Szerző Téma: Adok-veszek  (Megtekintve 797559 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Adok-veszek
« Válasz #1530 Dátum: 2011.07.12 19:28:38 »
KZoli szerintem is meg lehet próbálni eladni ennyiért az autód abból ítélve amit leírtál. Én is 1 milláért vettem a Carinámat tavaly februárban, nagyon zsír állapotúnak nézett ki és nem akartam már járni az országot, lehet azóta se találtam volna 800ezer körüli árért normálisat. Próbáltam alkudni de a srác nem engedett.

Köszönöm!

Még megvan a kislány, de voltak érdeklődök. Az ár már kezd alakulni, amit adnának érte, meglátjuk.
Igen, amikor én is megvettem nekem sem engedtek az árából semmit...  De persze reálisan kell nézni a dolgokat.

Amikor megvettem nálam is egy nagyon minimális olajcseppek voltak az autó alatt.
Akkor kicseréltek rajta minden szimeringet, ami szóba jöhetett. De az olajfolyás megmaradt. Rá egy hétre telefonált a márkaszervíz, hogy megvan a hiba, hogy hol ereszt, menjek vissza.
Pont utánam vittek be egy szintén 2.0 Cainát és ott is pont az volt a jelenség mint nálam. Ott is már mindent cseréltek, mire megtalálták a hibás tömítést. Ez csak a 2.0-as Carinákra jellemző, az a bizonyos  szimering kő keményre megkeményedett az idő során és ott engedett. Darabokban tudták csak kivenni...
Azért mondom, hogy minden tömítés cserélve van.
 
 

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Adok-veszek
« Válasz #1531 Dátum: 2011.07.12 21:46:28 »
Üdv!
Érdekelne, hogy melyik az a szimering mert nálam is csepeg az olaj.  :no:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Adok-veszek
« Válasz #1532 Dátum: 2011.07.13 21:53:56 »
Szia!

Az olajpumpa mögötti szimering (adagoló) tömítés volt a ludas...


favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re: Adok-veszek
« Válasz #1533 Dátum: 2011.07.15 22:34:16 »
Szia!

Az olajpumpa mögötti szimering (adagoló) tömítés volt a ludas...


Szia!
Ez a szervó olajpumpa?
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Adok-veszek
« Válasz #1534 Dátum: 2011.07.22 13:05:49 »
Sziasztok!

1.6-os 4A-FE motort keresek a Carinámba. Ha bárki bármit tud, ne tartsa magában. :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-veszek
« Válasz #1535 Dátum: 2011.07.22 13:59:07 »
Sziasztok!
1.6-os 4A-FE motort keresek a Carinámba. Ha bárki bármit tud, ne tartsa magában. :)
Javaslom a Corolla Club fórumát átnézésre vagy a főoldalon a bontókat. :)
         

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re: Adok-veszek
« Válasz #1536 Dátum: 2011.07.25 10:03:36 »
Sziasztok!
1.6-os 4A-FE motort keresek a Carinámba. Ha bárki bármit tud, ne tartsa magában. :)
Javaslom a Corolla Club fórumát átnézésre vagy a főoldalon a bontókat. :)

A bontókat nézegetem folyamatosan, de használható állapotút még nem találtam, átnézek a Corollába, köszi a tippet! :)

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re: Adok-veszek
« Válasz #1537 Dátum: 2011.07.25 22:20:29 »
Hali mindenkinek! Keresek '93-as 2,0 Carinába fűtőradiátort. :surrender: Valakinek valami ötlet? Lehet bontott is.
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Adok-veszek
« Válasz #1538 Dátum: 2011.08.03 12:32:57 »
hy
Gondolom azért kell, mert kilyukadt. A bontott is járhat igy rövid időn belül. Elég nagy bontási művelet, úgyhogy inkább újat vegyél bele, ne kockáztass!

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re: Adok-veszek
« Válasz #1539 Dátum: 2011.08.04 18:37:03 »
hy
Gondolom azért kell, mert kilyukadt. A bontott is járhat igy rövid időn belül. Elég nagy bontási művelet, úgyhogy inkább újat vegyél bele, ne kockáztass!
Hali
Nem kilyukadt,hanem nincs meg a kellő fűtési teljesítménye.(nem fúj elég meleget) Tavaly ki lett takarítva a fűtésház(szétszed kimos), termosztát cserélve.Mégse jó! :cry:
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Adok-veszek
« Válasz #1540 Dátum: 2011.08.04 19:39:44 »
Miért nem próbálod meg kisavaztatni (olyannal ami nem marja szét) a radiátort.
Akár a helyén is, nem tudom a 2.0-res motrnál mennyire nehéz hozzáférni a csöveihez a tűzfalnál a motortér felől, de átmosatva biztos jobb lenne.
A hűtőfolyadékot milyen gyakran cserélted és milyen a kiegyenlítőben levő színe? Csak mert ha üledéskes, rozsdás, akkor nem csoda, ha nincs fűtés.

