Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 491044 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kustora

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
    • mokusradio
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1545 Dátum: 2010.10.03 08:35:49 »
A ráncfelvarrott Ave I. -nek miben különbözik a fényszórója a korábbi évjáratokéhoz képest? Raktam utólagos xenont a kocsiba (tudom, szabálytalan, rendőr elvisz, ejnye-bejnye, stb.) és nekem még a régi típus van, ráadásul utángyártott úgyhogy szór mint a fene. Abban gondolkodom, hogy megnézném egy újabb típusú gyári lámpával, talán annak szebb a szórásképe.
Köszi
Land Cruiser J90,  RAV4 2.0

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1546 Dátum: 2010.10.03 16:50:04 »
A ráncfelvarrott Ave I. -nek miben különbözik a fényszórója a korábbi évjáratokéhoz képest? Raktam utólagos xenont a kocsiba (tudom, szabálytalan, rendőr elvisz, ejnye-bejnye, stb.) és nekem még a régi típus van, ráadásul utángyártott úgyhogy szór mint a fene. Abban gondolkodom, hogy megnézném egy újabb típusú gyári lámpával, talán annak szebb a szórásképe.
Köszi

Tudom, hogy vicces ez az ejnye-bejnye dolog, de talán pont azért tiltott, mert össze-vissza szórja a fényt, pláne a szembejövő szemébe. Nem?
Xanyi

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1547 Dátum: 2010.10.03 17:33:22 »
Nekem anno Interpower Xenon volt bent, valóban ég és föld volt a különbség a halogénhez képest. Lassan 10 hónapja lesz, hogy kivetettem (2 év után), és mára már nem is hiányzik.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1548 Dátum: 2010.10.04 09:11:04 »
A ráncfelvarrott Ave I. -nek miben különbözik a fényszórója a korábbi évjáratokéhoz képest? Raktam utólagos xenont a kocsiba (tudom, szabálytalan, rendőr elvisz, ejnye-bejnye, stb.) és nekem még a régi típus van, ráadásul utángyártott úgyhogy szór mint a fene. Abban gondolkodom, hogy megnézném egy újabb típusú gyári lámpával, talán annak szebb a szórásképe.
Köszi
Fizikailag szerintem stimmel, de az utángyártott ebből se túl jó. Nekem a jobb oldali utángyártott és elég nehezen tudták beállítani. Ezt Xenonnal biztos nem használnám.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

gabii

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1549 Dátum: 2011.01.14 13:46:18 »
Sziasztok,


Életem első autójaként szeretnék, illetve kinéztem http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8-4365483 ezt az autót,  :innocent:
Véleményeteket szeretném kikérni erről, megtekintése/megvásárlása esetén mire lenne érdemes odafigyelni,  :helpsmilie:
esetleg érdemes-e valami szervizben átnézetni futóművet és computert hibakiolvastatni (ha van ilyen eröltetett szó ::) ), stb.
Akár ide, akár privátban.  ::)

Köszi,
Gabor
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.14 14:03:24 írta gabii »
Avensis I. (2001) 1.8 1ZZ-FE

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1550 Dátum: 2011.01.14 15:31:54 »
Mire érdemes figyelni
Egy ennyi idős autónál már érdemes mindent átnézetni, tehát ha van hova vinned (szerviz), akkor vidd. Elsőre nem tűnik rossznak, viszont nem írja, hanyadik tulajdonos, és hogy behozott kocsi volt-e, vagy végig magyar. Ez utóbbiban annyi a pozitívum, hogy akkor van esély lenyomozni a múltját, de ahhoz kéne legalább egy szervizszámla, vagy pecsét a könyvből. Persze azt is csinálhatod, hogy rendszám alapján végigkérdezed az összes márkaszervizt, hogy járt-e náluk az autó, és mit javítottak rajta.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1551 Dátum: 2011.01.14 21:33:56 »
Rendszám alapján magyarországinak tűnik. És tulajdonos árulja. Első blikkre szimpatikus.
Gabe 254.

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1552 Dátum: 2011.01.14 22:55:30 »
Én nem egészen 3 éve vettem egy ugyanilyen Avensist a Szüleimnek; igaz, akkor még 1.8M-ért, és jó vételnek számított!
Egy minimálisat azért estek a használtautó árak...

Ennek az 1.8 VVT-i motoroknak (egyébként az 1.6-osaknak is) az elején volt egy olyan típushibájuk, hogy nagyon magas olajfogyasztásuk lehetett,
nagyon sok autónál garanciában motort cseréltek. Érdemes lenne rákérdezni, hogy esetleg ez a konkrét példány ils átesett-e ezen?

Egyébként ritka rossz képeket csinált az eladó, de ezzel együtt mindenképpen megérne egy személyes megtekintést; nekem őszinte autónak látszik.

Ezzel együtt egy hozzáértővel való átnézés mindenképpen indokolt - adott esetben márkaszervízes formában;
márcsak azért, mert világít a műszerfalon a "check engine" lámpa járó motor mellett, aminek nem kellene;
azaz, valamilyen hibakód van tárolva az ECU-ban.

Viszont ha jó az autó és visszakövethetően tiszta az előéletet, szerintem hamar el fogják vinni, úgyhogy hajrá!


