Szerző Téma: Yaris II - 2005  (Megtekintve 590048 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Izzók
« Válasz #2520 Dátum: 2008.04.27 15:49:38 »
Most nekem lenne egy kérdésem: mi a véleményetek az "Optiblue"izzókról? :?:
Szeretném a kocsi színéhez(karib-kék), közelálló kékes fényszórószínt.Xenon nem jöhet szóba még a garancia stb. miatt.
A választ elõre is köszönöm! :szivecske:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

leszilaci

  • Vendég
Re: Izzók
« Válasz #2521 Dátum: 2008.04.27 19:01:22 »
Idézetet írta: "rezsofriedrich"
Most nekem lenne egy kérdésem: mi a véleményetek az "Optiblue"izzókról? :?:
Szeretném a kocsi színéhez(karib-kék), közelálló kékes fényszórószínt.Xenon nem jöhet szóba még a garancia stb. miatt.
A választ elõre is köszönöm! :szivecske:

szerintem xenon.
biztos,h elveszítené a garanciáját ha beszerelnéd? :hmm:
ez a blue-izzók 5-6000ft-ért nem kevés pénz és biztos,h kiég 1,5 éven belül. fényereje meg jó esetben talán eléri a normál izzót.
egy xenonszet pedig kb30-35.000.

ha normál-halogénnél maradsz, akkor jó lehet még az emelt fényerejõ plusszos izzók, ezek valamivel erõsebb fényt adnak, de hamarabb is égnek ki(max 1 évet bírnak). én ostram silverstart használtam, de jó még a tungsram megalight plus is.

most xenon van. 32.000ft-ot fogcsikorgatva megért, többet nem (a yaris1 lámpája nagyon nem a xenonhoz van kitalálva, így néhol foltos kicsit a vetített kép.)

ja, és nem árt a xenon mellé kék-LEDes helyzetjelzõ sem.
a kékLED helyzetjelzõ és normál halogén is bután néz ki, tapasztalatból tudom.

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Re: Izzók
« Válasz #2522 Dátum: 2008.04.27 19:55:54 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "rezsofriedrich"
Most nekem lenne egy kérdésem: mi a véleményetek az "Optiblue"izzókról? :?:
Szeretném a kocsi színéhez(karib-kék), közelálló kékes fényszórószínt.Xenon nem jöhet szóba még a garancia stb. miatt.
A választ elõre is köszönöm! :szivecske:

szerintem xenon.
biztos,h elveszítené a garanciáját ha beszerelnéd? :hmm:
ez a blue-izzók 5-6000ft-ért nem kevés pénz és biztos,h kiég 1,5 éven belül. fényereje meg jó esetben talán eléri a normál izzót.
egy xenonszet pedig kb30-35.000.

ha normál-halogénnél maradsz, akkor jó lehet még az emelt fényerejõ plusszos izzók, ezek valamivel erõsebb fényt adnak, de hamarabb is égnek ki(max 1 évet bírnak). én ostram silverstart használtam, de jó még a tungsram megalight plus is.

most xenon van. 32.000ft-ot fogcsikorgatva megért, többet nem (a yaris1 lámpája nagyon nem a xenonhoz van kitalálva, így néhol foltos kicsit a vetített kép.)

ja, és nem árt a xenon mellé kék-LEDes helyzetjelzõ sem.
a kékLED helyzetjelzõ és normál halogén is bután néz ki, tapasztalatból tudom.


http://www.deviltuning.hu/html/galkep.php?id=ZEdWeWJXVnJaV3N2TVRBME1pNXFjR2M9  

:nagymosoly: Nekem majd ilyen lesz, bár az még eléggé odébb van, nem olcsó  :sir:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris II - 2005
« Válasz #2523 Dátum: 2008.04.27 20:16:52 »
Idézet
Szeretném a kocsi színéhez(karib-kék), közelálló kékes fényszórószínt.Xenon nem jöhet szóba még a garancia stb. miatt.


Minden kékes izzó pénzkidobás. Persze ha csak az kell hogy szebbnek tünjön a fénye, akkor vehetsz nyugodtan, de akkor viszont nem éri megvenni a drága Optiblue-t, inkább keress valami tuningüzletbe olcsóbban.