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re: Adok-veszek
« Válasz #1541 Dátum: 2011.08.04 21:33:31 »
Miért nem próbálod meg kisavaztatni (olyannal ami nem marja szét) a radiátort.
Akár a helyén is, nem tudom a 2.0-res motrnál mennyire nehéz hozzáférni a csöveihez a tűzfalnál a motortér felől, de átmosatva biztos jobb lenne.
A hűtőfolyadékot milyen gyakran cserélted és milyen a kiegyenlítőben levő színe? Csak mert ha üledéskes, rozsdás, akkor nem csoda, ha nincs fűtés.
280000km-rel vettem akkor fagyállóztam újra. Előtte nem tudom mikor cserélték. 18 év alatt összeszedhetett egy kis koszt innen-onnan. Szerinted mivel lehetne kisavazni?
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

kamikaze

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3324
  • Fuel Fanatic
Re: Adok-veszek
« Válasz #1542 Dátum: 2011.08.04 21:48:34 »
Miért nem próbálod meg kisavaztatni (olyannal ami nem marja szét) a radiátort.
Akár a helyén is, nem tudom a 2.0-res motrnál mennyire nehéz hozzáférni a csöveihez a tűzfalnál a motortér felől, de átmosatva biztos jobb lenne.
A hűtőfolyadékot milyen gyakran cserélted és milyen a kiegyenlítőben levő színe? Csak mert ha üledéskes, rozsdás, akkor nem csoda, ha nincs fűtés.
280000km-rel vettem akkor fagyállóztam újra. Előtte nem tudom mikor cserélték. 18 év alatt összeszedhetett egy kis koszt innen-onnan. Szerinted mivel lehetne kisavazni?


Nem tudom miből van a radiátor, rézből vagy aluminiumból, először talán trisóval próbálkoznék, nagy töménységben, arról többen állították, hogy használ.
Esetleg vízkőoldóval feltölteni egy-két napra magát a hűtőt.
Ezeket úgy gondolom, hogy lekötöd a motortér felől a radiátor csöveit és fogatsz rá 2 db csövet, amin keresztül feltöltheted és elvezetheted a folyadékot belőle. Feltölteni a gravitációval, leengedni (átmosni) a csapvízre kötve lehetne. Garázsban, kerticsap közelében simán megoldható.
Ha ezek sem válnak be és van kedved próbálkozni, keress meg gázszerelő emberkét, ők szokták a fali gázkazánok hőcserélőjét valamilyen savval átmosatni, utána jobb lesz a fűtés hatásfoka.
Ha véletlenül ezek után sincs javulás, akkor marad a csere. Én nem javaslom bontott radiátor beépítését, mert az is el lehet fáradva és nem kis munka kibontani.

Most lépted át a 340 E km-t, ha 280 E-nél cserélted az 60E km. Időben ez mennyi?
Ha túl dzsuvás, iszapos folyadék jön le érdemes átöbliteni gyakrabban, ami nem árthat a radiátornak sem (!)
Az előírás: ha az autó túl van 60 E km-n, ezután 40 E km-enként vagy 2 évente legalább illik cserélni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.04 21:58:01 írta kamikaze555 »

csoky78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
  • 93' 2,0 gli 3sfe
Re: Adok-veszek
« Válasz #1543 Dátum: 2011.08.04 21:54:59 »
Miért nem próbálod meg kisavaztatni (olyannal ami nem marja szét) a radiátort.
Akár a helyén is, nem tudom a 2.0-res motrnál mennyire nehéz hozzáférni a csöveihez a tűzfalnál a motortér felől, de átmosatva biztos jobb lenne.
A hűtőfolyadékot milyen gyakran cserélted és milyen a kiegyenlítőben levő színe? Csak mert ha üledéskes, rozsdás, akkor nem csoda, ha nincs fűtés.
280000km-rel vettem akkor fagyállóztam újra. Előtte nem tudom mikor cserélték. 18 év alatt összeszedhetett egy kis koszt innen-onnan. Szerinted mivel lehetne kisavazni?


Nem tudom miből van a radiátor, rézből vagy aluminiumból, először talán trisóval próbálkoznék, nagy töménységben, arról többen állították, hogy használ.
Esetleg vízkőoldóval feltölteni egy-két napra magát a hűtőt.
Ezeket úgy gondolom, hogy lekötöd a motortér felől a radiátor csöveit és fogatsz rá 2 db csövet, amin keresztül feltöltheted és elvezetheted a folyadékot belőle. Feltölteni a gravitációval, leengedni (átmosni) a csapvízre kötve lehetne. Garázsban, kerticsap közelében simán megoldható.
Ha ezek sem válnak be és van kedved próbálkozni, keress meg gázszerelő emberkét, ők szokták a fali gázkazánok hőcserélőjét valamilyen savval átmosatni, utána jobb lesz a fűtés hatásfoka.
Ha véletlenül ezek után sincs javulás, akkor marad a csere. Én nem javaslom bontott radiátor beépítését, mert az is el lehet fáradva és nem kis munka kibontani.
Állítólag ki lehet bontani úgy is, hogy a műszerfal a helyén marad. Erről nincs valakinek valami leírása?
Ki a Toyotát szereti, rossz ember nem lehet!
Minden autó Toyota akar lenni!

rupalaszlo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re: Adok-veszek
« Válasz #1544 Dátum: 2011.08.05 08:27:42 »
Eladó Toyota Carina-E 1,6 Xli 4 ajtósunkról a bal hátsó utángyártott lámpa, kiváló állapotban, nem sérült.
Ár: 6000 ft
Kép róla itt.
Főképp privátban keressen, akit érdekel.