Életem első autójaként szeretnék, illetve kinéztem http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8-4365483 ezt az autót,  :innocent:
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1553 Dátum: 2011.01.15 17:06:43 »
Sziasztok,


Életem első autójaként szeretnék, illetve kinéztem http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8-4365483 ezt az autót,  :innocent:
Véleményeteket szeretném kikérni erről, megtekintése/megvásárlása esetén mire lenne érdemes odafigyelni,  :helpsmilie:
esetleg érdemes-e valami szervizben átnézetni futóművet és computert hibakiolvastatni (ha van ilyen eröltetett szó ::) ), stb.
Akár ide, akár privátban.  ::)

Köszi,
Gabor
Jár a motor és ég a "check engine". Mindenképpen ki kéne olvasni mi is okozza.
A vonóhorog sem ad hozzá semmit pluszban - számomra. Az előéletét talán le lehet ellenőrizni a rendszámtábla keret alapján.
Szerintem érdemes megnézni élőben. Ha a km igaz és nem komoly dolog amit az ECU jelez, akkor elég jó vétel lehet.
Az olajfogyasztás problémákat 2004-ben orvosolták, szóval az összes faceliftes Ave I érintett lehet.
Amúgy ez a model Sol? A kormányról vezérelt rádió miatt szerintem az. Akkor viszont a légkondinak autómatának kéne lennie. De lehet, hogy ez nem igaz a korai szériákra.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1554 Dátum: 2011.01.15 17:31:15 »
...
Amúgy ez a model Sol? A kormányról vezérelt rádió miatt szerintem az. Akkor viszont a légkondinak autómatának kéne lennie. De lehet, hogy ez nem igaz a korai szériákra.
Igen, az! ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1555 Dátum: 2011.01.15 17:50:22 »
Nekem csak az furi - de Ave felszereltségekben nem vagyok jártas -, hogy Sol létére hogyhogy nincs körbe fényezve a lökös meg tükör, amikor a korabeli Corollák max felszereltségénél ez volt? :hmmmm: Igazából inkább általános a kérdés, nem az autó leszólása. Egyetlen dolog nem tetszik, hogy a vezetőoldalon a tekerőke fekete, holott szürkének kéne lennie, gondolom eltörték meg miért nincs vezetett szervizkönyv (vagy számlák vagy vmi, bár ezt is meg kell kérdezni, lehet hogy csak nem írták, de van). A 145 ezer ennyi idősen számomra átverés-szagú (bár ennek ellentmond, hogy magánszemély árulja). Utánajárás nélkül nem hinném el, na.  :)

Esetleg lehet még korai szériás olajevési meg szívócsonk gondja. Toyotához értő szakival kellene átnézetni.  :flowers:

Összességében szimpatikus és rongyolnék el megnézni és ha jó, akkor hétfőn mielőbb egyeztetni vmi Toyota márkaszervizbe egy átnézést.  :szemez:
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1556 Dátum: 2011.01.15 22:27:55 »
Amúgy ez a model Sol? A kormányról vezérelt rádió miatt szerintem az. Akkor viszont a légkondinak autómatának kéne lennie. De lehet, hogy ez nem igaz a korai szériákra.

Sol modellek fautánzatú betétekkel díszelegtek, ebben is az van.  ;)
A légkondi pedig automata, csak a képről nem látszik. Ugyanúgy tekerős, csak van egy AUTO állása, illetve szerepel rajtuk 3 hőmérsékletérték is (ha jól rémlik 16-22-28?  :hmmmm: ). Az 1.8-as és 2 literes benzinesek szériában kapták az Aut légkondit (itthon, és felszereltség tekintetében csak Sol-ként voltak elérhetőek).
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1557 Dátum: 2011.01.15 22:32:16 »
Nekem csak az furi - de Ave felszereltségekben nem vagyok jártas -, hogy Sol létére hogyhogy nincs körbe fényezve a lökös meg tükör, amikor a korabeli Corollák max felszereltségénél ez volt? :hmmmm: 

Egyik Avensis sem volt körbe fújva (kivétel a kifutó széria), illetve mindegyiknek volt egy fényezetlen szürke eleme a lökhárítón (elől és hátul is) illetve az oldalsó díszlécek is szürkék voltak. A kölönbség a tükrök és az ajtókilincsek fényezésénél volt, ami szerintem a linkelt hirdetésben is fényezve van, csak a kosz miatt nem látszik.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1558 Dátum: 2011.01.16 11:09:31 »
Az 1.8-as és 2 literes benzinesek szériában kapták az Aut légkondit (itthon, és felszereltség tekintetében csak Sol-ként voltak elérhetőek).
Ez biztos változott, mert kezemben van egy adatlap és a szerint van 1.6 és 1.8  Sedan Terra és az 1.6 Sol-ban sincs autmata légkondi. Oldallégzsák viszont mindkét Sol-ban. És persze az én Terra-mban meg távirányítós az audio, pedig ez a lap szerint ez is csak a Sol-ban van meg. Sajnos dátum nincs az adatlapon.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1559 Dátum: 2011.01.16 11:31:33 »
A bevezetést követően valóban létezett 1.8-as Terra kivitel, de hónapokkal később már nem forgalmazták itthon. A miértre nem tudom a választ.  :hmmmm:
Ahogy írtam, Aut légkondi csak az 1.8-as Sol-tól felfelé járt, 1.6-nál csak a kifutó széria kapta meg.
Oldallégzsák minden Sol-hoz járt, a 2 literes benzines ezen felül kapott fejlégzsákot is meg VSC+TRC-t.

Távírányítós az audio, azaz kormányról vezérelhető? Mert elvileg az is csak a Sol-hoz járt.  :hmmmm: Nem lehet, hogy kormánykereket cseréltek a kocsiban (vagy új korától nálad van? )?
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61