Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 491127 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #975 Dátum: 2009.02.18 14:18:59 »
Hahó! Már meg is vette :excl:  [rohog] :D
Jah, így jár az, aki előbb ír, mint olvas...már többször belefutottam ebbe  :1eye:

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #976 Dátum: 2009.02.18 14:36:45 »
Mindkét lapát 1 méretű 51-es volt.:(  a jobb oldali lapát kinyult a szélvénőnél, miután kikopott szép csíkot húzott maga után. :(
Az nem jó. :no: Én amikor beleültem ebbe az autóba, elsőre egy kifele út alkalmával vettem lapátokat egy kúton. Aranyárban. :censored: Akkor hagyatkoztam a dobozon lévő ajánlásra, bár azt tudtam, hogy felemás. Azután (mivel egyszer rosszul emlékeztem) egyel nagyobb jobbos méretet kapott, majd szépen kikísérleteztem mekkora a max. ami elfér. Így lett a végére 21/19. :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #977 Dátum: 2009.02.18 20:31:53 »
Én mindegyiket el tudtam használni egy fél év alatt. Ha tél volt akkor a lefagyások használták el, nyáron meg a poros szélvédő. Az 1000km alatt meg sok alkalommal  volt úgy, hogy csak a felvert sáros vizet kellett törölni. :hug:

Ezt komolyan nem értem. Nekem a Camryn 3-4 évig szokott tartani egy pár ablaktörlő, ezalatt belemegy évente kb. 20-22 ezer km! Eddig én is mindig Boscht vettem, most legutóbb Championt sikerült.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #978 Dátum: 2009.02.18 21:14:06 »
Én mindegyiket el tudtam használni egy fél év alatt. Ha tél volt akkor a lefagyások használták el, nyáron meg a poros szélvédő. Az 1000km alatt meg sok alkalommal  volt úgy, hogy csak a felvert sáros vizet kellett törölni. :hug:

Ezt komolyan nem értem. Nekem a Camryn 3-4 évig szokott tartani egy pár ablaktörlő, ezalatt belemegy évente kb. 20-22 ezer km! Eddig én is mindig Boscht vettem, most legutóbb Championt sikerült.

Nekem Optifit ablaktörlő van most fent de a mínuszokat nem szereti, olyan mintha túlságosan megmerevedne a gumi s ilyenkor "csíkosan" töröl, annak ellenére, hogy a havas jeget is eltávolítottam a gumiról (amikor olyan volt az idő...). Bosch-nál (Champion) tapasztalható-e ehhez hasonló?
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #979 Dátum: 2009.02.18 21:20:07 »
Én mindegyiket el tudtam használni egy fél év alatt. Ha tél volt akkor a lefagyások használták el, nyáron meg a poros szélvédő. Az 1000km alatt meg sok alkalommal  volt úgy, hogy csak a felvert sáros vizet kellett törölni. :hug:

Ezt komolyan nem értem. Nekem a Camryn 3-4 évig szokott tartani egy pár ablaktörlő, ezalatt belemegy évente kb. 20-22 ezer km! Eddig én is mindig Boscht vettem, most legutóbb Championt sikerült.

Nekem Optifit ablaktörlő van most fent de a mínuszokat nem szereti, olyan mintha túlságosan megmerevedne a gumi s ilyenkor "csíkosan" töröl, annak ellenére, hogy a havas jeget is eltávolítottam a gumiról (amikor olyan volt az idő...). Bosch-nál (Champion) tapasztalható-e ehhez hasonló?

Nemtom, gyerekek. Én ennyire nem figyelem, talán ebben lehet a titok nyitja  ;) ... Csíkoz néha, hát ja, lehet, fogalmam sincs. Amíg úgy nagyjából töröl, addig nekem jó. Persze gyakorlatilag minden kocsimosásnál meg szoktam pucolni a gumipengéket ablaktisztítós ronggyal - valszeg ennek is lehet szerepe.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #980 Dátum: 2009.02.18 21:28:19 »
...