A xenon beszereléstõl nem ugrik a garancia, ugyanis csak csatlakozókat kell összedugni. Tehát teljesen visszaalakítható adott esetben az autó. De legrosszabb esetben is csak a fényszóró garija ugrana. Ha jobban akarsz látni + szeretnél egy kis kékes fényt, akkor keress egy 6000 K-s H4 bixenon szettet bele.

Idézet
Nekem majd ilyen lesz, bár az még eléggé odébb van, nem olcsó


eBay-en elég jó áron hozzá lehet már jutni, én is rengeteget agyaltam a dolgon. Aztán addig agyaltam, amíg meg nem láttam egy autóba élõbe, hát köszönöm nem  :szomoru:
Piszok jól néz ki messzirõl, de közelrõl... Egy hézag sem stimmel körülötte  :hmm:
Amúgy ezzel nem fogsz jobban látni, csak jól néz ki. Sõt sokkal gyengébb lesz (a gagyi minõségü foncsor miatt) halogénnel a fényerõd. Csak úgy van értelme, ha ebbe a lámpába veszel egy H1-es xenon szettet, de úgy viszont már tényleg nagyon sokba lenne!
Xanyi

andrew82

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 410
Yaris II - 2005
« Válasz #2524 Dátum: 2008.04.27 20:30:47 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézet
Szeretném a kocsi színéhez(karib-kék), közelálló kékes fényszórószínt.Xenon nem jöhet szóba még a garancia stb. miatt.


Minden kékes izzó pénzkidobás. Persze ha csak az kell hogy szebbnek tünjön a fénye, akkor vehetsz nyugodtan, de akkor viszont nem éri megvenni a drága Optiblue-t, inkább keress valami tuningüzletbe olcsóbban.

A xenon beszereléstõl nem ugrik a garancia, ugyanis csak csatlakozókat kell összedugni. Tehát teljesen visszaalakítható adott esetben az autó. De legrosszabb esetben is csak a fényszóró garija ugrana. Ha jobban akarsz látni + szeretnél egy kis kékes fényt, akkor keress egy 6000 K-s H4 bixenon szettet bele.

Idézet
Nekem majd ilyen lesz, bár az még eléggé odébb van, nem olcsó


eBay-en elég jó áron hozzá lehet már jutni, én is rengeteget agyaltam a dolgon. Aztán addig agyaltam, amíg meg nem láttam egy autóba élõbe, hát köszönöm nem  :szomoru:
Piszok jól néz ki messzirõl, de közelrõl... Egy hézag sem stimmel körülötte  :hmm:
Amúgy ezzel nem fogsz jobban látni, csak jól néz ki. Sõt sokkal gyengébb lesz (a gagyi minõségü foncsor miatt) halogénnel a fényerõd. Csak úgy van értelme, ha ebbe a lámpába veszel egy H1-es xenon szettet, de úgy viszont már tényleg nagyon sokba lenne!


Hááát most hogy mondod... Fényerejét még nem láttam, csak nagyon tetszik így ahogy van :)

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Izzók
« Válasz #2525 Dátum: 2008.04.28 17:52:09 »
Idézetet írta: "leszilaci"
Idézetet írta: "rezsofriedrich"
Most nekem lenne egy kérdésem: mi a véleményetek az "Optiblue"izzókról? :?:
Szeretném a kocsi színéhez(karib-kék), közelálló kékes fényszórószínt.Xenon nem jöhet szóba még a garancia stb. miatt.
A választ elõre is köszönöm! :szivecske:

szerintem xenon.
biztos,h elveszítené a garanciáját ha beszerelnéd? :hmm:
ez a blue-izzók 5-6000ft-ért nem kevés pénz és biztos,h kiég 1,5 éven belül. fényereje meg jó esetben talán eléri a normál izzót.
egy xenonszet pedig kb30-35.000.

ha normál-halogénnél maradsz, akkor jó lehet még az emelt fényerejõ plusszos izzók, ezek valamivel erõsebb fényt adnak, de hamarabb is égnek ki(max 1 évet bírnak). én ostram silverstart használtam, de jó még a tungsram megalight plus is.

most xenon van. 32.000ft-ot fogcsikorgatva megért, többet nem (a yaris1 lámpája nagyon nem a xenonhoz van kitalálva, így néhol foltos kicsit a vetített kép.)

ja, és nem árt a xenon mellé kék-LEDes helyzetjelzõ sem.
a kékLED helyzetjelzõ és normál halogén is bután néz ki, tapasztalatból tudom.


