Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 491099 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1455 Dátum: 2009.12.28 18:23:12 »
Ha kinyitod az ajtót, akkor látod a zsanérokat, amelyek az A oszlop teherviselő elemére vannak csavarozva. Erre illeszkedik a sárvédő is, csavarokkal és/vagy hegesztve. Ahogy a sárvédő alul az ajtó aljánál az A oszlopra van "rádolgozva" itt van az általam említett zsák, ezt kell tisztántartani. Sajnos nincsen képem róla, de keresek és felteszem.

Jólvan utánna nézek hátha találok valamit:D De ha lesz fényképed akkor megköszönöm:)

Itten van la:

A piros a veszélyeztetett zóna, és a kifolyó az ajtó metszeten, a kék meg a víz útja. Remélem érthetően sikerült ábrázolnom, most ennyi tellett.  :flowers:



[a csatolmányt egy admin törölte]
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1456 Dátum: 2009.12.28 18:26:17 »
Nah írgy már meglesz:) Köszönöm:) Holnap csekkolom ám :clap:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1457 Dátum: 2009.12.28 18:28:55 »
Itten van la:

A piros a veszélyeztetett zóna, és a kifolyó az ajtó metszeten, a kék meg a víz útja. Remélem érthetően sikerült ábrázolnom, most ennyi tellett.  :flowers:
Szerintem profi  :yes: ... És még arra is figyeltél, hogy dekoratív szemléltető ábrát válassz  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1458 Dátum: 2009.12.28 18:42:53 »
Itten van la:

A piros a veszélyeztetett zóna, és a kifolyó az ajtó metszeten, a kék meg a víz útja. Remélem érthetően sikerült ábrázolnom, most ennyi tellett.  :flowers:
Szerintem profi  :yes: ... És még arra is figyeltél, hogy dekoratív szemléltető ábrát válassz  :D
:whistling: :D

Legalább az ajtó ezen nincsen útban.  Semmilyen formában.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1459 Dátum: 2010.01.03 14:12:59 »
Na hát sokan halottak már a problémámról.

Röviden annyi volt az előjáték hogy kivilágított a csekkendzsin és idegesített valamint a fogyasztás is jelentősen megnőtt. Első két alkalommal amikor kivilágított- leszedtem az akkut és már jó is volt pár hétig. Viszont mostmár visszajön 2km után.

Mozso egy mikrotali alkalmával kiolvasta és EVAP hibát jelzett. Megnéztem evapot és el volt pattanva egy kábel. Ezt megforrasztottam és egy szalaggal szigeteltem. Hát a jel nem tűnt el. Gondoltam mivel sokáig üzemen kívül volt...biztos behalt kicsit. Tegnap délelőtt ebéd közben szétszedtem és kitakarítottam. Belül nem más mint egy rugó, egy membrán és egy műanyag pöcök található(erre ül föl a membrán ami alatt egy rugó van). Kitakarítottam hát wd40nel. Visszaraktam, akku le, de a csekk visszajött 2km után. Este társalogtunk szkaresszal és ennek hatására nekiáltam meg ismét. Leszedtem a szívóoldalt és kitakarítottam a pillangót valamint a légtömegmérőt. A légtömegmérő árához képest lószar. Befújtam féktisztítóval és engedtem kicsöpögni. A pillangó hááát... kicsit olajos dzsuvás volt de szorgosan megcsináltam azt is. Először kívülről mentem neki majd eggyik újjammal nyitott állásban tartva a másikkal kitörölgettem az utánna jövő részt is. Ahogy nyúltáltam bennt: egy passzív proci hűtőhöz hasonlító bordák voltak ott benn. Visszaszereltem hát mindent. Akku megint le majd vissza és indít. Rögtön beindult bár az alapjárat kicsit ingadozott mondjuk 1000-1600között folyamatosan. Elindultam hát haza ami kb 7km(nagymutertől). Útközben szépen húzott és mintha jobban reagálna a gázadásokra is(kicsit gyorsabban és könnyebben pörög fel. Alapjáraton viszont megmaradt az ingadozás 1000 és 1600között. A csekkendzsin visszajött pontosan 2km után. Ekkor elgondolkodtam, hogy habár a problémát nem oldottam meg...de még mást is elrontottam. Viszont amikor beálltam az udvarba elkezdett csökkeni az alap. Szépen lement 800ra és meg is maradt ott még többszöri indítás után is.