Nemtom, gyerekek. Én ennyire nem figyelem, talán ebben lehet a titok nyitja  ;) ... Csíkoz néha, hát ja, lehet, fogalmam sincs. Amíg úgy nagyjából töröl, addig nekem jó. Persze gyakorlatilag minden kocsimosásnál meg szoktam pucolni a gumipengéket ablaktisztítós ronggyal - valszeg ennek is lehet szerepe.

:) Én se akarom túlzásba vinni, de pl. amikor január elején kiruccantunk Egerbe egy kis kirándulásra s az országban csak itt esett a hó, akkor elég zavaró volt a szakadó hóban közlekedni, úgy, hogy egy majd 10 centis csík kimaradt a törlésből (persze lehet, hogy ott tényleg ráfagyott egy picit a hó a gumira így "merevítve" azt). Na mindegy, ez legyen a legnagyobb baj... :yes:
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #981 Dátum: 2009.02.18 21:34:12 »
...

Nemtom, gyerekek. Én ennyire nem figyelem, talán ebben lehet a titok nyitja  ;) ... Csíkoz néha, hát ja, lehet, fogalmam sincs. Amíg úgy nagyjából töröl, addig nekem jó. Persze gyakorlatilag minden kocsimosásnál meg szoktam pucolni a gumipengéket ablaktisztítós ronggyal - valszeg ennek is lehet szerepe.

:) Én se akarom túlzásba vinni, de pl. amikor január elején kiruccantunk Egerbe egy kis kirándulásra s az országban csak itt esett a hó, akkor elég zavaró volt a szakadó hóban közlekedni, úgy, hogy egy majd 10 centis csík kimaradt a törlésből (persze lehet, hogy ott tényleg ráfagyott egy picit a hó a gumira így "merevítve" azt). Na mindegy, ez legyen a legnagyobb baj... :yes:

Az ilyen széles csíkos kihagyásokat az okozza, hogy megfagy a lapát, vagyishogy ráfagy a hó, latyak, jég. Ez tényleg idegesítő, de a mostani időben sajnos természetes dolog. Ilyenkor járatni kell, a mozgástól -jó esetben- idővel helyrejön.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #982 Dátum: 2009.02.18 21:47:43 »
Nemtom, gyerekek. Én ennyire nem figyelem, talán ebben lehet a titok nyitja  ;) ... Csíkoz néha, hát ja, lehet, fogalmam sincs. Amíg úgy nagyjából töröl, addig nekem jó. Persze gyakorlatilag minden kocsimosásnál meg szoktam pucolni a gumipengéket ablaktisztítós ronggyal - valszeg ennek is lehet szerepe.
nekem ha már csíkoz, az borzasztó idegesítő. Igazság szerint már régóta csodálkozva olvasom, hogy két-három éveket lehúzol egy szett ablaktörlővel, mikor gyakorlatilag filléres tétel, és bizony bizonyos szitukban életet menthet, hogy miként működik.
Az, hogy megpucolod, valóban segít, de nem az anyag öregedésén. Amikor pedig már ilyen vékony filmréteget hagy, én már akkor gondolkodom, hogy kukában a helye.
Anno az E11en én minden szezon előtt cseréltem, azaz minimum évente kétszer. Kibírtam azt a 3-4ezer pénzt, cserébe mindig kiláttam és a szélvédőt se koptattam fölöslegesen az esetleg hibás lapáttal.
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.19 00:05:41 írta Palaczk »
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #983 Dátum: 2009.02.19 00:11:23 »
nekem ha már csíkoz, az borzasztó idegesítő. Igazság szerint már régóta csodálkozva olvasom, hogy két-három éveket lehúzol egy szett ablaktörlővel, mikor gyakorlatilag filléres tétel, és bizony bizonyos szitukban életet menthet, hogy miként működik.
Az, hogy megpucolod, valóban segít, de nem az anyag öregedésén. Amikor pedig már ilyen vékony filmréteget hagy, én már akkor gondolkodom, hogy kukában a helye.
Anno az E11en én minden szezon előtt cseréltem, azaz minimum évente kétszer. Kibírtam azt a 3-4ezer pénzt, cserébe mindig kiláttam és a szélvédőt se koptattam fölöslegesen az esetleg hibás lapáttal.