Köszönöm a tanácsaitokat! :szivecske:

Most nekem is Osram-Silverstar van benne,amivel nagyon jó a "bevilágítottság".Egyenlõre maradok ezeknél.
Különben ezek is már az átlagosnál magasabb színhõmérsékletüek.A kékek valóban nagyon rövid élettartamúak,mert a kék üveg miatt rosszabb a hõleadási képességük.(ettõl aztán sokkal forróbbak is!) :nene:

Üdv Nektek és a  :toy:  legyen velünk!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Impasse2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 44
Yaris II - 2005
« Válasz #2526 Dátum: 2008.04.30 13:33:39 »
Hi

Én Osram Silverstart használok, szerintem ez elég jó (jó és erõs a bevilágított rész esõben is és jó az ár/érték aránya).
Elõtte GE Sportlight-ot használtam (meg voltam vele elégedve, kivéve az élettartamot), csak az 2 hónap alatt megadta magát.

Xenon: Nekem is volt H4 bixenon az autóba. Azért csak volt, mert nem volt jó a vetítési képe, nagyon sok volt a szórt fény (=vakította a szembejövõket, sokan villogtak), nem lehetett rendesen beállítani (vagy vakított, vagy csak az autó elötti kis részen csinált nappali fényt) ezért inkább kiszereltem.
Illetve az utolsó két rendõri igazoltatásnál szólt a rendõr, hogy nem kéne ezt a xenon dolgot eröltetni (se lámpamosóm, se dinamikus magasság-állításom) mert büntetés és Közlekedési Fõfelügyeleti vizsga lesz a vége.

Impasse

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Yaris II - 2005
« Válasz #2527 Dátum: 2008.05.01 13:04:47 »
Idézetet írta: "Impasse2"
Hi

Én Osram Silverstart használok, szerintem ez elég jó (jó és erõs a bevilágított rész esõben is és jó az ár/érték aránya).
Elõtte GE Sportlight-ot használtam (meg voltam vele elégedve, kivéve az élettartamot), csak az 2 hónap alatt megadta magát.

Xenon: Nekem is volt H4 bixenon az autóba. Azért csak volt, mert nem volt jó a vetítési képe, nagyon sok volt a szórt fény (=vakította a szembejövõket, sokan villogtak), nem lehetett rendesen beállítani (vagy vakított, vagy csak az autó elötti kis részen csinált nappali fényt) ezért inkább kiszereltem.
Illetve az utolsó két rendõri igazoltatásnál szólt a rendõr, hogy nem kéne ezt a xenon dolgot eröltetni (se lámpamosóm, se dinamikus magasság-állításom) mert büntetés és Közlekedési Fõfelügyeleti vizsga lesz a vége.

Impasse


 Hi! Impasse2!

Köszönöm a válaszodat,ugyanis pontosan a általad leírtak alapján nem akarok xenonozni.Nem beszélve a beavatkozásról és a költségeirõl. :nene:
Tehát a fényszórókérdés kihúzva.
Üdvözlettel! :szivecske:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Yaris II - 2005
« Válasz #2528 Dátum: 2008.05.02 20:46:30 »
Sziasztok!

Ha már izzókról esett szó, én is szeretnék majd egy erõsebb fényû H4-est beletenni, de ahogy a motortérbe belenéztem, kicsit szûkösnek látom a helyet a lámpák mögött, fõleg a bal oldalon. Még nem nyúltam hozzá, ezért kérem a véleményeket, hogy mennire könnyû vagy nem hozzáférni. Egy izzócseréért nem akarok szervizbe járkálni (ott le is akartak beszélni róla, hogy házilag csináljam). Amennyire látom, az egõrõl csak simán le kell húzni a csatlakozót, de utána hogyan tovább? Ja, az irányjelzõ izzókhoz is mintha japán méretû kezek kellenének....