Tehát most ott tartok, hogy lambda szonda csere kéne. A kocsi szépen pörög és örülök hogy legalább ezeket kitakarítottam. De a csekk és a magas fogyi megmaradt. Szerintetek mi lehet még? Nem nagyon akaródzik így karácsony után lambdát cserélni...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1460 Dátum: 2010.01.03 20:01:45 »
Tehát most ott tartok, hogy lambda szonda csere kéne. A kocsi szépen pörög és örülök hogy legalább ezeket kitakarítottam. De a csekk és a magas fogyi megmaradt. Szerintetek mi lehet még? Nem nagyon akaródzik így karácsony után lambdát cserélni...
Kimértétek a lambdaszondát?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1461 Dátum: 2010.01.03 20:34:41 »
Kimértétek a lambdaszondát?

Hát még nem de nem is tudtam hogy lehet ilyet.... Hol csinálnak ilyet? Mennyi pénzmag kb?

szkaresz27

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1462 Dátum: 2010.01.04 14:50:00 »
Kijjjjjezzzzazzzzúj moderátor itt az ave topikban?? :D mindenki lehet már modi cimbi??  [rohog] [rohog] :flowers: :flowers:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1463 Dátum: 2010.01.04 15:06:28 »
Kijjjjjezzzzazzzzúj moderátor itt az ave topikban?? :D mindenki lehet már modi cimbi??  [rohog] [rohog] :flowers: :flowers:

Its me! Csak okosan ;)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1464 Dátum: 2010.01.06 08:45:28 »
Kimértétek a lambdaszondát?

Hát még nem de nem is tudtam hogy lehet ilyet.... Hol csinálnak ilyet? Mennyi pénzmag kb?
Hát szerintem kb. annyi, mint kimérni bármilyen más érzékelőt... Nem egy bonyolult dolog...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1465 Dátum: 2010.01.07 13:15:48 »
Gyerekek van valakinek gyári lámpamosója?
Mi vezérli a spriccelést?
VAn jó kis lámpamosim,2 motoros tartályom.Már csak a rendszert kéne megoldani. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1466 Dátum: 2010.01.07 14:18:56 »
Gyerekek van valakinek gyári lámpamosója?
Mi vezérli a spriccelést?
VAn jó kis lámpamosim,2 motoros tartályom.Már csak a rendszert kéne megoldani. :)

Keresd meg Jaját! Ő foglalkozik beépítéssel és nagyon profi! Mikrotaniln is szokott lenni de írhatsz sztem privit neki!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1467 Dátum: 2010.01.07 14:52:25 »
Gyerekek van valakinek gyári lámpamosója?
Mi vezérli a spriccelést?
VAn jó kis lámpamosim,2 motoros tartályom.Már csak a rendszert kéne megoldani. :)
A Camryn olyankor működik, ha be van kapcsolva a világítás, és rövid időn belül legalább kétszer megnyomod az ablakmosó gombját.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1468 Dátum: 2010.01.09 21:39:00 »
Köszönöm a segítséget mindenkinek. :)

Néztem a felszereltségi adatlapot és mint opcionális kiegészítő van a Solnál és a Terránál is. :)
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1469 Dátum: 2010.01.11 16:24:52 »
Help!


Létezik hogy avénak a gyári felnije 14es??? Én eddig halál komolyan megvoltam győződve róla, hogy 15... és most is 15ös van rajta és mivel kicsinek találom, most a nyári garnitúra már 16os lessz... Létezik hogy 14es a gyári??? Összesauto.hu szerint igen....