Biztos lehetsz benne, hogy lecserélem, amikor már korlátoz a biztonságos kilátásban. Viszont fölöslegesen pénzt kidobni nem fogok. Évente kétszer cserélni? Vicc. Hogy mást ne mondjak, barátném Coriján is még a gyári eredeti (azaz bő három éves) ablaktörlők vannak. És tökéletesen törölnek.

Évente kétszer ablaktörlőt cserélni... Az agyam eldobom. A Carinán hat év után kellett kicseréljük. Ja, az Avensisen is a gyáriak vannak még, tehát most lesznek öt évesek. Ezek is tökéletesen törölnek.

"Életet menthet"? Én is tisztában vagyok vele. De nem fogom az első csík megjelenése után fölöslegesen kicserélni. Hanem megpucolom, és utána megint nem csíkoz fél évig. Hát ennyi a titok. Kicsit olcsóbb, mint fél évente kicserélni.

Ha legközelebb leszeded az autódról a fél éves, hibátlan ablaktörlő-lapátot, nyugodtan add nekem  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.19 00:14:08 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #984 Dátum: 2009.02.19 08:10:26 »
Én is meg szoktam pucolni őket. :yes: Nem is a csíkozás volt az elsődleges ok, hanem a felkeményedés. :hug: Iszonyú idegesítően tudott ugrálni a szélvédőn és még annál is hangosabban. :censored: :censored:
Tehát inkább cseréltem és akkor.... jó volt.  :flowers: :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #985 Dátum: 2009.02.19 08:53:23 »
En is mindig takaritom, es egy ev utan meg olyan, mintha uj lenne. Mondjuk en baromi sok szelvedo mosot hasznalok ami szerintem fontos! (a csaladban mar csak rohognek, hogy mennyit hasznalom) Ha allok ki a garazsbol es tudom, hogy esik (vagy esni fog, pl hosszu ut elott) korbejarom az osszes ablaktorlot megemelni, kirazni alola a port. Ha autopalyan nyomjak fel a sarat, akkor is gyakran kap szelvedo mosot. Minden elso torles elott kap egy jo adag spriccelest alaposan leoblitem a portol az uveget. Plussz minden automosasnal megtakaritom puha ronggyal a pengeket alaposan es ovatosan.  :yes: A multkor egy ket csikot hagyott, de a takaritas teljesen rendbe tette.
Ha megfagy a lapat, akkor is nyomok egy jo adag szelvedo mosot, ah eleg sokat nyomok, akkor jobb lesz  :D . Hat igen, en a lapatok helyett a Sonax szelvedo mosoba olom a penzem  :D :?:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

01010011

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #986 Dátum: 2009.02.19 10:17:53 »
en a lapatok helyett a Sonax szelvedo mosoba olom a penzem  :D :?:

Én is sajnos... mert a fele elmegy a lámpákra - többnyire feleslegesen.
:hang:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #987 Dátum: 2009.02.19 10:54:04 »
Én is meg szoktam pucolni őket. :yes: Nem is a csíkozás volt az elsődleges ok, hanem a felkeményedés. :hug: Iszonyú idegesítően tudott ugrálni a szélvédőn és még annál is hangosabban. :censored: :censored:
Tehát inkább cseréltem és akkor.... jó volt.  :flowers: :)

Amikor már ugrál meg dübörög, akkor cserélni kell, tiszta sor. Akkor is, ha a pucolás ellenére már folyamatosan csíkoz. De előbb nincs értelme.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10684
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #988 Dátum: 2009.02.19 11:27:33 »
Én is sajnos... mert a fele elmegy a lámpákra - többnyire feleslegesen. :hang:

Lámpákat ha jól rémlik csak egyszer mos magától az Avensis, amikor először ráadod a szélvédőre a mosót (és fel van kapcsolva a Xenon).

Láttam már olyan autót, ahol minden egyes szélvédő spriccelésnél beindult a fényszóró-mosó is, azt én is feleslegesnek tartom.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #989 Dátum: 2009.02.19 11:37:12 »
Elvileg minden második ablakmosásra szokott a lámpamosó bekapcsolni ott, ahol nincs külön kapcsolója. Nekem csak külön kapcsolásra mos,de pl. az RX-ben minden másodikra, plusz külön is mos.