Villi
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Yaris II - 2005
« Válasz #2529 Dátum: 2008.05.02 23:20:01 »
Idézetet írta: "Villi"
Sziasztok!

Ha már izzókról esett szó, én is szeretnék majd egy erõsebb fényû H4-est beletenni, de ahogy a motortérbe belenéztem, kicsit szûkösnek látom a helyet a lámpák mögött, fõleg a bal oldalon. Még nem nyúltam hozzá, ezért kérem a véleményeket, hogy mennire könnyû vagy nem hozzáférni. Egy izzócseréért nem akarok szervizbe járkálni (ott le is akartak beszélni róla, hogy házilag csináljam). Amennyire látom, az egõrõl csak simán le kell húzni a csatlakozót, de utána hogyan tovább? Ja, az irányjelzõ izzókhoz is mintha japán méretû kezek kellenének....

Villi


Az irányjelzõ izzokkal ne törödj, nem lesz szükség a cseréjükre az elkövetkezendõ 10 évben  :kacsint:
Ami a fényszóróizzót illeti: A csatlakozót csak simán le kell róla húzni, majd utána az izzó körüli gumiharangot is kézzel le lehet húzni. Ezután már hozzáférsz az izzóhoz. A rögzítése úgy van megoldva, hogy az izzó felsõ része környékén két kis rugós pöcköt össze kell nyomni, és utána lenyitható. És már kint is az izzó. Visszafelé fordított a sorrend, a pöcköket összenyomva vissza lehet akasztani a helyére.
Nagyon egyszerû mûvelet, csak a hely kicsi, így nem látod mit csinálsz, csak érezheted  :nagymosoly:
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Yaris II - 2005
« Válasz #2530 Dátum: 2008.05.03 07:39:18 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Villi"
Sziasztok!

Ha már izzókról esett szó, én is szeretnék majd egy erõsebb fényû H4-est beletenni, de ahogy a motortérbe belenéztem, kicsit szûkösnek látom a helyet a lámpák mögött, fõleg a bal oldalon. Még nem nyúltam hozzá, ezért kérem a véleményeket, hogy mennire könnyû vagy nem hozzáférni. Egy izzócseréért nem akarok szervizbe járkálni (ott le is akartak beszélni róla, hogy házilag csináljam). Amennyire látom, az egõrõl csak simán le kell húzni a csatlakozót, de utána hogyan tovább? Ja, az irányjelzõ izzókhoz is mintha japán méretû kezek kellenének....

Villi


Az irányjelzõ izzokkal ne törödj, nem lesz szükség a cseréjükre az elkövetkezendõ 10 évben  :kacsint:
Ami a fényszóróizzót illeti: A csatlakozót csak simán le kell róla húzni, majd utána az izzó körüli gumiharangot is kézzel le lehet húzni. Ezután már hozzáférsz az izzóhoz. A rögzítése úgy van megoldva, hogy az izzó felsõ része környékén két kis rugós pöcköt össze kell nyomni, és utána lenyitható. És már kint is az izzó. Visszafelé fordított a sorrend, a pöcköket összenyomva vissza lehet akasztani a helyére.
Nagyon egyszerû mûvelet, csak a hely kicsi, így nem látod mit csinálsz, csak érezheted  :nagymosoly:


Ez a rugós pöckös megoldás így már ismerõs. :pofa: Már csak a kezemet kell megfelelõ méretûre lekicsinyíteni és menni is fog. :nagymosoly:

Köszi a segítséget. :pofa:
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Viphori

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Yaris 2005 - Hangszórók
« Válasz #2531 Dátum: 2008.05.04 22:25:23 »
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, márha tudtok segíteni, még kicsit kezdõ vagyok az autóhangosítás terén. Van egy Yarisom a 2005-ös fajta, vagyis az egyel régebbi :). Annyi lenne a kérdésem hogy szeretném felújítani hangosítás terén. Hátulra egy Pio ovál 3 utas hangszórópárt ajánlottak vagy egy Kicker-t, de a jobbik fajtából. Elõre a felsõ fakokkba 2db 10cm es-t azt még nemtudom milyet de viszont az ajtóban lévõ hangfalakkal gondban vagyok. Nem mértem még le de itt olvasgattam a fórumot és sokan gondba vannak-voltak vele. Nemtudom mekkora hangszóró is kellhet oda. 13 vagy 16 cm-es? Valamint egy erõsítõ is lenne hozzájuk, mármint a hátsó 2 oválhoz. Még nem tudom hogy oldjam meg ezt az egészet, és hogy mennyit szánjak rá. Remélem valaki tud adni valami ötletet!
Nagyon köszönöm a segítségeteket

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris 2005 - Hangszórók
« Válasz #2532 Dátum: 2008.05.05 00:06:38 »
Idézetet írta: "Viphori"
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, márha tudtok segíteni, még kicsit kezdõ vagyok az autóhangosítás terén. Van egy Yarisom a 2005-ös fajta, vagyis az egyel régebbi :). Annyi lenne a kérdésem hogy szeretném felújítani hangosítás terén. Hátulra egy Pio ovál 3 utas hangszórópárt ajánlottak vagy egy Kicker-t, de a jobbik fajtából. Elõre a felsõ fakokkba 2db 10cm es-t azt még nemtudom milyet de viszont az ajtóban lévõ hangfalakkal gondban vagyok. Nem mértem még le de itt olvasgattam a fórumot és sokan gondba vannak-voltak vele. Nemtudom mekkora hangszóró is kellhet oda. 13 vagy 16 cm-es? Valamint egy erõsítõ is lenne hozzájuk, mármint a hátsó 2 oválhoz. Még nem tudom hogy oldjam meg ezt az egészet, és hogy mennyit szánjak rá. Remélem valaki tud adni valami ötletet!
Nagyon köszönöm a segítségeteket


Helló!

Nem értem... Ha olvasgattad a fórumot abban szinte mindenre választ kaphattál, többekközt arra is, hogy van hifis, sõt külön Yaris hifis topic is, nem értem miért pont ide  :nagymosoly:
Ezt az egész rendszert újra kellene gondolni!

A 10 cm-es hangszórót felejtsd el. Kell venni egy 13-as vagy 16-os komponens szettet, ami áll egy pár mélyközépbõl (ami megy az ajtókba), egy pár picike magassugárzóból (ami mehet akár 10 centis helyére is), és egy pár hangváltóból.
Ha már ugyis erõsítõt készülsz venni, akkor legyen inkább 4 csatornás, és akkor ez elöbbieket is rá tudod kötni.
Ha ezek megvannak hallgasd meg az eredményt, ha halknak találod akkor jöhetnek hátra az oválok, ha pedig a mélyet kevesled, akkor az oválok helyett inkább egy mélyládába fektess be!

Az ajtóba lévõ hangszórók lehetnek akár 13, akár 16 cm-esek, mindkettõhöz kell kiemelõkeretet gyártani fából. Csak arra kell figyelni, hogy a leengedett ablakot nehogy elérje a hátulja. Ez 2 centis kiemelõkerettel számolva max 58-60 mm-es beépítési mélységü hangszóró lehet. A 60 már nagyon max, leszilacinak is belekarcolt a fóliába az üvegen!
Ezzel a 16-os hangszórók nagyrészét ki is zártad!
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris 2005 - Hangszórók
« Válasz #2533 Dátum: 2008.05.05 14:24:34 »
Idézetet írta: "Xanyi"

Ezzel a 16-os hangszórók nagyrészét ki is zártad!

nomeg a 16-osból sokat kitakar a mûanyag ajtókárpit, azt is szét kellene vágni,h kiszólja magát a 16cm szélessége, különben elég a 13.

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris 2005 - Hangszórók
« Válasz #2534 Dátum: 2008.05.05 14:45:16 »
Idézetet írta: "Viphori"
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, márha tudtok segíteni, még kicsit kezdõ vagyok az autóhangosítás terén.

kalaptartót ne vágd szét..szerintem. inkább egy mélyláda.
itt egy link a 13-beszerelésérõl:
http://forum.toyotaclub.hu/viewtopic.php?p=125764&highlight=hangsz%F3r%F3#125764

a mélyláda szerelésérõl is mintha csináltam volna vmi írásos izét :hmm: de nem találom :oops: