Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4307055 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9375 Dátum: 2010.04.07 13:43:15 »
Még egy kérdés, a motorházban voltak só foltok. Ez természetes ? Na mégegyszer köszi.

HÁááát :D megfogtál... talán a téli vidéki használat miatt lehetett, hogy felcsapódott a sós hólé....

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9376 Dátum: 2010.04.07 15:14:57 »
Sziasztok!

Egy kérdés: 2004-es Ave II. a vezető ülés mellett baloldalt zörög a biztonsági öv a B oszloponál. Másnak is volt ilyen gondja? Mennyire nehéz szétszedni, küldenék neki egy kis wd40-t, mert nem nagyon hangos a zörgés, de rohadt idegesítő. Próbáltam az övet állítani B oszlopon több helyre, nem változott a helyzet. (nem arról a típushibáról írok, mikor a felakasztott öv csatja hozzácsapódik az oszlophoz, hiszen mindig bekötöm magam. Egyébként jobb oldalt az a hiba is meg van.)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9377 Dátum: 2010.04.07 16:03:03 »
Kérhetném, hogy én legyek a Jegybank elnöke? :D
Kérni mindent lehet...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9378 Dátum: 2010.04.07 16:12:42 »
Köszönöm a válaszokat. A rendszámot tudom, mert már voltunk a férjemmel megnézni, a szervizt hívom remélem ott is szervizelték, ahol vették. Az autóban reálisnak látszik a kilométer, s a fickó aki árulja állítólag számlával tudja igazolni, az összes szervizt. Elmondása szerint a barátjáé volt az autó, vitt tőle egy nagyobb értékűt, s most ő árulja, de még a barátja nevén van. Lehet hogy ilyesmivel üzletel, de szerintem még mindig jobb egy fokkal mint a kereskedés.
Belülről gyönyörű, tágás, ez a technic belső amúgy nagyon sportos fiatalos. Én személy szerint bele szerettem, csak a férjem  racionálisabb és még infókat gyűjtünk.
Még egy kérdés, a motorházban voltak só foltok. Ez természetes ? Na mégegyszer köszi.
Ha első tulajdonos és magyarországi, akkor valóban mindent le lehet nyomozni. Abban semmi furcsa nincs, hogy valaki Pesten vette az autót, de Nyíregyházán adja le, az ember mindig ott vesz új autót, ahol a legjobb ajánlatot kapja. Így képek alapján semmi baja nincs a kocsinak, a km-állás is elképzelhető valósnak. Kopottságot ennyi idős korban nem lehet várni ettől a típustól, tehát minden ilyesmi gyanút keltő. Apróbb típushibák fordulhatnak elő, pl. a kuplungpedál tud nyikorogni, meg a kalaptartó zörögni rossz minőségű úton. Ha nem feltétel, hogy minden piros lámpához ti érkezzetek meg elsőnek, akkor még nagyon baráti fogyasztás is várható ettől az 1,8-as motortól. A férjednek azt üzenem, ebben a kategóriában nem tudok jobbat mondani az Avensisnél. Hacsak nem feltűnő autóra vágyik, mert ez bizony nem az. De én ennek csak előnyét látom...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9379 Dátum: 2010.04.07 16:18:21 »
Valakitől úgy hallottam, hogy ez probléma lehet a 2.0-nál is. A lendkerék probléma egyébként a d4d motorok sajátja, tehát minden gépet érint? Amin én gondolkodom, az 2006-os évjárat. Elképzelhető, hogy ezen a 2.2-es motoron (ha egyszer újabb széria), már kiküszöbölték valahogy?
A lendkerék probléma elsősorban a régebbi (116 lovas) 2,0 motoroknál volt. Közel sem mindegyiknél, de mivel a mo.-i Ave II dízelállomány 95%-a kintről behozott példány, gondolhatod, hogy nem a vidéki orvos által használt megkímélteket hozták és hozzák be. Viszont pont 2006-ban volt modellváltás, az újabb motornál már ennyire sem jellemző a lendkerék probléma. A 2,2-es motort én annyira nem ajánlanám. Az erősebb, 177 lovas már nem annyira takarékos, - ráadásul ugye arra luxusadó is van - a gyengébb, meg nem feltűnően erősebb a 2,0-nél , ráadásul azt elég soxor automata váltóval párosították.
music     

