzal sem volt gond. Mivel Androidot használtam az elmúlt 3 évben, van összehasonlítási alapom bőven. A lényeg az, hogy előbb tépném le a saját kezem tőből, mint hogy újra androidot vegyek.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #1294 Dátum: 2013.09.28 08:08:00 »
Mi volt a problémád az androiddal ? Mi miatt nem tetszik ?
Fery

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Telefonok
« Válasz #1295 Dátum: 2013.09.28 08:30:36 »
Ha összevetem az xperia sola-mat és az asszony lumia620-át, akkor az utóbbi a nyerő. Mindkettőnek vannak hülyeségei, persze. Androidon több a beállítási lehetőség, több az ingyenes app.
A Nokia navigációja ingyenesen frissül és offline is megy, gyors. Sony-n csak hálózattal, vagy tákolással.
A Nokia fotórésze sokkal gyorsabb és problémásabb fényviszonyok között is jobb képet készít (igaz, kevesebb beállítás lehetséges). Pár napja egy szülinapon készítettünk képeket egyazon helyen, amíg ez enyém 1 képet csinált, az 5-6-ot.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Telefonok
« Válasz #1296 Dátum: 2013.09.28 09:17:16 »
Nokiát ismerem, navi az tényleg jó és mára annyira feljavították, hogy nem igazán tudnék kifogást találni, használom és kész. :)
Ami még mellette szól, hogy egyszerű a menürendszere és nekem atom stabil a szoft alatta (főzött rom), ja azt nem mondtam, hogy én még a symbian rendszert
használom egy N8 telón. A fényképező része, hát mit mondjak meglepően jó képeket lehet lőni vele!!!
Ami ellene szól, és tudjuk a az sw fejlesztés leállt, ezért kezdenek kikopni alóla a programok, már nem találok olyan telepíthetőeket amelyeket használnék pluszban,
hogy haladjunk a korral!  :whistling: ::)
A telóm közel úgy néz ki három év után mintha most vettem volna ki a dobozából, csilivili. Jövőhéten pedig egy Samsung társul mellé.
Sosem gondoltam volna, hogy váltani fogok, főleg samura.
Elmondok egy példát Nokia800, napokban egy ismerős velem szemben ül és rendesen szidja a telót, kérdezem mi történ?
- "Töröltem az utolsó kimenő, bejövő hívásokból párat, erre ez a sz@r a névjegyzékből is törli  :censored:"
Na az ilyen "apróságok" miatt nem merek a Nokia Win mellett dönteni. Pedig amikor kézbe vettem ezt a telót nagyon tetszetős volt, jó anyag, jó fogás tényleg
olyan meggyőző hatású, aztán mégsem tud véglegesen meggyőzni.
Fery

diegho

  • Vendég
Re:Telefonok
« Válasz #1297 Dátum: 2013.09.28 15:49:02 »
Nokiát ismerem, navi az tényleg jó és mára annyira feljavították, hogy nem igazán tudnék kifogást találni, használom és kész. :)
Ami még mellette szól, hogy egyszerű a menürendszere és nekem atom stabil a szoft alatta (főzött rom), ja azt nem mondtam, hogy én még a symbian rendszert
használom egy N8 telón. A fényképező része, hát mit mondjak meglepően jó képeket lehet lőni vele!!!
Ami ellene szól, és tudjuk a az sw fejlesztés leállt, ezért kezdenek kikopni alóla a programok, már nem találok olyan telepíthetőeket amelyeket használnék pluszban,
hogy haladjunk a korral!  :whistling: ::)
A telóm közel úgy néz ki három év után mintha most vettem volna ki a dobozából, csilivili. Jövőhéten pedig egy Samsung társul mellé.
Sosem gondoltam volna, hogy váltani fogok, főleg samura.
Elmondok egy példát Nokia800, napokban egy ismerős velem szemben ül és rendesen szidja a telót, kérdezem mi történ?
- "Töröltem az utolsó kimenő, bejövő hívásokból párat, erre ez a sz@r a névjegyzékből is törli  :censored:"
Na az ilyen "apróságok" miatt nem merek a Nokia Win mellett dönteni. Pedig amikor kézbe vettem ezt a telót nagyon tetszetős volt, jó anyag, jó fogás tényleg
olyan meggyőző hatású, aztán mégsem tud véglegesen meggyőzni.

A Nokia 800 egy elavult, már abszolút nem támogatott rendszerű telefon, egyáltalán semmi értelme nem lenne azt venni, szóval ne is nagyon győzködd magad, hogy az kell neked, mert az bizony nem kell, de WP8-as telefonok közül nyugodtan megveheted bármelyiket.

