Szerző Téma: Ráncfelvarrott Avensis I  (Megtekintve 496523 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1515 Dátum: 2010.02.10 16:13:57 »
 :fuk2:  :D

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1516 Dátum: 2010.02.10 16:30:33 »
Nekem most csak városban 8.7-et mutat az átlagfogyi, mondjuk én a 70-es táblánál 40-el araszolókat körbe szoktam autózni, mert az értelmetlen tökölés nekem nem fér bele az időmbe.  :no:  ;)

Pályán tartósan 100-nál nem gyorsabban közlekedve tud a számítógép szerint 5L körül is fogyasztani.
Zénóka kezei között pedig 4.3-at mértünk az örfűi nagy körön.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1517 Dátum: 2010.02.10 22:32:10 »
Ma délután elhoztam!
Alig bírtam kiszállni belőle,legszívesebben benne aludnék!
Alakul a szerelem,az biztos. Lenulláztam,mikor elhoztam, azóta csak városban mászkáltam vele,kb. 60 km-t, és 7,6 lett most estére. Nekem az elfogadható érték.
Az autó eddig nagyon jónak mutatja magát, semmi kopogás, egyáltalán, semmi hang!
Nekem hihetetlen, h 190k km után ilyen állapotban legyen az autó, belül egy karc nincs benne,a sebváltó gomb fémes (vagy műanyag??mindegy, az ezüst része) van kicsit megkopva.Egyébként tényleg törésmentes, és hölgytulajdonosa volt 6 és fél évig.
Hétvégén lefényképezem világosban. Ezüst színű, mindene színrefújt, nincs benne sehol fekete, gyári Toyota alufelni, ködfényszóró, aut.klíma, kormányról is vezérelhető CD, stb.,tök jó dolgok vannak benne, és a lényeg, h szerintem jó gazdája volt előttem,mert nagyon megkíméltnek látszik.

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy eredetileg E12 Corollát kerestem,de ennek az Avensisnek nem tudtam ellenállni:))
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1518 Dátum: 2010.02.10 23:14:30 »
Szívből gratulálok!!! Légy vele boldog és nagyon sok közös km-t kívánok!!!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1519 Dátum: 2010.02.16 15:15:11 »
Visszajött a szervízből az Ave. (Nem írtam, de nem adták meg az elsőbbséget, összetörték a jobb hátolját az első ajtó végétől. Bontott alkatrészekkel épphogy nem lett GTK. Akit érdekel van néhány kép itt.
Ebből az alkalomból kideülr, hogy a hátuljánál nem csak a műanyag lökhárító volt törve. :( Ezt is rendbe tették és megszünt a zörgés hátulról. Remélem a beázás is, az majd egy nagyobb essőnél kiderül.
Ja és megjavították az oxigén szenzor hibámat is. Nekem a katalizátor utánival volt gond, a kábel fizikailag is sérült volt. Megforrasztották és lepucolták. Ezútán még egy darabig világított, hiába vettem ki az ECU biztosítékot. Viszont a következő indítás óta már nincs hiba jel.  :clap: Remélem véglegesen meggyógyult. Kezd visszatérni a hitem. Már csak a szélvédőt kell megcsinálni meg a kuplungot cserélni. Remélem ez fog javítani a váltón is.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1520 Dátum: 2010.02.22 11:18:05 »
Na hát úgy alakult, hogy ki kell cserélni az első fékbetéteket. Fel is hívtam a toyotabontót és a drágábbik garnitúra 10-15ezer ft (valami japán Kaya....akármi, most nem jut eszembe). Viszont két féle van és nem tudtuk megfejteni, hogy az enyémbe melyik kellhet.... van valakinek esetleg valami tippje? Méret és formabeli külömbségek vannak...

Eddig mindíg elvittem lecseréltetni...de most magamnak szeretném megcsinálni :) Tud valaki egy kis leírást rögtönözni, hogy mi-hogy-merre...stb?

Update:

Na hát időközben meglett, hogy milyen kell :) Japanparts lesz ami azért sztem nem olyan rossz! Csak még nemtom, hogy hogy kell cserélni...
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.22 12:39:00 írta BRS cimbi »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1521 Dátum: 2010.02.22 15:21:04 »
A rettentő aktivitásnak köszönhetően ismét feltennék egy kérdést.... ave azt írja "Caution! Dot3 brake fluid only!". De Kleingy azt mondá vala hogy ez fos...hogy dot4 köll bele... Szerintetek? Amúgy, ha veszek akkor mennyit vegyek belőle?? Legyen helyette Dot4-5?

pzs

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1522 Dátum: 2010.02.22 16:25:43 »
A rettentő aktivitásnak köszönhetően ismét feltennék egy kérdést.... ave azt írja "Caution! Dot3 brake fluid only!". De Kleingy azt mondá vala hogy ez fos...hogy dot4 köll bele... Szerintetek? Amúgy, ha veszek akkor mennyit vegyek belőle?? Legyen helyette Dot4-5?

Szerintem ez a figyelmeztetes csupan arra vonatkozik, hogy minimum Dot3nak kell lennie... Majd a szakik ugyis megmondjak :)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1523 Dátum: 2010.02.22 21:30:58 »
Hallgass csak a páromra nyugodtan, a magasabb DOT szám magasabb forrásponttal egyenértékű.
ITT egy kis fejtágító. Ugyan angol, de Te érteni fogod. :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1524 Dátum: 2010.02.22 21:32:30 »
Na és ugye DOT 5.0 szigorúan tilos!
         

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1525 Dátum: 2010.02.24 19:14:18 »
Múltkor ígértem képeket az autómról, íme:





Ma kéthete van nálam. Nagyon kellemes. Sajnos megkaptam az első kavicsot (vhogy mindig sikerül) Siófokra menet, nincs nagy baj, a szélvédős meg tudja csinálni.
1.000 km-et raktam bele, hosszútávon a hétvégén 5,8 lett a fogyasztás.:)
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.24 19:17:11 írta Csacsa »
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1526 Dátum: 2010.02.25 09:37:08 »
Gratula! Nagyon gyönyörűségesen meseszépen bjútiful :)

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1527 Dátum: 2010.02.25 19:04:12 »
Ezt de szépen mondtad,cimi!:))
Nekem is nagyon tetszik!
Én teljesen gyári mániás vagyok, tehát nem vagyok híve a nagyon nagy felniknek,doboknak stb.DE! Ahogy nézem a képeket,egyre jobban kicsillem a gyári 15-ös felniket! Főleg hátul...
Szerintetek?
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1528 Dátum: 2010.02.25 19:32:50 »
Gyárilag létezett 16-os felni is, "Joker" volt a fantázianeve, szériában az LSE-hez adták.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Csacsa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 282
  • Prius II
Re: Ráncfelvarrott Avensis I
« Válasz #1529 Dátum: 2010.02.25 19:52:58 »
Gyárilag létezett 16-os felni is, "Joker" volt a fantázianeve, szériában az LSE-hez adták.

Nyáron lehet beruházok egy 16-osba!
Ha megkérdezhetem, a tiédben hány km van? Mikor kell számítani futóműgondokra, kopogásokra, nyiszogásokra stb.? Az enyémben most 191.k km van, jelenleg csend van az autóban, és a futóműnek sincs hangja.
« Utoljára szerkesztve: 2010.02.25 19:54:54 írta Csacsa »
Pörgesd föl magadat, bármi van, b@ssz föl egy napszemüveget, rúgd ki a gázt padlóig, rúgd ki a ***a anyját, hajoljon a lemez, a kompresszorod úgyis jobban szív, mint bármelyik csajod!