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9380 Dátum: 2010.04.07 17:39:49 »
Elmondása szerint a barátjáé volt az autó, vitt tőle egy nagyobb értékűt, s most ő árulja, de még a barátja nevén van. Lehet hogy ilyesmivel üzletel, de szerintem még mindig jobb egy fokkal mint a kereskedés.
A kepeken a "klima" felirat miatt, ami a rendszam helyen van, en azt mondanam hogy ez egy nepper. A nyiregyi nepperek meg...  :wacko: nyiregyi vagyok


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9381 Dátum: 2010.04.07 18:25:30 »
A kepeken a "klima" felirat miatt, ami a rendszam helyen van, en azt mondanam hogy ez egy nepper. A nyiregyi nepperek meg...  :wacko: nyiregyi vagyok
Vagy egyszerűen klímákkal foglalkozik és ez volt kéznél, hogy kitakarja a rendszámot. Könnyen kideríthető, hogy magán személy-e.

zsuzsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9382 Dátum: 2010.04.07 18:58:28 »
Elmondása szerint a barátjáé volt az autó, vitt tőle egy nagyobb értékűt, s most ő árulja, de még a barátja nevén van. Lehet hogy ilyesmivel üzletel, de szerintem még mindig jobb egy fokkal mint a kereskedés.
A kepeken a "klima" felirat miatt, ami a rendszam helyen van, en azt mondanam hogy ez egy nepper. A nyiregyi nepperek meg...  :wacko: nyiregyi vagyok
Na nem mondom hogy megvigasztaltál !
Csak tudnám, hogy hol lehet autót venni anélkül, hogy átvágnának. Mi is nyiregykörnyékiek vagyunlk ezért is lenne jó az autó, csak nem tudom, hogy lehetne kitudni, hogy mi az igazság.
Látszólag tök korrekt a csávó...de hát ki tudja


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9383 Dátum: 2010.04.07 21:14:27 »
Vagy egyszerűen klímákkal foglalkozik és ez volt kéznél, hogy kitakarja a rendszámot. Könnyen kideríthető, hogy magán személy-e.
Ez egy eleg tipikus nepperes tabla.  :yes:  Nyiregyen mindenkepp  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9384 Dátum: 2010.04.07 21:18:30 »
Ez egy eleg tipikus nepperes tabla.  :yes:  Nyiregyen mindenkepp  ;)
Már megint naiv voltam  :)

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9385 Dátum: 2010.04.07 21:25:27 »
ezt érdemes lenne megpróbálni http://www.pannonlicit.hu/index.php?cmd=freeadatlap&licit_id=13593 :hmmmm: még 1 nap és le jár

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9386 Dátum: 2010.04.08 10:01:26 »
Tegnap este ismét nekiálltam az ecomode-nak:)

Hazafelé sikerült 6.literes átlagot produkálni:)

Aztán a reggeli kűzdőtempós dugóban már 9 lett belőle :) De még mindig 3literrel a 12alatt van :)

diegho

  • Vendég
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9387 Dátum: 2010.04.08 21:06:45 »
Sikerült balesetet szenvednem. Ave eleje sérült. Részletek a beszélgessünk topicban.

zsuzsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9388 Dátum: 2010.04.11 18:15:47 »
Sajnos beigazolódott a sejtés, az autót egy nepper árulja, a tulajjal beszéltünk. Az autó hátulja törött volt, ezért ő árun alul adta el, nekünk pedig már megkíméltként ajánlotta a NEPPER. A teljes téli gumi szettet lenyúlta, felnivel együtt. Ráadásul a tulaj nem is annak adta el, aki most árulja, sőt az a gyanúm, hogy ezt az autót egy másik nepper is árulja Debrecenben.
Szóval legrosszabb álmaiban sem gondoltam, hogy ez van a használtautó piacon.
Szóval az álomautó álom maradt egyenlőre.:-(

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #9389 Dátum: 2010.04.12 10:00:46 »
Sziasztok!

Fejlemények Ave II hibás fényszórók cseréjének ügyében:

Megjött a méltányossági elbírálás: TMH kb. 50%-ot áll az anyagköltségből, 30%-ot a javítási díjból.
Egyik szemem sír, a másik nevet: így sem kevés kb. 93e HUF lesz az általam fizetendő rész. Ígéret szerint 1 hét alatt lerendezhetjük a dolgot.

A teljes díjban a következők vannak:
-2db fényszóró
-2db hátsó burkolat!!! (ez röhej, hogy még külön valami nettó! 4 rugóval levesznek, mert a hátsó tömítő burkolat külön alkatrész toyota szerint)
-1 készlet kábelköteg, amit állítólag a fényszóró módosítás következményeként szerelnek be ( valami nettó 7300Huf), ami a "túlfeszültség ellen véd" (???)
- 2,6 óra munkaidő