Szerző Téma: Starlet  (Megtekintve 715182 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Starlet
« Válasz #2595 Dátum: 2011.09.28 11:16:22 »
A toyodiy.com oldalon (Parts Reference menüpont) rá tudsz keresni a kocsidra alvázszám alapján, és ott kapsz egy áttekintést az alkatrészekről.

Ha túl dús a keverék, akkor a gyertyák elektródái sötét színűek, kormosak, feketék, akár nedvesek is. Ha túl szegény, akkor világosszürke, fehéres színűek. Jó esetben szürkés-közébarnának kell lenniük.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

olaszi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Starlet
« Válasz #2596 Dátum: 2011.09.30 06:23:30 »
Hát, akkor a keverék jónak tűnik. Előfordúlhat, hogy kigyorsításnál valamiért megáll az egyik henger? Minél jobban figyelem a hibát, annál jobban hallom a hangján, hogy teljesen ritmikus, mintha az egyik henger állna, mikor gyorsítok. Gyorsításnál, a gyújtófesz magasabb, vagy az állandó.
Köszönöm a segítséget!

isohunter73

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Starlet
« Válasz #2597 Dátum: 2011.10.08 15:34:37 »
 :clap:
sziasztok. nekem is van egy Starletem, '87-es, 3 ajtos, 1.3 16szelepes. nagyon jol megy, 5 literes fogyasztás. a motorban a vizpumpán kivül még minden a gyári (a szüröket kivéve).

2 gondom van csak vele.
-ráférne egy lakatos munka (küszöb és hátsó ivek)
-és egy festés sem ártana.

mivel sajnos anyagilag nem állok ugy, hogy megcsináltassam, ez hanyagolva van .
de szeretném, ha még sokáig futhatna az utakon-velem.

ezért bátorkodom itt leirni, hogy olyan személyt keresek, aki szponzorálná nekem a javitást.


ha akad ilyen jólelkü szaki, kérem jelentkezzen:
caffepausa@freemail.hu
(Győrtöl 19km-re lakom)

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Starlet
« Válasz #2598 Dátum: 2011.10.08 18:25:26 »
ezt most nem értem. te egy olcsón dolgozó lakatost akarsz, vagy vki fizesse ki a javitást?  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Starlet
« Válasz #2599 Dátum: 2011.10.08 19:00:38 »
Egyértelműen írta: Olyan szakit keres Györtől nem messze, aki szponzorálná (éi.: ingyen) megcsinálná a kocsin lakatosmunkát+fényezést.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Starlet
« Válasz #2600 Dátum: 2011.10.08 19:06:38 »
 :lol: :lol: :lol:
már feldobta az estémet... :lol: [rohog] [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

szutyi7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Starlet
« Válasz #2601 Dátum: 2011.10.14 19:50:38 »
szeva!
Egy 91-es 1.5 Diesel Starletem van. tudja valaki milyen váltóolaj kell bele. 80W90-et mondtak a toyotánál, de többek szerint a 75w 90-es jobb! És ha valaki tudja, hogy kell kicserélni azt is megköszönöm!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2602 Dátum: 2011.10.14 20:06:55 »
Ez a szponzor-dolog...  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Starlet
« Válasz #2603 Dátum: 2011.10.14 21:21:24 »
Likeolnám ha lenne rá lehetőség.  [rohog]
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Starlet
« Válasz #2604 Dátum: 2011.10.23 14:47:20 »
Sziasztok. Toyota Starlet EP-71 (1985-1989) alkatrészek eladók!
AC pumpa, AISAN K tipusú karburátor+szivósor+légszürőház, jobb első sárvédő (újszerü), komplett hátsó és első lámpák, hütörács emblémával(ebből 2 db van), leömlő burkolat, jobb első komplett visszapillantó tükör, müanyag apróságok.
70/328-08-11

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2605 Dátum: 2012.01.28 14:26:14 »
Sziasztok!