Mi volt a bajom a droiddal? Igazából semmi komoly, de a WP8 annyival gördülékenyebb, egyszerűbb, átláthatóbb, hogy miután páromnak vettünk egy 520-at (nekem előtte 2 héttel jött meg a W100, amin akadás nélkül futott az akkor legfrissebb 4.2.2) és megnézegettem úgy döntöttem nekem az jobb, mint a droid és így is lett. A droidot meguntam 2 nap alatt, erre meg átszoktam 2 óra alatt és minden ott van ahol én akarom, hogy legyen, minden úgy megy, ahogy akarom, minden gördülékeny, olyan a navigáció ingyen, mintha külön gps-t használnék. Az email szinkronizálós része egy szóval: perfekt. Most az új frissítéssel pedig jött pár hasznos app, az akksi is tovább bírja, a rendszer is gyorsabb, pedig ez a legolcsóbb WP8-as telefon (és 100k alatt a legszebb is). Nem tudok semmi olyan dolgot mondani, ami miatt a droidot akár csak fontolóra is venném a WP8-al szemben ezentúl. Szabadság, meg belenyúlni a rendszerbe? Minek, ha itt készen kapod az egészet és nem kell belenyúlni, romolgatni, trükközni?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Telefonok
« Válasz #1298 Dátum: 2013.09.29 15:56:05 »
Hát főment a CM ROM a telóra, minden cép meg jó.
A gyári ROMra szedtem le olyan alkalmazást anno, ami tapizásra zárja a képernyőt és kitettem a nyitóra is egy ikont, arra az esetre, ha csak az órát szeretném megnézni. Na ez utóbbi ficsör nem akar működni CM alatt. A tesztelt alkalmazások a következők: Screen Off és Turn Off the Screen.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1299 Dátum: 2013.09.29 17:51:37 »
A Nokia navigációja ingyenesen frissül és offline is megy, gyors. Sony-n csak hálózattal, vagy tákolással.
Whis, kell ájgó (offline és free)? ::) ;)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Telefonok
« Válasz #1300 Dátum: 2013.09.29 17:54:13 »
Hát főment a CM ROM a telóra, minden cép meg jó.
A gyári ROMra szedtem le olyan alkalmazást anno, ami tapizásra zárja a képernyőt és kitettem a nyitóra is egy ikont, arra az esetre, ha csak az órát szeretném megnézni. Na ez utóbbi ficsör nem akar működni CM alatt. A tesztelt alkalmazások a következők: Screen Off és Turn Off the Screen.
Nálam ez a Screen on-off van fenn régóta CM-en.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Milyen hibát ír? Nem lehet, hogy van fenn másik ilyen app és az az alapértelmezett?
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1301 Dátum: 2013.09.29 18:04:22 »
Troll: esetleg megnézheted a NoLED alkalmazást, van benne olyan, hogy mindig mutassa az órát (valamennyire eszi az akksit, de AMOLED lévén nagyon kevéssé). Ehhez nem kell hozzá se nyúlni a telefonhoz, fixen mutatja.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Telefonok
« Válasz #1302 Dátum: 2013.09.29 18:27:48 »
Nálam ez a Screen on-off van fenn régóta CM-en.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock

Milyen hibát ír? Nem lehet, hogy van fenn másik ilyen app és az az alapértelmezett?
Nem ír hibát, le kapcsol a képernyő és vissza. Utána tettem fel a másikat, szal nem akadhat
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1303 Dátum: 2013.09.29 18:35:28 »
Ööö, nem lehet, hogy a beállítások ikonját raktad ki maga a tényleges widget helyett? Kettőt tesz le a menüben. Az egyik csak a beállításokat tartalmazza, a másikat kell kitenni és első alkalommal engedélyezni.  :) Mert amit fent leírsz, pont úgy kell beállítani (először csak megmutatja, hogy milyen effektet használ/vagy sem) és visszaugrik a beállításokra.
         

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Telefonok
« Válasz #1304 Dátum: 2013.09.29 18:57:29 »
Ööö, nem lehet, hogy a beállítások ikonját raktad ki maga a tényleges widget helyett? Kettőt tesz le a menüben. Az egyik csak a beállításokat tartalmazza, a másikat kell kitenni és első alkalommal engedélyezni.  :) Mert amit fent leírsz, pont úgy kell beállítani (először csak megmutatja, hogy milyen effektet használ/vagy sem) és visszaugrik a beállításokra.
A beállító progijának más a neve, szal nehéz keverni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer