Szerző Téma: Avensisek fogyasztása  (Megtekintve 762741 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #345 Dátum: 2011.01.21 20:31:55 »
...a dízel mazda5-ösömmel ugyanez a boxos telepakolt 160-as tempomatos útszakasz 9 literrel volt meg. ami azt jelenti, hogy egy dízel avensis kombi sem állt volna meg 8.5 alatt.
Miért jelentené azt? Egy egyterű eleve többet eszik, főleg ilyen tempónál, a nagyobb homlokfelülete miatt; ezen kívül ugye két különböző márka, különböző motorokkal. És persze kérdés az is, hogy "dízel Avensis" alatt mit értünk? Mert nem mindegy, hogy a kétliterest, vagy a D-CAT-ot. Utóbbi talán megeszik 160-nál 8.5-öt a leírt feltételekkel. De egy kétliteres szerintem inkább csak bő 7-et.
boxszal? nem hinném. de nem próbáltam sosem, csak spekulálok. mellesleg az az érzésem, hogy kevesen vannak itt olyanok, kik érdemben tudnak ilyen nagyobb sebességű, hosszú távú tempókról érdemben nyilatkozni, magyarország erre nem elég. én évente kétszer megyek 1400 km-t egy éjszaka alatt, de eddig ezt is "csak" három autóval abszolváltam, ezekről tudok nyilatkozni. meg a kollegák tapasztalatait is ismerem. pl. a 323-as mazdám 130-nál kicsivel többet fogyasztott, mint a dupla olyan erős, 400 kilóval nehezebb toyota. 120-nál egyébként az enyém is 7.5 körül van. csak a város, az a gyilkos... :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #346 Dátum: 2011.01.21 21:32:49 »
...mellesleg az az érzésem, hogy kevesen vannak itt olyanok, kik érdemben tudnak ilyen nagyobb sebességű, hosszú távú tempókról érdemben nyilatkozni, magyarország erre nem elég.
Ami engem illet, azért úgy kb.  három tucatnyi, 1300...1500 km-es utat (Németország, Franciaország) abszolváltam már. Ez nem túl sok, de azért ad némi "hosszútávfutói" tapasztalatot. És ezek csak a leghosszabb utak. Avensissel, Carinával, Camryvel, Coronával, Nissan Bluebirddel, Audi 100-asokkal, Audi 80-assal, Mondeoval, Golf II-essel, "malacorrú", illetve mostani előtti generációs Passattal.

Mondjuk ezek során tartós 150 fölötti sebességekre csak ritkán került sor.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #347 Dátum: 2011.01.21 22:20:31 »
...mellesleg az az érzésem, hogy kevesen vannak itt olyanok, kik érdemben tudnak ilyen nagyobb sebességű, hosszú távú tempókról érdemben nyilatkozni, magyarország erre nem elég.
Ami engem illet, azért úgy kb.  három tucatnyi, 1300...1500 km-es utat (Németország, Franciaország) abszolváltam már. Ez nem túl sok, de azért ad némi "hosszútávfutói" tapasztalatot. És ezek csak a leghosszabb utak. Avensissel, Carinával, Camryvel, Coronával, Nissan Bluebirddel, Audi 100-asokkal, Audi 80-assal, Mondeoval, Golf II-essel, "malacorrú", illetve mostani előtti generációs Passattal.

Mondjuk ezek során tartós 150 fölötti sebességekre csak ritkán került sor.

nekünk 12 óra körüli idő alatt meg kell járni az 1400 km-t, ahhoz meg nyomni kell

fagyis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #348 Dátum: 2011.01.22 06:40:04 »
Nekem a D-Cat 200 feletti tempónál eszik 10-11 litert.
  :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: Ezt elég nehéz elhinni. Nemigen létezik olyan  közönséges szgk., amelyik 200-as tempónál 10 litert enne csak. De biztos nem egy másfél tonnás... :whistling:
Hát pedig elhiheted, 200 km/h -nál forog 3400-at.A tied mennyit forog 200-nál? Ugye,hogy nem hihetetlen a 10-11 liter...

ltarkan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #349 Dátum: 2011.01.22 09:00:27 »
...mellesleg az az érzésem, hogy kevesen vannak itt olyanok, kik érdemben tudnak ilyen nagyobb sebességű, hosszú távú tempókról érdemben nyilatkozni, magyarország erre nem elég.
Ami engem illet, azért úgy kb.  három tucatnyi, 1300...1500 km-es utat (Németország, Franciaország) abszolváltam már. Ez nem túl sok, de azért ad némi "hosszútávfutói" tapasztalatot. És ezek csak a leghosszabb utak. Avensissel, Carinával, Camryvel, Coronával, Nissan Bluebirddel, Audi 100-asokkal, Audi 80-assal, Mondeoval, Golf II-essel, "malacorrú", illetve mostani előtti generációs Passattal.

Mondjuk ezek során tartós 150 fölötti sebességekre csak ritkán került sor.

nekünk 12 óra körüli idő alatt meg kell járni az 1400 km-t, ahhoz meg nyomni kell
Hosszutáv: Budapest-Nimes 1600km with Subaru Impreza WRC még gyári kiadásában akkor nem felpiszkálva 9-10 liter
                 Budapest-Clermont-Ferrand Alpoki menettel spékelve Avensis Wagon 2.2 D4-4D 6.9-7.1 liter
                 rendszeres 550km egyhuzamban Toyota Corolla Wagon 1,6  7,5-8,5 liter jópárszor egy 450 literes tetőboxal akkor 8,9-9,5liter.
                a diesel vs benzin viszonyszámot én is tartom saját tapasztalat.
ltarkan RAV4 2016

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #350 Dátum: 2011.01.22 16:56:00 »
Hát pedig elhiheted, 200 km/h -nál forog 3400-at.A tied mennyit forog 200-nál? Ugye,hogy nem hihetetlen a 10-11 liter...
A fogyasztás nem egyenes arányban változik a fordulatszámmal, szép is lenne... a fordulatszám egy dolog, a légellenállás meg egy másik. ;)
Amúgy fogalmam sincs, mennyit eszik az enyém 200-nál. Azt tudom, hogy 100-nál kb. hatot fogyaszt, de nyilván 200-nál nem 12-őt. Viszonyításképpen az 1,4 dízel Corolla 140-150-es tempóval eszik valamivel 6 alatt. Arról talán könnyebben elhinném, hogy 200-nál 10-11-et eszik, csak az a gond, hogy 180 a végsebessége...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensisek fogyasztása
« Válasz #351 Dátum: 2011.01.22 17:18:20 »
Hát pedig elhiheted, 200 km/h -nál forog 3400-at.A tied mennyit forog 200-nál? Ugye,hogy nem hihetetlen a 10-11 liter...

 :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #352 Dátum: 2011.01.22 20:19:41 »
Hát pedig elhiheted, 200 km/h -nál forog 3400-at.A tied mennyit forog 200-nál? Ugye,hogy nem hihetetlen a 10-11 liter...
A fogyasztás nem egyenes arányban változik a fordulatszámmal, szép is lenne... a fordulatszám egy dolog, a légellenállás meg egy másik. ;)
Amúgy fogalmam sincs, mennyit eszik az enyém 200-nál. Azt tudom, hogy 100-nál kb. hatot fogyaszt, de nyilván 200-nál nem 12-őt. Viszonyításképpen az 1,4 dízel Corolla 140-150-es tempóval eszik valamivel 6 alatt. Arról talán könnyebben elhinném, hogy 200-nál 10-11-et eszik, csak az a gond, hogy 180 a végsebessége...
Csak tipp, de alig hiszem, hogy 15-16 liter alatt lenne a 2.0 benzines Ave fogyasztása 200-nál.  Azért az már közel végsebesség.

Azt viszont én nem tartom lehetetlennek, hogy a D-CAT 10-11 körül egyen ilyen tempónál. Ezeknek a nagy dízeleknek pont ez az egyik erőssége, hogy nem ugrik meg annyira a fogyasztásuk nagy sebességeken sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #353 Dátum: 2011.01.22 20:40:01 »
music: neked ugye D4 2.0 literes benzines Aved van? Hogyan csinalod, hogy ilyen jo a fogyasztasod?
Mikor hazahoztam, kb. 40 km-t mentem orszaguton, akkor szepen 7,4 koruli fogyasztast irt az atlagfogyasztas mero, majd Budapesten atkászálódva asszem 8,4-ig felment. Ennek tokre orultem :)

Erre most egesz heten csak varosban maszkaltam, es 11,4-et meg ilyeneket ir az atlagfogyasztasra (pedig dugoba nem kerultem, mert szinte csak hetvegen, meg csucsforgalom utan este hasznalom).
Azt tudni kell, hogy nalam szinte soha nem megy a fordulatszam 3000 fole varosban, elegge nyugisan vezetek. Lehet, hogy tul hamar felvaltogatok? Azt neztem, hogy a maximalis nyomatekot ez a motor (1AZ-FSE) 4000 rpm-en adja le, na en annyin meg nem is porgettem, miota megvettem :)

Lehet attol a rossz fogyasztas, hogy egy kicsit dizelhez vagyok szokva (az utobbi idoben edesapam 2 literes dizel Mondeojat vezettem), es ezert tul hamar felvaltok? Altalaban az 1-est kihuzom 2600-2800-ig, utana 2-est es harmast mar csak 2100-ig es mar valtok is, majd negyesben furikazok 50-60-al valamivel alapjarat felett.

Varosban hogyan tudnek jobb fogyasztas elerni? Egyelore 215/45-os nyari gumim van 2,4 barra fujva. Iden mar nem is veszek teli gumit (keret sincs ra), havas idoben inkabb BKV-zok majd :)
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #354 Dátum: 2011.01.22 20:41:56 »
Pedig jól csinálod...nem kell annál később felváltani, ha spórolni akarsz, sőt...
Gabe 254.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #355 Dátum: 2011.01.22 20:51:07 »
music: neked ugye D4 2.0 literes benzines Aved van? Hogyan csinalod, hogy ilyen jo a fogyasztasod?
Mikor hazahoztam, kb. 40 km-t mentem orszaguton, akkor szepen 7,4 koruli fogyasztast irt az atlagfogyasztas mero, majd Budapesten atkászálódva asszem 8,4-ig felment. Ennek tokre orultem :)

Erre most egesz heten csak varosban maszkaltam, es 11,4-et meg ilyeneket ir az atlagfogyasztasra (pedig dugoba nem kerultem, mert szinte csak hetvegen, meg csucsforgalom utan este hasznalom).
Azt tudni kell, hogy nalam szinte soha nem megy a fordulatszam 3000 fole varosban, elegge nyugisan vezetek. Lehet, hogy tul hamar felvaltogatok? Azt neztem, hogy a maximalis nyomatekot ez a motor (1AZ-FSE) 4000 rpm-en adja le, na en annyin meg nem is porgettem, miota megvettem :)

Lehet attol a rossz fogyasztas, hogy egy kicsit dizelhez vagyok szokva (az utobbi idoben edesapam 2 literes dizel Mondeojat vezettem), es ezert tul hamar felvaltok? Altalaban az 1-est kihuzom 2600-2800-ig, utana 2-est es harmast mar csak 2100-ig es mar valtok is, majd negyesben furikazok 50-60-al valamivel alapjarat felett.

Varosban hogyan tudnek jobb fogyasztas elerni? Egyelore 215/45-os nyari gumim van 2,4 barra fujva. Iden mar nem is veszek teli gumit (keret sincs ra), havas idoben inkabb BKV-zok majd :)
teljesen oké. normális. ne hagyd magad elkábítani a hypermilerezktől  :devil:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #356 Dátum: 2011.01.22 20:57:07 »
Hát pedig elhiheted, 200 km/h -nál forog 3400-at.A tied mennyit forog 200-nál? Ugye,hogy nem hihetetlen a 10-11 liter...

 :D


kár, hogy a pill. fogyasztás nem látszik :D egyébként a 11 liter a 177 lovas nagy dízellel egy négyajtós kasztniban, aminek a légellenállása szerintem a legkisebb, nem hihetetlen. de nagyon nehéz kipróbálni. a 200-as átlaghoz kábé 220-szal kell menni, úgy meg letekerni 2-300 km-t nagyjából lehetetlen, nemcsak a magyaroknál, de még a németeknél is, úgyhogy csak óvatosan :D meg aztán padlógázon nagyon könnyű kifingatni egy dízelmotort...nekem egyszer sikerült még a 323-assal padlógázon kiautózni egy tank benzint Németországban, 13 felett fogyasztott (160-180 között volt végig, 1.5-ös benzinmotorral, telepakolva)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #357 Dátum: 2011.01.23 10:08:44 »
music: neked ugye D4 2.0 literes benzines Aved van? Hogyan csinalod, hogy ilyen jo a fogyasztasod?
Mikor hazahoztam, kb. 40 km-t mentem orszaguton, akkor szepen 7,4 koruli fogyasztast irt az atlagfogyasztas mero, majd Budapesten atkászálódva asszem 8,4-ig felment. Ennek tokre orultem :)

Erre most egesz heten csak varosban maszkaltam, es 11,4-et meg ilyeneket ir az atlagfogyasztasra (pedig dugoba nem kerultem, mert szinte csak hetvegen, meg csucsforgalom utan este hasznalom).
Azt tudni kell, hogy nalam szinte soha nem megy a fordulatszam 3000 fole varosban, elegge nyugisan vezetek. Lehet, hogy tul hamar felvaltogatok? Azt neztem, hogy a maximalis nyomatekot ez a motor (1AZ-FSE) 4000 rpm-en adja le, na en annyin meg nem is porgettem, miota megvettem :)

Lehet attol a rossz fogyasztas, hogy egy kicsit dizelhez vagyok szokva (az utobbi idoben edesapam 2 literes dizel Mondeojat vezettem), es ezert tul hamar felvaltok? Altalaban az 1-est kihuzom 2600-2800-ig, utana 2-est es harmast mar csak 2100-ig es mar valtok is, majd negyesben furikazok 50-60-al valamivel alapjarat felett.

Varosban hogyan tudnek jobb fogyasztas elerni? Egyelore 215/45-os nyari gumim van 2,4 barra fujva. Iden mar nem is veszek teli gumit (keret sincs ra), havas idoben inkabb BKV-zok majd :)
Ez egyáltalán nincs túl hamar, amiket leírtál. Én egyesből kb. 10 km/h-nál váltok, 5-be legkésőbb 50-nél beteszem, de ha olyanok az út-, és forgalmi viszonyok, még hamarabb is. Most az enyém is sokat eszik, 9,3-at mutat a fedcomp, de ami a nagyobb baj, hogy 340 km után féltankon áll a mutató, és az olyan 32-33 elfogyasztott litert jelent, tehát a szám semmiképpen sem pesszimista.  :hmmmm:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #358 Dátum: 2011.01.23 10:17:25 »
Ami a 200km/h-ás fogyasztást illeti. Nem mondom, hogy lehetetlen, csak nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy utassal együtt jó másfél tonnás - hiába jó cw-értékű, az még nem minden - autó ténylegesen ekkora sebességnél sík úton csak 10 litert egyen. A 11-12 közti számot már inkább, de ahhoz is szerencsés időjárás kell.
music     

GeriCool

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 117
Re: Avensisek fogyasztása
« Válasz #359 Dátum: 2011.01.23 16:49:51 »
music: neked ugye D4 2.0 literes benzines Aved van? Hogyan csinalod, hogy ilyen jo a fogyasztasod?
Mikor hazahoztam, kb. 40 km-t mentem orszaguton, akkor szepen 7,4 koruli fogyasztast irt az atlagfogyasztas mero, majd Budapesten atkászálódva asszem 8,4-ig felment. Ennek tokre orultem :)

Erre most egesz heten csak varosban maszkaltam, es 11,4-et meg ilyeneket ir az atlagfogyasztasra (pedig dugoba nem kerultem, mert szinte csak hetvegen, meg csucsforgalom utan este hasznalom).
Azt tudni kell, hogy nalam szinte soha nem megy a fordulatszam 3000 fole varosban, elegge nyugisan vezetek. Lehet, hogy tul hamar felvaltogatok? Azt neztem, hogy a maximalis nyomatekot ez a motor (1AZ-FSE) 4000 rpm-en adja le, na en annyin meg nem is porgettem, miota megvettem :)

Lehet attol a rossz fogyasztas, hogy egy kicsit dizelhez vagyok szokva (az utobbi idoben edesapam 2 literes dizel Mondeojat vezettem), es ezert tul hamar felvaltok? Altalaban az 1-est kihuzom 2600-2800-ig, utana 2-est es harmast mar csak 2100-ig es mar valtok is, majd negyesben furikazok 50-60-al valamivel alapjarat felett.

Varosban hogyan tudnek jobb fogyasztas elerni? Egyelore 215/45-os nyari gumim van 2,4 barra fujva. Iden mar nem is veszek teli gumit (keret sincs ra), havas idoben inkabb BKV-zok majd :)
Sok mindentől függhet. Én nemrég vettem meg az Ave-t 1.6-os, amire mondták, hogy jó a fogyasztása. Az első tankom után 10 liter jött ki az átlagra. Volt minden bajom is (igaz ekkor voltak a nagy mínuszok). Viszont nekem szokatlan volt a gáz, mert előtte 10 évig egy Suzukit vezettem. Mostani új tankolásnál kezdtem számolgatni és máris 7,8-ra jött ki. Ebből 200 km országút és a többi város. Szerintem csak szokni kell a kocsit (ha jól tudom Te is most vetted).
Üdv
Avensis 2014
2.0 D-4D