Tibi vagyok, Baranya megyéből. Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, remélem nem veszitek zokon, hogy csak így. 2011 elején vettem egy Starlet P7-et, 1E motorral. Az a problémám, hogy sajnos a karburátor szívat és kezd elegem lenni belőle. A fogyasztással nincs baj, 5 liter körüli. De viszont rángat mint a fene, hidegen, melegen, szívatóval vagy anélkül, teljesen mindegy neki. Amúgy sem egy erőgép, így meg életveszély, mikor pont a kereszteződésben ránt egy olyat, hogy majdnem megáll az autó. Már mindenfélét megcsináltam rajta (motorkerékpár szerelő vagyok, nem idegenek a karbik), de nem javul a dolog. A gyújtás nem hibás, ott már mindent végigzongoráztunk. Elegem van belőle, meg abból is, hogy alkatrészt alig lehet kapni hozzá. Viszont nagyon kedvelem ezt a kis autót, nem szeretnék megválni tőle. Arra gondoltam, hogy motort cserélnék benne, valami befecskendezősre. Tulajdonképpen a kérdésem az lenne, hogy milyen motorok passzolnak bele, amik befecskendezősek. És, hogy mik kellenek az átépítéshez. Nem idegen tőlem a dolog, jó párszor cseréltünk motorokat másik fajtára Opelekben, de hát az nem Toyota. Előre is köszönöm a segítséget!
Toyota Starlet P7, 1E-L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2606 Dátum: 2012.01.29 11:13:09 »
Sziasztok!

Tibi vagyok, Baranya megyéből. Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, remélem nem veszitek zokon, hogy csak így. 2011 elején vettem egy Starlet P7-et, 1E motorral. Az a problémám, hogy sajnos a karburátor szívat és kezd elegem lenni belőle. A fogyasztással nincs baj, 5 liter körüli. De viszont rángat mint a fene, hidegen, melegen, szívatóval vagy anélkül, teljesen mindegy neki. Amúgy sem egy erőgép, így meg életveszély, mikor pont a kereszteződésben ránt egy olyat, hogy majdnem megáll az autó. Már mindenfélét megcsináltam rajta (motorkerékpár szerelő vagyok, nem idegenek a karbik), de nem javul a dolog. A gyújtás nem hibás, ott már mindent végigzongoráztunk. Elegem van belőle, meg abból is, hogy alkatrészt alig lehet kapni hozzá. Viszont nagyon kedvelem ezt a kis autót, nem szeretnék megválni tőle. Arra gondoltam, hogy motort cserélnék benne, valami befecskendezősre. Tulajdonképpen a kérdésem az lenne, hogy milyen motorok passzolnak bele, amik befecskendezősek. És, hogy mik kellenek az átépítéshez. Nem idegen tőlem a dolog, jó párszor cseréltünk motorokat másik fajtára Opelekben, de hát az nem Toyota. Előre is köszönöm a segítséget!
Első körben talán mégis rendbe lehetne hozni azt a karbit... Van Pécsett egy szakember, aki ebben állítólag nagyon jó; megírom priviben az elérhetőségét.

Ha mégis motorcsere: szvsz a P8-as Starletbe, és az E9-es Corollába épített, injektoros, 75 lovas 2E-E motor ebbe a Starletbe is beilleszthető különösebb gond nélkül. Csak utána kell majd speciális műszaki vizsga, engedélyeztetés, és szvsz regadót is kell fizetni, bár ez utóbbiban nem vagyok biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2607 Dátum: 2012.01.29 20:45:00 »
Nagyon szépen köszi, megjött az üzenet. Akkor adok neki egy esélyt még, hátha egy szakember helyrehozza. Ha nem, akkor még mindig cserélhetek motort.
Toyota Starlet P7, 1E-L

Stibi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re:Starlet
« Válasz #2608 Dátum: 2012.02.04 20:43:07 »
Megoldódott a probléma! :clap: A szaki sajnos külföldön van, de sikerült megoldani egy másik úriembernek. De mindenképpen köszönöm a segítséget. :yes:

Felétek milyen a hóhelyzet? Itt már nagyon durva. Folyamatosan lapátolom a könnyű szerkezetes garázs tetejéről a havat, de -úgy nézem- lesz még egy éjjeli köröm is. Ez az amikor már nem mókás a hó. Ez a kép délután 14:00 körül készült, akkor ért a hó a díszlécig és azóta is folyamatosan szakad. Durva.

Toyota Starlet P7, 1E-L

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Starlet
« Válasz #2609 Dátum: 2012.02.05 14:06:08 »
Szerintem mókás a hó :D ... Tegnap délután & este is fent voltam a Mecseken  :clap:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )